Nieuwlanders weten dat hun stem telt Eerste sleutel maar procedures slepen voort wanae^? Kraamzorg de Eilanden m Zilver en brons voor Willem Noorduin in Athene Geen stickies meer, maar bier Open huis Hargahoeve Rijvaardigheid voor 50-plus Inbraak kerk het beste voor u en uw baby Marianne van Velzen Banenmarkt CWI C\rc\\is Het Nieuwe Stadsblad NS - 10 SCHIEDAM Woensdag 29 september 2004 SCHIEDAM- Dierentehuis De Hargahoeve stelt aanstaande za terdag 2 oktober haar deuren open voor publiek en biedt een informatief programma aan. Tijdens de open dag in het asiel worden rondleidingen georgani seerd en kunnen belangstellen den vragen stellen over het asiel- werk, vrijwilligerswerk of over de dieren in het asiel. Ieder jaar vangen de 97 bij de Dierenbe scherming aangesloten asielen rond de 70.000 dieren op. In 2003 is het totale aantal honden en katten dat in de asielen is binnengekomen iets gedaald ten opzichte van 2002. Maar de Die renbescherming constateert dat het aantal dieren waarvan af stand wordt gedaan door de ei genaar toeneemt met 3 procent. De Dierenbescherming hoopt dat veel mensen, die op zoek zijn naar een huisdier, de open dag bezoeken en een dier in het asiel een tweede kans willen ge ven. Een asieldier heeft ook nog eens veel voordelen. De dieren in het asiel zijn medisch ge keurd, gechipt en hebben alle benodigde inentingen gehad. Ook zijn ze vaak al onvruchtbaar gemaakt. Van het karakter van de dieren is meestal veel bekend, zodat de perfecte 'match' ge maakt kan worden tussen huis dier en eigenaar. De dierenasie len doen er dan ook alles aan om een nieuwe baas voor de dieren te vinden. En vaak met succes. Voor maar liefst 81 procent van de katten en 87 procent van de honden vindt het asiel al snel een nieuw huis. Meer informatie: Ricardo Bijl, 06-21257300 (privé) of 0181- 292233 (tijdens kantooruren). SCHIEDAM- 50-plussers uit Schiedam kunnen hun rij vaardigheid laten testen tijdens de 'broemrijvaardigheidstest'. Deze activiteit wordt georgani seerd door de Stichting Oude renwerk NWN in samenwerking met de Gemeente Schiedam (sector VROM) en heeft als doel het vergroten van de ver keersveiligheid van ouderen. De 'broemdag' bestaat uit de vol gende onderdelen: rijvaardig- heidsrit in de eigen auto onder begeleiding van een rij instruc teur. Deelnemers krijgen daarna, indien nodig, tips en adviezen. Test van gehoor, gezichts- en re actievermogen. Informatie over (nieuwe) verkeersregels. Alle onderdelen van deze dag zijn vrijwillig en zijn geenszins een herexamen. De uitslag heeft dan ook geen gevolg voor het rijbe wijs. De rijvaardigheidsrit voor Schie- damse 50plussers vindt plaats in dienstencentrum De Woudhoek en duurt een ochtend of een middag. De kosten zijn 12,50 euro. De activiteit duurt een ochtend of een middag. Aanmelden kan bij één van de Schiedamse dienstencentra van de Stichting Ouderenwerk NWN: NansWolters SCHIEDAM - Dat Nieuwland in de lift zit is geen nieuws, maar dat de bewoners een groot aan deel hebben in de tot stand ko ming van een bijna geheel ver nieuwde wijk zal niet iedereen weten. Vrijdag organiseerden de gemeente en Woonplus opnieuw een bijeenkomst voor Nieuw landers om samen met hen van gedachte te wisselen over de aan pak van de woon- en leefomge ving rond de scholen in de omge ving van de Meesterstraat. Vooral de uitbreiding van speel- en leer- voorzieningen van basisschool 't Meesterwerk en het opknappen van looproutes in deze buurt, kwamen uitgebreid aanbod. Bo vendien werd een eerste voorstel voor de renovatie van woningen besproken. Jojanneke van den Bosch, com municatieadviseur van Nieuw land, vertelt dat de