nps uit in Prachtige Paprika's van Youp Finalisten Cameretten in startblokken Toppers op lunchgebied »V y. V Try-out de regio 01 Wat je allemaal kan gebeuren als je de Persoonlijkheidsprijs wint? Soms ff helemaal niks! Jj TIP! Het Huis van Bourgondiër Bevrijders, bezetters en bevolking Zondagochtendconcerten 'Koninklijk' Rosenberg Trio in de Doelen F K UIT Ivo Niehe in Brielle Vanaf medio november maakt Ivo Niehe een voorleestour langs een aantal kleine theaters en doet zo op donderdag 18 novem ber 2004 ook Theater de Goote te Brielle aan. Aanleiding is het verschijnen van zijn 3e boek "Wereldvrouwen". In dit boek beschrijft Niehe zijn persoon lijke herinneringen aan de televi sieontmoetingen met de 10 vrou wen die het meeste indruk op hem hebben gemaakt (o.a. Hilla ry Clinton, Audry Hepburn, Moeder Teresa, Oprah Winfrey, Kim Phuc, Koningin Noor en Isabel Allende). Niehe leest voor uit "Wereldvrouwen en een se lectie uit de meest saillante bele venissen uit zijn twee eerdere boeken. Alle verhalen worden geïllustreerd met op groot scherm geprojecteerde video beelden. Niehe zelf zorgt aan de piano voor een aantal muzikale intermezzi. Aanvang: 20.15 uur, entree: 12,50 euro en passen 11,00 eu ro. Openingstijden theaterkas sa: donderdag van 13.30-17.30 uur vrijdag van 13.30-19.30 uur, drie kwartier voor aanvang. Telefonisch reserveren: op de zelfde dagen/tijden op nummer 0181-475 256 of kijk op www. dukdalf-goote. nl. Purper BV - Revue?! Een cabaretprogramma in revue stijl. Glitter en glamour met een rafelig randje, zogezegd. Eigen tijds, soms bijna uitgelaten vro lijk, maar ook bijtend en scherp, met in de hoofdrollen Frans Mulder en Nelly Frijda. Een verrassende combinatie. Verras send om twee redenen. Ten eer ste omdat Frans Mulder met dit programma een nieuwe weg in slaat en een streep zet onder zijn Purper-verleden. En ten tweede omdat Nelly Frijda, na al haar toneel- en filmrollen, in Revue!? terugkeert naar het cabaret waar zij ooit als jong actrice, in het gezelschap van Wim Kan, debu teerde. Bijgestaan door de jonge talentvolle Hilke Bierman (Son- neveld) en Ara Halici (Merrily We Roll Along) zullen Frijda en Mulder het genre revue op heel eigen wijze doen herleven. Zater dag 13 november 20.15 uur - The ater van Vlaardingen Vlaardin- gen; Donderdag 25 november 20.15 uur - Theater Het Kruis punt Barendrecht; Maandag 20, dinsdag 21 en woensdag 22 de cember 20.15 uur - Oude Luxor Rotterdam; vrijdag 11 februari 20.15 uur - Fortis Theater ad Schie Schiedam. Vijfde Night of the Blues in Schiedam De Amsterdamse cabaretier Youp van 't Hek staat ko mende tijd maar liefst zes weken in het nieuwe Luxor Theater. In z'n nieuwe pro gramma Prachtige Paprika's zal hij ongetwijfeld de bur- germansmoraal op de hak nemen en - Youp kennende - waarschijnlijk z'n licht laten schijnen over de moord op Theo van Gogh en de crisis bij z'n geliefde Ajax. Maar de volkskomiek heeft na tuurlijk nog veel meer in petto. De kalende midlife-komiek, zijn vriend Willem, zijn vrouwelijke fans, zijn overleden oom Bas, zijn lieve tante Vera, zijn neven Sjef Jan, zijn vrouw, haar vriend Peter, zijn kinderen, de ne gerpleisters, het kerstdiner, de liefde, zijn dromen, zijn werk, zijn generatie, zijn zoektocht, zijn motief, zijn geloof en zijn le ven vormen de ingrediënten van de vrolijke theatermonoloog die Youp van 't Hek komende weken onder de titel 'Prachtige Paprika 's' in het Rotterdamse Nieuwe Luxor brengt. Net als zijn vorige programma's brengt Youp zijn voorstellingen in een soort raamvertellingen on der. Diverse verhaallijnen, waar van gaande weg de einden bij el kaar komen. 