Zinken Elbe was werk saboteurs dksfl Tijdelijk 51x voordeel voor u! Veel belangstelling voor nieuwbouw Twee GSM's geroofd Aanleg nieuwe gasleiding Nieuws van de Hargahoeve Stadsregio geeft subsidie om Poldervaartroute op te knappen mensen hebben diabetes zonder het te weten! Kortweg Thema-middagen in de Boshoek Koor Femmes Vocales repeteert i Marianne van Velzen Marianne van Velzen GALLGALL Woensdag 10 november 2004 SCHIEDAM - Natuurcentrum de Boshoek aan het Bospad 1 is iedere tweede zondagmiddag van de maand geopend en heb ben steeds een thema. De ko mende maanden staan in het te ken van de natuur in de buurt. Zondag 14 november start Grie- ta Fransen met een dialezing over paddestoelen. De lezing duurt van 14.00 tot 15.00 uur, de toegang is gratis. Belia Nijland, telefoon 010- 4706928 en Wout van der Scha lie, telefoon 010-4719270. SCHIEDAM - Het Schiedams vrouwenkoor Femmes Vocales gaat starten met de instudering van nieuwe werken voor de vie ring van het 60-jarig jubileum. Het koor zingt licht klassieke muziek en moderne werken. Daar kunnen de vrouwen nog wel wat versterking bij gebrui ken. Op de maandagen 15 en 22 november van 20.00 tot 22.00 uur zijn er openbare repetities in de Magnalia-Deïkerk, Albarda- straat 67 in Schiedam-Nieuw- land. Geïnteresseerden kunnen dan vrijblijvend komen luisteren. SCHIEDAM - In Schiedam- Noord wordt op maandag 15 no vember gestart met de aanleg van 1060 meter stalen gaslei ding. Dat gebeurt tussen Windas en Harreweg. De werkzaamhe den gaan tot eind januari duren. Bewoners zullen geen onderbre king ondervinden in de levering van gas naar hun woningen. Wel zal er tijdens het werk sprake zijn van graafwerkzaamheden door parkeervakken aan de Ringvaart en Kamilleveld. Ver der worden zeven vuilcontainers ook tijdelijk naar een vlakbij ge legen andere locatie worden ver plaatst. Het Nieuwe Stadsblad 46 - 1440 SCHIEDAM KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant enkele tijde lijke bewoners uit het dieren asiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de dierenopvang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat een onbekende kat en Obi. Opsporing verzocht Op zaterdag 6 november is hij binnengebracht, een zwart-witte kruising pers. Het is een gecastreerde kater van ongeveer 7 jaar. Hij is gevonden in het Majoraanveld, waar hij al even rond liep. Wie is hem kwijt of herkent hem? Obi Deze hond heet Obi. Hij is echte be agle van 8 jaar. Hij is een ge castreerde reu, maar is toch nog wel erg dominant, vooral met honden die net zo groot of groter zijn dan hij. Het beste is dus een baas voor hem alleen, ook zonder katten. Met kinderen heeft Obi geen problemen. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geo pend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en an dere dieren is te vinden op de websi te www.hargahoeve.nl. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam krijgt ruim een miljoen euro subsidie om de Poldervaartfietsroute op te knappen. Dit geld werd vori ge week toegekend door de Stadsregio. "Een bijzonder project", noemt Dick Breedeveld de plannen voor het opknappen van de Polder vaartfietsroute. Breedeveld is projectleider hiervan, hoewel hij zichzelf liever de fietsspecialist van de gemeente noemt. De route, die door veel fietsrecreanten wordt gebruikt, zal in zijn geheel worden opgeknapt. De Polder vaartroute is volgens de gemeen te nu incompleet, matig herken baar en van sterk wisselende kwa liteit. De benodigde subsidie is toegekend door de Stadsregio. In een beschikking werd vorige week een subsidie van ruim een miljoen euro toegekend. "Daar zijn wij uiteraard erg blij mee", aldus Breedeveld. Zes knelpunten De verbetering van de fietsroute behelst niet alleen het deel van de Poldervaart die door Schiedam loopt maar kent vijf deelgemeen ten. Er zullen zes 'knelpunten' worden aangepakt binnen de stadsgrenzen. Zo zal de gedempte haven bij de Vijfsluizen opnieuw worden uitgegraven en er komt op die plek een nieuwe fietsbrug. De ontbrekende