leefomgeving REGIO - "Hey, wat leuk dat jij er ook bent." Sommigen herkenden elkaar onmiddel lijk; anderen hadden wat meer moeite om de oudere gezichten te plaatsen. Het was voor sommigen een weerzien na bijna 40 jaar. De reünie van de oud mede werkers en bezoekers van jongerencentrum De Tover bal in café Unique afgelopen zaterdag werd druk bezocht. "Geweldig," glundert initia tor Ton Steenbergen. "Je kunt zien dat er duidelijk behoefte was om elkaar weer te ontmoetten." Opgericht rond 1966, werd de Toverbal in de jaren daarna een vermaard en drukbezocht cen trum voor jongeren uit de regio. Dirk de Pagter één van de eerste medewerkers van de Toverbal vertelt: "Wij hoorden bij de Soci alistische Jeugd van Maassluis en we wilden iets doen voor de on georganiseerde jongeren maar daar was vanuit de politiek geen belangstelling voor. Totdat we een raadsvergadering verstoor den." Er hadden zich steeds meer 'losse' jongeren aangesloten bij de initiatiefnemers en er volgde een actie tijdens een raadsverga dering. Er werden pamfletten uit gedeeld waarin werd opgeroepen iets voor de jongeren te doen. Vooral toenmalige burgermeester Van Dijk schreeuwde om politie optreden wegens ordeverstoring. "Tja," glimlacht de Pagter, "toen zat ik ineens in de bak." Het is moeilijk voor te stellen dat deze goedmoedige grijzende man ooit als oproerkraaier in de cel heeft gezeten. "De tijden veranderen," zegt hij. Wie ook doorhad dat de tijden aan het veranderen waren was toenmalig wethouder en PvdA-er, Koos Smit. Hij drong er bij B&W op aan om geld uit te trekken voor deze jongeren. Me de door zijn inzet kregen de jon- in Nieuwland veel aandacht krijgt van de plannenmakers. "Bewoners maakten al eerder duidelijk hoe zij aankijken tegen onder meer de herstructurering, de culturele diversiteit, mobiliteit en levensruimte in Nieuwland.' Volgens Van den Bosch is er al veel gebeurd in de wijk. "Bij de herstructurering van Nieuwland wordt het principe gehanteerd dat, bij fysiek juist stapelen van de stenen, het cement om het ge heel in stand te houden heel ste vig moet zijn." Prikkelt Een beeldspraak die tot de ver beelding spreekt en die heel wat Nieuwlanders prikkelt om zich in te zetten voor een leefbaar, veilig en schoon Nieuwland. "Voorkomen moet worden dat in Nieuwland hetzelfde gebeurt als in andere gemeenten. Ook daar werden verouderde wijken aan gepakt maar aan de sociale cohe- geren een oud schoolpand aan de Reinestraat toegewezen. "We hebben het pand voorname lijk zelf verbouwd," zegt De Pag ter. "Ik geloof dat we zo'n zeven duizend gulden kregen toegewe zen. Zelfs toen kon je daar niet echt veel van doen. We moesten er een heel jaar op draaien." Door veel particulier inzet ontstond toen De Toverbal. Jack Ruijs- beek, één van de bezoekers van destijds vertelt; "Er heerste een fijne sfeer. Je kon jezelf zijn met leeftijdgenoten en daar was toen veel behoefte aan. We waren alle maal zoekende. We wisten heel sie binnen de wijk werd niet ge dacht. Dan kom je van de regen in de drup." De communicatieadviseur ver klaart dat inmiddels 75 procent van de sociale projecten in de wijk zijn gerealiseerd. "Aan het eind van dit jaar draait het Rijk de subsidiekraan dicht en de pro jectmedewerkers, gemeente en Woonplus zien het als hun taak die gesubsidieerde periode op een goede manier af te sluiten. Het is wel de bedoeling dat de resterende 25 procent aan pro jecten ook van de grond komen, en dat niet alleen. Wij willen na melijk bewoners stimuleren in deze initiatieven een belangrijke rol te spelen." Als voorbeeld noemt Van den Bosch het project 'Moeders voor een veilige buurt.' Bewoonsters