'Prachtige Paprika 's' kent een zeer hoog tempo en een geweldige grappendichtheid. Maar veel opvallender is mis schien wel de zichtbare gretig heid waarmee hij dit programma speelt. Zoals gebruikelijk schreef Ton Scherpenzeel ook voor dit programma de muziek en voert hij de begeleidende muzikanten Ton Snijders en Rens van der Zalm aan. Over Prachtige Paprika's schreef de Belgische krant De Morgen al dat Youp van 't Hek 'in zijn nieuwste show zijn leeftijdgeno ten een spiegel voor houdt en de consumptiemaatschappij een trap onder de kont geeft. Youp is 50 geworden en dan verlang je naar de tijd toen de sjoelbak hipper was dan computerspelletjes. Bij zijn loge hebben de rijen blozen de jonkvrouwen plaatsgemaakt voor permanenten met steunkou- sen. Hun echtgenoten zijn die avond vast naar de kookclub.' En Youp beaamt: 'Ik ben een midli- fekomiek.' Prachtige Paprika's door Youp van 't Hek, t/m 20 november en van 30 november t/m 23 decem ber in het Nieuwe Luxor Theater, Rotterdam. Kaarten zijn te be stellen via www.luxortheater.nl of (telefonisch) te reserveren aan de kassa van het theater, telefoon nummer: (010) 484 33 33. De kassa is geopend van maandag tot en met zaterdag van 09.00 tot 19.00 uur en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. De negen uitverkoren fina listen van Cameretten 2004 staan vanaf heden garant voor vier dagen van de meest uiteenlopende lol, slimmigheidjes én een even broodnodige portie kommer en kwel. Wie van plan is een heel passe-partout uit te zit ten, zal van alles en nog wat voorbij horen en zien ko men. Een greep uit: een lief hebber van fout gefokte spe klappen, een eiseres van ge luk tot de zoveelste macht, analytici van de meest foute liedteksten aller tijden, een koekoeksklok die burenge rucht veroorzaakt, woorden loze passie voor een kip, een fervent deelnemer aan fol kloristische dansavonden, foute versiertrucs anno nu, muzikaal gegoochel... Kort om, het leven in al zijn fijne facetten. Volgens de verzamelde regis seurs die de uitverkorenen tijdens het traditionele workshopwee kend hielpen met schaven en schrappen ontlopen de dames en heren met cabaretaspiraties el kaar niet veel. Wie de zaterdag avond gaat halen is vooralsnog dan ook niet te voorspellen. Resultaten uit het verleden... Winnen is het streven maar een prijs biedt nog steeds geen garan tie voor een glanzende carrière. Aan het eind van voornoemd weekend voelde Persoonlijk heidsprijswinnaar van vorig jaar - Jochen Otten - zich niks te goed om zijn mogelijke opvolgers te laten weten dat er bij hem na het winnen van de prijs een hele tijd letterlijk niks gebeurde. Al zat hij dag en nacht naast de telefoon maar overgaan ho maar! Nu is Otten er het type niet naar om zich daar bij neer te leggen dus schreef hij zich in voor ande re festivals en werd finalist in Leiden en won ook de Holland Casino Podiumprijs in Nijmegen. Hetgeen leidde tot een eigen im presariaat - Dri3 Stenen - en een inmiddels volwassen speellijst duo-voorstellingen. Otten:Al in mijn vierdejaar van de academie (Kleinkunst, Den Bosch), begon ik voorzorgsmaat regelen te treffen om na mijn af studeren niet in het bekende zwarte gat terecht te komen door van alles te ondernemen. Ik had mezelf een jaar gegeven om mijn eigen plek te veroveren