Rotterdamse maaltijd met Schiedams borreltje Oranje-onder-17 bij HBSS en SWSMC Herstel voor Slecht weer deert publiek Brandersfeesten niet Scheeres te gast bij furieade Opnieuw winst Brandersstad Family-Five Verlies Harga Zege Juventus Sterk verjongd mannenteam Juventus begint twee treden lager Sportagenda Jaarlijkse CV-KETEL SHOW Feenstra Capelle 2 oktober Ventura Marianne van Velzen Goedgeregeld' SCHIEDAM - In het verre Dalf- sen heeft de vrouwenformatie van KBshop/Ventura zich dit maal niet bezondigd aan zelf overschatting en gedaan waartoe het in staat wordt geacht: win nen dus. Tegen Spoda herstelde de ploeg zich van de collectieve faalbeurt tegen Groene Ster en won met 22-27. Dankzij een hoog tempo en een betere mentaliteit wist Ventura de in de beginfase opgelopen 2- 0 achterstand snel weg te poet sen. De formatie van trainer Wil Plugge verzette de bakens en be reikte met een 8-10 voorsprong de rust. Na een goede pep-talk kwam Ventura goed uit de start blokken. Het bouwde de voor sprong uit naar acht doelpunten en kon het zich veroorloven om gas terug te nemen. Minder ge lukkig was Steffie Luyten, die in de slotfase tegen een ten onrech te uitgedeelde rode kaart aan liep. Het zorgt er voor, dat zij zaterdag de thuiswedstrijd tegen Quintus vanaf de tribune moet volgen. Voor Ventura scoorden Steffie Luyten (12), Jessica Nijs (7), Carlie Monsanto (3), Amber Wansink (3), Marloes van Von- delen en Manon Rooders. SCHIEDAM - Na de 10-0 winst tegen Docos won het hoogste vrouwenteam van de tafeltennis vereniging Brandersstad zater dag opnieuw. Ditmaal was Maasbree het slachtoffer. In Limburg werd de uitbeurt met een 3-7 zege afgesloten. In de afgelopen jaren waren de uitwedstrijden in Limburg meestal onbegonnen werk. Za terdag was er niets van te mer ken en boekte de Schiedamse dames een simpele zege. De Limburgse Imke Martens was zowel voor Jolanda Waterreus, Danielle Maas als Sue Ann Le- ong niet te bespelen. Zij zorgde voor de drie Maasbree-punten. Na twee duels staat het Brand- ersstad-drietal op de eerste plaats met 17 punten, gevolgd door Hoonhorst, dat drie punten minder heeft. SCHIEDAM - De voorinschrij ving voor de 15-Van-Spaland loopt als een trein. Voor de wed strijdloop hebben zich al vele tientallen atleten gemeld en op zondag 10 oktober zullen er ze ker velen bij komen. De loop - met start nabij het winkelcentrum Spaland - krijgt dit jaar met de Family-Five ook een recreatief broertje. Deze trimloop over een afstand van 5 kilometer is bestemd voor com plete of voor die gelegenheid ge vormde gezinnen. Recreatief be zig zijn voor vader, moeder, kin deren en vitale opa's en oma's dus. Maar ook verenigingen en bedrijven kunnen zich aanmel den. Tot zaterdag 2 oktober zijn inschrijfformulieren verkrijgbaar bij Adam Manswear, Hof van Spaland 40 en Wilso Mannen mode, Hof van Spaland 19. SCHIEDAM - Op een veld als een knollentuin begon Harga zondag door twee treffers van Arjan Maltha voortvarend aan het uitduel tegen Eureka. Het eerste gewin bleek kattegespin, want Eureka zorgde al snel weer voor de gelijkmaker. Daarna ble ven beide ploegen tot aan 7-6 om en om scoren. Voor Harga scoorden in die periode Dionne van Dijk tweemaal, Jordy Ma joor en Rick Pappers. Eureka wist daarna vrij makkelijk naar 9-6 weg te lopen. Niettemin luk te het de Schiedamse korfballers om toch weer aan te klappen. Sven Pappers, Arjan Maltha en weer Dionne van Dijk (die een hele goede wedstrijd speelde) trokken de stand gelijk (9-9). Het brak de weerstand van Eure ka niet. De thuisclub had het laatste woord en scoorde nog driemaal. Harga kon er niet meer dan twee treffers tegenover zet ten SCHIEDAM - De mannen van Juventus hebben de rentree in de Margriethal luister bijgezet door een 89-67 zege op BC Verkerk. Hoewel de tegenstander duide lijk meer lengte in het veld bracht, bleek de technische vaardigheid van de thuisclub su perieur aan de centimeters van de bezoekers. Juventus beheerste de basishandelingen van het bas ketball beter. Door veel