Spr\ /p rp n HOME KinderBrillenKanjer in Schiedam 30 Jaar Zwembad Zuid Bekeuringen Beroofd en gewond C 1 C 1 C 1 1 GRATIS °$sSfis De laatste uitdaging Nieuws van de Hargahoeve Anne-Marie Jung'Je wilt die wijven gewoon leren kennen Kortweg p EfLDERPOORT Drie keer op de bon Woensdag 13 oktober 2004 Het Nieuwe Stadsblad 42 - 1440 SCHIEDAM SCHIEDAM - Na een zomer vol uitdagingen hoeft de Schie- damse jeugd zich ook komende herfstvakantie niet te vervelen. Jeugdland 20000 heeft wederom gezorgd voor een week bomvol (gratis) activiteiten. Het programma begint op dins dag 19 oktober met de Grote Wateruitdaging in zwembad Zuid. Het bad ligt vol met op- blaasobjecten, die garant staan voor flink wat waterpret. Van 11.00 tot 12.30 mogen kinderen van 6 t/m 9 jaar zich uitleven, daarna is het de beurt voor de 10 t/m 14-jarigen (van 13.00 tot 15.00 uur). Een zwemdiploma is voor deze activiteit verplicht. De Wateruitdaging valt in de feest- week van zwembad Zuid, dat zijn 30-jarig bestaan viert. Daar om ligt een presentje klaar voor iedere dertigste bezoeker op de ze dag. De Laatste Uitdaging staat voor woensdag 20 oktober op het pro gramma. In beide hallen van Sport- en Evementenhal Mar griet staan de leukste en gekste toestellen van afgelopen jaar op gesteld. Laatste kans dus om je nog een keer helemaal uit te le ven. Als de omstandigheden het toelaten wordt een ouderuurtje ingelast. De herfstweek wordt afgesloten met de kindervoorstelling Dries Draaiorgel in Wijkcentrum Oost aan de Boerhaavelaan. Een ruid- ruchtige meespeelvoorstelling van het theatergezelschap Ruwe Hondjes. Aat en mijnheer van Finland zijn vroeg gekomen om de instrumenten vast te stem men. Maar waar blijven toch de mensen van het orkest. Zouden ze nog wel komen? Aanmelden voor Wateruitdaging en de voorstelling in het wijk centrum is verplicht en kan bij Daphne of Pim, tel. 010 208 23 60. Het Nieuwe Stadsblad 1 - SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners uit het dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de dieren opvang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Arnie en Bobby. Opsporing verzocht Zwart-witte gecastreerde kater van ongeveer anderhalf jaar, ge vonden op de Vriendschapsplein. Hij liep daar al een tijdje rond. Wie kent hem of is hem kwijt? (Arnie genoemd) Bobby Bobby is een bastaard herder for maat. Hij is bijna 4 jaar en zijn kleur is wit-bruin. Kinderen zijn voor hem geen probleem, maar katten wel. Met de ene hond kan hij wel opschieten en met de an dere niet. Hij is aardig gehoor zaam en kan ook tegen autorij den. Helaas is hij naar het asiel gebracht, omdat er te weinig tijd voor hem was, waardoor hij zo nu en dan een plasje deed in huis. Wat hij wil is een leuk en gezel lig huis waar hij wel genoeg aan dacht krijgt. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en an dere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. Bezoek samen de Love Marriage Bears 16 17 oktober 2004 Info: www.trouwplannen.nl Renske Verbeek SCHIEDAM - Annick Boer, Anne-Marie Jung en Danie- la Oonk gaan al wat jaartjes door het leven als Bonita, Bas en Bernadette, beter be kend als De Bifi's. Eerst ge woon voor de lol, nu in hun eigen professionele muziek theatershow, die het komen de seizoen het hele land door toert. Een van de dames is een rasechte Schiedamse en op dinsdag 2 november is ze te zien in haar eigen Schie damse theater. Al lopend door haar woonplaats Amsterdam praat Anne-Marie Jung (27) over die goede oude tijd in Schiedam. Vanaf haar ge boorte tot haar negentiende woonde ze in de Schiedamse wijk Nieuwland, op een steen worp afstand van haar middelba re school, Spieringshoek. Anne- Marie Jung: "Ik zag eruit! Punk. Ik was geloof ik de eerste op school met een neusbel. Dat was best shocking". Als ze terugkijkt op haar jeugd denkt ze aan een heerlijke, onbezorgde tijd. Ook nu