en die doelstelling heb ik uiteindelijk ook wel gehaald maar het was een zwaar jaar. Eigenlijk had ik gehoopt bij Cameretten wel een finaleplaats te kunnen halen. Niet dus...! Toch was die Persoonlijkheids prijs een hele eer. Vanwege al mijn illustere voorgangers én omdat de jury die niet uitreikt als geen van de kandidaten genoeg aan de eis van authenticiteit vol doet. Technisch bleek ik bij deel nemers van de Amsterdamse op leiding wat achter te lopen maar op dat punt dus duidelijk niet. Dat heeft veel met opleiding te maken. Amsterdam stelt heel an dere - vooral technische - eisen en bovendien was ik daar al te oud nu 30) voor. Boven de 24 geen kans! In den Bosch werken ze vooral op je eigenheid.' Dat die er bij Otten al nadrukke lijk zat wordt alleen al duidelijk uit zijn uiterst fysieke aanpak. Weinig cabaretiers zijn zo licha melijk en weten daar zo trefzeker mee te raken. En raken móet van Otten. 'Ik heb geen dans-, mime- of be wegingsachtergrond maar ik haal bijna alle inspiratie uit mijn lijf. Ik zoek vanuit mijn lichaam, heel primair ja. In den Bosch hameren ze er continue op dat je dicht bij jezelf moet blijven, bovenop je fasci natie moet zitten. Bij mij is dat de kwetsbaarheid van het lichaam, mijn lichaam. De sterfelijkheid daarvan. Een ongeluk zit tenslot te vaak in een klein hoekje. Ik ben vrijwel constant bang dat me iets overkomt, hypochondrisch ook. Niet dat die angst mijn hele leven controleert maar zaken die me het meest ontroeren zijn toch dingen als alleen overblijven of heel ziek zijn. Mijn angst om dood te gaan, is mijn grootste in spiratiebron. Maar dat geldt al leen tijdens het proces van maken hoor. Daar moetje doorheen voor de noodzakelijke diepgang. Er moet wat mij betreft minstens één onderlaag zijn, liefst meer. Ook als ik naar een ander kijk. Anders verveel ik me snel. Als die onderlaag eenmaal zit, komt de humor er bij en dat is wat je ziet als ik op het podium sta. Die humor, die vaak helemaal niets met mijn zware thematiek te ma ken heeft, tilt mijn voorstelling naar een lichter plan. En dat moet ook weer want ik wil natuurlijk wel dat mijn publiek een leuke avond heeft.' Jochen Otten deed dit seizoen al enkele keren de regio aan met een dubbelprogramma maar 25 februari 2005 komt hij in ieder geval nog een keer naar het Rot terdamse Bibliotheektheater. Daarna gaat hij werken aan een avondvullend solo programma waarmee hij volgend seizoen de theaters langs gaat.. De programmering van de Came- rettenfinalisten 2004 is als volgt: Woensdag 24 november- Man- ManMan, Drieslinter (B)- Sophie van Hoytema, Amsterdam- Ge rard Olthaar, Rotterdam Donderdag 25 november- Sharon Simon, Winterswijk- Ted Griffi oen, Zoeterwoude- Bert Aron, Deinze (B) Vrijdag 26 november- Anuar Aoulad Abdelkrim, Utrecht - Na thalie Baartman, Den Haag- Olaf en Jasper, Amsterdam Tijdens deze voorronden strijden de deelnemers voor een plek in de finale op zaterdag 27 novem ber, waar de jury de Douwe Eg- berts-juryprijs zal uitreiken, en het publiek de publieksprijs. De finale is inmiddels uitverkocht, voor de andere avonden valt nog een poging te wagen via de web site www.luxortheater.nl of tele fonisch via 010-4843333 Het muziekspektakel "Night Of The Blues" beleeft zijn vijfde, extra feestelijke, editie. Deze wervelende show kenmerkt zich door de grote diversiteit in stijlen. Van het zompige moeras van Louisiana, het pluche en blinken de neon van Bealestreet in Mem phis tot