Tristan Oosterbaan schaakkampioen WK in boeiend duel Zaalvoetbalstrijd krijgt geen vervolg Talip Yarali in Deense finale Ventura zet Tachos te kijk Mannen Rijnmond in mineur Waterweg topscorer Speeldam weer een succes Delft wint wisselbokaal Spaland pakt de punten Jongeren vergaderen Sportgala gaat ditmaal Caribisch met limbo en wuivende palmen Sportagenda Scherp gezien! Woensdag 17 november 2004 Het Nieuwe Stadsblad 47 - 1441 SPORT SCHIEDAM - Op PPSC valt dit seizoen nauwelijks enig peil te trekken. De ploeg zwabbert wat en wisselt overwinningen en ge lijke spelen makkelijk af met nederlagen. Tot aan zaterdag werd driemaal gewonnen, vier maal verloren en tweemaal ge lijk gespeeld. Op de ranglijst is zo'n mager reeksje goed voor een plek in de middenmoot. Za terdag liet de derdeklasser zich echter niet verrassen door degra datiekandidaat Leonidas en won dus voor de vierde maal. De stand (gebaseerd op het doel- gemiddelde): 1. FC Mozaïek 3,88 (35 doel punten voor, 9 tegen); 2. WK 2,35 (33-14); 3. Victoria'04/zo 2,07 (29-14); 4 tot en met 6. Victoria'04/za 2 (32-16), DVO'32 2 (24-12) en WC 2 (22-11); 7. SVDPW 1,62 (26-16); 8. MSV'71 1,57 (22-14); 9. PPSC 1,50 (27-18); 10. Excelsior'20 1,46 (19-13). SCHIEDAM - Tristan Ooster baan heeft in Klubhuis Zuid het Schiedams schaakkampioen schap voor leerlingen van het basisonderwijs gewonnen. De 6-jarige leerling van Basis school De Vlinder zes van de zeven partijen. Dat deed ook Stuart Willis (11 jaar, basisschool de Singel). Omdat hij minder weerstands- punten had werd hij tweede. Derde werd Pim van den Boga- erdt (10 jaar, basisschool St. Bernardus) met 4,5 punt. Julie Klaasse (10 jaar, basisschool CBK) bereikte de vierde plaats en was het sterkste meisje. Na hen volgden Diego Rosman (De Singel) 4, Sebastiaan Goed- knegt (Het Windas) 4. Coen Lansbergen (St. Jozef) 4, Den nis Martijnse (De Vlinder) 3,5, Max Wolt (De Gorzen) 3,5, De- nice Klaversma (De Singel) 3,5, Bart Lansbergen (St. Jozef) 3, Lisa van Vlijmen (St.Jozef) 2 en Mamta Sharna (A.M.G. Schmidt). Het schaaktoernooi krijgt op 15 januari een vervolg, wanneer de basisscholen gaan strijden om het teamkampioen schap. Tristan Oosterbaan is sinds een jaar lid van de jeugdschaakclub De Pionnetjes en blijkt een se rieus talent. Inmiddels heeft hij in diverse regionale en nationa le toernooien bewezen met de top mee te kunnen spelen. SCHIEDAM - Dat het in sport park Kethel spannend zou wor den, lag voor de hand. Maar dat het duel tussen WK en SC Vic toria'04 tot aan het laatste fluit signaal boeiend zou blijven, had echt niemand verwacht. Na een redelijk gelijk opgaand scorever loop werd na negentig minuten de buit eerlijk verdeeld: 4-4. In de aanloop naar de semi-derby was WK met 19 punten koplo per en zaten de Vlaardingers met 16 punten tot het achtervolgende groepje. Daarbij dient wel aange tekend te worden, dat Victoria'04 eigenlijk 18 punten heeft, maar door de escapades in het gestaak te duel tegen HPSV twee winst punten moesten inleveren. WK versus Victoria'04 was dus niet zomaar een derby. Voor beide ploegen was bij blijven het doel waar naar gestreefd werd. Dat bij blijven leek de Vlaardingers aan vankelijk het beste te lukken. Na dat Ron de Jager de thuisclub op voorsprong had gezet, rende Vic toria'04 naar een 1-3 voorsprong en daarmee leek de zaak beklon ken. Niet dus. Met nog iets min der dan een kwartier te gaan klampte WK weer aan. De fina le werd er een om in te lijsten. Scheidsrechter Knuppe legde de bal enkele minuten voor het ver strijken van de officiële speeltijd