Stichting Pintilie gaat weer naar Roemenië Stichting Narcis veroordeelt moord op Van Gogh PPSC verder zonder zaalvoetballers Geld voor emancipatie allochtone vrouwen Zorgcentrum viert 10-jarig jubileum NOAD-j ongeren hielden stand Zondagmiddag Literair op vrijdag gestart Rijnmond-teams afgetroefd Sirene op mobiele telefoon Jubileum voor de Rietzeilers St. Radboud in het theater Drie vernielers aangehouden Auto-inbrekers aangehouden Aimabele Mari Dingenouts neemt afscheid van energiebedrijf Inbraak door jongeren verijdeld Hennepkwekerij zonder planten Marianne van Velzen SCHIEDAM SCHIEDAM - Carnavalsvereni ging De Rietzeilers bestaat 33 jaar en dat wordt gevierd. Het feestjaar is eigenlijk al begonnen tijdens de Brandersfeesten, toen de boot van de vereniging mee voer met de Gondelvaart. Het feest krijgt een vervolg op zater dag 13 november in Boerderij Landvreugd waar om 2111 uur de jeugdprins en om 23.11 uur Prins Carnaval bekend worden gemaakt. De avond begint om 20.00 uur, de entree voor niet-leden be draagt 5 euro. SCHIEDAM - De jaarlijkse uit voering van muziekvereniging St. Radboud wordt vrijdag 12. november gehouden in het Thea ter aan de Schie. Eén van de hoogtepunten van de avond, die om 20.15 uur begint, is de première van het door Mark Kuijpers gecomponeerde stuk 'Nosferatu'. Tijdens het vertonen van deze film, zal het orkest van sint Rad boud het stuk met dezelfde naam voor het eerst laten horen. Na de pauze is er veel aandacht voor musicalmuziek. Het koor van St. Radboud zal samen met combo of orkest liedjes van Ab ba, Broadway, Cats en de West- side story zingen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Theater aan de Schie en bij leden van de vereni ging 8,50 euro. i www.sintradboud.nl SCHIEDAM - Drie jongens (16, 17 en 19 jaar) uit Schiedam zijn zondag rond middernacht aange houden omdat zij verdacht wor den van het trappen tegen en vernielen van deuren van wonin gen in de omgeving van het Spinhuispad. Politieagenten gingen na een melding hieover een kijkje ne men en troffen een groep jonge ren aan. Drie van hen konden worden aangehouden. Zij wer den voor nader verhoor en onderzoek meegenomen naar het politiebureau. SCHIEDAM - Drie jongeren (13 en 16 jaar uit Rotterdam en een 17-jarige uit Spijkenisse) zijn zaterdagavond aangehouden toen zij in een woning aan de Aleida- straat wilden inbreken. Een getuige had drie jongens zien wegrennen en gaf hun sig nalement door aan de politie. Aan de hand van het opgegeven signalement kon de politie de drie op de Vlaardingerdijk aan houden. Het drietal werd overge bracht naar het politiebureau waar zij in verzekering werden gesteld. SCHIEDAM - In de nacht van zaterdag op zondag werden om streeks kwart voor vier twee jon gens in de leeftijd van 17 en 18 jaar, uit Rotterdam en Vlaardin- gen, op heterdaad aangehouden na een auto-inbraak. De jongens werden door een getuige gezien tijdens een auto-inbraak aan de Bokelweg. Toen politieagenten de beide jongens wilde aanhou den gingen zij er als een speer vandoor. Enige tijd later werden zij, aan de hand van het opgege ven signalement, aangehouden in de stationshal van station Schiedam. De jongens werden in verzekering gesteld. Uit de auto werden twee telefoons en een autoradio weggenomen. SCHIEDAM - Stankklachten uit de buurt hebben geleid tot een onderzoek van de politie. Agen ten gingen woensdagmiddag omstreeks vier uur, een kijkje nemen in een woning aan het Vendelhof. In de woning werd een hennepkwekerij, zonder planten, aangetroffen. De voor de