.22 3 5 PRIJSUITREIKING IN WOONPLUS HERBERG WOONPLUS HERBERG DRUK BEZOCHT TIJDENS BRANDERSFEESTEN Unit Noord Unit Nieuwland Unit Stad Colofon Spreekuren www.woonplus.nl 9 SG ptember 2004 FRAN KUNSTRAAT VERRIJKT MET FRAAIE BINNENTUIN SLEUTEL VOOR EERSTE BEWONERS BOSPAD NIEUWLAND FESTIVAL BRENGT MENSEN DICHTER BIJ ELKAAR WOONPLUS TREEDT OP TEGEN HENNEPTEELT DE NIEUWE HARG IN TREK T3 O O U Woonplus Schiedam Openingstijden Verhuur/algemeen: Reparatieverzoeken: Valeriusstraat 3 maandag t/m vrijdag Unit Nieuwland 010 - 2045101 010 - 2045201 p/a Postbus 25 van 08.30 tot 17.00 uur Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) 010 - 2045102 010 - 2045202 2100 AA Schiedam Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) 010 - 2045103 010 - 2045203 oio ^45100 Commerciële Zaken oio - 2045104 010-2045204 Woensdag 29 september 2004 ns-23 De complexbeheerders in Noord houden (vrijwel) elke werkdag spreekuur. Van maandag t/m vrijdag van ïo.oo tot 10.30 uur en van 15.00 tot 15.30 uur. Groenoord-Midden (wo. gesloten) Hans Scholte D. Schaferplein 14 Groenoord-Zuid (ma. gesloten) Mike Kissami Kantoor Woonplus Schubertplein/Lisztplein (vr. gesloten) Kees van Ruiven Lisztplein 241a Heijermansflat (ma. t/m do, vri. alleen 's ochtends) Wim Molenkamp/Rob Vollendam Kantoor op begane grond Zwaluwlaan (di./do./vr. alleen 's ochtends, ma./wo. alleen 's middags) Wim Molenkamp Kantoor in onderbouw Beethovenplein (ma. wo. 's ochtends, di. alleen 's middags) Rob Vollendam Kantoor in onderbouw De complexbeheerders in Nieuwland houden van maandag tot en met donderdag spreekuur van 13.00 tot 14.00 uur. Buurtpost 'Troelstralaan' Harry Nagel Troelstralaan 83 Buurtpost 'Klaas Kater' Erik Goovaart Klaas Katerstraat 126 Buurtpost 'B.H. Greteiaan' Dennis Ingenkamp B.H. Greteiaan 263 Centrum (di./do. van 10.00-11.00 uur) Patrick van Waart Bagijnhof 20 Schiedam-Zuid (di./do. van 10.00-11.00 uur) Henk Polak mm Oude Maasstraat 14 Schiedam-Oost (di./do. 8.30-9.30 uur) Ab Vietje Wattstraat 35 co Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wet telijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelin gen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010 - 2045260 E-mail: wps@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 27 oktober 2004. De compiexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op ver keerde dagen buitenzetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Om de complexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij regelmatig spreekuur. WoonplusNieuws Opbrengst naar Thuis op Straat In en rondom de drukbezochte Woonplus Herberg werden diverse artikelen verkocht voor het goede doel waaronder Woonplus wijn, oud- Hollandsch snoep en het 'Spikkelaes' varken, het speciale koekje dat Bakkerij Van der Krogt ter gelegenheid van dit evenement heeft ver vaardigd. De opbrengst (1000 euro) werd afgelopen zondagmiddag op het podium van de Stichting Nationale Postcode Loterij geschonken aan Thuis Op Straat (TOS), een organisatie die jeugd en jongeren op straat bezighoudt door na schooltijd met bakfiets en speelattributen de wijk in te trekken. Op de foto ziet u de uitreiking van de cheque door Woonplus-directeuren Karin van Dreven en Willem van den Berge, beiden gehuld in Middeleeuwse kledij, aan TOS-directeur Wil Verwijs. Binnenstad Behalve via de Brandersfeesten tracht Woonplus de binnenstad te vitaliseren door actief te participeren in de Stichting Winkelontwikkeling Binnenstad Schiedam (SWBS). Eén van de doel stellingen van de stichting is om op het Broersveld 'de loop erin' te