Oost ontmoet west in Kunsthal Lekkerder dan in Napels! Jazzveteraan op de koffie t i 1 f i Tips UIT de regio Hollywood, flitsende ijsshow zonder echte hoofdrolspelers Popcorn A Shark Tale black •o Dick Snijders smith UIT Cabaret In de subtop van het Nederlandse cabaret dienen zich bij tijd en wijle talenten aan die rijp zijn voor de sprong naar de top van het amusement. Rob Urgert is één van hen. Onder het motto 'een talkshow presenteren op tv kan altijd nog', maakt hij grappi ge en beeldende theaterprogram ma's. Geluk is gelul met een K is Urgerts derde voorstelling. Met weer een snuije meer vernuft. Met nog een greintje meer ve nijn. Met nog meer rode draden en nog minder liedjes. 11 november 20.30 uur, Theater het Kruispunt, Barendrecht Wereldmuziek Julya Lo'ko - Evolution Julya Lo'ko is een klasse apart. De zangeres van Moluks-lndone- sische herkomst brengt met haar concerten steevast een combina tie van lekkere swing en ontroe ring. Oosterse roots versmelten met westerse soul, rock en blues. Voeg daar een dijk van een stem aan toe en u krijgt gegarandeerd kippenvel. Samen met drie wereldmusici brengt zij 'Evolu tion', over de groei van alles wat leeft, maar bovenal de groei van liefde. Gitaristen Erwin Ligten, Arnold van Dongen en percussi- oniste Sandra Sahupala zijn op elkaar ingespeeld en dat zult u merken. Het plezier dat de vrien den hebben, blijft niet onopge merkt en werkt bijzonder aanste kelijk. Bereid u voor op energie ke liedjes, maar ook op mooie gevoelige ballads die een mix zijn van soul, jazz, rock én wereldmuziek. 16 november 20.15 uur - Isala Theater Theaterconcert Normaal De Achterhoekse formatie voelt zich niet alleen thuis in feestten ten en sporthallen, maar ook in theaters en schouwburgen. Dit is de afgelopen jaren wel duidelijk geworden. Met hun programma's 'Effen Zitten' en het 'Hoken Swing theatertournee' trokken zij keer op keer een volle zaal in Ba rendrecht. En nu moeten we het allemaal maar 'normaal' vinden dat ze naast hun onvervalste en knallende boerenrock van de af gelopen 28 jaar in hun nieuwe show rootsmuziek zoals Country, Tex-Mex en Cajun probleemloos combineren met Dixielandjazz, Reggae en Bigband-swing. Aan gevuld met meerstemmige zang, verrassende solo's en de nodige humor. Schijnbaar is dit OK Nor maal! Info: www.normaal.nl 12 november 20.15 uur - Thea ter van Vlaardingen 11 februari 20.15 uur - Theater Het Kruispunt 25 februari 20.15 uur - Theater de Stoep Jeugd/ familie Samba Salad met Linke Soep (4+) Samba Salad is dé jeugdmuziek- groep van Nederland. Samba Sa lad maakt muziektheater voor de hele familie: een kleurrijk palet van composities met rumba, sam ba, flamenco en Afrikaanse mu ziek met eigentijdse teksten. Samba Salad moet de schuur op ruimen. Maar met de rommel die je daar vindt, kun je veel leukere dingen doen. Met behulp van wat oude kerst boomlampjes maken ze een zo genaamd vuurtje waarboven een grote soeppan hangt. Ze gooien van alles in die soep en het brouwsel krijgt toverkrachten. Wie deze soep drinkt, is voor niets meer bang, want het is durf- soep. Of misschien word je er heel pienter van, een slimme soep! Maar het zit er dik in datje er gewoon ziek van wordt, linke soep! Als je het echt wilt weten moet je er eerst van drinken, maar wie durft? Samba Salad staat onder leiding van Rita Iny en Herman Link en heeft in middels al zeven kinder cd's en een bundel uitgebracht. www.sambasalad.nl 10 november 14.00 uur - Fortis Theater a.d Schie 20 april 14.00 uur - Isala Thea ter Nog tot januari 2005 zijn in de Kunsthal Rotterdam twee grote tentoonstellingen te zien. Zo toont 'Schilders van Parijs' tot 23 januari de ver zameling van Oscar Ghez (met onder meer werk van Renoir tot Picasso). Twee weken eerder (9 januari) sluit de tentoonstelling 'De schoonheid van de Oriënt (Leven onder de wassende maan)' die handelt over de Arabische wereld. Al op jonge