hennepkwekerij be nodigde apparatuur werd in be slag genomen en later vernie tigd. ONS-personeel constateer de een aantal gaslekken en zette een nieuwe gasleiding in de wo ning. Naar de eigenaar wordt op grond van de Opiumwet een onderzoek ingesteld. SCHIEDAM - De Schiedamse Stichting Pintilie is druk bezig voorbereidingen te treffen voor een transport met hulpgoederen naar Roe menië. Veel Schie dammers informeerden bij Els Bosch van Pintilie al of net als vorige jaren ook in 2004 kerst pakketten worden samengesteld en cadeaus voor de plaatselijke jeugd met het transport mee gaan. Voor de familie Bosch is dit vanzelfsprekend. Onder meer warme (nachtkle ding, wanten, sjaals, schoenen, handdoeken en dergelijke zijn van harte welkom, maar ook schoolspulletjes als schriften, kladblokken, viltstiften, kleur boeken en spelletjes. Ook gaan er weer levensmidde len mee om de ergste nood bij de arme Roemeense bevolking te lenigen. De voedselpakketten zullen worden uitgedeeld in een paar dorpen waar het aan alle elementaire voorzieningen ont breekt. Bij een pastorie waar de bevolking de zondagse mis bij woont wordt eveneens een en ander uitgereikt. Overigens is het wel de bedoeling dat de ui terste datum voor gebruik van de levensmiddelen niet verstre ken is. Voedsel wordt ingeza meld tot en met woensdag 24 november, het transport vertrekt de eerste week van december. Stichting Pintilie: telefoon 010-4734580,. www.pintilie.nl. SCHIEDAM - Zondagmiddag Literair is de nieuwe versie van de Schrijversavonden, waarbij steeds een schrijver op vrijdag avond te gast was in de biblio theek aan het Bachplein. Al hoewel, de eerste Zondagmid dag Literair werd toch voor de ze keer nog op vrijdagavond gehouden. De eerste gast was Jan Brok ken. Hij hield een lezing over zijn laatste roman 'Mijn kleine waanzin', dat zich afspeelt op de Zuid-Hollandse eilanden. Gekozen voor de nieuwe vorm, op zondagmiddag, is omdat de bijeenkomsten volgens de orga nisatoren (de Bibliotheek, de boekhandels J.S. van leeuwen en Post Scriptum) toe waren aan verfrissing, naast literatuur ook plaats voor muziek en kunst. De eerstvolgende Zondagmid dag Literair is op 28 november. Dan is Bart Chabot uitgeno digd. De Irakese schrijver Al Galidi, volgt op zondag 16 ja nuari. Hij treedt op met setarspeler Jan Pieter van der Giessen. Op 13 februari vertelt Abdelkader Benali over Marokkaanse lite ratuur. En de laatste in de rij is Saskia Noort. De literaire middagen beginnen steeds om 14.00 uur en een kaartje kost 10 euro, te koop bij de genoemde boekhandels. SCHIEDAM - Het is vreemd dat je als journalist sinds kort niet meer met je vragen terecht kan bij Mari Dinge nouts, gedreven voorlichter van de ONS. Een telefoontje volstond meestal om ant woord en uitleg van Mari te krijgen over kwesties die niet geheel duidelijk waren of over een nieuwe aanpak binnen het energiebedrijf gingen. Eind oktober nam hij tijdens een druk bezochte receptie afscheid van het bedrijf waarvoor hij ruim dertig jaar de intermediair was tussen media, bevolking en de ONS. Een tijdperk waarin de samenleving sterk veranderde en verzakelijking en privatisering binnen bedrijven toenam. Met een tevreden gevoel zegt Dingenouts terug te kijken op de ze werkzame periode. "Vooral omdat ik de ruimte kreeg de communicatie, zowel binnen als buiten het bedrijf, in een breder perspectief te plaatsen, iets waar uit ik veel voldoening putte. Hierbij werd ik overigens onder steund door de algemeen direc teur en toenmalige wethouders. Bovendien geeft het me