uit Nieuwland zijn hierin actief. Het initiatief schijnt zo goed te werken dat an dere buurten binnenkort het idee ook oppakken. "In feite komen goed wat we niet wilden met ons leven maar we waren op zoek naar wat we dan wel wilden." Mede door de goede programme ring van bands werd De Toverbal tot ver buiten de regio bekend. Tijdens de reünie treedt de legen darische Maassluise popgroep de Roadrunners nog eenmaal op. Zij waren de huisband van de Tover bal destijds. Jan Booister van de Roadrunners: "We waren maar een coverbandje. Eigenlijk niks bijzonders," zegt hij bescheiden. "Maar in Maassluis waren wij wereldberoemd." De bezoekers blijven ondertussen binnenstro men bij café Unique. deze projecten alleen tot stand met inzet van bewoners. Sinds twee jaar zijn wij met een vaste groep Nieuwlanders bezig om te kijken hoe de projecten verlopen. Iedere zes weken is er een bijeen komst. Wij overleggen continu met hen omdat projecten alleen slagen als zij achter het idee staan. Het project Schoon, heel en veilig verloopt op sommige plekken heel goed maar toch zijn er binnen de wijk mensen die zich afvragen wat er nu eigenlijk gebeurt. Om in die beleving ver andering te brengen is maatwerk noodzakelijk, vooral in een peri ode van herstructurering is het voor sommige bewoners niet dui delijk wat er nu eigenlijk in po sitieve zin verandert. In ieder geval heeft de wijk door de afwisselende architectuur fy siek al een metamorfose onder gaan en op sociale gebied gaat het ook de goede kant op." "Het is gek", zegt De Pagter. "In de oude Toverbal werd de eerste drie jaar geen alcohol geschon ken. We rookten een stickie. Al cohol, daar kwam alleen maar narigheid van, vonden we. We dronken thee en sapjes en toch was er altijd veel publiek in de Toverbal." Er is tijdens de reünie weinig terug te vinden van die uitgangspunten. Van de in middels gevorderde vijftigers blowen de meeste niet meer maar bier en wijn vloeien wel rijkelijk. In de loop van de avond wordt aan wethouder Keizer een bord overhandigd met daarop informa tie over de geschiedenis en de lo catie van het vroegere gebouw De Toverbal. De bedoeling is dat het bord een plaatsje zal krijgen aan de gevel van het huidige pand aan de Reinestraat waar ooit De Toverbal stond. Dat De Toverbal historisch gezien toch een zekere waarde heeft gehad bewijst het feit dat de NPS bezig is met het maken van een documentaire over de beroemde Maassluise club. Optimistische stemmen roepen inmiddels al om een vervolg op de geslaagde avond. "Tot over vijf jaar," klinkt het bij het af scheid. SCHIEDAM - Het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) aan de Laan van Bol'es houdt zaterdag 2 oktober van 10.00 tot 15.00 uur voor de tweede keer een banen markt. De landelijke banenmarkt biedt iedereen die op zoek is naar een baan de kans om zich te ori ënteren op duizenden vacatures. Op CWI Nieuwe Waterweg Noord zijn ook enkele uitzend bureaus en de Koninklijke Land macht aanwezig. Het CWI biedt bezoekers de mogelijkheid om een CV op inhoud en presentatie te laten checken. Verder kan wor den deelgenomen aan een work shop over het gebruik van de uit gebreide internetsite werk.nl. Nieuw dit jaar is de intensieve samenwerking met UWV en Ge meenten. UWV is op iedere vestiging aanwezig met voorlich ting over reïntegratie en het op zetten van een eigen bedrijf. Bo vendien presenteert UWV het proeftijdaanbod; werkgevers kunnen iemand die langer dan zes maanden werkloos is drie maanden in dienst nemen zonder kosten. SCHIEDAM - Zaterdagochtend vijf uur werd een 50-jarige bewo ner van een kerk in de Jan Damen- straat wakker van geluiden. Bij