Claudia Zuigt, én zingt plat én vertederend Lief en leed van Garland en Minnelli Loungen, 'brassen' en 'n snelle hap in nieuw Geedee's Try-out! Tips UIT de regio Life is a Cabaret met Heddy Lester en Frédérique Sluyterman van Loo Foto: Roy Beusker Tip: De man met vijf vingers Meesterpianist Jan Vayne in de Doelen Jacky Kennedy tot leven ge bracht in The First Lady met Lori Spee, Gaëtane Bouchez De Amerikaanse Lori Spee zingt en vertelt. Haar visie op Jacky Kennedies leven wordt aan u ge presenteerd. Met hulp van Her man van Veen schreef Lori Spee een verhaal plus twaalf liedjes over het leven van Jacky Kenne dy. U wordt meegesleept in het tragische levensverhaal van deze first lady. Deze Engelstalige combinatie van toneel en mini- musical is groots in zijn eenvoud, maar blijft een intieme voorstel ling. Theater de Goote Brielle vr. 1 oktober Isala Theater Capelle a.d 1 Jssel vr. 8 oktober 20.15 uur Theater van Vlaardingen do. 2 december 20.15 uur Tien jaar Afrikaans op de zon dagmiddag Daylight Dancing, de eerste en enige Afrikaanse dansmiddag van Nederland, bestaat 10 jaar. Op 3 oktober wordt dit gevierd met een uniek reünieconcert van de Afrikaanse percussie band waar het 10 jaar geleden allemaal mee begon: OBILAYA. Verder natuurlijk alle andere Afrikaanse ingrediënten, workshop Afrikaanse dans, DJ Erick uit Kenia, kinderactivitei ten en nog veel meer. Daylight Dancing, zondag 3 ok tober, aanvang 14.00 uur, loka- tie Nighttown Theater Rotter dam (3 min.lopen vanaf CS). Entree 8 euro, kinderen van 0-4 jaar gratis, 5-11 jaar 4 euro. Overige data: 7 november, 5 de cember, 2 januari 2005, 6 fe bruari 2005, 6 maart 2005. Glitterjurken, haarlak en een caravan bij De Bifi's in De Bifi- 's On Tour Drie meiden uit Schiedam, glit terjurken, heel veel haar en nog meer haarlak, dat zijn de Bifi's. Zij speelden eerder in de musical Nonsens. Dit trio is met eigen trailer en een caravan vol met muziek op tournee. Met de Bifi's op het podium gaat het sidderen, dampen en bubbelen! Zij zingen zowel eigen nummers als liedjes van The Beatles, Al Jarreau en Leonard Bernstein. De Bifi's garanderen een swin gende muziektheaterproductie. Vorig jaar sleepten zij met hun muzikale comedy 'De Bifi's' (NPS) Neerlands grootste televi sieprijs in de wacht (Het Gouden Beeld). Ook zijn zij bekend van Jiskefet, Baantjer, Toscane en Finding Nemo (Dory). In het the ater speelden zij ondermeer in 'Little Shop of Horrors', 'Foxtrot', 'Heerlijk duurt het langst', de Rockopera 'DOOP' en 'Dolfje Weerwolfje'. Zij wonnen de Pi- suisseprijs en zijn al diverse ma len genomineerd voor een John Kraaijkamp Musicalaward. He laas winnen ze hem nooit, van daar deze zelfgemaakte produc tie. Isala Theater Capelle a.d IJssel za. 9 oktober 20.30 uur Schouwburg KunstminDord- recht vr. 15 oktober Fortis Theater a.d SchieSchie- dam di. 2 november20.15 uur Theater Het KruispuntBarend- recht vr. 19 november20.15 uur Het mooie, melancholieke, tikje romantische cabaret is lang on vindbaar geweest op de Neder landse tonelen. Claudia de Breij zorgt voor een comeback. In Claudia Zuigt combineert ze haar snelle improvisatietalent met haar liefde voor supermu- zikale liedjes. Claudia praat veel en zingt veel, soms heel mooi en poëtisch, soms ietwat plat of alleen maar grappig. En ze verwondert zich. Over piercings en tatoeages, over de babyboomers, happy