op de Schiedamse stip. Victoria's Peter de Vries mocht aanleggen en scoren. Dan hoort de poort aan Vlaardingse zijde dichtge timmerd te worden. Alweer niet dus. Voordat de secondewijzer van de klok een complete ronde had gemaakt, tikte (weer) De Ja ger de gelijkmaker in de touwen. De puntendeling kostte WK wel de hoogste positie. Het klasse ment wordt nu aangevoerd door RAS met 21 punten. De Schie dammers delen de tweede plaats met Zwarte Pijl en PGS/Vogel. m SCHIEDAM - Zeventien teams met in totaal 110 kinderen heb ben vorige week woensdag deel genomen aan de Speeldamcup Basketball 2004. Alle basisscho len in de wijk Oost hadden teams geformeerd: Gravin Alei- da, Peperklip, Singel en St. Jan. Er was zelfs een team van de Poldervaart-school. Vanwege het slechte weer wer den de wedstrijden niet op het Edisonplein, maar in sportzaal Oost gespeeld. Het werd op nieuw een zeer sportieve en ge zellige middag met heel veel toeschouwers. Voor De Speel dam, dat opereert onder de vlag van de Dienst Sport en Recrea tie, was het een geruststellende gedachte, dat het toernooi in goede banen geleid werd door een legioentje vrijwilligers. "Na tuurlijk was het ook heel fijn te zien, dat zoveel jongeren aan de wedstrijden wilden meedoen", meldt Rudy Banffer. "Het is te hopen, dat de opkomst ook in de toekomst net zo massaal blijft als vorige week." SCHIEDAM - De Reddingsbri gade Delft heeft in zwembad Groenoord gehouden regio-wed strijden zwemmend redden voor aspiranten, junioren en senioren winnend afgesloten. De ploeg kwam daarmee in het bezit van de Joop Keemink- wisselbokaal. De Schiedamse Reddingsbrigade, die de wed strijddag organiseerde, werd tweede. In het totaalklassement werden Gouda en Hardinxveld-Giessen- dam derde en vierde. De win naars in de verschillende leef tijdscategorieën waren Tilburg (aspiranten meisjes), Gouda (as piranten jongens), Hendrik Ido Ambacht (junioren meisjes), Delft (junioren jongens), Ros malen (dames) en Krimpen aan den IJssel (heren). SCHIEDAM - Hoewel Harga- sport en SC Spaland zondag in de rechtstreekse confrontatie ze ker niet goed speelden en ieder eigenlijk een punt verdiende ging Spaland uiteindelijk wel met drie punten aan de haal. Hargasport kwam op voorsprong door een communicatiefout tus sen Spalands laatste man Barrie Beukema en keeper Abdullah Bozkurt. Halit Ayvaz profiteer de: 1-0. Na de 1-1 van Ruben Korsten leek Spaland weer in de wedstrijd te komen. Hargasport kwam echter opnieuw aan de leiding door Oscan Yakiser, die de buitenspelval omzeilde en voor 2-1 zorgde. In de slotfase van de eerste helft kwam Spa land op gelijke hoogte door een vrije trap van Robert Visser. Na de pauze werd aan beide kanten slecht en onverzorgd gevoetbald en leek 2-2 de eindstand te gaan worden. Leek, want uit een voorzet van Korsten kon Tony Freitas zich tot matchwinner la ten kronen. SCHIEDAM - De raadscommis sie voor jeugdzaken vergadert maandag 22 november vanaf 19.30 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Alle jongeren mogen meepraten. Meer info: Jaap Pegtel, tel. 2465336 of j .pegtel@schiedam.nl. •o Gerard S.Verver SCHIEDAM - Wie worden de opvolgers van Rijnmond volleybal (sportteam van het jaar), Dennis Engin (sport man van het jaar), Suzanne Steens (talent van het jaar) en Cees Moret (vrijwilliger van het jaar). Het zal alle maal pas duidelijk worden op vrijdag 26 november, wanneer in sporthal Groen oord weer het Sportgala wordt gehouden. Tot dat mo- ment-suprème zullen alle monden van de mensen, die bij de keuze betrokken wa ren gesloten