Radio video vrijwilligers Body-pump? FARIXIEKS Rollen maar... Communiceren met jongeren blijft moeilijk DE TOMMY HILFIGER EYEWEAR-COLLECTIE Olympische sportdag Mevobazar Nieuws van de Hargahoeve Gedwongen ontslagen door landelijke bezuinigingen ingang rolstoelgebruikers VIA WINKELINGANG nr. 44 DERPOORT Kortweg Het Nieuwe Stadsblad m TA - Arcof Nu met knal prijzen en feestelijke kado's! Nans Wolters HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 22 SEPTEMBER 2004 SCHIEDAM 39-1440 SCHIEDAM- Op csbo Ate lier wordt donderdag 23 sep tember een Olympische sportdag gehouden. Op deze dag zal het bord met de nieuwe naam van de school onthuld worden door Mark Huizinga. De ochtend wordt verzorgd door de leerkrachten zelf, waarbij de 'teamgeest' centraal staat, 's Mid dags worden er met hulp van de ouders spelletjes gedaan. Ook hier gaat het niet om individuele prestaties maar is saamhorigheid het belangrijkst. De prijsuitreiking (echte Atelier medailles) is om 16.30 uur en wordt verricht door niemand minder dan Mark Huizinga. Te vens zal Mark de nieuwe naam van de school onthullen. Aansluitend vindt een rondlei ding door de school plaats voor de ouders, waarna de dag afge sloten wordt met een koud buffet, of Dirk Docter tel:4733806. SCHIEDAM- De jaarlijk se mevobazar wordt aan komende zaterdag 25 sep tember in de Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Er is van alles te koop: Boe ken, curiosa, homemade Jam, prachtige kaarten, el. apera- ten, huishoudelijke artikelen en te veel om op te noemen. Ook de inwendige mens wordt niet vergeten, in de koffiehoek zijn consumpties, soep en broodjes tegen redelijke prij zen te krijgen. De deuren gaan om 10.00 uur open en tot 16.00 uur kan men een kijkje nemen in zowel de gerestaureerde kerk als op de bazar. De opbrengst komt ten goede aan de kerkvoogdij. Verdere informatie wordt gegeven door: Janny Verhoeven, tel 4262347 KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier SCHIEDAM- Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke be woners uit het dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zit ten te wachten in de dierenopvang op hun eigen of nieuwe baas. De ze week zijn dat Sando en May. Sando Deze anderhalfjaar oude zwarte- witte Europese Korthaar is nogal een stoere bink. Sando is als zwerver op De Hargahoeve ge bracht. Hij is niet geschikt om met andere soortgenoten samen te wonen aangezien hij zich ma cho gedraagt, welke baas staat stevig genoeg in z'n schoenen? May In: 5 mei 2004 Deze zwart-witte Europese kort haar heeft al eerder met haar foto in deze krant gestaan. Deze dame is daarna wel even geplaatst ge weest, maar zou met haar nagels over auto's lopen. Verder is er niet veel aan May op aan te merken, behalve dat kinderen niet haar beste vriendjes zijn. Hoe de dame op honden reageert is niet be kend. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 uur tot 15.00 uur. Meer in formatie over deze of andere die ren is te vinden op de website www. hargahoevenl Ger van Veen VLAARDINGEN - De Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord gaat per 1 januari 2005 flink bezuinigen op de personele kosten. Er moeten voor 1 januari 2005 60 for matieplaatsen verdwijnen. In totaal moet de operatie 2,5 miljoen euro per jaar gaan opleveren. Eerder dit jaar werd al 1,5 miljoen be zuinigd. Volgens de Thuis zorg hard nodig. Het krijgt sinds 2003 3,5 miljoen euro per jaar minder van de over heid. De Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord opereert in Vlaardingen, Schiedam, Maassluis en Maas land. Vorig jaar werden er al een aantal maatregelen in het gebied genomen om de bezuinigingen op te vangen. Zo werd er een vacaturestop in gesteld en werden een aantal kan toorprojecten stopgezet. Het bleek niet genoeg. Volgens woordvoerder Caroline Meisters moest er ingegrepen worden om dat de Thuiszorg door de bezui nigingen van de overheid flink rood staat. "De 3j£> miljoen die structureel bezuinigd gaat kan in 2005 oplopen tot zelfs 5 miljoen. Er zat niets anders op dan te gaan snijden in het personeelsbestand, hoe vervelend dat ook is. De po litiek laat ons geen andere keus" 60 formatieplaatsen gaan ver dwijnen, dat kunnen veel meer personen zijn omdat een aantal medewerkers parttime werkt. Meisters benadrukt dat er alleen ontslagen vallen in het manage mentteam en onder kantoorper soneel. Degenen die ambulante zorg verstrekken hebben niets te vrezen. Meisters: "Er verdwijnen een aantal banen