teA Zondagochtend concerten Harg-Spaland Activiteitenbegeleider Verzorgende niveau 3 m Henk Westbroek en legendarisch 'Los Vast Spektakelterug in Ahoy': Try-out Live-radio met Eddy Christiani en Annie de Reuver centrum voor zorg en wonen Raymond Rotteveel UIT Weer funken op de zondagmid dag Tea Time Funk, de eerste en eni ge FUNK/DISCO-middag van Nederland, gaat op zondag 17 ok tober weer van start in Nighttown Theater in Rotterdam (3minuten lopen vanaf CS) DJ Bootsy Paul heeft zijn beste Funk en Soul platen uit de jaren '70 en begin '80 klaarstaan om ie dereen weer terug in de tijd te brengen met Sly Stone, Lyn Col lins, The Brothers Johsen en vele anderen. Tea Time Funk, iedere maand vanaf zondag 17 oktober, Night town Theater te Rotterdam, aan vang, 14.00 uur entree 5 euro. overige data: 14 november 2004, 19 december 2004, 16 januari 2005, 20 februari 2005 en 20 maart 2005 5x Nacht van het cabaret De Nacht van het Cabaret is een must voor de ware cabaretlief hebber. Het is het podium voor aanstromend en doorgebroken cabarettalent. U gaat genieten van maar liefst vijf optredens van kwaliteit. Zeker is, na afloop van de Nacht van het Cabaret resten enkel nog lachrimpels. Uniek bij de Rijnmondtheaters. Zaterdag 16 oktober 21.00 uur, Isala Theater - Capelle a.d IJssel. Met Luider Van Donselaar, Zus Zo, Jim Speelmans, Karin Bruers, Wouter Deprez, Jaap Mulder Vrijdag 19 november 21.00 uur, zaterdag 20 november 21.00 uur (uitverkocht), Fortis Theater a.d Schie - Schiedam. Voor de jeugdige lezers onder ons: Los Vast (1977-1990) was zo'n 25 jaar geleden een soort van Vrienden van de Amstel avant la lettre. Een op Hol landse artiesten gericht mu ziekfestijn dat zaterdagmid dag tussen 12 en 2 live op de radio werd uitgezonden. Een van de artiesten die regelma tig in de door Jan Rietman gepresenteerde show optrad, was Henk Westbroek, destijds nog zanger van Het Goede Doel. 'Je wist nooit wat je zou krijgen. De ene keer stond je na Corry Konings gepro grammeerd, de andere keer na de Golden Earring.' De populaire show wordt komende zaterdag nieuw leven in geblazen. Dan zullen zo'n twintig topar tiesten en bands (o.a. Hans de Booij, Lee Towers, Roberto Jacket- ti The Scooters, Erik Mesie, Ani ta Meijer, Time Bandits, Gerard Jo ling, Xander de Buisonjé, Guus Meeuwis) in het Rotterdamse Ahoy' optreden. Henk Westbroek zal in ieder geval ook aantreden in Ahoy'. De Utrechtse zanger/uitba- ter/columnist/politicus-in- ruste/radio-DJ schat dat-ie 'een stuk of dertig, veertig keer zeker' in het Los Vast-programma heeft ge staan. 'Ja, in die tijd hadden we met Het Goede Doel hit na hit en dan werd je vanzelf in Los Vast uitge nodigd. Het was altijd in een zaal die De Driesprong heette en waar voor je half Nederland door moest reizen. Dan kwam je na lang zoe ken in een dorp waar drie mensen woonden en waar altijd een groot gemeenschapshuis stond waar 2000 mensen in konden. En waar ze vandaan kwamen weet ik niet, maar het was altijd stampvol. En dan zag je al die slaapdronken ar tiesten aan de koffie zitten, want iedereen had de nacht ervoor er gens opgetreden en daar zat je dan lekker mee te kaarten. Je naam werd omgeroepen, je legde even je kaarten neer, deed een liedje, om vervolgens weer verder te kaarten. En ja, menig artiest heeft daar met een kater in de coulissen gehangen. Sterker nog, ik kan geen enkel Los Vast-artiest noemen die daar niet met een kater in de coulissen heeft gehangen.' Geld verdiende je niet met een Los Vast-optreden, zegt Westbroek, maar alleen al optreden in het radioprogramma van Rietman kon er voor zorgen dat je singletje een dikke hit werd. 