leeftijd toonde Oscar Ghez grote interesse voor kunst. Geboren in Tunesië, opgegroeid in Marseille en Rome, en ge vlucht naar New York, keerde de joodse industrieel in 1945 terug naar Frankrijk en start met verza melen. Hij had een grote voor liefde voor figuratief werk en had een neus voor kwaliteit. Oscar Ghez gold als een gedreven en fanatiek verzamelaar en was met name geïnteresseerd in de vele joodse kunstenaars en handelaren die de kunstscène van Parijs ge stalte gaven. Met bijna zevenduizend stukken geldt de verzameling van de Zwitser Oscar Ghez tot de groot ste ter wereld. De collectie onder scheidt zich niet alleen door de enorme omvang, maar bevat te gelijkertijd sleutelwerken van uit eenlopende kunstenaar als Gusta- ve Caillebotte, Tamara de Lem- picka, Edouard Vuillard en Fouji- ta. De tentoonstelling legt dwarsver banden op basis van lijn, kleur en decoratie, elementen die opeen volgende generaties kunstenaars fascineerden. Zo hangt werk van Gauguin naast Picabia, en van Renoir naast Fou- jita. Zeer bijzonder is een serie bronzen beelden van de fauvist André Derain, die uit zeventig stukken bestaat en hier intergraal getoond wordt. Parijs was in de eerste helft van de twintigste eeuw het epicen trum van de internationale kunst wereld waar alle grote kunste naars verbleven. Niet alleen Eu ropeanen, ook Japanners en Amerikanen wisten de lichtstad te vinden en waren toonaange vend binnen de avant-gardisti- sche kunststromingen. De privé- collectie Oscar Ghez volgt de ontwikke lingen van de moderne kunst op de voet: het impressionisme, neo- impressionisme, post-impressio- nisme, School van Pont-Aven, fauvisme, kubisme, Ecole de Pa ris en surrealisme zijn vertegen woordigd. Mythen Met De schoonheid van de Oriënt vertelt de Kunsthal Rotterdam de mythen en realiteit van de Arabi sche wereld. De tentoonstelling laat de diversiteit zien van huise lijke taferelen van Marokko en Syrië tot het Arabisch schierei land - van de nomade tenten van de Toeareg en bedoeïenen tot de Marokkaanse kashba; van huizen met binnenplaatsen in steden als imr Marrakech, Damascus of Cairo, T" tot gebouwen van twintigste- eeuwse architecten als Hassan Fathy, Elie Mouyal en Abdelwa- hed El-Wakil. Modellen en gereconstrueerde interieurs laten de bezoeker ver schillende huistypes te ervaren. Daarnaast geven huiselijke ob jecten zoals keramiek, textiel, huishoudelijke gebruiksvoorwer pen en architectonische elemen ten een impressie van het dage lijks leven en gebruiken. Speciaal voor de tentoonstelling zijn foto's en films geproduceerd die een document vormen over het huiselijk leven dat vrijwel on bekend is voor buitenstanders. Onder de wassende maan geeft inzicht in een onbekende rijkdom van de Arabische wereld waar de privé-sfeer traditioneel wordt be schermd tegen vreemdelingen. Van Renoir tot Picasso: meesterstukken uit de verzame ling Oscar Ghez (t/m 23 januari 2005); De schoonheid van de Oriënt Leven onder maan (t/m 9 januari de wassende 2005). Klassiekers uit de populaire filmgeschiedenis komen van 10 tot en met 14 november tot leven in Ahoy'. In die pe riode legt Holiday on Ice een grote ijsvloer neer in het Rotterdamse sportpaleis voor de nieuwe show Holly wood. Met als extraatje een voorproefje van de Neder landse Film Floris die binnenkort in première gaat. Film. Dat is de rode draad van de voorstelling van Holiday on Ice die dit jaar Nederland aandoet. Actiefilm, liefdesscènes, mu ziekfilms en zelfs science fiction. In een hoog tempo wordt het pu bliek meegenomen met een rond reis langs de verschillende gen res. Amper bijgekomen van de flitsende acties van agent 007 en een steeds talrijker wordende schare dames, vraagt het publiek zich alweer af aan welke film ze nu weer moeten denken. Ver schillende fragmenten doen den ken aan grote historische films die ooit op het witte doek te zien geweest zijn, maar welke waren