schakel bij de fiets- oprit Vlaardingerdijk zal worden gemaakt en de vreemde bocht die de route nu maakt langs het Ten nispark Spieringshoek zal worden recht getrokken. Bij de Margriet hal waar de Poldervaart nu een soort open riool geworden is zal een nieuw fietspad komen. Op deze plek zal de Poldervaart wor den uitgebaggerd. Bij het Windas zal de fietsroute worden ge stroomlijnd. Ook is er nu soms wateroverlast door de hoogtever schillen. Ten noorden van de dam aldaar list het water hoger dan ten zuiden ervan. "De wateroverlast komt niet van het eventueel over stromen van deze dam", legt Breedeveld uit, "maar is het ge volg van opkomend grondwater." Ecologisch Na de Spoorbrug op de route naar de Kandelaar, tussen de Broekka de en de Schie komt een fiets brug. Er komen ook op strategi sche plaatsen boordjes met plaat snamen zodat de fietser zich beter zal kunnen oriënteren. "De verbeteringen die in route van de Poldervaart in Schiedam heeft niet alleen een recreatieve doelstelling maar zeker ook een ecologische", aldus Breedeveld, SCHIEDAM - Er blijkt op zet in het spel bij de vorige week gezonken zeesleper de Elbe. Het schip dat op 27 oktober zonk en op 3 novem ber weer werd geborgen blijkt te zijn gesaboteerd. Dit werd deze week, na de ber ging van het schip, vastge steld door de zeehavenpoli- tie. Hoe en door wie dat weet nog niemand. De politie is nog op zoek naar de dader(s). "Niet te geloven", zegt Hans Hoffman voorzitter van de Stich ting Maritieme Collectie Rijn mond die het schip samen met 45 vrijwilligers restaureerde. "We hebben geen idee wie dit gedaan kan hebben", aldus Hoffman, "wisten we het maar. De politie heeft de zaak nog in onderzoek en zolang dit loopt kunnen we alleen maar gissen." Wel weet Hoffman dat er geen nalatigheid in het spel is en zeker geen technisch falen. "Dit was opzet", zegt hij verbit terd. Toen het schip vorige week door het bergingsbedrijf Smit Salvage uit het water werd gelicht troffen de vrijwilligers een ravage aan. Het schip was bedekt met olie en bagger. "Het was een grote puin hoop", zegt Hoffman, "maar alle vrijwilligers gingen met man en macht aan de slag en dat valt niet mee gezien de omstandigheden aan boord op dat moment." On danks de grote verslagenheid on der de vrijwilligers bleken zij eensgezind in hun overtuiging dat de unieke zeesleper behouden moet blijven. Maassluis De nieuwe eigenaar van het schip Henk Poot van Scheepssloperij Nederland dat het schip onlangs kocht, heeft zich bereid verklaard de sleper een nieuwe kans te ge ven. Het schip zal wel een nieuwe thuishaven krijgen. De nieuwe ligplaats wordt waar schijnlijk Maassluis. "We hebben van de gemeente Maassluis alle medewerking gekregen om het schip daar af te meren", aldus Hoffman, "samen met het geld van een aantal sponsors zal het schip daar verder worden ge restaureerd." Het is de bedoeling dat de Elbe het vlaggenschip zal worden van de nieuwe sleepbo- tenhaven in Maassluis. Met de verhuizing naar deze stad gaat de Elbe in feite terug naar haar thuis haven. "Veel zeeslepers komen uit Maassluis", aldus Hoffman, "het schip heeft historische banden met de stad. Het merendeel van de bemanning die op de zeeslepers werkten kwamen en komen nog steeds uit Maassluis." Hoffman is ervan overtuigd dat Genieten is... Joseph Guy VS Cognac Genieten Si Genieten Bent u er één van? Laat u gratis controleren bij u in de buurt: Schiedam, dinsdag 16 november, 14.00-16.00 uur: Dienstencentrum De Woudhoek, Heyermansplein 35 Schiedam, vrijdag 19 november, 10.00-12.00 uur: Dienstencentrum Oost, Marconiweg 2 (033) 463 05 66 Diabetes Fonds Diabetesvereniging Nederland (033) 462 20 55 www.diabetesfonds.nl van de Ingen! meubelen De Poldervaart zal in zijn geheel worden uitgegraven. Uiteindelijk komen er drie nieuwe fietsbrug gen wordt er zo'n 1,2 km nieuwe verharding aangebracht. "Er niet altijd gekozen voor de goedkoop ste oplossing", zegt Breedeveld. "Het eindresultaat is echter wel een op alle punten hoogwaardige en aantrekkelijke fietsroute." het