blijven. Dinsdag zat de kiescommissie weer bij elkaar voor het jaarlijkse geheime overleg. Mensen van de Dienst Sport en Recreatie, die het evenement jaarlijks organiseren, vertegenwoordigers van de Schiedamse Sportraad en het le gertje sportjournalisten, dat ge acht wordt meer dan anderen ver stand te hebben van wat er achter de schermen van de Schiedamse sport leeft. Zij nomineren. Het is steeds weer een moeilijke keuze. Wie wel, wie niet. Welke presta ties moeten hoger aangeslagen worden. Telt het niveau of de in spanning, die een sporter zich moet getroosten om te kunnen presteren. Daarover is de jury het niet altijd eens. Het gebeurt dan ook zelden, dat een winnaar una niem gekozen wordt. Het hoort bij de charmes, die het aanwijzen van de vier winnaars met zich brengt. Net zo goed, als het een hele prettige bezigheid moet zijn om jaarlijks het entertainment van het Sportgala in te vullen. De huldiging van de sportkampioe- nen wordt namelijk steeds ver pakt in een flink portie amuse ment. Dit jaar wuiven de palmbo men en schijnt er een (uiteraard denkbeeldig) zonnetje. "We gaan ditmaal Caribisch", lacht Jan van Vugt, de man die al jarenlang de Dienst Sport en Recreatie een ge zicht geeft. "De muziek is exo tisch. Ook het ballet past zich aan en we zijn er in geslaagd om zan ger Lou Prince naar Schiedam te halen." Gratis kaarten Van Vugt geniet al bij voorbaat. Ook beseffend, dat het vooral om de sportmensen gaat. Hij rekent erop, dat de hal weer zal volstro men. Net als voorgaande jaren is de toegang gratis. Om binnen te komen is wel een kaart nodig, maar die zijn kosteloos af te ha len bij het kantoor van de Dienst Sport en Recreatie in de Sporthal Margriet. Dat hoeft Mark Huizinga niet te doen. De man met de meest glo rieuze staat van dienst - in 2000 goud op de Spelen van Sydney en in 2004 brons in Athene - heeft een uitnodiging ontvangen. "We hopen dat hij komt", voegt Van Vugt er aan toe. Schiedam heeft namelijk nog wat in te halen. Het stadsbestuur had de pas sinds kort in Schiedamse wonende ju doka namelijk direct na zijn terugkeer uit Grienkenland al SCHIEDAM - Op voorhand stond vast, dat de confrontatie met Ta chos voor de vrouwen van Ventura een moeilijke opgave zou wor den. Niet alleen omdat de Waalwijkse formatie op plaats drie van de ranglijst stond en de Schiedamsen de laatste weken niet goed presteerden, maar ook omdat bij de andere partij wat bekende Schiedamse gezichten stonden en dus voor de nodige rivaliteit zorgden. Bij Tachos, dat getraind wordt door oud-DWS-coach Mosher Daghir, spelen namelijk Marissa Valster en Kirsten Ven- deloo. De eerste fase ging gelijk op en domineerden de strafworpen het wedstrijdbeeld. Ventura speelde sterk en met name verdedigend vormden de vrouwen van Wil Plugge een goed collectief waardoor het voor Tachos moeilijk was om op voorsprong te komen. Al snel bleek dat de Brabantse dames te kloppen waren. Ze maakten een reeks domme fouten, waardoor Kirsten Vendeloo de eerste was, die tegen een rode kaart aan liep. Daghir liet duidelijk blijken, dat hij zich ergerde aan de spelwijze van zijn team. Het leverde hem eveneens een straf op. Tachos speelde meer en meer tegen zichzelf en zag vervolgens opnieuw een speelster met een rode kaart naar de kleedkamer verdwijnen. Plugge begreep, dat de winst voor het oppakken lag en zweepte het publiek in de Groenoordhal op. De hal schudde op zijn grondvesten. Bij 21-21 en met nog twee mi nuten te gaan was het Carolien Hoogebrugge, die de beslissende treffer voor haar rekening nam: 22-21. Plugge en zijn team waren door het dolle heen. Vooral omdat Ven tura in zichzelf was blijven geloven en zich niet had laten afbluf fen door de vele grove overtredingen van Tachos. Voor de thuis ploeg scoorden onder andere Steffie Luyten (5), Jessica de Nijs (4) en Amber Wansink (4). willen huldigen, maar op dat mo ment was hij verhinderd. De lijst individuele kampioenen telt nog negen namen: R.R. Gutt (schietsport), J. 