via natuurlijk verloop en vervroegde uitdienst- treding. Dat is niet genoeg van daar dat er ook gedwongen ont slagen vallen. Er is een zorgvul dig 'goed' sociaal plan in de maak, waarover ondernemings raad en bonden zich zullen bui gen. In de eerste helft van okto ber moet er meer duidelijkheid over zijn." Caroline Meisters is blij dat de zorgverlening buiten schot blijft. "Er is al een ver schraling opgetreden en meer kunnen we er eigenlijk niet bij hebben." Meisters doelt op de verhoging van de eigen bijdrage voor een Alphahulp die begin dit jaar van 4,80 naar 11,80 ver hoogd werd. Veel ouderen zegden na de verhoging de Alphahupl op, ondanks dat de hulp ernstig no dig was. "We worden financieel flink onderuit gehaald door de overheid. Daar worden onze cli- SCHIEDAM- De Radio Videogroep van DrieMaas- Stede is al een tijd op zoek naar diverse vrijwilligers om de Radio Videogroep te versterken. De Radio Videogroep in Drie- MaasStede heeft wekelijks radio en tvuitzendingen. Tegenwoordig is de radiogroep onder de naam Koffieleut twee uur per week te horen op de donderdagochtend. De Radio Videogroep maakt ook tweewekelijks een nieuwe tv- uitzending van een uur. In blokjes van ongeveer 10 minuten worden allerlei onderwerpen van binnen Mclitblauw^rt, M AUTO TNV STOEI. en buiten DrieMaasStede gepre senteerd. Deze uitzending wordt vervolgens 24 uur per dag uitge zonden op alle tv's in DrieMaas Stede. Er worden vrijwilligers gezocht die willen helpen met monteren of filmen. Het hebben van wat technisch inzicht is hier bij handig, maar het omgaan met het montageprogramma is altijd te leren. Wel moetje creatief zijn en mee willen denken over de in vulling van het programma. Ook is het team naarstig op zoek naar een technische man/vrouw voor het maken van verbindingen, het instellen van allerlei apparatuur, de bekabeling en het verhelpen van storingen. Dat moet iemand zijn met veel verstand van zaken, die af en toe tijd heeft om langs te komen en te helpen. Voor alle functies geldt overigens dat zo wel dames als heren welkom zijn en dat geïnteresseerden open en eerlijk moeten kunnen communi ceren." Geïnteresseerd? Meer in formatie bij: Herman Nolman en Jan van Broekhoven. Zij zijn be reikbaar op de maandag en don derdagochtend op tel. 0104278278. Aanmelden voor de Radio Videogroep kan bij vrij- willigerscoördinator Annemarie de Waard via tel. 0104278123. Het zijn 'rollator-voordeelweken' bij Arcof. Twee weken lang profiteert u van gigantische kortingen op een aantal rollators. rf.jl Iwww.babysuperstore.nl! BabySuperstore Ook leverbaar in leder. Capelle: Ma t/m do 10-17.30U, vrij 10-21U en zat 10-17U ënten nu ook mee geconfron teerd." Meisters lijkt boos om de bezuinigingsmaatregelen die de regering in de zorg doorvoerde. "We staan machteloos." Mensen hebben niet voor niets een indicatie. Juist die mensen hebben hulp nodig. Ondanks alle maatregelen leveren we kwaliteit. De hulp die mensen nodig heb ben kunnen wij bieden. De Thuiszorg bestaat al 100 jaar en 'zorg' staat hoog in ons vaandel." Morgen ontvangt Harmonia Dia na Veer die Auratekeningen maakt met uitleg, in De Blauwe Brug, Bachplein 590, aanvang 19.45 uur, toegang 5 euro. - De afdeling Preventie van GGZ Delfland organiseert de cursus sen omgaan met Schizofrenie en Omgaan met Borderline voor fa milieleden en naastbetrokkenen. Duur is 10 lessen van 2 uur, aan vang 22 oktober van 14.30 tot 16.30 uur. De cursus omgaan met Borderline, duur 8 bijeenkomsten van 2,5 uur, aanvang eind okto ber. Het wordt gehouden bij de GGZ delfland in De Stadhouder. Voor info: Mevr. N. Moes tel. 015-2516148.- Avondmuziek in Kethel met Kamerkoor Musica Sacra uit Den Haag op zondag 26 september, een. Het koor staat onder leiding van Hans Jansen, Op het programma staat Engelse koormuziek, aanvang 19.00 uur, toegang vrij (collecte bij de uit gang) - SHV organiseert een Workshop heksenhoeden maken en halloween knutselmorgen op 13 oktober van 9.30 tot 12.00 uur met mama of oma, kosten 12 euro (exclusief materiaal). Hallo- ween knutselochtend, leeftijd 8 t/m 12 jaar, op 20 oktober van 10.00 - 12.00 uur, voor de kinde ren/kleinkinderen van de mama 's, oma's en tantes,kosten 10 euro 5 euro voor het materiaal. - Herfstdecoratie op dinsdag 5 en 13 oktober van 19.30 - 22.00 uur,kosten 25 euro inclusief ma teriaal. Opgeven 14 dagen van te voren. Voor info: SHV Cursusbu reau tel. 4264781, e-mail: SHV147@zonnet.nl - In de Graauwe Hengst donder dag Rob Boer's suprise