omschrijft ze haar leven posi tief. "Blond, rond en gezond!", beschrijft Anne-Marie zichzelf lachend. "Ik voel me hier als een vis in het water". En hoe kan het ook anders. Nonsens, Foxtrot, Little Shop of Horrors, Tjechov en nu te zien met de Bifi's. Niet veel afgestudeerde kleinkunste naars doen dit na. Ze leidt een drukbezet leven, zowel in werk als privé. Zelfs in de drukbevolk- ste stad van het land komt ze om de haverklap bekenden tegen. "Hé! Haaai! Hé hoi! Goed, met jou? Hallo! Ha! Lang niet gezien zeg!" Fantaseren De Bifi's zijn ontstaan tijdens de repetities van Little Shop of Hor rors, waar de drie dames de zin gende vertellers van het verhaal speelden. "We hebben daar zo ontzettend veel gelachen. We dreven iedereen tot gekte met ons geklier. Daarnaast klonken onze stemmen erg leuk bij elkaar. We stonden vaak in de coulissen te fantaseren over een eigen show. Naarmate de tijd vorderde wer den de Bifi's steeds meer een be grip. We waren geen Anne-Ma rie, Annick en Daniela mee, maar werden overal de Bifi's ge noemd." De fantasie werd werke lijkheid. Job Gosschalk, Neer- lands grootste casting-director, introduceerde ze bij het Comedy- Lab, een programma van de NPS. Hiervoor mochten ze een pilot- programma maken. En het suc cesverhaal was geboren. Ze won nen de prijs 'beste tv-comedy van het seizoen'. "En toen gingen we het theater in. Na veel geschaaf, geveil en getry-out durven we te zeggen dat we iets moois in han den hebben", vertelt de Schie damse trots. "Ik kan ook niet wachten tot we in Schiedam spe len. Sowieso is dat leuk, omdat er dan veel oude bekenden komen kijken. Maar ook het theater zelf vind ik geweldig. We noemen het weieens gekscherend De Sauna." In de nesten De Bifi's hebben zich in de nesten gewerkt. Dat is het start punt van de voorstelling. Drie meiden, hooggehakt, in goed ge vulde glitterjurken en in het bezit van ettelijke bussen haarlak zoe ken tegen de gangbare normen in naar een manier om hun hoofd boven water te houden. Eenmaal beland in de cel, maakt het pu bliek mee hoe de dames elkaar mee maken. Klinkende klanken, stevige stampen en niet mis te verstane uitspraken scheppen or de in hun chaos. Jung: "Je wilt die wijven gewoon leren ken nen!" Jung zou de voorstelling zelf ze ker bezoeken: "Maar dat komt natuurlijk omdat wij doen, wat wij denken dat leuk is". De pas sie voor theater zat er al vroeg in. Vanaf haar negende is ze actief op het podium. "Die tijd ontwik kelde ik de interesse voor theater en later bij het Hofpleintheater ontdekte ik het talent ervoor." Naast theater had ze uiteraard ook de gewone jonge-meisjes-be- zigheden in Schiedam. "Ik had verkering met Ferry. Ja, mijn eer ste zoen in het Beatrixpark, haha, ik weet het nog goed." Hetzelfde park doet haar ook denken aan de traditionele gymlessen van Spie ringshoek. "Af en toe loop ik eens met de hond van mijn ou ders een Rondje Poldervaart, maar nu in m'n eigen tempo." Haar Schiedamse roots hebben haar geen windeieren gelegd. "Ik heb hier in Amsterdam erg veel succes met mijn Rotterdamse ac cent. Iedereen houdt van die klank. Lekker gezellig!", lacht ze tot slot. De Bifi 's on Tour is dinsdag 2 no vember te zien in het Fords Thea ter aan de Schie om 20.15 uur. Na Schiedam volgt ook nog Ca- pelle (9 november - Uitverkocht) en Barendrecht (19 november). Zie ook www.rijnmondtheaters.nl SCHIEDAM - Harmonia ontvangt morgen Con- ny Dupree die een bloemenseance verzorgt in het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein 590, aanvang 19.45 uur, toegang 5 euro. - Zaterdag organiseert de invaliden sportvereniging De Ooievaars een fancy-fair in het clubgebouw aan de Westmolenstraat 26, van 9 tot 16 uur, toegang 1 euro. - Passage organiseert op 21 okto ber een bijeenkomst over; geldzor gen wereldwijd, aanvang 19.45 uur, in de Stuurhut aan het Nijhoff- plein 21Voor info: tel. 4708948 