't Hart en M 't Hart (biljarten), Europees jeugd kampioen Denise Jongekrijg (ju do), Dennis Engin (taekwondo), Karei Leeuwangh (atletiek), R.J. Florussen (hengelsport) en M.J.C. Hazewinkel (bowlen). Voor de kwalificatie talent-van- het-jaar zijn wonderlijk genoeg slechts twee kandidaten. Musis Sacrum meldde Carmen Haan- driksman aan. Zij is 'Bowlster van het jaar' en werd Nederlands kampioen. De handbalvereniging Ventura kwam met 16-jarige Sha ron Kreischer, die inmiddels is opgenomen in de hoofdmacht en zich daarin 'tot drijvende kracht' heeft ontwikkeld. Vier teams Het aantal sportteams, dat in Sporthal Groenoord verwacht wordt is langer. De grootste in breng is van de Softbal- en Honk balvereniging Schiedam en van Bowling Musis Sacrum. Beiden melden zich met vier teams. Schiedam vierde het kampioen schap van Softbal 1honkbal he ren 1, softbal heren 1 en van de softbal-junioren. Musis verwierf twee titels in de heren trio league en een in de dames trio league. In de provinciale strijd om het ste- denkampioenschap werd Musis eerste, gevolgd door een derde plaats in de landelijke finale. Eereplaatsen waren er ook voor Excelsior'20 (landskampioen cricket), WK (promotie voor het vrouwenteam in de zaal), het team van het biljartdistrict Nieu we Waterweg (districtskampioen C3), biljartvereniging Viermo- lens (kampioen van Schiedam voor ouderen), voor Jeu-de-bou- lesclub l'Esprit (promotie voor het herenteam en voor het 4-te- gen-4 team) en voor de tafelten nisclub Brandersstad (promotie van het dames- en het herenteam naar de eredivisie). Dan is er ook de voor de jury steeds moeilijker wordende keu ze van de vrijwilliger-van-het- jaar. De lijst telt negen kandida ten, die zich bij hun vereniging verschrikkelijk onmisbaar heb ben gemaakt. Bij HBSS is Franny Gijze-Beerman al sinds 1978 op allerlei fronten heel actief. SVDPW zet secretaris Wim van Uden in de schijnwerpers en WK noemt Willem van Ravens. SC Spaland vindt dat de keuze op Henk van Leeuwen moet vallen en de tafeltennisvereniging Brandersstad heeft Emie Dekker aangemeld. De handbalvereni gingen DWS en Ventura zetten Nel Bos en Connie Schlarmann op de lijst. Joost van Vliet en Rein van Leeuwen vertegen woordigen de hockeyclub Spirit. 'And the winner is...'. Het blijft nog allemaal heel geheim. Tot vrijdag 26 november in de Groenoordhal. Het Sportgala be gint om 20 uur. SCHIEDAM - Na het toernooi om het Schiedams voetbalkampi oenschap sneuvelt ook het toer nooi om het Schiedams zaalvoet balkampioenschap, dat de laatste jaren - nadat het ooit door WK van de grond getild was - door de zaalvoetbalvereniging Groen oord werd georganiseerd. Was het gebrek aan potentiële be stuursleden de oorzaak voor het verscheiden van het veldtoer- nooi, de zaaleditie van de titel strijd gaat ten onder aan een soort Hoekse en kabeljauwse twisten, die in 2003 en 2004 voor een tu multueus einde van de toernooia- vond zorgden. In januari moest de politie er zelfs aan te pas ko men om een volksopstootje, waarbij zelfs een mes getrokken werd, de kop in te drukken. Het was de druppel, die de emmer deed overlopen. In 2003 was, na dat een