nu voor Nieuwe Subaru Legacy- en Forester-versies I Lekker goed, laagste prijzen. Edah LEON Uiterlijk laat de Leon FR geen misverstand bestaan over zijn inborst. De 17-inch, nieuw ontworpen lichtmetalen wielen hebben vijf dub bele spaken. Kenmerkend voor deze uitvoering is de titaniumkleur op de buitenspiegels. Hiermee onderscheidt de Leon FR zich duidelijk van de andere modellen binnen het Leon-programma. Maar er zijn meer herkenningspunten, zoals de dubbele uitlaat met verchroomde eindstukken en de speciale voorbumper die - net als de grille - op vallende luchtinlaten in honingraatmotief heeft. Tenslotte zit er ook nog een FR logo op het zijscherm. Ook in het interieur is de toon onmiskenbaar sportief. Zo zijn de middenconsole, de ventilatieroosters en de pookknop voorzien van aluminiumaccenten. Daarnaast zijn zowel het stuurwiel als de ver snellingspook en de pookknop bekleed met leer dat is afgewerkt met grijze stiksels. De sportstoelen zijn bekleed met een materiaal in 'metallic-look' dat het interieur een extra hightech tintje verschaft. In benzine-uitvoering beschikt de Leon FR over een 1,8 liter turbo motor met vijf kleppen per cilinder; twintig in totaal dus. Zijn top- vermogen bedraagt 132 kW. Dit bezorgt de Leon FR indrukwekken de prestaties: zijn topsnelheid bedraagt 229 km/h. Optrekken van 0 tot 100 km/h duurt slechts 7,7 seconden. Met deze hoge prestaties in het achterhoofd, is het brandstofverbruik aangenaam laag: de Leon FR verbruikt niet meer dan gemiddeld 8,4 liter per 100 kilometer, oftewel 1 op 12. De topsnelheid van de die selversie, de 1.9 TDi met 110 kW, beloopt 215 km/h. Hij doet er 8,9 seconden over om van 0 naar 100 km/h te gaan, ter wijl het gemiddeld brandstofverbruik slechts 5,3 liter per 100 kilo meter bedraagt, oftewel 1 op 18. Dankzij enkele gerichte aanpassingen aan het onderstel is ook het weggedrag van de Leon FR in twee woorden samen te vatten: uitge sproken sportief. De Leon FR is eind september leverbaar vanaf 24.995 euro, inclusief BTW en BPM. De vanafprijs voor de FR in dieselversie bedraagt 28.895 euro. Champignons bakje 250 gram Woensdag 29 september 2004 WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2004 Subaru lanceert de komende weken twee nieuwkomers. Beide typen.de Legacy 3.0R spec. BAWD als Touring-Wa gon en de Forester 2.5XT AWD met 2,5 liter turbomo tor beleven hun debuut op de Parijse Autosalon. Ze staan vanaf begin oktober 2004 al bij de Subaru-dealers in de showrooms. Prijzen zijn op dit moment nog niet bekend, maar laten niet lang meer op zich wachten. De Subaru Le gacy 3.0R spec. B Touring Wagon AWD is op en top toe gesneden op het verschaffen van een summum aan spor tief rijplezier. De van huis uit al indrukwekkende techniek, met als fel kloppend hart de krachtige drieliter zescilinder boxermotor, wordt aangevuld met zaken als Bilstein- schokdempers en een handgeschakelde zesversnellings bak. In de machinekamer van de Legacy 3.0R spec. B Tou ring Wagon AWD staat een drieliter, zescilinder boxer motor met dubbele bovenliggende nokkenassen, Active Valve Control System en variabele lifthoogte van de klep pen. Subaru's succesvolle SUV.de Forester AWD, is tot nu toe verkrijgbaar met een tweeliter viercilinder motor mét of zónder turbo.Thans wordt deze reeks gecomple teerd met een topuitvoering, die voorzien is van een ui terst krachtige 2,5 liter turboboxermotor. Deze 2,5 liter grote, viercilinder, 16-kleps boxermotor met dubbele bo venliggende nokkenassen, turbocompressor en luchtge- koelde intercooler legt maximaal 155 kW aan de dag. i Seat Leon FR voor nog meer sportiviteit Seat is de laatste tijd hard bezig zich te ontwikkelen tot de sportlef-betaalbare tak var de A jd -Groep waartoe naast het-merk-van-de-v er-ringen ook de raspaarden van Lam borghini behoren. Met de dynamische Leon FR presenteert het Spaanse automerk nu het sportieve topmodel van de Leon -ran geAI s opvolger van de Leon Topsport beschikt de Leon FR dat voor Formula Racing staat, over diverse kenmerken die het daad krachtige karakter van dit model nog beter benadrukken. Deze rasechte sportieveling is /oorzien van de 1.8 20VT benzinemotor, die een vermogen levert van 132kW of een 1.9 TDi dieselmotor /an 1 lOkW Blik vanger Volvo brengt van zijn S80 een nieuwe, tijdelijk lever bare, hoogste exclusieve versie uit: de S80 Sapphire. In Nederland is hij slechts in een beperkte oplage van 150 stuks leverbaar. De Sapphire-uitvoering is leverbaar op alle motorvarianten van de Volvo S80 (met uitzondering van de Bi-Fuel-versies). Daarbij is deze variant te herkennen aan de fraai afgewerkte grille, metallic lak en lichtmetalen wielen met 'Black Chrome-finish. Zijn interieur is standaard uit gerust met leder in de nieuwe, stijlvolle kleuren combinatie 'Off Black/Arena'. Het exclusieve karak ter wordt versterkt door de Black Chrome- inleg op dashboard, middencon sole en portieren. De to tale waarde van al deze accessoires be draagt 10.925 eu ro. Echter, de Sapphire-koper betaalt voor dit rij- y ke pakket extra's nog niet de helft van dat bedrag. EDAH Dit is één van onze 6127 lage prijzen. Wat je ook koopt, bij Edah Schiedam bespaar je het meest. Dus waarom zou je je liAArJerk^nnan niot hii Erlah fifton !AfdllfOmI kilo 2.36 DOOQbindppen mei uij cuan uucn «wcmun

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 7