verdedi gende druk te zetten kwam dat verschil duidelijk naar voren. SCHIEDAM - "Prachtig", vond Riet van Dijk (75) de optredens van de muziekcorpsen tijdens de Taptoe vrijdagavond. Voor de 21e keer gaven diverse drumbands acte de presènce en luidden zij de opening van de Brandersfeesten in. De toeloop van het publiek is ondanks het slechte weer deze avond groot. De Taptoe is een ge liefd onderdeel van de Branders feesten. Even lijkt het erop dat ie dereen de avond droog zal door komen maar tijdens het optreden van de Rijnmondband komt de regen met bakken uit de hemel. Het publiek, op alles voorbereid en gewapend met regenkleding en paraplu's, laat zich echter niet verdrijven. De spectaculaire show van de Rijnmondband, op Franse leest geschoeid met mu ziek van Aznavour, Piaf en Gre co, boekte veel succes. Door de aanhoudende regen zocht het overige publiek tijdens deze eerste avond van de Brand erfeesten de beschutting van de Schiedamse cafés. Diverse bands lieten het publiek swingen maar helaas voor de bands die buiten speelden, bleef het voor de open podia in de stad leeg. Gelukkig waren de weergoden op zaterdag beter gestemd en konden de standwerkers op de Hoogstraat, Lange Kerkstraat en Broersvest hun waren tijdens een periode van relatieve droogte aanbieden. Wereldberoemd Bij café De Unie trad Schiedams beroemdste coverband Footloose op. De tent voor De Unie was af geladen, het bier vloeide rijkelijk en veel mensen zongen de liedjes van de band uit volle borst mee. "Het zijn toch onze jongens," zegt een bezoeker trots, "een wereldberoemde band... in Schiedam." Die avond zal de ge liefde gondelvaart na driejaar af wezigheid weer in ere worden hersteld. Helaas komt de regen ook deze tweede avond met bak ken uit de hemel, maar langs de Lange Haven hebben zich toch honderden Schiedammers verza meld. Silvia Zuidema en Ingrid de Jong die op het schip Second Metru varen hebben een aantal weken werk gehad aan het optuigen van de boot. Zij vinden het geweldig dat de Gondelvaart weer terug is. "We hebben het echt gemist", zegt Silvia, "Het is zo leuk om hieraan mee te doen. De sfeer onderling bij de watersporters die in Lange Haven liggen is gewel dig!" Langs de kade stond een haag van paraplu's en de aanwe zigen hadden niet voor niets de regen getrotseerd. Een aantal bo ten was weer prachtig uitgedost en het was duidelijk dat er vele uren werk door de deelnemende watersporters was gestoken in het aankleden van hun schepen. Er was veel plezier om en waarde ring voor de deelnemers. Het mag duidelijk zijn, wat de Schie dammers betreft is de gondel vaart één van de echte hoogte punten van de Brandersfeesten. Zondag was het weer gelukkig een stuk aangenamer. Het bleef droog en zelfs de zon liet zich af en toe zien. De levende 'stand beelden' die deze koopzondag opsierden keken nog wel af en toe bezorgd naar boven maar hun angst was ongegrond en bleef het tot laat in de avond gezellig. SCHIEDAM - Voor Juventus lijkt het leven (opnieuw) te beginnen bij veertig. Zeker voor de herensector, die in het verleden mooie tijden ge kend heeft, maar de laatste jaren een anoniem leven leidde. Even leek er vorig seizoen sprake van opbloei te zijn. De basketballers waren zowaar in de race voor een mooie klassering. Tot aan de wedstrijd tegen het Maassluise Green Eagles leek het rozengeur en maneschijn. Tot aan... want de pot ging verloren en daarmee viel een droompje in duigen. Tot overmaat van ramp hielden vijf spelers het daarna voor gezien en meldden zich bij, jawel, de Eagles en lieten hun ou de club met een bijna leegge stroomd team achter. Voor het niet eens zo lang geleden aange treden (louter uit vrouwen be staande) bestuur kwam die exo dus niet bepaald als gewenst. Ze hadden wel andere (vooral finan ciële) zorgen aan het hoofd. De club had namelijk wat op te gro te voet geleefd. De nasleep had wat tijd in beslag genomen, maar de dames hadden dat probleem voortvarend bij de horens gevat en waren op weg om de sores over de kling te jagen. Het