het eigenwijze geluid van de Chicago blues. Muzikale dui zendpoot Terry Evans, blueskan jer en gospelzangeres Shirley Johnson en jong gitaartalent Joan Shaw Taylor zullen deze avond levende blueslegende Long John Hunter vergezellen. De Night of the Blues is 13 november exclu sief in het Fortis Theater a.d Schie te zien. Opera Carmen verplaatst Op maandag 22 november stond de door iedereen beminde opera Carmen van Georges Bizet op het programma bij het Fortis Theater a.d Schie. Door omstandigheden is deze productie verplaatst naar maandagavond 15 november. De reeds gekochte kaarten blijven geldig. Op vrijdag 12 november om 16.00 uur is het zover! De vijfde editie van de IENS restaurantgids zal in boek handel Donner worden aan geboden aan de directeur van de kunsthal Wim Pij bes. In de aanloop naar de ze feestelijke introductie van de jubileumeditie besteden we in deze rubriek aandacht aan de toppers uit de gids 2005 bij wijze van 'sneak preview'. Deze week de top pers onder de lunchrestau- rants. Huson Huson richt zich in eerste instan tie op de lunch. Gasten die voor 18.00 uur 's avonds arriveren of reserveren, kunnen ook voor een diner bij Huson terecht. Het is een 'goede professionele lunch- plek in Rotterdam, waar men een smaakvolle lunch kan combine ren met ongestoord praten.' 'De tafeltjes staan voldoende ver van elkaar en de tent is gelukkig niet helemaal volgebouwd.' 'Het is modern met de aubergin- ekleurige leren banken en een simpele betonnen vloer.' Bij 'het stevig geprijsde eten' zijn de smaken goed op elkaar afge stemd en chef-kok Frank Huson heeft oog voor detail. Heerlijke salades en clubsandwiches en ook gerechten, zoals gebakken oesters, buiten de kaart om. 'Het voortreffelijke zuurdesembrood komt in allerlei gerechten terug.' 'Gastvrije jongedames bedienen met een plezierige terughouden de instelling.' Scheepstimmermanslaan 14, Scheepvaartkwartier, Rotter dam. Telefoon (010) 413 03 71 keuken open 10.00-18.00. Werelds 'Wow, wat een bruisende tent! De gedrevenheid van de uitba ters spat ervan af.' Elke laatste vrijdag van de maand krijgen verschillende bandjes de kans om hun wapenfeiten ten gehore te brengen en elke eerste donder dag van de maand neemt een dj plaats achter zijn draaitafel. Op de kaart 'verrassende combina ties, niet allemaal even goed uit gevoerd', maar 'de gamba's zijn perfect en de tonijn is ook fin- gerlicking good.' 'Werelds is hip en zeer betaalbaar.' 'Hier blijf je komen.' Vierwiekenplein 105, Oud-Beijerland. Telefoon (0186) 61 66 77, keuken open 12.00- 22.00. Dim Daily Dim Daily heeft dan wel de sfeer en het comfort van een fastfood- restaurant, het geserveerde is van een geheel andere orde. Is de keuze eenmaal gemaakt, dan wordt het eten a la minute bereid en is dus vers uit de counter. 'Goede sushi en super spiesjes van de grill, perfecte tempura, heerlijke Maleisische vissoep en eersteklas hofan noedels' De beukenhouten picknicktafel tjes en het moderne Maggi-stel In oktober 2004 was het precies zestig jaar geleden dat er een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog in Zuid-Nederland. Drie theater makers uit drie landen die betrokken waren bij die bevrijding staan op theatrale wijze stil bij deze historische gebeurtenis. Bevrijders, Bezet ters en Bevolking begint op 18 november 2004 in Rotterdam en ein digt in mei 2005 in Berlijn. Het Nederlandse deel van het project is 2 Minuten van de Rotterdamse regisseur Feico Sobel