Talenten Schiedam landskampioen Risotto de Langoustines flambées au Cognac Meldpunt ervaringen met medicijnen "Ik fiets nu weer gewoon alleen in het donker naar huis!" MEYRA tegelactie op keukenapparatuur Diverse tegelvloeren Op alle badmeubels uit de Wooning huisselectie: Haar is ia Klant pas Koning! VEILING VENDU NOTARISHUIS Met unieke MySOSvoel je je veilig SCHIEDAM - In vijf wedstrijden heb ben de softbal-junioren van SV HV Schiedam duidelijk gemaakt, dat er men hen niet valt te spotten. Dat ging ten koste van het Apeldoornse WSB, dat de Rijnmonders tot aan de vierde wedstrijd van de best-of-five, waarbij de landstitel de inzet was, wist bij te houden, maar vervolgens in de beslissende vijfde wed strijd over de kling werd gejaagd. De wedstrijd kwam pas in de derde in ning op gang nadat WSB op 1-0 geko men was. Een beurt later trokken de Schiedamse meiden de stand weer in evenwicht. In de volgende slagbeurten werd de 2-2 bereikt. Nadat Schiedam op 2-3 gekomen was lukte het de ploeg om die voorsprong in de gelijkmakende slagbeurt vast te houden. De eerste nul maakte Merel Cramer door goed te rea geren op een stootslag en perfect gooien op Lisanne van Ee. De tweede nul werd gemaakt door een aangooi van tweede honkvrouw Van Ee naar eerste honk- vrouw Marcelle Saas. Van Ee zorgde ook voor de derde nul door een hoog ge slagen bal vakkundig op te vangen. Bij Schiedam zaten de geblesseerde speel sters Michele de Ruiter en Jessie Lans bergen op de bank. De Ruiter zit aan de kant met een zware schouderblessure. Lansbergen is de grote pechvogel, om dat zij in de week die aan de finale voor af ging haar hand brak. De softbal topsport coördinator van de KNBSB stak bij de prijsuitreiking de loftrompet over het Schiedamse talent. Toch, zo gaf hij toe, verwachtte hij, dat WSB met de eindzege aan de haal zou gaan. Het bleek dat Schiedam beter was en hij vroeg zich af hoe ver dit team in de toe komst nog zou kunnen komen. Met het behalen van de lapJ -fttel sluit Schiedam een fantastisch seizoen af. Ook Softbal 1, Honkbal 1 en Heren Softbal 1 werden kampioen. Dit recept is afkomstig uit het fameuze Parijse restaurant Le Perroquet Vert, ooit veelvuldig bezocht door groothe den als Jean Gabin, Edith Piaf en Pablo Picasso. Wie er heen wil: via Place Cli- chy aan de voet van Montmarte de Rue Cavalotti inlopen. Chef Guillaume Via, aangestoken door ons enthousiasme, stond graag dit recept af. Ingrediënten 400 gram langkorrelige rijst (de Itali aanse Arboria is uitermate geschikt), 15 gekookte langoustines. Dat zijn kleine zeekreeftjes en niet te verwarren met scampi's. Verder 1,5 liter kippenbouil lon, een kilo uien, een stengel bleeksel derij een glas witte wijn, drie teentjes knoflook, 100 gram boter, 50 gram Par mezaanse kaas, twee snuljes saffraan, een glas cognac, olijfolie, zout en peper. Bereiding Verwijder de staart en het schild van de langoustines, haal de zwarte darm er uit, snij ze in twee en leg ze even koel. Stamp in een kom drie langoustinekar- kassen fijn, verwarm een beetje olijf olie, bak ze daarin. Flambeer vervol gens met de cognac. Passeer het braad vocht door een fijnmazige zeef in de kippenbouillon. Hak de uien fijn en laat ze in een grote pan in wat olie fruiten. Als ze glazig zijn de gesneden selderij en de knoflookteentjes toevoegen. Dan het glas witte wijn en goed roeren. Ver volgens de rijst toevoegen, samen met driekwart van de bouillon. Saffraan er bij, goed roeren en op zacht vuur gedu rende 25 minuten laten koken. In die tijd de langoustinestaarten zachtjes bak ken en warm houden. Kijk of de rijst voldoende vocht heeft. Doe er wat bou illon bij. Als de risotto klaar is, de boter en de langoustinestaarten er door roeren. Op smaak brengen met zout. Vervolgens de risotto op de borden brengen, de Parme zaanse kaas er over strooien en het bord decoreren met wat karkassen. Drink er een Chablis bij. U gebruikt medicijnen en heeft daar vervelende ervaringen mee? Of juist po sitieve? Er is tegenwoordig een nieuw meldpunt waar u dit kunt melden. Het