had de vereniging wel het ge bruik en de exploitatie van de kantine in sportzaal Oost gekost. Dat was - zonder dat Juventus daarin gekend was - een kinder dagverblijf geworden. Juventus wilde niet dwarsliggen. De club pakte zijn ergernis diplo matiek in en besloot de competi tie-wedstrijden naar de Margriet hal te verplaatsen. "Daar is ten minste een cantine, waar je voor en na de wedstrijd een natje en een droogje kunt kopen en aan een tafeltje kunt napraten." Jongemannen In die Margriethal begon zater dag de competitie. Ook voor de mannen. Of beter gezegd de jon- gemannen. Want het vertrek van bijna de totale vaste bezetting zorgde voor een fikse afname van de gemiddelde leeftijd. Bo vendien kreeg de hoogste forma tie een nieuwe trainer. Michel Baas werd de baas. Op de keper beschouwd is hij niet nieuw. Hij balt al sinds zijn veertiende in de zaal aan de Fah- renheitstraat en legde zich de laatste jaren vooral toe op de op leiding en coaching van de jeugd. Hij heel lang heeft geaarzeld voordat hij gehoor gaf aan de dringende, misschien wel dwin gende, oproep van het bestuur. "De vraag of ik hoofdtrainer wil de worden was me al voor de va kantie gesteld. Maar ik heb pas laat een beslissing genomen. Er is heel lang en heel intensief ge zocht naar een trainer. Zelfs ik heb daartoe mijn steentje bijge dragen. Maar er was gewoon nie mand te vinden." Omdat hij Ju ventus niet in de kou wilde laten staan, heeft Baas vervolgens ja gezegd. "Meer als verplichting tegenover de vereniging, maar diep in mijn hart was ik gewoon trainer bij de junioren gebleven." In de wetenschap, dat het team nauwelijks ervaring had op seni orenniveau en dus op het oude spelniveau voor de leeuwen ge worpen zou worden, werd bij de bond om een vrijwillige degrada tie gevraagd. Een klasse zakken was genoeg. Toen de indeling vrijgegeven werd bleken dat er echter twee te zijn. "Dat moet dan maar", klonk het, gevolgd door een vastberaden. "We vech ten ons wel weer omhoog." Spontaan Michel Baas had de selectie in middels aangevuld met voorheen door hem getrainde junioren en zag tot zijn blije verrassing wat begin twintigers terug komen, die jaren geleden bij Juventus in de jeugd hadden gespeeld en vervol gens door studie of andere rede nen voor het nietsdoen hadden gekozen. "Toen ze hoorden, dat ik hun trainer zou worden, heb ben ze zich weer spontaan ge meld. Die jongens speelden 's avonds dikwijls op pleintjes en zijn het basketball zeker niet verleerd. Een aanwinst voor de club." De wetenschap, dat hun team een klasse lager was ingedeeld dan gewenst, maakte de groep, merk te Baas, meteen ook wat over moedig. "We wassen dat varken tje wel even", was de stelling binnen de groep. De coach tem perde dat door ze in de eerste de -»Renske Verbeek SCHIEDAM - In een typisch Schiedams plaatje; Distil leerderij Nolet, vond vrijdag een bijzondere afspraak plaats. De burgemeesters Opstelten en Scheeres teken den drie overeenkomsten. Met deze signeersessie spra ken de gemeenten Rotter dam en Schiedam af nauwer samen te werken op het ge bied van toerisme en de ont wikkeling van de gebieden Schieveste en Nieuw Mathe- nesse. Het leek wel een huwelijksbe trekking. Rotterdam en Schie dam gaan vanaf nu samenwerken aan drie belangrijke speerpunten; havens, Schieveste en toerisme. De gelegenheid vond - terecht - plaats in Schiedams trots, Distil leerderij Nolet. In officiële set- teng lieten de beide burge meesters hun welwillendheid blijken en onderstreepten dit met de handtekening van de contrac ten. Oud en Nieuw Rotterdam wordt gezien als een jonge en moderne stad aan het water, terwijl Schiedam het ac cent legt op zijn historische en monumentale binnenstad met bij zondere grachten. Zowel Schie dam als Rotterdam zien in dat het toerisme een belangrijke econo mische sector is, zowel voor de eigen steden als voor de regio. FOTO; Joep van der Pal Door intensiever samen te wer ken kunnen deze steden zich be ter profileren op de vrijetijd smarkt. Koppeling van de toe ristische