singles en haar eigen 'stuk gemoederte'. Met wie ze McHeaven bezoekt, een karma shoarma bestelt en een dialoog met God heeft. De 29-ja- rige cabaretière werkt eveneens voor Radio 3 FM en het tv-pro- gramma VARA Laat, maar komt veel beter tot haar recht op het theaterpodium. Daar geen spoor van verbale ADHD, maar een prachtig steunbetoon aan homo's en een hilarische monoloog in een hondenpak op haar eigen vrijgezellenavond. Er is een van zelfsprekende interactie met haar musici en de geluidsman die ze liefdevol 'Prutser!' noemt. Clau dia is ruig en snel vertederd, houdt van platte grappen en lieve slaapliedjes. Impressie Je zit achter op de stofzuiger. Mama trekt je door de kamer. Sinterklaas bestaat. Met Kerst wordt het vrede. De grote vakan- JN* W tie duurt voor altijd en dan gaan we naar de Efteling. Later ga je ook een Efteling bouwen. Mama maakt een scherpe bocht, dat geeft een leuk gevoel in je buik. De kamer is klaar. De stofzuiger gaat uit. Nu moetje eraf...Clau dia de Breij is bekend van radio, tv en uit het theater. Het grote publiek kent haar vooral van haar middagprogramma op 3FM en als presentatrice van 'VARA Laat'. Als cabaretière en comé dienne improviseert ze er lustig op los. Gek als een deur en gevat als geen ander. De enige houvast heeft ze aan haar supermuzikale liedjes en haar adembenemend begeleidingstrio. En zo hoort het. In 'Claudia Zuigt' heeft ze het over de gore hel die het leven is sinds die misselijke Eva de appel niet kon laten hangen en mama de stofzuiger uitdeed. En zo is het gekomen Claudia de Breij (Utrecht, 1975) ontdekte tijdens de kerstmusical van het Koningin Wilhelmina College het podium. Nu kwam haar 16 jaar opgeslagen reservoir van anekdotes, grapjes en lied teksten vrij. Geen feest, geen ca baret, geen jaarsluiting of Clau dia kleide een lied. Wat ze zelf schreef, wilde ze zelf zingen en dus leek het iedereen het beste dat Claudia eens zangles nam.Haar cabaretneigingen von den een voedingsbodem in het cultureel centrum van de Univer siteit Utrecht, Parnassos. Ze nam kleinkunstlessen van Malinca Verwiel. Ze deed auditie voor de Kleinkunstacademie maar werd afgewezen. Ze ging andere we gen zoeken, haalde de eindronde van het Leids Cabaret Festival en werd 'de grootste verrassing van het festival' genoemd. Inmiddels werd ze op gitaar begeleid door Rogier Wagenaar, later aange vuld met Sander Geboers op pia no. Met z'n drieën deden ze in 1998 mee aan het Amsterdams Kleinkunst Festival en werden 3e.Claudia had in de meantime haar studie opgegeven. Ze was intussen begonnen met radio- en televisiewerk voor Stadsomroep Utrecht. Toen ze stopte met haar studie wilde ze stom werk gaan zoeken om de kost te verdienen terwijl ze cabaret maakte, maar leuk werk diende zich aan; ze ging verslaggeven en presenteren voor Radio-m en Radio West. Korte tijd daarna kwam Hilver sum; ze schreef columns voor het televisieprogramma 'Kaap de Goede Hoop' van de RVU en pre senteerde voor diezelfde omroep een serie over pubers. Voor BNN ging ze het Radio 1-programma 'United' presenteren. In maart 2002 verhuist ze naar 3 FM om voor de NPS het programma dit is Claudia' te presenteren. Wanneer bekend wordt dat ze gaat overstappen naar de VARA zet een rancuneuze NPS on middellijk haar programma stop. Sinds 1 september 2003 presen teert ze voor de VARA op 'Clau dia d'r op', vrijwel