krijgen, oftewel zoveel mogelijk bezoekers naar het Broersveld. Met dit unieke initiatief zette Woonplus haar beste beentje voor om ook hieraan een bijdrage te leveren. Automatische incasso actie Ontmoetingsplek voor bewoners Opbrengst naar goede doel Thuis op Straat Als maatschappelijk betrokken vastgoedonderneming ondersteunde Woonplus de Brandersfeesten 2004 door het inrichten van een Woonplus Herberg aan het Broersveld ter stimulering van de Schiedamse binnenstad. Vanwege ons vijfjarig bestaan ondersteunden wij de Brandersfeesten door zowel sponsoring als actieve deel name aan het programma. Hiertoe werd een leegstaand pand aan het Broersveld 101-103 tijdelijk ingericht als Woonplus Herberg. Tijdens het Brandersfeesten weekend konden bezoekers in een sfeervolle ambiance genieten van een drankje, muziek, toneel en diverse activiteiten voor jong en oud. Daarbij werd aansluiting gezocht met de twee thema's van de Brandersfeesten, te weten op zaterdag 'Oude Ambachten' en op zondag 'Multicultureel'. Schiedam-Noord seniorencomplex rijker Voor en door bewoners uit de wijk De heer en mevrouw Van den Nouwland zijn de trotse, eerste bewoners van het seniorencomplex aan het Bospad. Op woensdag 22 september kregen zij de sleutels en bloemen uitgereikt uit han den van Henk de Groot, medewerker Technisch Beheer Unit Noord. In de komende periode krijgen ook de bewoners van de andere appartementen hun sleutel uitgereikt. Het project Groepswonen Bospad is door Woonplus ontwikkeld in samenwerking met de Vereniging Groepswonen voor Ouderen in Schiedam (VGOS). Het unieke woongebouw voor 55-plussers omvat 46 ruime appartementen in zowel de huur- als koopsector alsmede een gemeenschappelijke ruimte voor activiteiten. Naast 24 koopwoningen omvat het complex tevens 22 huurwoningen. De toewijzing van deze huurwoningen verliep via de VGOS. Hierbij speelde Woonplus geen rol. Sommige Schiedammers kwamen dit weekend met een speciale reden naar de Woonplus Herberg. Mevrouw de Roo, vergezeld door zoon en dochter, mocht in de herberg namelijk een dinercheque voor twee personen in ontvangst nemen, omdat zij de huur betaalt via automatische incasso. Helaas kon de heer De Roo wegens werkzaamheden niet aanwezig zijn bij de uitreiking, maar dat mocht de pret niet drukken. De in Middeleeuwse kledij gestoken Woonplussers maakten er een vrolijke boel van. Binnenkort mag de familie De Roo op onze kosten aan tafel in 't Oude Raedthuys. De andere winnaars deze maand zijn de familie Schomberg en de familie Sahdew. Zij hebben hun dinercheque inmiddels per post thuis ontvangen. Ook u kunt volgende maand in de prijzen vallen. Het enige dat u hoeft te doen, is uw huur betalen via automatische incasso. Haal daarom snel een machtigingskaart op ons kantoor aan de Valeriusstraat 3. Woonplus wordt steeds vaker geconfronteerd met hennepkwekerijen in haar woningen. Bewoners die zich hieraan schuldig maken, handelen in strijd met de door hen getekende huurovereenkomst en de daaraan verbonden Algemene Huurvoorwaarden. Zij overtreden de Opiumwet en er wordt vaak op illegale wijze gebruik en misbruik gemaakt van de levering van diensten van het nutsbedrijf. Boven dien creëren zij een brandgevaarlijke situatie. Redenen genoeg voor Woonplus om hiertegen hard op te treden. Na constatering wordt de hennepkwekerij door de politie ontmanteld, de pleger vaak in hechte nis genomen en wordt door Woonplus een juridische procedure gestart, waarbij de kanton rechter verzocht wordt om de huurovereenkomst te ontbinden en de gehuurde woning gerechtelijk te (laten) ontruimen. Als