Hoezo, ik te oud voor die baan? Week van het Sieraad 2004: zilveren hanger cadeau Webwinkelen populairder Elvis te gast op platenbeurs Najaarsbeurs in Autotron mn F v* rv e schat Nieuwe en gebruikte auto's vind je op AutoTrack.nl Éniil -f V- Woensdag 10 november 2004 Het Nieuwe Stadsblad NS - 21 HER DER Sinds 1 mei 2004 is er een wet die leeftijdsdi scriminatie bij sollici taties én op het werk verbiedt. Heeft u het idee dat u achterge steld wordt vanwege uw leeftijd? U kunt er nu iets aan doen! Een vrouw van 42 sollici teerde onlangs naar een baan als verkoopster in een winkel. Aan de tele foon hoorde ze dat de va cature al vervuld was. Haar dochter van 21, die even later belde, kon wel Voor de zevende keer wordt dit jaar de nationale Week van het Sieraad gehou den. Van donderdag 2 tot en met zondag 12 december staan sieraden en horloges in de spotlights. Tijdens de 'week' krijgt iedereen bij besteding van 125 euro of meer bij een deelnemende juwelier of goudsmid een bijzonder zilveren sieraad cadeau. Dit keer staat tijdens de Week van het Sieraad het sieraad zélf centraal en niet zozeer de ontwerper ervan. Vandaar dat besloten is om het sieraad dit jaar niet door een bekende Nederlander te laten ontwerpen, maar om te kiezen voor een eigentijds ontwerp dat een breed publiek aanspreekt. De zilveren hanger bestaat uit een ge matteerd raamwerk met daarin loshan gend een hooggepolijste 'klepel', bezet met een zirconia. Deze hanger is be vestigd aan een trendy zwart waxkoord. Het sieraad leent zich uitermate goed voor variatie. De twee gedeeltes van de hanger kunnen namelijk afzonderlijk van elkaar gedragen worden. Daarnaast kan de hanger ook gedragen worden aan een zilveren collier, waardoor het sieraad een wat chiquere uitstraling krijgt. Meer informatie via de website www.weekvanhetsieraad.nl. op sollicitatiegesprek ko men. Leeftijdsdiscriminatie op het werk is sinds 1 mei van dit jaar wettelijk ver boden. Gelukkig maar, want het komt regelmatig voor dat mensen vanwege hun leeftijd worden achtergesteld. Zowel jon gere als oudere mensen blijken daar last van te hebben. Een vrouw van 21 die niet mee mag doen aan een bedrijfstraining, een man van 64 die geen loonsverhoging meer krijgt... Behalve op het werk, blijkt dat mensen ook bij het solliciteren re gelmatig worden achter gesteld omdat ze te oud of juist te jong zouden zijn. De Wet gelijke behande ling op grond van leeftijd bij de arbeid maakt hier een einde aan. In de nieu we wet staat dat een werk gever geen werknemers mag achterstellen vanwe ge hun leeftijd. De wet geldt voor alle onderdelen van het werk, dus zowel bij het volgen van scho ling als bij alle andere ar beidsvoorwaarden. Ook bij het ontslag mag voor taan geen onderscheid meer worden gemaakt tussen oudere en jongere medewerkers, behalve als het gaat om de leeftijd van 65 jaar. Ook sollicitanten moeten gelijk behandeld worden op grond van hun leeftijd. Een kandidate van 42 jaar afwijzen van wege haar leeftijd, is sinds 1 mei verboden. Er is één uitzondering: als een werkgever er een goede, objectieve reden voor heeft, mag hij wel onder scheid maken tussen ou dere en jonge medewer kers. De werkgever moet dan wel duidelijk maken wat het doel is van de leeftijdsgrens en waarom dit niet op een andere ma nier bereikt kan worden. Heeft u het idee dat u op uw werk of bij een sollici tatie achtergesteld wordt vanwege uw leeftijd? Kaart het aan bij uw werkgever. U kunt ook een klacht indienen bij de onlangs geopende tele foonlijn Discriminatie? Bel Gelijk!: 0900-BEL GELIJK (letter kiezen) of 0900-2 354 354. U komt dan terecht bij het Anti Discriminatie Bureau bij u in de buurt. Daar kunt u informatie en ondersteu ning krijgen. U kunt uw klacht ook la ten onderzoeken door de Commissie Gelijke Be handeling. Dit is een lan delijke, onafhankelijke organisatie die kijkt of de wet goed wordt nageleefd. Ruim één op de vijf Nederlanders heeft wel eens wat via internet gekocht. Vijfjaar geleden was dat nog één op de twintig. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De computer en internet zijn inmiddels aardig ingeburgerd. In 2003 had 80 procent van de inwoners thuis een pc, tegen 60 procent in 1998. Anno 2003 heeft 59 procent van de huishoudens toegang tot internet. Daarmee neemt Nederland een tweede plaats in Europa in. Het staat genoteerd in de agenda van tienduizenden muziekliefhebbers: de Mega Platen en CD Beurs in het weekend van 20 en 21 november. Met behalve drie kilo meter aan platen, cd's en dvd's ook een grote Elvis-tentoonstelling en een veiling van rock- en popmemorabilia, waaronder een topcollectie psychedelische popaffiches uit de jaren zestig. Een aantal BN-ers verzorgt als gastdeejays de muzikale om lijsting. 'De Mega Platen CD Beurs is op zaterdag geopend van 9.00 tot 18.00 uur en op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De Jaarbeurs Utrecht ligt op loopafstand van het station Utrecht CS en er is Volop* parkeergelegenheid. Raadpleeg voor meer infor matie de internetsite: www.recordplanet.nl. De doorgewinterde oldtimerbezitter weet dat wil hij volgend seizoen weer onbe zorgd over 's heren wegen toeren, de winterperiode gebruikt moet worden voor de broodnodige onderhoudswerkzaamheden. Al dertig jaar houdt Autotron om die re den een Najaarsbeurs voor klassieke automobielen. Sleutelaars die een onderdeel aan hun pronkjuweel moeten vervangen, kunnen er bijna honderd procent van ver zekerd zijn in het weekend van 20 en 21 november de cilinderkop, spruitstuk, kop lamp, brandstofpomp of uitlaat in Rosmalen te vinden. De Internationale Najaarsbeurs voor Oldtimers is zaterdag 20 en zondag 21 no vember geopend van 10. 00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 8 euro. Ut De allergrootste autosite van Nederland Handig als je weet waar je moet zoeken

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 21