elke werkdag op 3FM. Ondertussen gaat haar cabaretcarrière gewoon door met de premiere van haar avondvul lende voorstelling 'De Wilde Frisheid' op 31 oktober 2002. In het Sinds eind september 2003 is De Breij ook op televisie te zien waar ze afwisselend met Dolf Jansen het late night programma 'VARA Laat' presenteert. Theater van Vlaardingen Vlaardingen vr. 8 oktober20.15 uur Theater Zuidplein Rotterdam vr. 15 oktober Theater Het Kruispunt Ba- rendrecht do. 24 maart20.15 uur Theater Twee Hondjes Helle- voetsluis za. 26 maart Fortis Theater a.d Schie Schie dam do. 7 april 20.15 uur Theater de Stoep Spijkenisse vr. 8 april 20.15 uur Isala Theater Capelle a.d IJssel vr. 29 april 20.30 uur Judy Garland en Liza Min nelli zijn niet alleen moeder en dochter. Het duo gaat door als twee van de meest bejubelde en tegelijkertijd ook meest tragische figuren uit de showbizz. Garland heeft zich niet staande kun nen houden in deze wereld; ze werd op haar 47ste na een overdosis nooit meer wakker. Minnelli staat ondanks het geknoei in haar leven nog steeds in de schijnwerpers. Een perfect verhaal voor een voorstelling. Vanaf deze maand zullen hoofdrolspe lers Heddy Lester en Frédé rique Sluyterman van Loo dit bijzondere levensverhaal op de planken brengen in de muzikale show Life is a Ca baret. Life is a Cabaret is meer dan een musical. Heddy Lester noemt de musical dan ook een muzikaal verhaal waarin tragedies en tri omfen elkaar afwisselen. Ze lijkt geboren voor de rol van Judy Garland. "Ik voel me ook een beetje de moederfiguur over Fré dérique die heel wat jaartjes jon ger is," giebelt ze. Tijdens de voorstelling Sinatra, that's Life, waarin ik de moeder van Frank Sinatra heb gespeeld, heb ik aan gegeven dat ik graag een keer Garland wil spelen." Frédérique Sluyterman glundert nog steeds over het aanzoek voor de rol van Liza Minnelli. Ze gaat door waar ze in Sinatra, that's Li fe stopte; als Minnelli. "Het is een eer om in Life is a Cabaret Minnelli neer te mogen zetten." Berucht zijn de foto's van de diva waar ze met een enorm overge wicht kampt. Ook haar drankge bruik is berucht. "Klopt. Daarom is deze voorstelling veel meer dan louter een muzikale show. Zowel Minnelli als haar moeder hadden een leven waar letterlijk een verhaal aan vast zit." Magische talent Net als bij haar dochter, begint het showbizzleven van Judy Gar land ook al heel jong. In dit geval op haar derde wanneer ze voor het eerst optreedt. Ruim tien jaar later is ze al in films te zien. Ze werd door miljoenen mensen be wonderd om haar magische ta lent, geadoreerd vanwege haar lieve karakter, haar gevoel voor humor en haar lust om te leven. Haar portfolio vermeldt onder meer de klassiekers The Wizard of Oz (met het wereldberoemde nummer Over the Rainbow), Ba- bes in Arms en Strike up the Band. Maar haar onzekerheden en ang sten dreven haar tot misbruik van pillen die steeds vaker werden weggespoeld met drank. Wanho pige zelfmoordpogingen over leefde ze. Maar in 1969 werd een overdosis haar toch fataal. Voor Heddy leveren deze feiten geen probleem op om in de huid van Garland te kruipen. Maar: "Een één-op-één-imitatie wordt het zeker niet. Wat ik wel probeer te imiteren, is haar emo tie. Ze zong de longen uit haar lijf. Als ze op het podium stond, dan stond er ook echt iemand. Wel was ze vrij hysterisch. Ach, aan de andere kant is