een goed gevoel dat ik de afgelopen 24 jaar bij tal van ontwikkelingen, onder meer het opzetten van gemeente lijke voorlichting, betrokken was. Ook lag en ligt mijn hart nogal altijd bij de Schiedamse Water sportverenigingen met het niet weg te denken watersportwee kend en de tot de verbeelding sprekende Gondelvaart." Mari Dingenouts heeft zich altijd een groot voorvechter getoond bij het promoten van energiebe- sparing, gescheiden inzamelen van afval, voorkomen van zwer fafval en ook trad hij corrigerend op als stadgenoten hun troep voortijdig aan de stoeprand plaat sten. Daar kon hij zich behoorlijk over opwinden. Een schone stad, daar staat hij nog altijd voor. Ook was hij onder andere direct be trokken bij schoonmaakacties in de wijken, 'ONS pakkie an' en het bekende Opzoomeren. Tijdens zijn afscheidsspeech be nadrukte de voormalige voorlich ter dat hij trots en tevreden is 30 jaar werkzaam te zijn geweest bij een dynamisch bedrijf. "Maar wel is het noodzakelijk dat de menselijke en maatschappelijke effecten van activiteiten van de ONS in de gaten worden gehou den. Want die oplettendheid houdt betrokkenheid en klanten binding in stand. Groei mag niet leiden tot een nieuwe vorm van verkokering", waarschuwt Mari Dingenouts. Zijn pensioen bete kent overigens niet dat hij het heeft voor gezien houdt in Schie dam. Naast zijn werk als ge meenteraadslid blijft hij verbon den met bijvoorbeeld de Beuken- hof en vervult hij een aantal or ganisatorische functies. SCHIEDAM - Direct na het overlijden van cineast, schrijver en programmama ker Theo van Gogh spreekt de stichting voor Marok kaanse Schiedammers, Stichting Narcis, zich fel uit. Deze moord kan en mag vol gens de stichting nooit en nimmer gerechtvaardigd worden. Stichting Narcis maakt zich grote zorgen. Al ruim tien jaar werkt de stichting aan een beter beeld van de Marokkaanse gemeenschap in Schiedam. Aangezien de moord door een Nederlands-Marok kaanse man is gepleegd, vreest de Schiedamse organisatie voor de mogelijke repercussies van deze aanslag op de al verharde en ge spannen verhoudingen tussen verschillende groepen mensen in Nederland. De heer Aissati is penningmeester van Narcis en zijn angst is al uitgekomen. "Er zijn bijvoorbeeld al diverse mos keeën in de brand gestoken. Al hoewel in Schiedam nog niets is gebeurd, is het vreselijk." Wat Aissati het meest dwars zit, is dat al het werk wat er gestoken wordt in de beeldvorming naar Marok kanen, direct in het niet valt na zo'n gebeurtenis. "We zijn weer terug bij af." De afschuw die de stichting tegen deze moord op Van Gogh heeft, neemt niet weg dat wat van Gogh uitte middels zijn columns, pro gramma's en films Aissati tegen stond. "Ik ben het er niet mee eens. Maar wie ben ik? Verschil van mening kan je nooit het recht geven iemand te vermoorden. Rechters zijn er om iemand te veroordelen. Sleep dan iemand voor de rechter of haal de politie erbij." Stichting Narcis roept dan ook iedereen op zich krachtig uit te spreken tegen deze schokkende en afschrikwekkende daad. SCHIEDAM - Zowel de dames als de heren van Rijnmond zijn zaterdag voor nul naar de kant gegaan. De mannen verloren in een bijna volle Sporthal Groen- oord met 3-1 van Nesselande, terwijl de vrouwen geen ant woord hadden op het sterke spel van koploper Orion en met 4-0 'werden verslagen. Gezien het krachtsverschil zou de confrontatie met het tegen woordig in de Topsporthal Rot terdam spelende Nesselande voor Rijnmond een kansloze wedstrijd moeten zijn. Dat pakte echter in de eerste set