sessie om half 10. - In het filmhuis draait 23,24 en 25 september om 21:00 uur Syl via, aanvang: 21 uur. Toegang: 7 euro; donateurs 5,50 euro; R'dam pas/CJP /CKV en 65+ pas: 4,50 euro. Voor meer info: www.film- huisschiedam..nl. STICHTING WELZIJN - In de Erker aan de Jan van Av- venestraat 32 is zaterdag 2 okto ber een kledingbeurs van 10 tot 15 uur, tafelhuur 1,50. Voor info: tel. 4267767. KERKDIENSTEN - In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur eu charistieviering, voorganger is pater K. Veltman met medewer king van het Liduinakoor. - Zondag is er om 10.30 uur een dienst bij De Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap voorganger is Ds. A.J. Wtenweerde. - De Evangelisch Lutherse Ge meente aan de Lange Nieuwstraat 219 ig zondag om 10 uur een dienst voorganger is Mw. Ds. A.I. Hyvarinen. SCHIEDAM - Veel praten over de jeugd, maar niet met hen communiceren. Het is een veel gehoorde klacht waaraan gewerkt moet worden, meent het gemeentebestuur. Maar de talrijke initiatieven die al zijn ontwikkeld, leverden te wei nig op. Volgens de afdeling Welzijn van de gemeente zijn er wel goede con tacten gelegd via het ambulante jongerenwerk en de wijkpolitie. "Via deze kanalen klinken de geluiden van jongeren steeds beter door," verklaart Frans de Clerq van Welzijn. "Wij beseffen dat de aan- dachtsboog van jongeren kort is en interesse snel wegebt. Toch hech ten wij belang aan het goed luisteren naar deze groep. Ook wil de gemeente Schiedam hun mogelijkheden bieden om mee te denken en te praten. Door de jeugd te betrekken bij projecten, en door aandacht te besteden aan specifieke thema's waarbij de jeugd en raadscommissies zijn betrokken, moet dit lukken." Regelmatig willen jongeren van het gemeentebestuur weten waarom in Schiedam geen bioscoop en disco is, want nog altijd zijn zij aan gewezen op omliggende gemeenten. "Het college van B&W heeft te maken met voorschriften op het terrein van ruimtelijke ordening en milieu en is verder afhankelijk van geïnteresseerde ondernemers," al dus De Clerq. "Op dit moment wordt hard gewerkt aan verbreding van het aanbod in wijkcentra en uitbreiding van voorzieningen als sport- veldjes, skatebanen en hangplekken." In de Stand van Zaken 2004, Rapportage Jeugdbeleid komt een hele reeks kwesties aan de orde die te maken hebben met jongeren. De Clerq: "Schiedam streeft naar een compact jeugdbeleid. Voorkomen moet worden dat er lacunes in de aanpak ontstaan. En daarvoor is regie, coördinatie en overleg tussen een groot aantal instellingen en instanties die zich bezighouden met de jeugd, dringend noodzakelijk." BRILMODE R#B BOON Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener. nl H Spierings, 06 Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener.nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Esther Klein Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een r van de Algemene Advertentievoorwaarden Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV. t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692. 7500 AR, Enschede. Wegener Huis-aan-huiskranten Thuiszorg schrapt zestig banen A- - - - v sv - -- Fotoarchief: Roel Dijkstra www.potderpoort.nt zondag 3 oktober Rotterdam geopend 12 - 17 uur 10,000 m2 voorraad, keus, kwaliteit heel véél voordeel! X-Adventure 'Swivel LTD' In rood, ecru, MKT ArcofCare2Move is hét adres voor alle soorten hulpmiddelen, revalidatie- en zorgproducten die het leven makkelijker maken. Aktie Rollator Praktische en mooi vormgegeven rollator. Uitgevoerd met dubbele rem inclusief mandje. zorg voor beweging Openingstijden: ma./do. 09.00 -17.00 uur vrijdag 09.00 -15.00 uur In onze koopjeshoek vindt u met enige regelmaat gebruikte artikelen tegen meeneemprijzen. Innsbruckweg 168 ROTTERDAM Tel.: (010) 262 05 47 www.care2move.nl Arcof Care2Move, Van Breugel Care2Move, Breva Care2Move, Jeremiasse Care2Move, Ligtvoet Care2Move wandelinzet reiswieg luchtbanden zwenkwiel kap mand regenzeil voetenzak overtrek Rotterdam-Centrum Groenendaal 231-253 bij Mariniersweg, telefoon 010-412 44 67 Vrijdag koopavond Sliedrecht: Marisstraat 23, op industrieterrein bij IKEA, telefoon 0184 - 42 10 14 Donderdag koopavond Leefhoek Bestaande uit 2-zits, hoek, 2-zits en chaise longue. Met twee hoofdsteunen. In ivory dreamfiber stof. _V0WwMfdntl Open in Aalborg 15, Barendrecht Hoofdweg 18, Capelle aan den Ijssel Tel. 010 - 451 88 44 Info: www.zuiderster.nl Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3