het heerlijk om uit je dak te gaan. Er zit dan ook lekker veel humor in de voorstelling." Het verhaal van Het nieuwe Geedee's bestaat uit drie delen: 4een lounge gedeelte, een brasserie met een 'snelle kaart' en een luxe restaurant. Fish 'n' chips en een shepherd's pie staan er op de kaart van restaurant Geedee's. Het zijn ty pisch Engelse gerechten die bij een Engelse plattelandspub niet op de kaart zouden misstaan. De keuze van de gerechten verraadt de Engelse achtergrond van de eigenaar. Toch eet de eigenaar ook blijkbaar graag buiten zijn eigen landsgrenzen. Want wie verder leest, ziet naast de klassie kers uit de Engelse keuken ook bekende Amerikaanse en Itali aanse gerechten genoemd wor den. Een carpaccio kan in het restaurantgedeelte gecombineerd worden met New York Strip Ste ak. De Amerikaanse en Europese klassiekers krijgen hier wel een moderne twist. Met zoetaccenten en de combinatie van ingrediën ten uit wereldkeukens laat de jon ge chef-kok Jeroen van Egmondt zien tot de nieuwe generatie An gelsaksische koks te behoren. Naast klassiekers als prime rib LEZERSACTIE Foto: Bart Kemps weGeNeR met dikke frites, carpaccio, een caesar of crispy duck salad, ook een op de huid gebakken zee baars en coquilles doorregen met vanille. Plezierig is de opdeling van het restaurant in een brasse rie en een luxer restaurantgedeel te. Zeker als je geen zin of tijd hebt, is de snelle en zeer betaalbare kaart van de brasserie een uit komst. De kaart vermeldt gerech ten als een super-de-super ham burger van maar liefst 300 gram of een lekkere moot gegrilde zalm. Geedee's heeft een warme inrich ting. Een lounge met Engelse Chesterfields bij de ingang, een vloer van Frans eiken, trendy overmaatse lampenkappen, blow up's van New Yorkse en Londen- se straattaferelen hangen aan de muren. Op de grote bar voorzien van een echte 'zink' staat een au thentieke Faema E61 espresso machine te glimmen. De foto van de Brooklyn Bridge die in deze machine is aangebracht, maakt het helemaal af. New York en Londen in Kralingen! GeeDee's Honingerdijk 263/265 (010) 212 31 44 Open: 11.00-22.00, za-zo vanaf 15.00 Reserveren, zeker in het week einde, is aanbevolen! UIT Try-out! Oftewel elke twee weken een nieuwe tip én de mogelijk heid om deze met familie, vrienden of collega's te aanschouwen en voor de verandering eens zelf zelf te recenseren. Deze week tippen we 'De man met vijf vingers', terwijl Marlous van Oorschot terug blikt opBoom Chicago!'. Deze week biedt deze krant, in samenwerking met de verzamelde Rot terdamse theaters, tien kaarten aan voor 'De man met vijf vingers' op zaterdag 2 oktober in de Rotterdamse schouwburg. Met behulp van miniatuur filmsets, camera's, poppen, grote dieren, toneelspelers en een componist vertelt het Rotterdamse collectief Hotel Modern ware en verzonnen verhalen over de broosheid van de mens. Zo zien we een fatale ontmoeting tussen een dame en een eenhoorn, de tragische lot gevallen van een joodse familie in de Tweede Wereldoorlog en de WTC-ramp van binnenuit gefilmd. Een landelijk ochtendblad kroonde Hotel Modern tot 'koning van de theateranimatie'. De voorstelling is na oktober nog een aantal keren in november te zien. Ook in de Rotterdamse Schouwburg. Voor exacte data, kijk op www.rotterdamseschouwburg.nl. Life is a Cabaret blijft geheim. Bezoekers moeten zich laten ver rassen. Iets