u vermoedens heeft dat zich in uw directe woonomgeving een hennepkwekerij bevindt, dan kunt u dit melden bij de politie of bij één van de medewerk(st)ers van Woonplus Schiedam. Zij zijn dagelijks bereikbaar via telefoonnummer 010-2045100. Op zaterdag 11 en zondag 12 september vond op drie locaties in de wijk voor de tweede achtereenvolgende keer het Nieuwland Festival plaats. Wijkbewoners en samenwerkende organi saties in de wijk, waaronder Woonplus, werkten hard aan de voorbereidingen. Het festival startte op zaterdag met een feestelijke markt op de Mgr. Nolenslaan waar ook diverse attracties voor kinderen plaatsvonden. Om twaalf uur ging de inmiddels traditionele Zomerparade van start op het Dr. Wibautplein. De kleurrijke, door bewoners vervaardigde kos tuums waren door de gehele wijk te zien. De parade deed ook het Schuttersveld aan, waar Karin van Dreven, .directeur-bestuurder van Woonplus, de zogenaamde Leefregelboom onthulde. Dit gevelkunstwerk blijft hangen op het Schuttersveld, als leidraad voor de manier waarop de mensen in de buurt met elkaar zouden moeten samenleven. Bij terugkomst op het Dr. Wibautplein begon het programma voor de kinderen. 's Avonds kon men in het Wereldrestaurant genieten van bijzondere gerechten uit vele wind- Het nieuwbouwcomplex aan de Franklinstraat, dat Woonplus bijna twee jaar geleden opleverde, is enige tijd geleden verrijkt met een fraaie bin nentuin. Op donderdag 30 september wordt deze binnentuin, een ontwerp van Van Dop Mathot Architecten uit Schiedam, om 15.00 uur officieel in gebruik genomen door de heer Van der Pol, één van de bewoners van het complex in Schiedam-West. Het plan om een binnentuin te creëren, ontstond tijdens de nieuwbouw. Na verplaatsing van de oude, bestaande fietsenstalling naar de Oosterstraat kon het plan om een binnentuin aan te leggen ook daadwerkelijk tot uitvoering wor den gebracht. De tuin is o.a. bedoeld om het woongenot en de leefbaarheid voor de bewoners van het complex te vergroten. Het moet een centrale ontmoet ingsplek worden voor de verschillende bewoners. Bij de ontwikkeling en aanleg van de tuin heeft regelmatig overleg plaatsgevonden met de bewoners van de Edisonschool, de bewoners van het seniorencomplex aan de Franklinstraat en bewonersvereniging Schiedam-Oost (BVSO). Wees er snel bij! Het nieuwbouwproject De Nieuwe Harg blijkt zeer geliefd te zijn. Tijdens de start van de verkoop op zaterdag 4 september werd duidelijk dat een groot aantal mensen geïnteresseerd is in de luxe en comfortabele woningen die aan het Hargplein in Schiedam-Noord van de grond zullen komen. Naast huurwoningen omvat De Nieuwe Harg 45 luxe koopappartementen. Uit alle mensen, die zich de afgelopen weken als kandidaat voor een koopwoning hebben aangemeld, is via loting een eerste selectie gemaakt. Met deze mensen worden inmiddels vervolggesprekken gevoerd. Wie geïnteresseerd is in een koopwoning van De Nieuwe Harg doet er dus verstandig aan snel contact op te nemen streken. Vervolgens traden wereldmuzikanten op en waren er Hindoestaanse dansvoorstellingen. De voorstellingen waren met name op integratie gericht. Zo zong een Turkse zanger Nederlandse liedjes in de Nederlandse taal. Op zondag was er een gevarieerd programma samengesteld voor zowel senioren als kinderen. Op zondagmiddag verzorgde het Rotterdams Volkstheater een tot de verbeelding sprekend programma. met de makelaars Anke Bodewes (010-4490412) of Dupont Makelaars (010-4268135). Kijk voor meer informatie op www.denieuweharg.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 23