meldpunt is voorlopig alleen op internet te vinden: www.meldpuntmedicijnen.nl. Op deze site vindt u een formulier waarop u uw melding kunt invullen. U kunt dat ook voor iemand anders doen, bijvoorbeeld voor iemand die geen computer of inter netaansluiting heeft. Doen uw medicijnen wat ze moeten doen? Geven ze nare bijverschijnselen? Krijgt u ze niet uit de verpakking? Of niet meer vergoed? Iedereen die medi cijnen slikt, heeft wel eens zo'n erva ring. Het nieuwe Meldpunt Medicijnen wil die ervaringen graag boven water halen, omdat ze een schat aan informa tie bevatten. Informatie waar nu niets mee gebeurt. En dat is zonde, volgens het Nederlands instituut voor verant woord medicijngebruik DGV 'Informa tie die van patiënten zelf komt, is onge lofelijk belangrijk', zegt een woord voerder van DGV. 'Mensen die medicij nen gebruiken, kunnen ons melden als zij daar heel erg veel last van hebben, of als zij na lang zoeken een medicijn ge vonden hebben waar ze helemaal geen last van hebben. Positief of negatief, el ke ervaring is belangrijk. Wij spelen die meldingen door aan instanties die er iets mee moeten doen.' 1. BOEIERSTRAAT 10D 2. FAZANTSTRAAT 150C 3. HONTENISSESTRAAT 148 4. ISAAC HUBERTSTRAAT 72 5. PUPILLENSTRAAT 17A 6. SCHILPEROORTSTRAAT 65B 7. DIESELSTRAAT 78 SCHIEDAM 8. KETHELSTRAAT 22 SCHIEDAM 9. LEPELAARSINGEL 464 VLAARDINGEN 10. VERHEIJSTRAAT 111 VLAARDINGEN 11. ZWALUWLAAN 56 SCHIEDAM Donderdag Dimden bij aankoop van een keuken vanaf 7.900,- Bij tegelvloeren vanaf 50m1 Zet u schrap! Wooning heeft diverse spectaculaire acties voor u in petto. Elf dagen lang heeft u kans om te profiteren van kortingen op keukens, tegels en sanitair. Kom dus snel naar één van de vestigingen bij u in de buurt. bij aankoop van een badkamer vanaf 3.600,- A Diverse tegelvloeren De collectie wand-en vloertegels bij Wooning is uitermate compleet. U vindt er zeker een passende tegel. En alles onder 1 dak! mg» voor: €5.245,- A Moderne inloopdouche metwanddoset, moderne wastafel met eenhendelmengkraan, spiegel en lamp. De badkamer is afgewerkt met mozaïektegels. Bergschenhoek: Leeuwenhoekweg 2 (Industrieterrein'Weg en Land') Telefoon 010-524 23 00. Breda: Grenssteen 7-9 (Steenakker, naast Mega Praxis) Telefoon 076-542 54 42. Den Haag: Van der Kunstraat 27 en 77 (Den Haag MegaStores) Telefoon 070-402 32 84. Rotterdam: Olympiaweg 44a (Pal naast de Kuip) Telefoon 010-479 19 44. Vlaardingen (alleen keukens): Gerard Burgerlaan 4 (Woonboulevard Hoogstad) Telefoon 010-460 06 70. Bel naar 013-5833035 en vraag het gratis magazine 'Wooning in beeld'aan. Woensdag 3 november 2004 ns-16 0 SCHIEDAM INZET EN AFSLAG 24 NOVEMBER 2004 In hel Wijkcentrum Dreesplein aan het Dr. Willem Dreesplein 2 te Schiedam, om 11.00 uurv.m. ten overstaan van één der notarissen, verbonden aan Van der Valk Netwerk Notarissen Schiedam (010)427 44 44 ex art 3:268 B.W. woning op 4e verdieping met berging op beg. grond woning op 2e verdieping met balkon en 2 bergingen in kelder woning op 4e woonlaag met bergruimte in onderbouw woning op beg. grond en 1 ste verdieping met tuin en berging op beg. grond woning op beg. grond met tuin woning op 1 ste en 2e verdieping maisonnette op 7e en 8ste verdieping met berging in kelder bedrijfsruimte woning op 6e woonlaag met berging op beg. grond benedenwoning met achtergelegen tuin i.s.m. CMS Derks Star Busmann te Utrecht pand met inpandige garage Zie voor verdere informatie website www.veilingbiljet.nl en de kosten van de internetpublicatie komen voor rekening van veilingkoper. De kosten bedragen vooralsnog €100,00 excl. BTW. In geval van art. 3:268 BW kan een ieder tot 14 dagen voor de veiling een bod uitbrengen. Voor verdere informatie bij de betreffende notaris of zie Veilingnieuws nr. 45. Mirjam van Boxtel werkt als thuishulp in Ede. Als het even kan gaat ze vanuit haar woonplaats Bennekom op de fiets naar haar werk. In de winter van 2003 kwam er echter een abrupt einde aan de fietstochtjes van Mirjam. Toen ze 's avonds laat naar huis fietste werd ze onderweg lastiggevallen