dat ook al weer? Komisch intermezzo Ann de meeste shows van Holi day on Ice werd de afgelopen ja ren een komische noot toege voegd. Bovendien speelt acroba tiek steeds vaker een rol. In Hol lywood zijn beide elementen ge combineerd. En hoe! De Hongaar Karoly Gaspar heeft weinig weg van de doorgaans vrij fragiele kunstschaatsers. De voormalig turner en circusartiest heeft zich in zijn vaderland tot een bekend acrobaat ontwikkeld. Samen met zijn wel uit het kunstschaatsen afkomstige partner Oliver Pekar, laat hij zien dat hij ook op de gladde ijzers zijn ongelooflijke krachten tentoon kan spreiden. Verschillende keren verzorgen de twee een zowel komisch als acro batisch intermezzo dat ver boven het niveau van platvloerse clow nerie uitstijgt. Hoofdrollen Schaatsen in een groot kampi oenschap of schaatsen in een ijss how. Het blijven toch twee ver schillende dingen. In Hollywood is topschaatser Craig Heath daar van het levende bewijs. Met een bronzen medaille bij de wereld kampioenschappen voor prof schaatsers achter zijn naam, be hoort de Amerikaan tot de abso lute wereldtop. Die status maakt hij als hoofdrol speler in de ijsshow niet waar. Natuurlijk, hij schaatst uitste kend, maar afgezien van zijn stra lend witte glimlach brengt hij niet opvallend veel extra's voor de show. Waar vorig jaar Igor Li- outikov in Celebration de hele zaal wist op zwepen, moet de show het nu van heel andere za ken hebben. Het zijn niet de sterren die de show stelen, de sterren zijn in Hollywood ondergeschikt aan de show. Of het moet zijn als Micha el Chack in de huid kruipt van Marlon Brando. Want naast de verschillende filmsoorten is ook voor de grote sterren van het wit te doek plaatsgemaakt. Naast Brando komen Judy Garland, In- grid Bergman, Humphrey Bog- art, Audrey Hepburn en Elvis Presley voorbij. Het meest opvallende van Holly wood is misschien wel dat een echte ster van de show niet ge mist wordt. Regisseur Anthony Op vrijdag 12 november is het zover! De vijfde editie van de IENS restaurantgids zal in boekhandel Donner worden ge presenteerd. In de aanloop naar deze feestelijke introduc tie van de jubileumeditie beste den we in deze rubriek aan dacht aan de toppers uit de gids 2005 bij wijze van 'sneak pre view'. Deze week de drie beste Italiaanse restaurants. Lux Restaurant Lux blijft boeien met een keuken die stevig in de au thentieke Italiaanse keuken is verankerd, maar ook verrassende variaties niet uit de weg gaat. Niet vreemd dat Lux daarmee de gedeelde eerste plaats weet te be reiken in de IENS gids. De chef-kok kent immers de klassieke en moderne kookboe ken blijkbaar door en door. 'Zijn kookstijl laat goede seizoensge bonden ingrediënten in alle een voud tot hun recht komen.' Van het beroemde antipastikarretje tot een panzanella of perfecte scaloppine.' 'Bij Lux slipt er zo nu en dan wel een dag tussendoor waarop de kwaliteit van het eten teleurstelt.' 'Goed is de olijfolie op tafel en het ruimhartige brood- en waterbeleid.' 'De be diening weet het "artistiek so phisticated publiek" veel over de bereidingswijze van het eten te vertellen.' 'Met goed weer in de tuin eten, daar kan niets tegen op.'Lux, 's-Gravendijkwal 133, (010) 476 22 06, Rotterdam Prijsindicatie 3 gangen 35 euro O'Tazzo" "Lekkerder kunnen we het niet maken" is een slogan die op restaurant O'Tazzo" zou kunnen slaan. Chef-kok Dennis Koole haalt alles uit de kast om voor een avond culinaire verrassingen te zorgen. Dat hij daarbij buiten de oevers van klassieke Italiaanse keuken treedt blijken de gasten van O'Tazzo" juist te waarderen, lens beschrijft deze "numero uno:" als volgt: Sinds de opening ruim 5 jaar geleden, vormt chef kok Dennis Koole de stabiele factor in dit weelderige gedeco reerde eetpaleis.' 'Voor een Itali aans restaurant neigt Koole's stijl naar de moderne Franse en Azia tische keuken. De culinaire ruim te die hij zich daarmee verschaft vult hij creatief en met veel lef in, waarbij zoetaccenten een ken merkend element zijn.' 