en is gebaseerd op interviews met Nederlanders die het allemaal zelf hebben meege maakt. Blake Brooker regisseert de Canadese voorstelling Friction or High Standards in Training and Social Graces van One Yellow Rabbit Perfomance Theatre, waarvan nu een korte werkversie wordt getoond. Wie waren die mensen die vochten in een land waar ze nauwelijks iets van af wisten? Tot slot is er 'de bezetter': de Duitse theatermaker Hans Werner Kroesinger presenteert een korte werkversie van Plan Gelb, waarin de relatie tussen de bevolking en de Duitse bezetter cen traal staat. Try-out! Ofwel elke twee weken een nieuwe tip én de mogelijkheid om deze met familie, vrienden of collega's gratis mee te maken en voor de verandering eens zélf te recenseren. Plaatsing mét je foto gegarandeerd. Deze week tippen we Het Huis van Bourgondië met de voorstelling Bevrijders, bezetters en bevol king. Wie op 20 november (aanvang 20.30 uur) met maximaal 10 vrienden/familieleden naar deze voorstelling wilt in de Rotter damse Schouwburg stuurt een mailtje naar regiogrootrotter- dam@whk.wegener.nl. Vergeet in je mail niet een telefoonnummer te vermelden waarop je bereikbaar bent voor het maken van af spraken over verdere afhandeling! met heerlijke sambals en saus jes; 'alles is goed doordacht in deze noodlebar van wereldklas- se'. Rodezand 48, Rotterdam- centrum. Telefoon (010) 280 90 26, keuken open 12.00-21.00. In de jaren '80 werden de neven Rosenberg - sologitaar, rit megitaar, bas - al geroemd door de verschillende zigeuner- stammen in heel Europa. Zij traden op in binnen- en buiten land in theaters en op podia van internationale jazzfestivals. Zondag 21 november zijn ze in het kader van de zondagoch tendconcerten te zien in de Doelen. Voor een uitzinnig publiek gafThe Rosenberg Trio al eens een concert in The Carnegie Hall in New York en in The Rose Bowl in Los Ange les. De drie topmuzikanten waren ook te zien en te horen in de voor programma's van concerten van Luciano Pavarotti, Shirley Bassy en Randy Crawford. En zij werkten samen met grootheden als Jan Ak kerman, Louis van Dijk, Herman van Veen en Stéphane Grapelli. Tij dens een tournee treden zij regelmatig op met een gastmuzikant. Naast muzikale onderscheidingen, waaronder 2 Edisons, ontvingen zij in 2000 een koninklijke onderscheiding. De legendarische zigeu nergitarist Django Reinhardt is het grote voorbeeld van de neven Ro senberg. In navolging van hun leermeester spelen zij een unieke com binatie van Amerikaanse jazz en hun eigen manouche muziek. Sto- chelo, Nous'che en Nonnie Rosenberg maakten 8 cd's die allen een genot zijn voor het oor. Maar hun muziek 'live' meemaken is natuur lijk het mooiste wat er is. Mis deze kans daarom niet! Kaarten a 10 euro zijn verkrijgbaar bij de kantoren van Wegener Huis aan Huiskranten, Prins Hendrikkade 16 in Rotterdam, Fransen straat 14 in Vlaardingen, Oostdijk 53 in Oud-Beijerland, Poldermolen 1 in Papendrecht en de Goudse Post, Karnemelksloot 55-57 in Gouda. Of bij de kassa van de Doelen en Bureau Hanson aan de Straatweg 179 in Rotterdam. Meer info? 010 - 4225244 of bestel online: www.zondagochtendconcerten.nl. De Zondagochtendconcerten in de Doelen beginnen om 11.00 uur, de zaal is open vanaf 10.30 uur. 46 - 1002 foto: Bob Bronshoff Els Neijts Maarten van der Jagt en Els Neijts 1i M.I i Foto: Cary Gizbertz Restaurant Huson. Foto: Maarten van der Jagt

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 17