door een bromfietser. "Het was op een tijdstip dat er nog maar weinig mensen op straat waren. Ik heb het toen maar op een gillen gezet en daar is-ie blijkbaar zo van geschrokken, dat hij me uiteinde lijk met rust liet. Ik weet niet waar hij op uit was, maar ik vond het in ieder geval heel eng. Daarna heb ik me tel kens met de auto naar mijn werk laten brengen en halen. Totdat ik een advertentie zag over de MySOS". Met dat appa raatje op zak ben ik niet meer bang om te fietsen en niet meer afhankelijk van mijn ouders ofzo. Ik weet dat ik met de MySOS" heel snel hulp kan inroepen en dat ze me ook altijd en overal kunnen traceren. Echt iets voor bijvoorbeeld vrouwen die in de thuiszorg werken en die vaak 's avonds laat alleen over straat moeten!" De MySOS" van Meyra is oorspronke lijk ontwikkeld voor ouderen en min- der-validen in een rolstoel die er alleen op uit trekken. Maar al heel snel werd ontdekt dat dit unieke persoonlijke alarmeringssysteem ook voor andere doeleinden een uitkomst is. Mirjam van Boxtel: "Je zou kunnen zeggen, dat je je ook met een gewone mobiele telefoon moet kunnen redden. Maar ik vind de MySOS* veel en veel veiliger. Het lijkt me erg lastig om in geval van nood precies de juiste toetsen in te drukken. Bovendien: je beltegoed zal maar net op zijn of je zult fietsend in het bos maar net even geen bereik hebben... Daar heb je met de MySOS" allemaal geen last van. Die doet het altijd Daarom durf ik weer lekker te fietsen in mijn uppie. Bang ben ik niet meer. De MySOS* geeft me gewoon een rustig gevoel." Onbetaalbaar Inderdaad de MySOS* van Meyra is de enige mobiele alarmeringsststeem dat 100% te vertrouwen is. Geen toe ters en bellen, honderden 'ringtones' en andere geavanceerde functies die je toch niet gebruikt en die je alleen maar belemmeren op het moment dat je om hulp verlegen zit. De MySOS* heeft slechts twee knopjes: een rode en een groene. Met één druk op de rode of groene knop krijg je gelijk een dierbare of de hulpdienst die je nodig hebt aan de lijn. Druk je allebei de knoppen tegelijkertijd in, dan word je doorverbonden met het alarmnummer 112. Dankzij het GPS- systeem (bellen via de satelliet) heb je altijd bereik en kan men tevens exact traceren waar je je op dat moment bevindt. Kortom: met de MySOS" heb je je eigen persoonlijke alarmeringssysteem altijd bij de hand en voel je je gegarandeerd de rest van je leven vrij én veilig. Binnen én buiten! Een onbetaalbaar gevoel dat bii Mevra slechts 1 euro per dag kost. Lees meer over de voordelen van de MySOS* op onze website www.meyra.nl. Of neem contact op met één van onze dealers voor een gratis demonstratie. om privacyredenen is een gefingeerde naam gebruikt) Meyra is er voor iederéén die op zoek is naar mobiliteit en veiligheid! Voor elke leeftijdsgroep hebben wij verschillende, gebruiks- én milieuvriendelijke producten ontwikkeld die uitblinken in eenvoud en gemak. Kijk snel op onze website: www.meyra.nl Wij bewegen mensen... Meyra Nederland B.V. Tel. 033-247 27 27 info@meyra.nl www.meyra.nl Zondag Woensdag Zondag D,,n derafl (J november t november KKfSÖS totl7°nnmber I "SSSSOSr J mtl'-00 uur open. 1 totv.oomrop,*. _„vember l I november vember I t^8.00 uur open. 11 I Breda en Den Haag Rotterdam. I ,J»'U»Wlw 101 ___-J 1 b 00UUr0Pe„. Breda L (Vlaard'»9*n geslote Den Haag, en Oen hoog koopavond m €2.500,- K0RTING GRATIS GELEGD! 50% KORTING A Complete hoekkeuken Deze zeer complete vanillekleurige hoekkeuken is van alle gemakken voorzien. Brede pannenlades, rvs design schouw, combimagnetron en vaatwasser. In diverse kleuren leverbaar. 8" Jb. ft., m s 5 A Stijlvolle badkamer Deze badkamer is voorzien van een luxueus ligbad, wanddosetcombinatie en design stoomcabine. mm/mum/mis Van:€ 7.250,- A Moderne keuken inclusief alle apparatuur: koelkast, oven, gaskookplaat en ingebouwde schouw. ERKEND In verband met de afsluiting van de Irenebrug, kunt u ons filiaal in Bergschenhoek bereiken via omleidingsroute H of Rotterdam Airport.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 16