'Het werd zo vet be luisterd. Het was een ongehoord populair programma. En in die tijd had je nog geen muziekpolitie die de DJ vertelde welke plaatjes hij moest draaien. Dus veel andere radio-DJ's dachten dat als je bij Los Vast had opgetreden datje dan zeker een hit had en gingen zo'n plaatje dan ook ineens draaien. On der het mom van 'het zit bij Riet man, dus het wordt een hit'. Ja, Los Vast was een echte hitmachine.' Jan Rietman, door Westbroek ge typeerd als 'een groot muzieklief hebber die in een hoop goeie rock 'n roll-bands heeft gezeten', mis bruikte z'n macht niet. 'Ik weet dat hij bijvoorbeeld wel eens proble men had met die jongens van Nor maal, maar dat die er toch altijd stonden. En volgens mij hield hij ook niet echt van die Corry Ko nings- en Vader Abraham-achtige muziek, maar liet hij die artiesten wel gewoon optreden. Nee, hij mag dan misschien wel eens zo overko men, maar Rietman was geen ze nuwenpees. Ik vond hem juist wel cool. Een topmuzikant ook, ie mand die aan twee keer repeteren genoeg had en dan ging alles in de regel helemaal goed. De Jan Riet man Band bestond ook uit topmu- zikanten hè. Ik had nog wel 's last van te laat invallen, dan werd het themaatje gewoon aangehouden, net zo lang tot je weer goed zat.' Westbroek zal zaterdag overigens niet met Het Goede Doel aantre den. 'Het moet wel een feest der herkenning worden, maar ik ga ge woon als Henk Westbroek. Ik doe een paar nummers van mezelf en een paar van Het Goede Doel; TIP! Gé Reinders: meezingen in het Limburgs al versta je er geen bal van 'Braekbaar, braekbaar/Det loesj- tert zo precies/'t Is zo braekbaar, braekbaar/En sjnel van de wies...' Aldus het titellied van het nieuwe programma van Limburg Award-winnaar Gé Reinders. De pers schreef: 'zijn aanstekelijke enthousiasme en to meloze inzet raken bij ieder pu bliek, of dat nou Limburgs verstaat of niet, een gevoelige snaar'. Dat klopt, want afgelopen seizoen trof Gé een uitzinnig publiek in het ou de Luxor en vlogen zijn CD's over de toonbank. Try-out! Ofwel elke twee weken een nieuwe tip én de mogelijkheid om deze met familie, vrienden of collega's gratis mee te maken en voor de verandering eens zélf te recenseren. Plaatsing mét je foto gegarandeerd. Deze week tippen we dus Gé Reinders, terwijl Mo nique Verhage terugblikt op de tip van de vorige keer. Jammer 'Jammer dat het thema 'dood' bleek te zijn' concludeert onze Try-out! recensente van de vorige tip Monique Verhage over "De man met de vijf vingers'. Ze ging dan ook volkomen onvoorbereid naar de schouwburg en deed daar de volgende ervaringen op: 'Als de voorstelling begint wordt er in 7 minidecors gefilmd en is al les op een groot scherm te zien. Plastic poppetjes, autootjes, vogels aan een ijzerdraad, vingers met gezichtjes, alles wordt gebruikt. Het lijkt verrassend echt. Als de minidecors allemaal zijn gebruikt, nemen de acteurs het spel over. Een mimespeler steekt zichzelf in brand en overlijdt er uiteinde lijk aan. Enigszins misselijk makend om te zien, maar eigenlijk dus heel goed gedaan. Een dame ontmoet een eenhoorn en heeft er een heftige vrijpartij mee. Helaas overleeft de vrouw het niet. Wat wil je ook. Net als je denkt dat het afgelopen is, komen er nog meer minidecors tevoorschijn. Jammer