schip koste wat het kost gered moet worden. "Het is echt een uniek schip. Het enige in haar soort. We moeten nog goed inven tariseren wat er te redden valt maar we hopen dat de Elbe ooit weer zal varen." SCHIEDAM - Wijkcentrum De Blauwe Brug werd zaterdag 6 no vember door enkele honderden geïnteresseerde woningzoekenden be zocht. Woonplus en WOGroenoord presenteerden daar samen de nieuwbouwprojecten De Dirigent, De Contrabas en Het Klavier waar in totaal 39 koop-woningen in de wijk Groenoord worden aangebo den. Met het aansnijden van een enorme taart met afbeeldingen van de drie projecten, ging de verkoop van De Dirigent en De Contrabas officieel van start. De verkoop van Het Klavier start later in novem ber. De taart werd niet alleen aangesneden door de directeur van Woonplus, Karin van Dreven, maar ook door toekomstige nieuw- bouwbewoners in Groenoord. De heer en mevrouw Hamerslag, die de afgelopen jaren zeer actief zijn geweest in de Klankbordgroep, heb ben inmiddels een woning gehuurd in De Dirigent. Henri de Ruiter en Linda de Brouwer hebben een woning gekocht in Het Ensemble. SCHIEDAM - Maatschappelijke Dienstverle ning Nieuwe Waterweg organi seert een cursus Mannen en Stress. Duur acht bijeenkomsten op een nader te bepalen avond, start november. Aan de van Swin- densingel 40, contactpersoon Marcel Barendse, tel.4731033. - Zondag om 16.00 uur, bij de Stichting Westvest 90 een optre den van het ensemble Fuego La tino in de Westvest90-kerk aan de Westvest. Toegang: 7 euro; 6 eu ro (CJP, 65+); jongeren tot en met 18 jaar 2,50 euro. Reserveringen en informatie via de website: www.westvest90.nl VVV Schie dam tel.: 47330 00 en VVV Vlaardingen tel.: 4346666. - Zaterdag wordt het inloopcon cert in de Grote Kerk verzorgd door Muziekcentrum 'OpMaat', Schiedam/Vlaardingen/Maass- luis. Een selectie van de beste leerlingen komen dan spelen op gitaar, viool, harp, dwarsfluit en piano. Met een blokfluitensemble 'Social Talk'. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. - Het programma van het Film huis Schiedam: donderdag 11 en vrijdag 12 november: Los Lunes al Sol (Fernando León de Ara- noa). Zaterdag 13 november: Ze braman (Takashi Miike) aanvang 21 uur. Toegang: 7 euro; dona teurs 5,50 euro; R'dam pas/CJP /CKV en 65+ pas: 4,50 euro. Voor meer info: www.filmhuis- schiedam.nl. - Donderdag in de Graauwe Hengst vanaf 22.00 uur: Kipsnip pers met Spaanstalige muziek. Zaterdag gaat niet door er wordt nog gezocht naar een vervangen de band. Zondag vanaf 16.00 uur supersessie. - In de Magnalia Dei Kerk aan de Albardastraat 67 is woendag 17 november een discussieavond met Jan de Vries, over waar het CDA mee bezig is, aanvang 20 uur. - Harmonia ontvangt morgen Co- ra Leder, die vertelt wat er in uw naam verborgen zit, aanvang 19.45 uur in de Blauwe Brug aan het Bachplein 590, toegang 5 eu ro. - Zondag is er een ruilbeurs in dienstencentrum De Woudhoek vanaf 13 uur, toegang gratis. - In de Havenkerk zal Pastor Lo- vel Bent spreken op 26 en 27 no vember om 19.30 uur en 28 no vember om 15 uur, zondag is er aansluitend een lopend buffet voor 4,50 euro. - Donderdag 18 november houdt Passage een bijeenkomst over omgaan met dementie, dhr. H. Valkenburg zorgt voor de infor matie. Aanvang 19.45 uur in de Stuurhut, Nijhoffplein 21. Info: A. Schipperus tel. 4708948 of R. De Gids tel. 4709247. - SHV cursusbureau geeft een workshop siergebak. Benodigd heden: kleine metalen bakvorm pjes en een gewone kom of be slagkom. Duur: twee avonden op woensdag van 19.30 tot 22.00 uur, kosten: 42,50 euro inclusief materiaal, aanvang: 17 november en 1 december aan het Broers- veld 142, opgave tot 10 novem ber. Workshop tapas. Op woens dag 15 december van 19.00 tot 22.30 uur, kosten: 40 euro inclu sief ingrediëntengeld. Het wordt gehouden in het Ac centcollege, Mgr. Nolenslaan 99b, opgave tot 24 november. Workshop kerstbuffet met o.a. courgettesoep, ricottataart, cran berrytaart, parelhoenragout, ge vulde sinaasappel op donderdag 16 december van 19.00 tot 22.00 