Eis: werkstraf voor HSL-fraudeur 11." Inschrijven voor musical Activiteiten De Erker Nieuws van de Hargahoeve Kortweg DE TOMMY HILFIGER EYEWEAR-COLLECTIE Cursus Genealogie I 'Ouderen willen niet hun hele ziel en zaligheid bloot leggen RgflDERPOORT Het Nieuwe Stadsblad Esther Klein Genieten is... GALLGALL Woensrdag 29 september Het Nieuwe Stadsblad 40 - 1440 SCHIEDAM SCHIEDAM-Voor diegenen die ook zo nieuwsgierig zijn waar hun voorouders van daan gekomen zijn bied SHV Cursusbureau de hel pende hand. Wel of geen familiewapen, van heel ver gekomen of juist van dichtbij, al deze raadsels kunnen worden opgelost. De cursus bestaat uit 5 lessen; de 6e les wordt er een bezoek aan het gemeentearchief in Schiedam gebracht. Dag/tijd: donderdagmiddag van 13.30 - 15.30 uur op Broersveld 142. De cursus start op 28 okto ber en kost 75 euro. Opgave uiterlijk 14 dagen van tevoren. Inlichtingen SHV Cur susbureau tel. 010-426 47 81, e- mail: SHV147@zonnet.nl SCHIEDAM- Stichting Wel zijn Schiedam organiseert diverse activiteiten voor kin deren. In wijkcentrum de Erker is op woensdagmiddag om 13.30 uur de instuif en gaan de kinderen sporten en knutselen. Kinderen vanaf 9 jaar kunnen ook inter netten in diverse groepen vanaf 13.00 uur. Om 14.00 uur is er internet voor meiden. Kinderen kunnen zich ook nog inschrijven voor de volgende activiteiten in de Erker: kookcursus, beatbal- let/streetdance, diverse theater activiteiten, computerlessen en meidengroep. Bij voldoende in schrijvingen starten de activitei ten. De prijzen en tijden voor de ze activiteiten staan in het SWS- programmaboekje of op de web site www.welzijnschiedam.nl Daarnaast wil het kinderwerk in de Erker een aantal nieuwe acti viteiten opstarten zoals schmin ken voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar op dinsdagmiddag, kosten 15 euro voor 8 lessen. Een meidenclub voor meiden van 7 en 8 jaar op donderdag middag 15.30 - 16.30 uur, kosten 1 euro en haarvlechten voor kinderen 9 tot en met 12 jaar, (dag en tijd nog onbekend), kosten 20 euro voor 10 lessen. Inschrijven kan bij de balie van de Erker. Bij voldoende deelne mers gaan we starten. Het kinderwerk zoekt ook nog vrijwilligers voor diverse acti viteiten. Geïnteresseerden die het leuk vinden om met kinderen te werken kunnen contact opnemen met Jolanda of Magda. Voor vragen contact opnemen met Wijkcentrum de Erker, 4267767 en vragen naar Jolanda of Magda (maandag,woensdag en donderdag). Y #- Y j- SCHIEDAM - Elke week zetten we in de ze krant enkele tijdelijke bewoners uit het dierenasiel de Hargahoeve in de schijn werpers. Zij zitten te wachten in de die renopvang op hun eigen of een nieuwe baas. Deze week zijn dat Poekie en Ma- bel. Poekie Deze zwart-witte kater van 10 jaar is al eerder in het asiel terechtgekomen. Toen was hij gevonden en nu kan zijn baasje niet meer voor hem zorgen. Poekie is een echte schootkat, maar dan wel alleen. Hij houdt van buiten zijn, dus een tuin zou fijn zijn. Mabel Mabel is een poes van drieënhalf jaar en is als zwervertje binnengebracht samen met haar kinderen. De kittens zijn in middels geplaatst, maar moeder nog niet. Ze houdt erg van kroelen, maar wil aan dacht niet delen. Ook wil ze graag wel eens een ommetje kunnen maken. Of ze met kinderen en honden overweg kan is niet bekend. Dierenasiel de Hargahoeve aan de Sport- laan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het asiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en andere die ren is te vinden op de website www.har- gahoeve.nl. REGIO - Maar twee keer per week warm eten, geen huishoudelijke hulp meer en schulden. Ouderen in de re gio Waterweg Noord hebben het financieel anno 2004 niet makkelijk. De heer Henkelman gaat elke maandag op pad met de ouderen uit de flats in de Burgemeester Stulemeijerlaan en de Burge meester Gijsenlaan. Hij is veront waardigd