of 4709247. - Van 18 tot en met 20 oktober is er vakantie-bijbel-feest in de Magna- lia Deïkerk in de Albardastraat (vlakbij de Mgr. NolenslaanJ.Van 10 tot 12 uur, zingen, luisteren naar een Bijbelverhaal en knutselen. Voor groep 3 tot en met 8, voor groep 7 en 8 is er een ander pro gramma. Voor info: Joke Koppe tel. 4267191, Janka Pierre tel. 4262674, Marina Simons tel. 4712838. - Het programma van het Filmhuis Schiedam: donderdag 14 en vrij dag 15 oktober: 21 Grams (Alejan dro Gonzalez-Inarittu). Zaterdag 16 oktober: The Return (Andrei Zvjagintsev), aanvang 21 uur. Toe gang: 7 euro; donateurs 5,50 euro; R'dam pas/CJP /CKV en 65+ pas: 4,50 euro. Voor meer info: www.filmhuisschiedam.nl. - Zaterdag is er een inloopconcert in de Grote Kerk Chr. Kamerkoor 'Sjaloom' uit Maassluis. De diri gent is Leo den Broeder, de piano begeleiding wordt verzorgd door Andries Stam. Solisten zijn Nelle- ke den Broeder - sopraan, Corrie Blaak-alt en Leo den Broeder - te nor. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. - Zondag om 16.00 uur vindt in de concertserie van de Stichting West- vest 90 een uitvoering van een mu- zieksprookje plaats. Stichting De Luie Vrouw speelt "De Koning van-Al-Wat-Je-Ziet", in de West- vest90-kerk aan de Westvest tegen over de molen 'De Walvisch'. Toe gang 7 euro 6 euro (CJP, 65+); jon geren tot en met 18 jaar 2,50 euro. Reserveringen en informatie via de website: www.westvest90.nl, WV Schiedam tel.: 4733000. - Zondag is er Save My Soul een interkerkelijke avond voor jonge ren, in de Rank, Schiedamseweg 122. Aanvang 19.30 uur. Het the ma is 'Online with God? Just pray.' m.m.v. Ds. Meenderink.en de band A-life. STICHTING WELZIJN - In de Blauwe Brug aan het Bach plein 590 is zondag van 11 tot 17 uur een paranormale beurs, toe gang 1 euro. - Zondag is er een rommelmarkt in wijkcentrum Oost van 11 tot 16 uur, tafels zijn te huur voor 6 euro, voor info: tel. 2451818. - Vrijdag is er in de Erker een pla- ybackshow, van 19 tot 23 uur, toe gang gratis. Zaterdag is er een dansavond van 19.30-23.30 uur. Voor info: aan de balie van de Er ker, tel. 4267767. KERKDIENSTEN - In de Liduinakapel (Frankeland) is zondag om 9.15 uur eucharistie viering, voorganger is pater K. Veltman, met medewerking van het Liduinakoor. - Zondag is er bij de Evangelisch Lutherse Gemeente een dienst om 10 uur voorganger is Eerw. Heer j. de Waara - Zondag zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk(hoek Warande/BK-laan) diensten om 9.30 en 14.30 uur. 's Morgens is er een leesdienst en 's middags is de voorganger ds. C.J. Droger OUDERENWERK Dinsdag 19/10: Kaarten maken, In dienstencentrum Oost, aanvang 14.00 uur, alleen materiaalkosten. Elke maandag: Koersbal, in dien stencentrum de 4 Molens, van 13.30 tot 16.00 uur, kosten 2,70 eu ro per maand. Elke dinsdag: Soos, in wijkpost Zuid, van 13.00 tot 16.00 uur, toegang gratis. SCHIEDAM - In de herfstvakantie wordt in Zwembad Zuid gevierd SCHIEDAM - Een 40-jarige auto mobilist uit Schiedam negeerde maandagavond op de nieuwe Damlaan het rode stoplicht. Poli tieagenten zagen dat en lieten de man op de noordbaan van de A20 stoppen. De man kreeg een bekeu ring, maar gooide dit uit het raam. Hij moest toen weer stoppen en kreeg hiervoor een tweede bon, nu op grond van de Milieuwetgeving. De Schiedammer zei dat hij de bon per ongeluk uit het raam had ge gooid. Maar toen de man wegreed zagen de agenten de tweede bon ook op het wegdek liggen. Ter hoogte van De Lier werd de man opnieuw aangehouden en voor de derde maal bekeurd. dat het 30 jaar bestaat. Met 'alle lan den, alle nationaliteiten' als thema zijn er vele activiteiten te doen. Zo zullen de aquasporters verrast wor den met een 'Caribean party'. Voor de senioren is er een 'High tea' en de Girlz only beleven op vrijdag avond het feest in 'American style'. Er is ook een feest voor de school