uur, kosten: 35 euro inclusief in grediëntengeld. In het Accentcol lege, Mgr. Nolenslaan 99b, opga ve tot 1 december. Workshop 'de cember bakken': gevulde specu laas, boterletter, tulband. Duur: drie lessen op woensdag van 19.30 tot 22.00 uur kosten 35 eu ro exclusief ingrediëntengeld, aanvang: 17 november. In het Ac centcollege. Mgr. Nolenslaan 99b, opgave tot 10 november. In fo: SHV Cursusbureau tel. 426 47 81, e-mail SHV 147@zon- net.nl. Meer info en andere cur sussen: www.shvcursusbureau.nl. STICHTING WELZIJN - Zondag is er in het Wijkcen trum Dreesplein rommelmarkt van 10.00 - 15.00 uur, de entree is 0,50 euro. Kinderen tot 12 jaar en onder begeleiding hebben gra tis toegang. Voor info; tel. 473 86 71 of Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2. - In de Blauw Brug, aan het Bachplein 590 is zondag van 14 tot 15.30 uur een concert met lichte klassieke muziek, toegang gratis. - Bingo elke twee weken op woensdag van 9.30 tot 11.30 uur, kosten 3,20 euro in de Blauwe Brug. - Zaterdag is er rommelmarkt in de Blauwe Brug aan het Bach plein 590 van 10 tot 16 uur, huur van een kraam kost 6 euro. Voor info: tel. 2470464. - De discogroep van Wijkcen trum de Erker houdt op zaterdag 13 november een kinderdisco en een tienerdisco. De kinderdisco voor kinderen van de basisschool start om 18.30 uur en kost 1 euro. De kinderen kunnen weer dansen tot 20.00 uur. Om 20.30 start de tienerdisco en kost 1,50 euro en duurt tot 23.00 uur. Voor beide disco's is een pasje nodig. Deze kun je op de avond zelf aanvra gen (vergeet geen pasfoto). KERKDIENSTEN - Zondag is er in de St. Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr. No lenslaan 99,om 10.30 uur Eucha ristieviering, waaronder huwe lijkssluiting van koordirigent Nu- ma Bracamonte met Loreta Bart- kevigiute. Celebrant is Pater Leo de Jong O.P. Vanaf 10 uur wordt deze speciale viering ingeleid met koorzang. - Op zondag 14 november zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorgan ger is ds. W. van Sorge. - In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur eu charistieviering met als voorgan ger pater K. Veltman en het Li- duinakoor. OUDERENWERK Zondag 14/11: ruilbeurs en open inloop, in de Woudhoek, van 13.00 tot 16.00 uur, toegang gra tis. Woensdag 17/11: De eet- en uit- club, in dienstencentrum Oost, aanvang 17.30 uur Elke donderdag: gymnastiek, in dienstencentrum Oost, van 10.00 tot 11.00 uur, kosten 5 euro per maand R'dampas 3,25 euro per maand. Elke vrijdag: country dansen, in dienstencentrum Oost, van 13.30 tot 14.30 uur, kosten 6,15 euro per maand, R'dampas 3,25 euro per maand. SCHIEDAM - Een 16-jarige jongen uit Schiedam is vrijdagavond om omstreeks acht uur op de Mgr. Nolenslaan beroofd. De Schiedammer was op zijn fiets onderweg naar huis, toen een nog onbekende fietser hem benaderde. De man pakte plotseling de jongen beet en doorzocht zijn zakken. Met de mobiele telefoon van het slachtoffer ging de da der er vervolgens vandoor. Twee dagen eerder trof een 18-jarig meis je Vlaardingen hetzelfde lot op het Broersvest. Zij werd door een jon gen aangesproken die aan haar de weg vroeg. Toen het meisje aangaf het niet te weten, volgde de verdachte haar op een fiets. Plotseling werd de mobiele telefoon uit haar handen gegrist, waarna de jongen met de buit wegreed richting station Schiedam-Centrum. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener. nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie È-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Wegener Huis-aan-huiskranten Een miljoen voor fietsroute «ImM«TSkJ. t De Poldervaartfietsroute, waar veel recreanten gebruik van maken, wordt voor ruim een miljoen euro opgeknapt. Aanbieding geldt t/m 5 december a.s. of zolang de voorraad strekt. Geniet, maar drink met mate. 300.000 www.dvn.nl Tweeënhalfzitter in stof, 225 cm breed, van 799,- nu vanaf 593,- Ook leverbaar als vierzitter, 302 cm breed, driezitter, 256 cm breed, loveseat en fauteuil. IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3