hoe zijn 'oudjes' moe ten leven. "Ze hebben maar 100 euro per maand om van te leven. Door de hoge kosten kunnen ze maar twee keer per week warm eten betalen. Het is belachelijk dat dit in Nederland gebeurt." Ouderenadviseur Ria van Dijk van Stichting Ouderenwerk NWN beaamt dat ze meer dan vorig jaar hoort dat ouderen in fi nanciële moeilijkheden zitten. "Mensen praten er nu wel makke lijker over. Maar niemand hoeft maar twee keer in de week warm te eten. Stichting Ouderenwerk heeft een maaltijdenvoorziening waar ze afhankelijk van hun in komen voor 2, 3 of 4 euro per maaltijd kunnen eten. Hierbij wordt bijzondere bijstand direct in de maaltijdprijs verrekend. Maar het is waar dat ouderen minder geld hebben om te spen deren." Euro Sinds de komst van de euro is in de ogen van de ouderen alles duurder geworden. Veel be jaarden geven nu toe dat ze in de problemen zitten. Ouderen met alleen een AOW redden het niet meer, zeker als er ook nog een zorgvraag is. Uit onderzoek van NIBUD is gebleken dat ouderen per maand 70 euro te kort komen, als men niet naar de gemeente gaat voor inkomensondersteu nende maatregelingen. In Schie dam kunnen 55 plussers bij de gemeente terecht voor de bijzon dere bijstand en de ouderentoe- slag. De Bijzondere bijstand kan worden aangevraagd wanneer ie mand een bril nodig heeft, de ei- gen bijdrage van de thuiszorg vergoed wilt hebben of nieuwe batterijen voor een hoorapparaat moet aanschaffen. De ouderen- toeslag is voor mensen boven de 65 jaar die AOW hebben. Gehuw den krijgen 200 euro, alleen staanden worden met 150 euro per jaar verblijd. De adder onder het gras is wel dat het bedrag van de ouderentoeslag van de bijzon dere bijstand wordt afgetrokken. In de praktijk komt het groten deels erop neer dat of de oude rentoeslag wordt toegekend of de bijzondere bijstand. In Vlaardin gen bestaat er, naast de bijzonde re bijstand, ook de mogelijkheid een beroep te doen op het sociaal cultureel fonds. Wel kunnen ou deren in beide gemeentes de Rot terdampas aanschaffen waarmee kortingen op culturele activitei ten van ouderenwerk, het open baar vervoer worden gegeven en het musea gratis kan worden be zocht. In Maassluis kunnen oude ren bij de gemeente alleen aan kloppen voor de bijzondere bij stand. Ook de Rotterdampas kan aangeschaft worden. "Maar ou deren krijgen alleen korting als ze kunnen aantonen dat ze onder het minimum zitten", aldus een woordvoeder van de gemeente maassluis. Schaamte Maar nadat men door het oer woud is van regelingen en kort ingspassen moet men eerst, zoals veel ouderen dat ervaren, met de billen bloot. Volgens directeur Stichting Ouderenwerk Maass luis, Peter Linders is die drempel erg hoog. "Mensen willen niet hun hele ziel en zaligheid bloot leggen. Ze zullen dan ook niet snel van de sociale dienst gebruik maken." Ria van Dijk komt dat ook bij de ouderen in Schiedam en Vlaardingen tegen. "Maar als ze het dan toch vertellen, vinden ze het wel een opluchting." In maassluis werkt het anders. Peter Linders hoort geluiden om zich heen dat als ouderwerk de prijzen van de activiteiten verhoogt, veel ouderen in de problemen ko men." Het gevolg is dat ouderen op allerlei dingen gaan korten, de huishoudelijke hulp voorop. Bij Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord hebben ruim 500 mensen hun alpha-hulp of huishoudelijke hulp opgezegd. De verhoging van de eigen bijdrage, van 4,60 naar 11,80 euro, was voor veel oude- ren te veel om op te kunnen bren gen. Ook de Stichting Ouderen werk Maassluis heeft te kampen met een groot aantal opzeggingen wat betreft de zorg. "Wij hebben een abonnement dat heet thuisga- rant. Dat houdt in dat iemand binnen 24 uur geholpen wordt, mocht dat nodig zijn. Dat hebben ook veel ouderen opgezegd." Volgens het NIBUD zouden veel gemeenten meer kunnen doen om ouderen optimaal gebruik te laten maken van alle regelingen. Ook procedures zelf zouden eenvoudi ger gemaakt kunnen worden, vol gens het bureau. Door bijvoor beeld kwijtschelding van de ge meentelijke belastingen, en oude ren die al recht hebben op een vergoeding, die het volgende jaar ook automatisch toe te kennen. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Dujardin Vieux lOOcl 13^ SCHIEDAM - Tegen een 57- jarige schilder uit Schiedam eneen 41-jarige aannemer uit Spijkenisse is voor de Haagse rechtbank zes weken werkstraf geëist voor fraude rond de Hoge Snelheids Lijn (HSL). Een derde verdachte, die handtekeningen vervalste op overschrijvingsformulie ren van de HSL Brabant Zuid combinatie in Prinsen beek, is nooit gevonden. De Schiedammer en Spijkenis- serwaren volgens officier van justitie mevrouw mr. J. de Vries betrokken bij het innen en door sluizen van een valse overschrij ving van bijna 138.000 euro. De zelfde dag dat het geld in novem ber drie jaar geleden op de reke ning van de Schiedammer was overgemaakt, sluisde hij 114.000 euro door naar een andere reke ning. Het restant van 24.000 euro zou voor beide mannen zijn. Zij konden het geld goed gebruiken om hun bedrijven uit de rode cij fers te krijgen. De officier van justitie zag in dat het duo niet het grote brein achter de fraude was. Dat was volgens haar een in middels 35-jarige Delftse onder wereldfiguur. Gezien de kleine rol van beide mannen eiste de of ficier een werkstraf van 240 uur en een half jaar voorwaardelijke celstraf. De verdachten kenden elkaar uit de bouw. De man uit Spijkenisse had een aannemers bedrijf maar kon het financieel niet bolwerken. Hij stond onder andere in het krijt bij de Schie dammer, die een schildersbedrijf had. Doordat een handlanger van de Delftse onderwereldfiguur ge bruik maakte van de diensten van de aannemer, ontstond het idee om een grote rekening naar de HSL te sturen. Deze rekening is binnen het HSL-bureau onder schept waarna de nooit opge spoorde derde verdachte, die pre cies op de hoogte was van de interne gang van zaken, zorgde voor ondertekening van de over- schrijvingskaart. Een tweede rechtstreekse overschrijving van ruim 276.000 euro van HSL naar Arhold Delft, een van de bv's van de Delftenaar, was succesvoller. Het geld kwam in handen van de onderwereldfiguur, die er direct een Porsche van kocht. Spookhuis De man uit Spijkenisse zei achteraf het vermoeden te heb ben dat hij door een handlanger van de onderwereldfiguur is uit gezocht voor de fraude omdat de ze wist dat hij financieel moeilijk zat. Hij zei het slachtoffer te zijn geworden van het RTL-televisie- programma Spookhuis. Na een uitzending zou hij veel klanten zijn kwijtgeraakt. De uitspraak van de rechter is volgende week donderdag. SCHIEDAM- Na het succes van de musicals Annie, Sja- kie en Oliver zullen ook in 2005 de spots weer gericht worden op 20 jonge acteurs van Theater Femus. Vanaf januari 2005 zal er weer druk gerepeteerd wor den op de woensdagmiddag van 16.00 tot 19.00 uur. In 20 weken tijd wordt er ge werkt aan de disciplines zang, dans en toneel. Na de repetitie periode zullen er 2 of 3 voor stellingen plaatsvinden voor pu bliek. Theater Femus probeert deze voorstellingen altijd in een groot theater te laten schitteren. Alle kinderen van 10, 11 en 12 jaar uit Schiedam kunnen zich hiervoor opgeven. Deelname aan dit project kost 90 euro. Op zaterdag 2 oktober op de open dag van wijkcentrum De Blauwe Brug starten de in schrijvingen vanaf 10.00 uur. Meer informatie is te verkrijgen bij Olga Hartman op De Blauwe Brug, Bachplein 590. Telefoon nummer 010 - 247 04 64 of via e-mail: olga.hartman@welzijn- schiedam.nl. Alles nog eens rustig nalezen? www.theaterfemus.nl - Het programma van het Film huis Schiedam: 30 september: La Meglio Gioventu deel 1 (Marco Tullio Giordana), 1 ok tober: La Meglio Gioventu deel 2 (Marco