dat het thema DOOD bleek te zijn; er viel wei nig te lachen. Maar ontzettend knap gemaakt en boeiend om te zien.' Wie op 20 oktober met max. 10 mensen naar Gé Reinders wil in het oude Luxor Theater stuurt een mailtje naar regiogrootrotter- dam@whk.wegener.nl. Vergeet in je mail niet een telefoonnummer te zetten waarop je bereikbaar bent voor het maken van afspra ken over verdere afhandeling! Noodlanding en Gijzelaar of zoiets, maar ik moet eerlijk toege ven dat ik er nog niet echt over heb nagedacht. Nee, Het Goede Doel is wat dat betreft voorbij. We hebben een paar jaar geleden nog één keer opgetreden onder het motto 'tien jaar gelukkig uit elkaar' en dat wil ik graag zo houden.' Los Vast Spektakel, zaterdag 16 oktober, Rotterdam Ahoy', voor meer informatie zie ook www.losvast2004.nl. Kaarten kosten tussen 21 en 25 euro en zijn verkrijgbaar via Ticketser vice en bij de kassa van Ahoy' Rotterdam. In het programma 'Die Goeie Ouwe Radio' (zondag 24 oktober) herleeft de muziek van na de bevrijding van de Duitse bezetting. Het waren de jaren van wederopbouw en iedereen luisterde naar de radio. De generatie 65 jaar en ouder kan de meeste hits uit de jaren '50 nog steeds meezingen! Het liedjesprogramma op deze ochtend wordt gebracht in het decor van een li ve-radiouitzending, waarbij herinneringen worden opgeroepen aan de Bonte Dinsdagavondtrein, een radioprogramma uit de jaren '50. De solisten zijn de ze keer twee Rotterdamse artiesten - Annie de Reuver en Eddy Christiani - die zich er door hun hoge leeftijd niet van laten weerhouden een concert te geven. Annie begon haar carrière voor de oorlog bij het orkest 'The Ramblers'. Met 'The Skymasters' kwam zij 3x per week live op de radio. Eddy Christiani (1918) bespeelde als eerste in Europa de elektrische gitaar. In de jaren '40 -'50 was hij de populairste Nederlandse artiest. Kaarten a 10 euro zijn verkrijgbaar bij de kantoren van Wegener Huis-aan- huiskranten, Prins Hendrikkade 16 in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardin- gen, Oostdijk 53 in Oud Beijerland, Poldermolen 1 in Papendrecht en de Goud se Post, Karnemelksloot 55-57 in Gouda. Of bij de kassa van de Doelen en Bu reau Hanson aan de Straatweg 179 in Rotterdam. Meer info? 010-4225244 of bestel online: ww.zondagochtendconcerten.nl. De Zondagochtendconcerten in de Doelen beginnen om 11.00 uur, de zaal is open vanaf 10.30 uur. Harg-Spaland, centrum voor zorg en wonen, biedt zorg aan somatische, psychogeriatrische en basiszorgbewoners. Op dit moment zijn er twee vacatures. In verband met uitbreiding van de huiskamerprojecten zoeken wij een voor 16 uren per week begeleiden van groepen en individuele bewoners bij gevarieerde of specialistische activiteiten die een zinvolle tijdsbesteding en voor een deel activering tot doel hebben; ontwikkelen van het activiteitenaanbod aan de behoefte van de bewoners; voorbereiden en organiseren van de activiteiten; observeren en rapporteren van gedrag van bewoners. een klantgerichte instelling waarbij het respecteren van privacy, oog voor welbevinden van de bewoner en het leveren van kwali teit voorop staan; een diploma MBO-AB of vergelijkbaar; zelfstandig kunnen werken in een multidisciplinair dienstver band; goede sociale en communicatieve vaardigheden; bij voorkeur ervaring in de ouderenzorg. Binnen ons zorgteam is er tevens plaats voor een voor minimaal 20 uren per week uitvoeren van de totale verzorging van