anders uit. Met goed spel en gesteund door een luid ruchtig thuispubliek gaf Rijn mond prima partij. De bloedstol lende set eindigde met 35-33 in Rijnmonds voordeel. Even leek het er op, dat er een sensatie in de lucht hing, want ook bij het begin van de tweede set bleef Rijnmond gelijkwaardig aan de met veel internationals spelende tegen stander. Tot 11-10 was er nog sprake van evenwicht, maar daar na schakelde Nesselande een tandje bij en pakte de set met 18- 25. De derde en vierde set wer den daarna probleemloos een prooi voor de Rotterdammers: 14-25 en 16-25. In Doetinchem hadden de vrouwen van Rijn mond een complete off-day. Het team maakte veel fouten en speelde slordig. Een ongekend aantal netfouten bracht de ploeg verder uit evenwicht. Coach Sas kia van Hintum moest al snel twee wissels plaatsen, maar deze leverden geen rendement op. Het zeker niet overtuigende Orion kwam de eerste drie sets geen moment in de problemen: 25-17, 25-21 en 25-18. In de vierde set leek Rijnmond eindelijk alle schroom en zenuwen van zich af te schudden. Alles oogde plots scherp en ontspannen. Maar bij een 14-6 voorsprong ging het door een aaneenschakeling van fouten weer mis. De voorsprong werd in hoog tempo uit handen gegeven en met 25-21 werd Rijn mond gedeclasseerd. SCHIEDAM - Het lijkt een virus. Nog niet zo lang geleden moest het Maassluise MSV'71 zijn hoogste zaalvoetbalteam uit de competitie halen en recent volgde ook PPSC. Dat is pijnlijk. Temeer omdat het teams betreft, die in de hoogste klassen van het KNVB district West II een prominente rol speel den. De Schiedammers acteerden zelfs in de hoofdklasse en dan is het uiterst pijnlijk om uit de com petitie genomen te worden omdat de mannen tweemaal de kwalifi catie 'niet opgekomen' achter hun naam kregen. No-show Het doet de goede naam van PPSC geen goed en wordt al evenmin door de penningmeester toegejuicht. Iedere no-show le vert namelijk een fikse boete op: 74 euro en bij een tweede ver grijp wordt de clubkas tevens be last met de zaalhuur. "Daar zijn we niet blij mee", ver zucht ex-voorzitter Walter van Harmeien. Hij nam twee maanden geleden afstand van de 'troon', maar neemt - omdat er nog steeds geen opvolger gevonden is - zo af en toe de officiële honneurs nog wel waar. "Omdat er wat jongens zijn afgehaakt, was het niet langer mogelijk om een team op de been te brengen", verzucht hij. "Daar hebben we ons dan maar bij neer te leggen. Wat ons echt pijn doet, zijn de boetes, die dergelijke za ken met zich meebrengen. Zaal voetbal is sowieso een dure hob by. Toch hebben we het steeds net kostendekkend weten te houden. De boetes waarmee we nu gecon fronteerd worden, hakken er flink in. Dat is zonde." Een ander verhaal zijn Van Har- melens tevergeefse pogingen om voor de zoveelste maal een dia loog met HBSS op gang te krij gen over een fusie van de beide zaterdagclub. Daar wordt al zeker twee decennia over gesproken, maar er was steeds wel een aan leiding, die er voor zorgde dat een initiatief al in een vroeg sta dium strandde. Ook nu weer. "Om van HBSS en PPSC een grote club te maken is namelijk een groot complex nodig. Op Thurlede is daarvoor de ruimte eigenlijk niet beschikbaar. Om wat ruimte te maken zou DRGS weer moeten verhuizen. Een an dere prima oplossing zou de aan leg zijn van een op onze maat ge sneden nieuw sportpark. Dat be grijpen ze bij de gemeente ook wel. Het stadskantoor heeft nu echter andere prioriteiten. Kortom, het geld om voor de combinatie HBSS/PPSC een nieuw complex aan te leggen is er