van de finalisten de eind strijd voortijdig had beëindigd al geopperd om de pijp aan Maarten te geven. Het Groenoord-bestuur deed het - na rijp beraad - als een incident af en zette vervolgens - in de hoop, dat alle voetballers uit het voorval lering hadden ge trokken - een nieuw toernooi in de steigers. Daar liep het weer helemaal fout. Een kopstoot in de finale, zorgde voor verschrikkelijke commotie en een klopjacht op de dader, die later met een uit de sporthalkeu ken weggenomen mes zijn bela gers te lijf probeerde te gaan. Het bezorgde het Groenoordbestuur koude rillingen en leverde uitein delijk het voorstel op de wedstrij den van de agenda te halen. "En tijdens de jaarvergadering is door de leden unaniem beslist, dat dit ook gaat gebeuren. Jammer, maar - mede bezien in het licht wat er de vorige week elders in het land is gebeurd - denken we dat het goed om het kampioenschap in ieder geval een jaar uit te stellen." Anderzijds verwacht voorzitter Frans van Krugten, dat de inte resse voor een nieuwe editie niet al te groot zal zijn. "We hebben een beetje ingeschat wat de reac tie van de verenigingen zal zijn. Op HBSS en Hermes DVS hoe- van woensdag 17 tot en met dins dag 23 november VOETBAL - zaterdag: Si- veo'60-PPSC(14.30 uur). RFC 2000-VVK( 14.30 uur), Victo- ria'04/za-Hargasport/za( 14.30 uur), HBSS-Lombardijen( 14.30 uur). Zondag: SVVSMC- ADO'20( 14.00 uur), Excelsi- or'20-RKAW( 14.00 uur), Quin- tus-Hermes DVS(14.00 uur), S VDPW-Hargasport/zo( 14.00 uur), Spaland-Erasmus( 14.00 uur), DRGS-MSV'71( 14.30 uur). DAMESVOETBAL: zaterdag HBSS-MVV'27 3(14.30 uur), PPSC-RWH 2(14.30 uur); zon dag MSV'71-Hermes DVS(11.00 uur). G-VOETBAL: zaterdag HBSS- OMC( 10.30 uur). ZAALVOETBAL: woensdag Alexandria'66 4-HBSS; maan dag Activitas 6-WK, Margriet hal 20.00 uur HBSS-Groenoord 2, 21.00 uur Groenoord-Semper Altius. BASKETBALL: zaterdag Mar griethal 15.15 uur Juventus- Krimpen(h), 17.00 uur Juventus- Utrecht Bulls(da). HANDBAL: zaterdag Hermes- DWS(h), Margriethal 19.30 uur Ventura-Zwaluwen'30(da), 21.00 uur Ventura-Swift/H(h); zondag Leudal-DWS(da). HOCKEY: zondag Leiden-As- vion(h), Zevenbergen-Spirit(h), Hargalaan 12.45 uur Spirit-Ber- kel Rodenrijs, Thurlede 13.00 uur Asvion-IJssel(da). KORFBAL: woensdag Mar griethal 20.00 uur beker ODI- Unicum; zaterdag Thor-ODI; zondag NKV-Harga. TAFELTENNIS: zaterdag Hoonhorst-Brandersstad(da), sportzaal Dr.Kuyperlaan 18.00 uur NOAD-ZTTC. VOLLEYBAL: zaterdag Tau- rus-Rijnmond(da), sporthal Groenoord 20.45 uur Rijnmond- Orion(h). WATERPOLO: zaterdag Posei- don'56 2-SZC(da), SVH 4- SZC(h). Berichten voor de sportredactie kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via e-mail (regiosport@hetnet.nl) of fax (010-5913733). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransen straat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4,3144 AS Maassluis. SCHIEDAM - De mannen van VC Rijnmond hebben verzuimd afstand te nemen van een grote concurrent voor een positie onder aan de ranglijst. Vrevok bleek met 0-3 een maatje te groot voor het slecht presterende team van coach Edward van Erp. Van meet af aan bleek dat Rijn mond een moeilijke avond tege moet ging. Diverse spelers ble ken het voor de eredivisie ver eiste niveau niet aan te kunnen. Een enorm foutenfestival leidde tot het verlies van de eerste set. Ook in de tweede set zette deze trend zich voort. Tot halverwege de set ging het nog redelijk gelijk op, maar daarna gingen weer te veel spelers in de fout. Slechts Bas Ghijssen hield zich ruim schoots staande, maar hij kon het