'Toppers zijn de 'carpaccio van licht ge rookte zwaardvis en een gepo cheerde kabeljauw met saffraan- jus en gefrituurde fiorilli.' 'Leuk is dat men tussen elke gang door kleine amuses serveert.' De jonge onervaren bediening is correct maar ook zeer wisselend qua so ciale vaardigheden. 'Goede huis wijn en veel wijnen met bijzon dere inheemse druivenrassen als Zirfandler en Rotgipfler. Topwij nen zijn relatief voordelig. Prijs indicatie Menu: 32 euro, Ge middelde prijs 3 gangen 43.00 Mariniersweg 90, Rotterdam (010) 282 71 07 Da Giuseppe Chef-kok Giuseppe Cosentino is afkomstig uit het uiterste Zuiden van Italië, Calabrië. De tradities van de keuken zijn hem in zijn jeugd blijkbaar goed ingeprent want hij blijft zeer dicht bij de traditionele keuken uit Italië. Zijn stijl van koken is dus puur Itali aans. De keuken van zijn huiska merrestaurant staat dan ook ga rant voor een goede lasagne, ri sotto, een mooie scaloppine of een gegrilde zeebaars. IENS schrijft: 'Typisch een restaurant waar je sec voor het eten komt en je door de entourage moet zien heen te kijken.' 'Een papa-en- mama zaak' waar de patron aan het eind van de avond achter de kachel vandaan komt om een glaasje limoncello aan tafel te drinken. Laat de kaart hier voor wat het is en kies voor het dag menu met gerechten in 'een eerlijke Italiaanse stijl'. Ste vig gebruik van olijfolie en een traditionele presentatie. 'Maar met de pure bereidin gen van gnocchi, op de huid ge bakken zeebaars en supermalse Limousin ossenhaas is de stijl molto Italiano.' 'Bij het hoofdge recht zijn schaaltjes salade, groente en gebakken aardappelen met rozemarijn de vaste garnitu ren.' Herenplaats 93 Hoek meent) Rotterdam Tel (010) 414 77 05, Prijsindicatie 3 gangen vanaf 25 Euro. Gemiddelde prijs 3 gangen 30.00 Hf van Laast en de choreografen Ro bin Cousins en Cindy Stuart heb ben een show gemaakt die in een hoog tempo over het publiek uit gegoten wordt, een show die ei genlijk nauwelijks ruimte laat om de aandacht af te laten dwalen. Het is duidelijk dat voormalig Olympisch en wereldkampioen én Holiday on Ice schaatser Cou sins er in de voorbereiding goed de zweep over heeft gelegd. Een strakke en flitsende show is het resultaat. Floris Speciaal voor Nederland is aan de show een element toegevoegd dat wel alles met film maar ei genlijk niets met Hollywood te maken heeft. Terwijl de film Flo ris in de bioscoop nog in premiè re moet gaan, schaatst Craig He ath volgende week in Ahoy' in de originele kleding van de hoofd rolspeler. Bij de door Maud ge zongen titelsong, zetten de schaatsers van Holiday on Ice al vast de sfeer van de Nederlandse kostuumfilm neer. Sinds Holiday on Ice in 1996 in handen kwam van Joop van den Ende's Stage Holding is de oude ijsrevue danig afgestoft. Zonder dat het publiek helemaal op het verkeerde been wordt gezet, is ie der jaar weer iets anders te zien. Als dat inmiddels de verwachting is, maakt Hollywood die ver wachting ook dit jaar weer waar. In het Rotterdamse Ahoy' is de show te zien van woensdag 10 tot en met zondag 14 november. Kaarten kunnen besteld worden via tel. 0900 - 300 3000 of www.topticketline.nl. Standaard prijzen lopen uiteen van 17 tot 35 euro. Meer informatie op www. holidayonice. com. Zakdoekgehalte Zinloos geweld Zwijmelfactor Grapdichtheid Stuntpromillage A Shark Tale (Nederlandstalige versie: Haaiensnaaier) vertelt het ver haal van Oscar (stem Will Smith), een loser van een vis(je) die ervan droomt om ooit de bovenste regionen - zeg maar de upperclass - van het rif te bereiken. Als hij de domme haai Lenny (Jack Black) ont moet, lijken zijn kansen te keren en breken Oscars 'fifteen minutes of fame' aan. A Shark Tale is vooral een luchtige en gezellige animatie komedie die in vergelijking met die andere onderwater-animatiefilm