wil Frédérique wel loslaten: "Het gaat over een dochter die kan overleven in een wereld waar haar moeder dat niet kon. Het verhaal speelt zich af in het hoofd van Minnelli. Ze komt haar moe der tegen die echter alleen maar aan zichzelf denkt. Liefdeloos dus." Daarnaast is er ook prachtige en wereldberoemde muziek in de musical te horen, nummers als Over the Rainbow, I can't give you anything but love, en Have yourself a merry little Christmas. Zowel Frédérique als Heddy to nen veel emotie op het podium. En dat is niet allemaal gespeeld. Heddy: "Als ik nu het nummer The Man That Got Away zing, voel ik elke keer weer pijn. Het heeft veel met mijn leven te ma ken." Life is a Cabaret, het muzikale verhaal van moeder en dochter wordt ontwikkeld door American Songbook, die eerder verant woordelijk was voor de grote the atersuccessen You're the Top, There's no business like show business en Sinatra that's Life. Life is a Cabaret, 12 oktober, Isala Theater (Capelle a/d IJs sel); 16 oktober, Theater Zuid- plein (Rotterdam); 31 oktober, Fortis Theater aan de Schie (Schiedam). Theater van Vlaardingen Vlaardingen za. 20 november 20.15 uur. Terugblik: Boom Chicago! Marlous van Oorschot wilde haar verjaardag wel eens op een ande re manier vieren. En zo geschiede. Samen met vrienden en familie sleepte zij kaarten voor 'Boom Chicago!' in de wacht. "De energie spat van het podium af en de snelheid van de show laatje op het puntje van je stoel zitten", recenseert Marlous. "Met een combinatie van ge schreven sketches en slimme improvisaties proberen de cabaretiers een antwoord te vinden op de vraag: Why aren't you happy yet? Van Bush tot baby, van hardrocker tot de paus, alle lagen van de bevolking worden geanalyseerd. Het leven is goed, maar is dat goed genoeg? De improvisaties zorgen voor veel hilarische momenten, waarbij zelfs de cabaretiers het lachen niet in kunnen houden. Het publiek speelt een belangrijke rol; dat wat er gebeurt in de zaal wordt genadeloos ge bruikt. De snelheid van de improvisaties is verbazingwekkend, maar zorgt soms ook voor momenten die de plank totaal mis slaan. Hier door raakt het verband tussen de verschillende sketches zoek en af en toe vraag je je af of iets echt grappig was." Het eindoordeel van Marlous luidt desalniettemin: "Hier word je zeker happy van!" Ook een beetje uitgekeken op altijd met dezelfde vrienden naar datzelfde café? Zou je ook wel eens met collega 's, clubgenoten of buren een gezamenlijk uitje willen plannen? Stuur een mailtje naar regiogrootrotterdam@whk.wegener.nl en maak kans op maxi maal tien kaarten voor de getipte voorstelling. Vergeet in je mail niet een telefoonnummer te zetten waarop je bereikbaar bent voor het ma ken van afspraken over verdere afhandeling! De spelregels zijn simpel: je bent bereid om op de foto te gaan en na afloop geef je mondeling, telefonisch of per e-mail je mening over wat je hebt meegemaakt. Een weerslag van alle commentaar, plus foto, vind je twee weken later terug in deze krant en op dezelfde plek. Sa men met de nieuwe aanbieding! Vorig jaar kwamen er van toetsenfenomeen Jan Vayne 2 cd's uit: een met romantische popsongs en een met improvisaties op psalmen. Dit kenmerkt de veelzijdigheid en brede inte resse van deze 38-jarige pianist. Hij improviseert als geen ander, waarbij hij voortborduurt op de stijl van de grote ro mantische pianisten. Zondag 10 oktober komt de meesterpi anist in het kader van de Zondagochtendconcerten naar de Rotterdamse Doelen. 