trekpleisters betekent dat toeristen kunnen kiezen uit een breder en gevarieerder aan bod. Doel hierbij is het stimule ren van een langer verblijf, met hopelijk een grotere besteding. De samenwerking richt zich in eerste instantie op het ontwikke len van toeristische combinaties en promotionele activiteiten. De gemeenten willen dat private or ganisaties als Rotterdam Marke ting en de VVV worden betrok ken bij de totstandkoming van het gezamenlijke aanbod. Hierbij wordt gedacht aan een product Architectuur, met oog voor het contrast tussen de Rotterdamse moderne architectuur en de oude, historische Schiedamse stijl. Naast toerisme was ook het pro ject Schieveste onderdeel van ge sprek. Dit gebied op Schiedams en Rot terdams grondgebied aan de noordzijde van station Schiedam- Centrum, ligt tussen Schie, het spoor en de A20 in. Door goede bereikbaarheid voor zowel auto als openbaar vervoer, is de ontwikkeling van Schie veste kansrijk voor de gehele re gio'. Het gebied heeft de ruimte om 420.000 vierkante meters te vullen met kantoren, woningen en recreatieve voorzieningen. Bijkomend voordeel is dat het duizenden banen kan opleveren. De volkstuinen die de ruimte nu vult, worden verplaatst binnen Rotterdams grondgebied. De in- van woensdag 29 september tot en met dinsdag 5 oktober: VOETBAL - zaterdag: Spirit- PPSC( 14.30 uur), Hargasport/za- VVK( 14.00 uur), HBSS-Dui- vesteijn( 14.30 uur). Zondag: SVVSMC-AFC(14.00 uur), Leonidas-Excelsi- or'20( 14.00 uur), MSV'71-Her- mes DVS( 14.00 uur), Erasmus- Hargasport/zo( 14.00 uur), Spa- land-FC Mozaiek( 14.00 uur), DRGS-SVDPW( 14.30 uur). Dinsdag: SVVSMC-HVO( 19.30 uur oefen). DAMESVOETBAL: zaterdag HBSS-Scheveningen( 14.30 uur), PPSC-Zwaluwen 2(12.00 uur); zondag RKAVV-Hermes DVS( 12.00 uur). G-VOETBAL: zaterdag HBSS- Meeuwenplaat( 10.30 uur). ZAALVOETBAL: woensdag Alexandria'66-Groenoord; maan dag Dreamboys/R-Groenoord, JaiSwadesh/BK 2-HBSS, Mar griethal 21.00 uur PPSC-TPP. BASKETBALL: zaterdag Krimpen-Juventus(h), Margriet hal 16.15 uur Juventus-Cracker- jacks(da). HANDBAL: zaterdag Mar griethal 19.30 uur Ventura-Quin- tus 2(da); zondag Harga 13.45 uur Ventura-EDH(h). HOCKEY: zondag Overbos- Asvion(h), Dordrecht-Spirit(h), Hargalaan 12.45 uur Spirit- Hoeksche Waard(da). KORFBAL: zaterdag Gemini- ODI( 16.00 uur); zondag DKB- Harga( 14.30 uur). SOFTBAL: vrijdag Saints- Schiedam(h). TAFELTENNIS: zaterdag DOV-NOAD, sportzaal Dr.Kuy- perlaan 17.00 uur Brandersstad- De Treffers/R, 17.00 uur Brand- ersstad-SAR(da); dinsdag NOAD 9-Schiedam. VOLLEYBAL: zaterdag Sum ma Peelpush-Rijnmond(da). Berichten voor de sportredactie kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via e-mail (regiosport@hetnet.nl) of fax (010-5913733). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransen straat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis. beste oefenwedstrijd te confron teren met een tegenstander, die twee klassen hoger speelt. Het le verde een dikke nederlaag op en beide benen stonden weer op grond. Een wedstrijd later werd tegen een meer gelijkwaardiger opponent met minder grote cij fers verloren en weer een duel verder bleef er een gelijkspel aan de strijkstok hangen. Zaterdag werd in de Margriethal voor het eerst om het 'echie' ge speeld en gewonnen. "De pro gressie is merkbaar", voegt de trainer er koeltjes, maar wel te vreden aan toe. Juventus kan aan een hoge positie gaan denken. Baas en zijn 'crew' hebben zich namelijk ten doel gesteld om dit seizoen met promotie af te slui ten 'Het kan lukken. Deze ploeg moet in staat zijn om zich naar de top van het klassement te spelen.' SCHIEDAM - HBSS en SWSMC zijn van dinsdag 19 tot en met zaterdag 23 oktober gastheer voor het kwalificatietoernooi voor landenteams met voetballers onder 17 jaar. Daarbij draait het om plaatsing voor Euro 2008 in Zwitserland en Oostenrijk en het WK 2010 in Zuid-Afrika.In Schiedam komen naast de jeugdinternationals van Nederland ook Wales, Turkije en Armenië in actie. Historisch gezien blijkt de onder-17 