bewoners op basis van de in het zorgdossier vastgelegde afspraken; eerst verantwoordelijke zijn voor een aantal bewoners en bij houden van het zorgdossier; actief samenwerken met andere disciplines; begeleiden van en contacten onderhouden met relaties en familie leden van de bewoner. een klantgerichte instelling waarbij het respecteren van privacy, oog voor welbevinden van de bewoner en het leveren van kwali teit voorop staan; een diploma op kwalificatieniveau 3; zelfstandig kunnen werken in een multidisciplinair dienstver band; goede verzorgende, sociale en communicatieve vaardigheden. Voor beide functies bieden wij: Sollicitatie en informatie Frankelandgroep Woensdag 13 oktober 2004 Het Nieuwe Stadsblad NS - 17 T3-" 'Los Vast was echte hitmachine' Foto: Freek Hensing Links Henk Westbroek nu, rechts Jan Rietman toen DE MAN MET VIJF door mmmm $cno w.ttr xn wtTi .1 Monique Verhage Foto: Dimtri Hacke WWW.TELE-PAY.NL Betaald parkeren is vaak een heel gedoe. Gelukkig is er in Rotterdam nu TELE-PAY: de service die betaald parkeren gemakkelijk én soms goed koper maakt. U hoeft nooit meer te wandelen naar de parkeerautomaat en te rommelen met chipknip, creditcard en parkeerkaartjes. Stress? Parkeerbonnen? U hebt er geen last meer van, want u bent altijd op tijd terug bij uw auto. Voordelig is bovendien dat u achteraf betaalt en niet meer dan strikt noodzakelijk. U hoeft niet te schatten hoe lang u zult parkeren. En u betaalt dus nooit te veel, als u de auto eerder ophaalt dan u had verwacht. Klinkt goed, zegt u? Surf dan naar www.tele-pay.nl en meldt u aan. Actie: a/s u vóór 31 oktober 2004 abonnee wordt bij TELE-PAY, betaalt u het eerste jaar geen abonnementskosten. Uw werkzaamheden: Uw profiel: Uw werkzaamheden: Uw profiel; een uitdagende functie in een kwaliteitsbewuste organisatie; een prettige, collegiale en open werksfeer; salariëring volgens FWG 3.0 van de CAO V&V op basis van kennis en ervaring; vele secundaire arbeidsvoorwaarden zoals fietsenplan, kinder opvangregeling en goede opleidingsfaciliteiten. Bent u geïnteresseerd en wilt u nadere informatie? Voor activiteiten begeleider kunt u bellen met mevrouw Annie Zijlstra, hoofd welzijn. Voor verzorgende niveau 3 kunt u bellen met mevrouw Marjo van der Mee, coördinerend hoofd zorg. U kunt hen bereiken via telefoonnummer 010-247 55 55. Uw schriftelijke sollicitatie met cv kunt u tot 30 oktober 2004 sturen naar de afdeling Personeel Organisatie van Harg-Spaland, centrum voor zorg en wonen, Willem Andriessenlaan 2,3122 JT Schiedam. Harg-Spaland is een zorgcentrum in Schiedam Noord bestaande uit het verzorgingshuis Spaland en twee complexen met service-appartementen Groenzicht en Meerzicht. Vanuit de Protestants- Christelijke identiteit levert het zorgcentrum 24 uur per dag en 7 dagen per week zorg- en dienstver lening aan ouderen. Intern zijn dat 84 bewoners (basiszorg en aanvullende verpleeghuiszorg) en ge middeld 125 bewoners in de serviceflats. Daarnaast levert Harg-Spaland tal van diensten aan senioren die in de buurt van het zorgcentrum wonen (o.a. zorg aan huis, alarmsysteem, maaltijden, activiteiten, etc.). Onlangs heeft Harg-Spaland het 'Zilveren Keurmerk in'de zorg' ontvangen. Harg-Spaland maakt deel uit van de Frankeland groep, die verder bestaat uit Frankeland, het Jacobs Gasthuis en Vaartland. De Frankelandgroep werkt samen met de Zorgcom- binatie Nieuwe Maas. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 17