'Realtime', zo omschrijft Jan zijn geniale composities. Spontane com posities die uit hemelse sferen lijken neer te dalen op de toetsen. Dit deed hij al op de piano van zijn vader toen hij kind was. Spelender wijs leerde hij de mogelijkheden van het instrument kennen. Als 10- jarige begeleidde hij de kerkdiensten op het kerkorgel. Jan's onortho doxe variaties op de psalmen deden bij sommige ouderlingen nog wel eens de wenkbrauwen fronsen. Jan volgt zijn eigen weg en in deze sfeer van artistieke vrijheid komt veel moois tot stand, zoals zijn re cente concerttour 'Jan Vayne plays The Beatles'. Jan Vayne, de Doe len, zondag 10 oktober, kaarten verkrijgbaar bij de kantoren van Wegener Huis-aan-huiskranten (zie colofon), organisatiebureau Hanson, Straatweg 179 in Rotterdam en de Doelen. mmnmnmmmmmi 1002 Foto: Peter Thomson Obilaya Foto: Voermans van Bree Life is a cabaret Maarten van der Jagt en Els Neijts Beeld: Yvonne Visser UNIEKE AANBIEDING OM VRIJDAG 1 OF ZATERDAG 2 oktober aanstaande KUNST-in-AHOY VOOR HALF GELD TE BEZOEKEN! Een bezoek aan een kunstbeurs is een uitstekende manier om met kunst kennis te maken. Het is dan ook niet verwonderlijk dat KUNST-in-AHOY, waar zo'n 500 professionele internationale kunstenaars exposeren en verkopen een daverend succes is. U ontmoet hier de kunstenaars zelf met hun kunst werken. Door het rechtstreekse contact is de sfeer op de beursvloer gemoedelijk. U kunt uw vragen en opmerkingen direct kwijt 'bij de bron'. Zoveel ver schillende kunstenaars, zoveel verschillende disci plines. Schilderen, vormgeving, beeldhouwen, kera miek, sieraden, fotografie, vrijwel alle kunstuitingen zijn vertegenwoordigd. Openingstijden: vrijdag 1 okto ber van 17.00 tot 22.00 uur, zaterdag 2 en zondag 3 oktober van 10.00 tot 18.00 uur. Locatie: Ahoy complex op de Ahoyweg te Rotterdam (tegenover Zuidplein). Toegangsprijs 12 Euro, kinderen tot 12 jaar gratis. Bij inlevering van deze bon krijgt u 50% korting op de normale entreeprijs van 12 Euro bij de kassa van KUNST-in-AHOY op vrijdag 1 en zaterdag 2 oktober en op zondag 3 oktober een reductie van 3 Euro op de entreeprijs. De actie is niet geldig in combinatie met andere kortingen. Max. 4 personen per bon. Beeld: Yvonne Visser Foto: Maarten van der Jagt Foto: Maarten van der Jagt Marlous en haar verjaardagsgasten Foto:Johan Zeilman WWW.TELE-PAY.NL Met uw mobieltje staat u altijd goed geparkeerd Betaald parkeren is vaak een heel gedoe. Gelukkig is er in Rotterdam nu TELE-PAY: de service die betaald parkeren gemakkelijk én soms goed koper maakt. U hoeft nooit meer te wandelen naar de parkeerautomaat en te rommelen met chipknip, creditcard en parkeerkaartjes. Stress? Parkeerbonnen? U hebt er geen last meer van, want u bent altijd op tijd terug bij uw auto. Voordelig is bovendien dat u achteraf betaalt en niet meer dan strikt noodzakelijk. U hoeft niet te schatten hoe lang u zult parkeren. En u betaalt dus nooit te veel, als u de auto eerder ophaalt dan u had verwacht. Klinkt goed, zegt u? Surf dan naar www.tele-pay.nl en meldt u aan. Actie: als u vóór 31 oktober 2004 abonnee wordt bij TELE-PAY, betaalt u het eerste jaar geen abonnementskosten.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 13