niet. Welnu, dan heeft het ook geen zin om veel energie te steken in gesprek ken over een fusie." SCHIEDAM - De gemeente trekt 23.000 euro uit voor projec ten die de emancipatie van all ochtone vrouwen stimuleert. Dit maakte wethouder Lepidis vorige week bekend. Het geld is afkom stig uit het MOP (Meerjaren Ont- wikkelings Programma). Een aantal terreinen worden aange pakt. Zo komen er 30 loopbaan projecten voor allochtone vrou wen en zal er via het ROC (Re gionaal Opleidings Centrum) een taaiproject gestart worden. Daar kunnen deze vrouwen meedoen aan Nederlandse conversatieles sen. Om dit project te kunnen fi nancieren is bovendien het Oran jefonds benaderd. Aan de Stichting Stimulans wordt een bedrag van 4.000 euro beschikbaar gesteld voor het rea liseren van een discussiecyclus met Turkse vrouwen. Daarbij zul len thema's als opvoeding, eer wraak en emancipatie aan bod komen. "We hopen door de ge sprekken deze thema's bespreek baar te maken", aldus de wethou der. Stimulans zal ook een mini conferentie organiseren over het thema emancipatie. Verder is het de bedoeling dat er een vrouwennetwerk komt. Dit netwerk moet als achterban fun geren voor allochtone vrouwen in het algemeen. Het netwerk zal bestaan uit autochtone en alloch tone vrouwen. Ook wethouder Lepidis zal als schakel in het net werk participeren. Verder zal een speciale uitgave van het tijd schrift MI komen en zal het emancipatie proces van Antilli aanse meiden worden versterkt. De wethouder vindt dat er met deze maatregelen een goede ba sis gelegd kan worden onder het emancipatie proces van allochto ne vrouwen in Schiedam. REGIO - Een waarschuwing op je mobiele telefoon bij calamitei ten. Vanaf volgend jaar wordt dit mogelijk in de hele regio Rotter dam-Rijnmond. De Regionale Hulpverleningsdienst heeft aan gekondigd nog dit vooijaar te starten met SMS-Alarmering als aanvulling op de sirenes. Uit een proef met het systeem in Vlaardingen is gebleken dat een op de drie mensen de maande lijkse test van de sirene niet hoort, in combinatie met SMS- Alarmering neemt het bereik met de helft toe. Doven en slechtho renden kunnen met de trilfunctie van de telefoon ook van het systeem gebruik maken. Ander voordeel is dat de ontvanger niet alleen wordt gewaarschuwd, maar dat het ook mogelijk is in formatie te sturen over de aard van de calamiteit en instructies hoe te handelen. Om van SMS-Alarmering ge bruik te kunnen maken, moet men zich eerst aanmelden. Dit kan eenvoudig door de postcode door te geven op een speciaal nummer. Bij een calamiteit ont vangen alleen de mensen in het 'bedreigde' postcodegebied een bericht. Dit kan de eigen woning zijn maar bijvoorbeeld ook het werk of de school waar de kinde ren naartoe gaan. De kosten voor de eerste postcode zijn eenmalig en worden afgerekend bij het aanmelden. Wie meerdere post codes wil opgeven zal een eigen bijdrage moeten betalen maar dit zal niet hoger uitkomen dan een paar dubbeltjes per jaar. Het is de bedoeling dat de SMS- Alarmering nog dit voorjaar wordt ingevoerd in alle 22 ge meenten van de regio Rotterdam- Rijnmond. Inwoners worden via een brede voorlichtingscampag ne op de hoogte gesteld hoe ze zich aan kunnen melden. Het systeem kan in de toekomst wor den uitgebreid met andere infor matie over veiligheid, leefbaar heid en woonomgeving. Zo ga ven de Vlaardingse proefperso nen aan ook informatie te wensen over elektra-, gas- en waterstorin gen, terrorisme en het weeralarm. Het is in ieder geval niet de be doeling commerciële boodschap pen te