na der onderzoek zag hij een man in een kast staan. Bij het zien van de bewoner nam de inbreker de benen en rende de pastorie uit. Even later bemerkte de 50-jarige man dat een aantal sleutels was weggenomen. NANSWOLTERS SCHIEDAM - Aan de eerste bewoner van het groeps wooncomplex voor ouderen aan het Bospad is vorige week de huissleutel uitge reikt. Eind november zullen alle huur- en koopapparte menten bewoond zijn. Tegen de bouw van het complex, gelegen tussen Heijermansplein, trambaan en Bachpleinflat 4 werd door omwonenden, nog voor de eerste paal de grond in ging, geprotesteerd. De meeste bezwaren werden volgens Wil lem Waqué, actievoerder van het eerste uur, door de gemeente niet serieus genomen. "Dat was voor ons aanleiding naar de rechter te stappen." Wel kwam Vastgoedonderne ming Woonplus tegemoet aan de klacht dat door de bouw van het complex de privacy van bewo ners van het Heijermansplein werd aangetast. Er werd besloten een eiland in de brede sloot tus sen de woningen en het complex aan te leggen en daarop bomen te planten die het zicht op de tuinen van het Heijermansplein enigs zins aan het oog onttrekken. Wie ter plekke poolshoogte gaat nemen zal tot de conclusie ko men dat de toegang tot 24 van de in totaal 46 woningen voor onder meer brandweer vrijwel onmogelijk is. Willem Waqué: "Daar hebben wij vanaf het begin de gemeente op gewezen en erop aangedrongen dat de brandweer en RET om advies werd ge vraagd. Maar dat gebeurde niet. Overigens had het college van b w totaal geen boodschap aan onze bezwaren. Voor ons was dat aanleiding naar de rechtbank te stappen. Wij wezen de rechter er destijds op dat onze klachten on gegrond waren verklaard maar dat het college van Schiedam daartoe niet was gerechtigd." Vo rige week boog de rechter zich opnieuw over de bezwaren. "Zij leek ontvankelijk voor onze pro testen over onder meer de onvei lige situatie," verklaart Waqué. Zij zet vraagtekens bij het feit dat ambtenaren het verzoek om vrij stelling van artikel 19, onderte kenden, terwijl dat wettelijk be hoort tot de taak van het college van b en w. Daarover wil zij dui delijkheid van de gemeente. "Ook kwam het ontbreken van een mandaat van de gemeente raad voor de vrijstelling van de Wet Ruimtelijke Ordening ter sprake. Bovendien werd nog maals aandacht besteed aan het feit dat wij op onze bezwaren te gen de Verklaring van geen Be zwaar van Gedeputeerde Staten geen reactie kregen. De gemeen te heeft altijd op het standpunt gestaan dat het bouwplan moest worden uitgevoerd en dat verder nergens over moest worden ge sproken. En dat kan natuurlijk niet, je mag op zijn minst als irj- woner van deze stad van het ge meentebestuur toch wel eein onderbouwing van het een en an der mogen verwachten. Maar dat gebeurt niet." Over zes weken doet de rechter uitspraak over de gang van zaken bij het Bospadproject.. "Het eni ge datje hiervan kunt verwachten is dat alle procedures opnieuw de revue moeten passeren en daar zit natuurlijk niemand op te wach ten," aldus Willem Waqué. Hoogheemraadschap van Delfland WET VERONTREINIGING OPPERVLAKTEWATEREN KENNISGEVING MELDINGEN LOZINGENBESLUIT WVO BODEMSANERING EN PROEFBRONNERING De teamleider Bedrijfsemissies, in naam en onder verantwoordelijkheid van dijkgraaf en hoogheemraden van Delfland, maakt bekend dat van de hieronder vermelde locaties meldingen zijn ontvangen in het kader van het Lozingenbesluit WVO Bodemsanering en Proefbronnering. Voot deze lozingen is een vergunningsplicht op grond van de Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren daardoor komen te vervallen. Het betreft de volgende locaties in Schiedam: Nummertlocatie: 0470021 Obrechtstraat 110-162 0470075 Burgemeester Honnerlage Cretelaan 159 0470126 Kappeyne van de Copellolaan 24-26. De meldingen liggen vanaf 1 oktober 2004 tot 29 oktober 2004 ter inzage bij het team Documentaire Informatieverzorging van Delfland, Delftechpark 23 te Delft van maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. Voor nadere inlichtingen en kopieën van de ter inzage gelegde stukken (dit laatste tegen betaling) kunt u zich wenden tot mevrouw J. Zijlmans, telefoon (015) 270 18 13. Delft, 30 september 2004 De teamleider Bedrijfsemissies a.i. mr. D.J.P. de Leeuw w w w.hh delfl an d.nl Kraamzorg de Eilanden Sinds 1947 Speciaal op uw wensen en behoeften afgestemd. Zorggarantie. Bereikbaar 7 dagen in de week en 24 uur per dag. Nauwe samenwerking met verloskundige, huisarts, ziekenhuis en zorgverzekeraar. Ons werkgebied Rotterdam 4 •»Peter Spek SCHIEDAM - Atleet Willem Noorduin heeft op de Paralympische Spelen in Athene een zilveren en bronzen medaille behaald. De Schie damse atleet behaalde zilver op het discuswerpen met een afstand van 33,33 meter en afgelopen maandagavond maakte hij het succes com pleet met een bronzen plak op het kogelstoten in de Griekse hoofdstad met een afstand van 11,88 meter. Zowel bij het discuswerpen als bij het kogelstoten zette Willem Noorduin tevens zijn beste seizoenspre staties neer. Willem Noorduin had in de finale van het discuswerpen in de F36-klasse zes geldige pogingen. Bij de derde poging bereikte hij al zijn beste resultaat van 33,33 meter, die hem uiteindelijk het zil ver opleverde. Op dat moment was ook al de winnende worp geno teerd. Na een eerste ongeldige poging had de 58-jarige Tsjech Kuba- la in zijn tweede beurt 35,25 meter op het scorebord gebracht. Pas in de laatste serie werd de bronzen medaillewinnaar bekend. Dat werd de Zuid-Afrikaan Strijdom met een worp van 32,96 meter. De Schiedammer toonde zich achteraf tevreden met dit resultaat. "Ik heb mijn beste resultaat van dit jaar neergezet. Ik had min of meer op een medaille gerekend, maar het was een zware wedstrijd. Met name omdat de wind alsmaar van richting veranderde", aldus Willem Noorduin in een reactie vanuit Athene. Bij het kogelstoten maakte de 37-jarige Willem Noorduin zijn uitver kiezing naar de Paralympische Spelen meer dan waar met een bron zen medaille. Ook bij het kogelstoten in de F36-klasse leverde de Schiedammer zijn beste prestatie van dit seizoen. Al na twee stoten werd duidelijk dat Noorduin met de Pool Piotrows- ki en de Australiër Dubin om de medailles zou strijden alleen om de verdeling van goud, zilver en brons moest nog uitgevochten worden. De rest van het veld bleef relatief ver achter bij dit drietal. In hun derde poging stootten zowel Noorduin als Dubin hun beste re sultaat van deze finale. De 11,88 van de Schiedammer was toen goed voor zilver en de 11,90 van de Australiër voor goud, maar in de vijf de beurt ging Piotrowski het tweetal toch nog voorbij. Met 12,12 me ter liet hij een persoonlijk record noteren en greep hij bovendien het goud. Er is veel aan gelegen de wijk schoon, heel en veiliger te maken. FOTO: Archief Roel Dijkstra Back home in de Toverbal De legendarische Maassluise band de Roadrunners trad nog een keer op. - bij inscKrijvin0 Vliet 8 Hellevoetsluis Tel.: 0181 391440 E-mail info@kraameiland.nl www.kraameiland.nl •In Haag Delft. b* I Dordrecht Middelharnis 'Numansrlorp •Setikree Hellevoetsluis Ook gevestigd te Rotterdam, Oud-Beijerland en Vlaardingen Mevrouw Van den Nouweland neemt als eerste bewoner de sleutel in ontvangst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 10