klasse de kweekvijver voor de bezetting van het grote Oranje te zijn. Zo be gon de huidige bondscoach Marco van Basten er zijn internationa le carrière en volgden later Robin van Persie, Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder. Het programma: dinsdag 19 oktober Neder land-Wales (bij HBSS 14.30 uur), Turkije-Armenië (bij SWSMC 16.30 uur); donderdag 21 oktober Wales-Turkije (HBSS 14.30 uur), Nederland-Armenië (SWSMC (16.30 uur) en zaterdag 23 oktober Armenië-Wales (HBSS 14.30 uur) en Turkije-Nederland (SWSMC 14.30 uur). Speciaal voor de jeugd organiseert de KNVB een kaartenactie. Voor de prijs van slechts 1 euro per kaart kunnen groepen van mi nimaal 20 jongeren (tot en met 17 jaar) en hun begeleiders een interland bezoeken. Verenigingen of groepen kunnen zoveel kaar ten bestellen als men wilt. Kaarten dienen voor vrijdag 15 oktober bij de KNVB (via Postbus 8200, 3009 AE Rotterdam of fax 010- 2862110) aangevraagd te worden. tentie is uitgesproken, maar pas in december van dit jaar wordt besloten of de gemeenten wel of niet een meer formele sarnenwer- king hierin aangaan. Bij de laat ste ondertekening gaat het om een gezamenlijke visie te ontwik kelen over het Merwehavenge- bied en Nieuw Mathenesse. Schiedam was al begonnen met de plannen om het bedrijventer rein grenzend aan de Merweha- ven nieuw leven in te blazen. Rotterdam heeft plannen voor de herontwikkeling van het Merwe- havengebied. Omdat de bedrijvigheid in de havens zich steeds meer richting de Maasvlakte begeven, ontstaat er ruimte voor andere functies, als woningbouw. Daarnaast is het doel om het verouderde terrein duurzaam te herstructureren tot een modern gemengd bedrijven terrein. De gezamenlijke visie moet eind dit jaar in concept klaar zijn. Borreltje Stevige intenties met concrete af spraken en uitgesproken wensen. Ivo Opstelten is positief. "We moeten voortaan naar Schiedam kijken, in plaats van het de rug toe te keren. Jammer dat dit er niet eerder van is gekomen." Ook Reinier Scheeres is enthousiast. Na het signeren roept hij la chend: "We gaan er samen iets heel moois van maken. \Op een Rotterdamse maaltijd, met een Schiedams borreltje!" REGIO- Burgemeester R. Scheeres van Schiedam is vrijdag te gast bij de opening van de Furieade in Maassluis. Het maritieme spek takel vindt dit jaar voor de 25ste maal plaats. Vanwege het jubileum zijn de eerste burgers van buurgemeenten Schiedam, Vlaardingen, Westland, Rozenburg en deelgemeente Hoek van Holland uitgenodigd op stoomsleper de Furie. In gezelschap van burgemeesters Karsen vaart het gezelschap om streeks kwart voor acht de haven binnen. De 25ste editie van de Furieade wordt groots aangepakt. Het pro gramma start vrijdag met de stoomfluit en het onsteken van de Fu- rieadevlam, waarna de traditionele lampionnenoptocht plaatsvindt. Van 18.30 tot 24.00 uur vindt de Vlootschouw in de Vlieten en de Haven plaats. Zaterdag gaat het feest verder met onder meer het bezichtigen van schepen, braderie, kermis, lunch-concert en een demonstratie van een Lynx Helicopter van de Koninklijke Marinie, Een ander Schiedams tintje is de komst van de mijnenjager Hr.Mr. Schiedam op de Furieade. Een compleet overzicht van het programma is te vinden op internet: www.furieade.nl nh53 SCHIEDAM Woensdag 29 september 2004 Het Nieuwe Stadsblad 40-1441 De gondelvaart, weer terug van weggeweest, is een van de hoogtepunten tijdens de Brandersfeesten. FOTO: Joep van der Pal 'Maar we komen terug' •oGerard S.Verver Juventus maakte zaterdag in de Margriethal duidelijk wat het wil: winnen en snel terug keren naar een hoger niveau. De burgemeester Scheeres en Opstelten zien de samenwerking tussen de steden Schiedam en Rotterdam wel zitten. F FOTO: Joep van der Pal (van 10 tot 17 uur), Vlierbaan 19, Capelle a/d IJssel Meer weten? Bel 0800 20 21 www.goedgeregeld.nl CV-show actie! 100,- korting! Vraag naar de aanbieding! FEENSTRA Partner van Goedgeregeld Is een onderdeel van

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 17