Finding Nemo qua verhaal een stuk minder om het lijf heeft. Zinloos geweld? Natuurlijk wel, er komen tenslotte aardig wat haaien voorbij die bovendien ook nog een maffiafamilie vormen. En ook het moment dat Oscar zich publiekelijk als haaiensnaaier opwerpt en via een één tweetje met Lenny als de grote held mag presenteren, bevat nogal wat geweld. Maar het moet natuurlijk allemaal wel leuk blijven; het is ge weld met een knipoog. Daarnaast zijn de tranentrekkende scènes, zo ver je daarvan kan spreken bij A Shark Tale, minimaal gehouden. Zwijmelen doen we met de zwoele Lola (Angelina Jolie) die als een ware 'vis fatale' het hoofd van Oscar op hol brengt, maar niet kan ver hinderen dat onze praatjesmaker diep van binnen meer voelt voor het 'visje van om de hoek' Angie (Renée Zellweger). En dan de grappen. Ja, die vliegen je om de oren. Veel flauwe ook, maar het is dan ook na tuurlijk vooral een kinderfilm en niet de nieuwste van Woody Allen. Wat wel leuk blijft, is dat de karakters tegenwoordig steeds meer ge modelleerd zijn naar de acteurs die de stemmen inspreken. Zo zijn de rastakwallen (o.a. Ziggy Marley) een gouden vondst en is Robert de Niro (compleet met karakteristieke moedervlek uitgebeeld) als don van de haaienfamilie alleen al hilarisch vanwege het feit dat het zo overduidelijk De Niro is. Over het stuntwerk kunnen we kort zijn: als we dat vertalen naar de animaties en creaties van A Shark Tale dan kunnen we niet anders stellen dan dat de makers een prachtige onder waterwereld hebben gecreëerd. A Shark Tale is zowel in Nederlands- als Engelstalige versie te zien in Pathé Schouwburgplein en Pathé De Kuip. Reserveren kan via www.pathe.nl en telefonisch via 0900 -1458 (0,35 ent per minuut). ZELLWEGER De Britse jazz trombonist Chris Barber richtte in 1949 - hij was toen 19 jaar oud - zijn eerste band op: The Barber New Orleans Band. Vijf envijftig jaar later staat de man nog altijd op een podium. Zondag 14 no vember komt hij op de koffie en geeft hij een zondagochtendconcert in de Rotterdamse Doelen. In 1954 werd The Chris Barber's Jazz Band een feit en groeide uit tot een van Europa's meest succesvolle traditionele jazzbands ooit! Later werd de naam veranderd in The Chris Barber Jazz Bluesband, toen de leden een unieke mix gingen spelen van blues en jazz. Aan het ein de van 2001 breidde Chris zijn band uit met 3 musici en vond dat de 11-koppige band toen The Big Chris Barbers Band moest gaan heten. Jezelf steeds vernieuwen, dat is belangrijk, zo vindt Chris. Deze visie op leven en werk weet hij telkens weer te realiseren. En na 55 jaar mu- ziekcarrière is dat geen geringe prestatie! De grotere Chris Barber Band is geen traditionele big band. Wat u kunt verwachten, is een programma dat is geënt op de traditionele jazz in de ruimste zin van het woord. Door de huidige bezetting van de band kon het repertoire worden uitgebreid. Dit doen Chris en zijn medebandleden door muziek te spelen van onder meer Duke Elling ton, Louis Russel en de New Orleans parade bands. Kaarten a 10 euro zijn verkrijgbaar bij de kantoren van Wegener Huis aan Huiskranten, Prins Hendrikkade 16 in Rotterdam, Fransen straat 14 in Vlaardingen, Oostdijk 53 in Oud-Beijerland, Poldermolen 1 in Papendrecht en de Goudse Post, Karnemelksloot 55-57 in Gouda. Of bij de kassa van de Doelen en Bureau Hanson aan de Straatweg 179 in Rotterdam. Meer info? 010 - 4225244 of bestel online: www.zondagochtendconcerten.nl. De Zondagochtendconcerten in de Doelen beginnen om 11.00 uur, de zaal is open vanaf 10.30 uur. 1002 WHKtÊÊHHSÊÊÊKSSÊ Gustave Caillebotte, Le pont de l'Europe, 1876. IJspiste verandert in filmdoek Verschillende historische films komen in Hollywood voorbij Maarten van der Jagt en Els Neijts Zelfs de kelder van O'Pazzo is rijk ge decoreerd Foto: Maarten van der Jagt i.ri 'i.s 1 awn Li

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 11