verspreiden. Naast SMS-Alarmering worden ook proeven gedaan met een an der waarschuwingssysteem dat gebruik maakt van de mobiele telefoon, het zogenaamde Cell Broadcasting. Hierbij ontvangen alle telefoons in een bepaald ge bied een bericht. Aanmelden is dan niet meer nodig. Of de Cell Broadcasting het huidige systeem in de toekomst gaat ver vangen of aanvullend wordt ge bruikt is nog niet bekend. SCHIEDAM - Zorgcentrum Frangois Haverschmidt bestaat morgen precies tien jaar. Om dat te vieren wordt deze hele week feest gevierd. De feestweek werd zaterdag officieel geopend door burgemeester Reinier Scheeres. De week is bedoeld voor alle bewoners, familiele den, vrijwilligers en medewerkers. Er waren vele kraampjes, muziek en een beautysalon. En veel, voornamelijk vrouwelijke bewoners, hebben genoten van de modeshow met bruidsmode door de jaren heen. Ook de andere dagen zijn er vele activiteiten en traktaties voor de bewoners zoals een high tea, een muzikaal optreden en een buffet. Tot slot, op vrijdag 12 november, gaan de bewoners een dagje uit en maken zij een tochtje over de Linge. Vanavond is het trouwens feest voor het personeel. Zij krijgen een buffet aangeboden en is er een karaokeshow. SCHIEDAM - De jonge NOAD-tafeltennissers Britt Eer- land en Laurens Tromer zijn in het Belgische Namen met vlag en wimpel geslaagd voor hun eerste internationale optreden. Beide Schiedamse bij na-tieners slaagden er op de eerste wedstrijddag in om zich voor de hoofdronde te plaatsen en finishten uiteindelijk bij de beste tien. Op de eerste dag moesten er vijf wedstrijden gespeeld worden. Het leverde een tweede en derde klassering op, waardoor de twee zich een dag later mochten melden voor de wedstrijden in de hoofdron de. Laurens Tromer moest vroeg aan de bak. Om half tien stond hij al achter de tafel en won. Ondanks geweldig spel verloor hij zijn volgende wedstrijd, waarna hij mocht gaan strijden voor de plaatsen 9 tot en met 12. Hij won moeiteloos twee partijen en werd dus ne gende. Britt Eerland had - omdat zij in haar poule als tweede was geëindigd - in de eerste ronde vrijaf. Daarna won zij de eerste wedstrijd een voudig en speelde vervolgens een partij om in 'een lijstje te doen'. Het leverde een wedstrijd met adembenemend tafeltennis op, die evenwel door de Schiedamse werd verloren. De winnares speelde zich later naar de tweede plaats. Eerland was aangewezen op de strijd voor de plaatsen 5 tot en met 8. Omdat de vorige wedstrijd haar conditie behoorlijk had gesloopt, lukte het haar niet meer om de toppen van haar kunnen te bereiken en werd ze zevende. Op zondag 14 november nemen beide jongeren deel aan een natio naal toernooi in Berkel en Rodenrijs. Eerland zal daar spelen tegen de beste Nederlandse meisjes in de klasse welpen. Daar zal ze moe ten bewijzen, dat ze niet voor niets de nummer een van dit land is. Tromer moet het, als welp, opnemen tegen de beste pupillen. Voor hem zal dit toernooi een indicatie zijn of hij zich staande kan hou den tussen spelers, die gemiddeld drie jaar ouder zijn. Woensdag 10 november 2004 Het Nieuwe Stadsblad 46 - 1442 Schrijver Jan Brokken was als eerste gast op de vernieuwde literaire bijeenkomsten in de bibliotheek op het Bachplein. foto: ROEL DIJKSTA Voorlichter zegt ONS vaarwel NansWolters Mari Dingenouts heeft afscheid genomen van ONS, maar niet van de gemeenteraad. foto:ARCHIEF ROEL DIJKSTRA Renske Verbeek Van de bruisshow hebben veel bewoners genoten. foto: FRED LIBOCHANT

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 23