tij in zijn eentje niet keren. On danks een kleine opleving ging de set wederom verloren: 23-25. Na het verlies van deze set leek het alsof er iets knapte in het mo reel van de ploeg. Onvoldoende beleving en weinig of geen serv- icedruk leidde tot een duidelijke overwinning voor Vrevok. Met 19-25 was er geen moment spra ke van spanning. Rijnmond komt na deze neder laag duidelijk in de gevarenzone terecht. Om de positie in de ere divisie niet in gevaar te laten ko men zal de ploeg de volgende wedstrijden tegen naaste concur renten moeten gaan winnen. ven we sowieso niet te rekenen. Bovendien slinkt de animo de laatste jaren snel en wordt het aantal clubs dat een zaalvoetbal team heeft steeds kleiner." Groenoord, Schiedams oudste en enige specifieke zaalvoetbalclub, moest ook in het verleden al zijn netwerken aanspreken om het aantal deelnemende teams op ni veau te houden. Vanuit die invalshoek bekeken zou het best wel eens kunnen, dat de editie 2004 van het zaalvoet balkampioenschap de laatste was. Van Krugten ontkent het niet. "We hebben al eens overwo gen om er met de verenigingen uit Vlaardingen en Maassluis een regionaal kampioenschap van te maken. Het balletje is opgegooid en daar is het vooralsnog bij ge bleven. Een andere mogelijkheid is om het toernooi om de vijfjaar - bij ieder lustrum van Groenoord - te houden. Daar zijn we nog niet helemaal uit. Het enige dat zeker is, dat er in januari geen nieuwe editie van het Schiedamse zaal voetbalkampioenschap komt." SCHIEDAM - Een moment concentratieverlies is Talip Yarali za terdag in het Deense Hancock fataal geworden. De bokser van Mesa Sport stond in de finale ruim op winst, maar verloor met nog een minuut te gaan zijn tegenstander even uit het oog en werd met een combinatie binnen door en een rechtse op de kaak tegen het canvas getikt. Yarali maakte deel uit van een twaalf boksers tellende ploeg van het district Zuid-Holland. Hij begon zaterdag tegen een Deense superzwaargewicht. Na de eerste ronde leidde hij met 2-1, maar moest die voorsprong in de volgende prijsgeven. In de slotronde voerde hij de door coach Duchenne gegeven opdrachten perfect uit en haalde de finale door een ruime 17-12 zege. In de eindstrijd moest hij opboksen tegen een andere Deen, Kustrim Derviskaj, die zijn voorgaande partij door opgave van de tegenstander had gewonnen. De Schiedammer startte sterk, bokste zeer technisch en gaf zijn opponent nauwelijks ruimte. Het zorgde voor een voorsprong van 4-0. Zijn overmacht was zo groot, dat Derviskajs trainer klaar stond om de handdoek te gooien, maar werd gered door de gong. Yarali kreeg opdracht om de wedstrijd gewoon uit te boksen en niet mee te gaan vechten. Met de zaal achter zich, leek er geen vuiltje aan de lucht. Hij deel de aardige stoten uit en zag, dat de andere hoek weer met de handdoek klaar stond. Met nog een minuut te gaan stonden beide boksers in het midden van de ring en deden niets. De rechtse kwam hard aan en kwam de handdoek uit Yarali's hoek. Op een verantwoorde manier van uw bril of contactlenzen af OoglaserCentrumDrec/itsteden www.olcd.nl Tel.:078- 6I5 15 24 In sportpark Kethel werden de bezoekers getracteerd op een meer dan boeiend wedstrijdverloop. WK en Victoria'04 deelden uiteindelijk de punten: 4-4. foto: ROEL DIJKSTRA Jury kiest vier sporttoppers De lange mannen van de volleybalvereniging Rijnmond werden in 2003, na hun promotie naar de ere-divisie, uitgeroepen tot sportteam van het jaar. foto: ARCHIEF FOTOBUREAU ROEL DIJKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 11