Tullio Giordana), 3 oktober: La Meglio Gioventu deel 1+2 (Marco Tullio Giorda na). Incl. Italiaans buffet. Aan vang: 15.00 (deel 1) 21.00 (deel 2). Het buffet is van 18.30 tot 21.00. Arrangementsprijs 26,50 23,50 (donateurs). Re serveren tot en met woensdag 29 september. Geen verkoop voor losse voorstellingen op deze dag. - In de Graauwe Hengst, aan de Lange Haven 28, morgen vanaf 22.00 uur Johnny's Rattle Shak- in'Bluesband, Zaterdag 2 Okto ber vanaf 22.00uur Misunder stood. - Harmonia houdt morgen een meditatie avond onder leiding van Gerrit van Oorschot, aan vang 19.45 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bach plein 590, toegang 5 euro. - Missionair Diaconaal Cen trum, De Wissel, een project van de kerken, is een plek, waar men kan binnenlopen voor een gesprek, bezinning, of informa tie. Het is gelegen aan het Broersveld 123. De ope ningstijden zijn op dinsdag, aonderdag'en vrijdag van 14-16 uur. Om die tijden uit te breiden worden gastvrouwen en gasthe ren gezocht. Voor Info mevr.Y.Jongepier tel.4263955 of dhr. A.Krijger tel.4731059 (van 19 tot 20 uur). - Zaterdag is er een orgelcon cert in de Grote Kerk om 15 uur m.m.v. organist Dick Troost, hij speelt o.a. een eigen composi tie. - In de Teerstoof, Nieuwstraat 12, speelt zondag om 11 en 14.30 uur het jeugdtheater Het Blauwe Huis; poep. Toegang 4,50 euro voor kinde ren anders 5,50 euro, reserve ren (+0,50 euro) via de VVV tel. 4733000, of een uur voor aanvang via tel. 4490344 kaar ten een half uur voor de voor stelling ophalen. STICHTING WELZIJN - Zaterdag van 11 tot 16 uur open dag in De Blauwe Brug aan het Bachplein 590, met de monstaties van diverse acti viteiten. Voor info: tel. 2470464. - In wijkcentrum Zuid start 5 oktober op dinsdag van 9 tot 12 uur, tekenen, schilderen en cre atief bezig zijn, kosten 5 euro per maand. KERKDIENSTEN - Zondag is er om 10.30 uur in de Sint Jan de Dooper - Visita- tiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, een Zondagsviering verzorgd door de Liturgiegroep met samenzang o.l.v. Wim van der Steen. Zaterdag om 17.00 uur viering met muzikale begelei ding door Jeanetty Geuze. - In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur eu charistieviering met als voor ganger pater K. Veltman en het Liduinakoor. - Zondag is er om 10 uur een dienst bij De Evangelisch Lu therse Gemeente voorganger is Mw. Ds. A.D.M. Nagel de Jon ge- OUDERENWERK - Maandag 4/10:Koersbal, in dienstencentrum Oost, aanvang 13.30 uur, kosten 2,70 euro per maand. - Dinsdag 5/10: Kaarten maken, in dienstencentrum Oost, aan vang 14.00 uur, materiaal kosten. - Donderdag 14/10:Bingo, in dienstencentrum de Woudhoek, aanvang 13.30 uur, kosten 3,20 euro (6 ronden).Kaarten afha len op woensdag 6 oktober bij de receptie van het diensten centrum. - Elke maandag: Koersbal, in dienstencentrum de 4 Molens, van 13.30 tot 16.00 uur, kosten 2,70 euro per maand. - Iedere woensdag. Klaverjas sen/Jokeren, in dienstencen trum Oost,van 14.00 tot 16.00 uur. BRILMODE R#B BOON A WÊHÊÊÊÊÊKHÊÊWÊÊÊKÊHÊKÊM Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. Wegener, nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. Wegener, nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Esther Klein Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen ■Op al oi daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van NV. De door u aan ons verstrekte wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Wegener Huis-aan-huiskranten v# S S Stille armoede onder ouderen Ouderen hebben de helft minder dan vroeger. FOTO: Roel Dijkstra Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Met gratis 2 mlginele Coca-Cola fteyesS25ct. Genieten Genieten AantNiHÜn$ *e<d! l/m iwtrnbtt uUuUfig ét vMOd*} Getttet, m» drink mei muit. Broodje volleybal? www.polderpoort.nl Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3