kinderen en op een andere dag voor alle zwemleskinderen. Voor de allerkleinsten komt kabouter Plop nog even langs. De week wordt za terdag 16 oktober officieel geopend met een expositie over de periode van dertig jaar. Enige tijd geleden is er een oproep gedaan aan alle in woners van Schiedam om op zoek te gaan naar materiaal voor deze expositie en daar is ruimschoots ge hoor aan gegeven. SCHIEDAM - Op de kruising Parkweg met de Burgemeester Van Haarenlaan werd donderdag een verkeerscontrole gehouden. Tussen half twee en kwart voor vier werden 16 bekeuringen uit geschreven voor het overtreden van de maximum snelheid, niet handsfree-bellen, het niet dragen van de autogordel en het negeren van de verplichte rijrichting. Tus sen drie en vijf uur werd gecon troleerd op de Koemarkt. Er wer den in totaal 30 processen-ver baal opgemaakt voor het negeren van een rood verkeerslicht, het niet dragen van de autogordel en het niet handsfree-bellen. Ook op de kruising Burge meester Van Haarenlaan en de Piersonstraat zijn donderdag ne gen bekeuringen uitgeschreven.. SCHIEDAM - Op de Boer haavelaan werd een 53-jarige man uit Den Haag maandag avond rond half elf beroofd en raakte daarbij gewond. De Ha genaar liep richting het stati on, toen hij plotseling door twee mannen van achteren werd benaderd. Hij werd ge slagen en naar de grond ge duwd, waarbij zijn tas werd weggegrist. Met de buit rende de berovers richting Rotter- damsedijk. Het slachtoffer werd met oog- en ribletsel naar een ziekenhuis in Delft gebracht. SNELHEIDSCONTROLE - Po litiepersoneel van het district Wa terweg/Schiedam hield maandag middag op de Burgemeester Van Haarenlaan een snelheidscontrole. Tussen half vier en half vijf werden negentien automobilisten geverba liseerd wegens het overschrijden van de maximum toegestane snel heid. Hoogst gemeten overtreding bedroeg 82 kilometer per uur. 17 oktober woonzondag in Capelle a/d IJssel! Wij zijn van 12:00 uur tot 17:00 uur geopend! ^Vandaag bestellen, morgen in huis! KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier CINEMA SET Inclusief 3 extra losse kussens! SCHIEDAM - De KinderBrillenKanjer van dit seizoen bij Brilmode Rob Boon is gekozen. Uit de vele deelnemers is Roy Levens uit Schiedam de gelukkige winnaar geworden. De 10 jarige Roy heeft de prijs, een speelgoedbon, in ontvangst genomen van filiaalhouder Edward Geeve. Alle kinderen tot en met 12 jaar die een bril kopen kunnen het hele jaar meedoen. Er wordt een foto gemaakt die je gelijk mee mag nemen. Zo kan je aan iedereen al je nieuwe bril laten zien. Als de glazen binnen zijn mag je zelf de bril komen maken. Je slijpt de gla zen en monteert ze in het montuur. Natuurlijk onder des kundig toezicht van de opti cien. Als dat allemaal goed is gelukt, krijg je een waar Bril- diploma. Één maal per seizoen wordt er een KinderBrillenKanjer geko zen die een mooie prijs in ont vangst mag nemen. De foto komt in de krant en Roy: "Mijn bril is cool" je foto staat ook in de etalage van de Brilmode Rob Boon, Hof van Spaland 5 in Schiedam. ■NNMHNHMi Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener. nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie.ns@whk. wegener.nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Esther Klein Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. Wegener Huis-aan-huiskranten Schiedamse glittert in De Bifi's Zaterdag er zondag van 10.00 - 17.30 uur Rotterdam, AH0Y De Bifi's, bestaat onder meer uit de Schiedamse Anne-Marie Jung (rechts). www.polderpoort.nl ADVERTORIAL Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Vraag naar de voorwaarden Esperia stof met koloniaalkleurige poten. Bestaande uit 2-zits en divan. Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel Aatborg 15, Barendrecht Tei. 010 - 451 88 44 Info: www.zuiderster.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3