mn 1 Productiehuis dringt uitkeringen terug Nieuws voor contactlensdragers iTUURUJK Nieuws van de Hargahoeve Kortweg Werkzaamheden Feministenbuurt PvdA op bezoek in Tuindorp Kika-berenactie Honki Ponk Buiten de Veste danst mee Europese Kamers van Koophandel vinden doorstroming Antwerpen-Amsterdam belangrijk GALLGALL Woensdag 17 november 2004 SCHIEDAM - In de Feministen- buurt, begrensd door Kasteelweg en Harreweg, zijn er grondver zakkingen geconstateerd. Reden voor de ONS om de kabels en leidingen die de aanvoer van gas, water, elektriciteit en CAI naar de diverse woningen ver zorgen aan te pakken. De start is eind november, begin december. Tijdens de werkzaamheden wor den er geen onderbrekingen ver wacht in de levering van elektri citeit en CAI. Wel zullen er onderbrekingen plaatsvinden in de levering van gas en water. Bewoners worden per nieuws brief op de hoogte gebracht van de naderende werkzaamheden. SCHIEDAM - De PvdA-fractie gaat zaterdag 20 november weer op bezoek in een wijk. Deze keer is Tuindorp aan de beurt. Eerst gaat het gezelschap de wijk in om knelpunten te signa leren en om 12.30 uur wordt een bezoek gebracht aan de Polder- vaartschool aan de Beatrixlaan. Van 11.00 tot 15.00 uur staat er in winkelcentrum Hof van Spa- land een kraam, waar bewoners kunnen praten met fractieleden. SCHIEDAM - Kinderdagverblijf Honki Ponk heeft ruim 700 Ki- ka-beren voor de Stichting Kin deren Kankervrij verkocht sinds de start van de actie in juli. i Meer informatie over de Stich ting Kika is te vinden op www.kika.nl. Informatie online over kinderopvang Honki Ponk is te vinden op www.honki- ponk.nl. SCHIEDAM Scholengemeen schap Buiten de Veste doet mor gen mee aan de landelijke actie 'Heel Nederland danst'. Docen ten en leerlingen dansen in de kantine van de school van 11.15 tot 11.20 uur in de kantine sa men met 60.000 anderen tegelij kertijd. Er wordt gedanst op het nummer 'Reset your brain' van Soulvation. In de Tweede Kamer wordt door voorzitter Weisglas en staatsse cretaris Ros het startsein gege ven van de landelijke actie, die bedoeld is om mensen meer te laten bewegen. Om exact 11.15 uur wordt overal in Nederland vijf minuten gedanst. Het Nieuwe Stadsblad 47 - 1440 SCHIEDAM Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners uit het dierenasiel De Harga hoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de dierenopvang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Claire, Spooky en Smooky. Claire Van deze poes is weinig bekend. Ze heet Claire en begin oktober gevonden in Schiedam West. In middels weten de medewerkers van het asiel dat het een tante met pit is. Ze vindt andere katten niet leuk, maar of ze bij honden of kinderen kan is onbekend. Haar leeftijd is geschat op ongeveer 4 jaar. Claire's vorige baas schijnt haar niet te missen dus is ze op zoek naar een nieuw tehuis. Spooky en Smooky Deze twee broertjes van 1 jaar zijn absoluut onafscheidelijk. Ze heten Spooky en Smooky en zijn naar de Hargahoeve gebracht vanwege tijdgebrek. Verder is ook van hen niet veel bekend. Ze zijn erg lief en speels en zoeken nu een baasje die hen mee wil ne men naar strand en bos zodat zij lekker kunnen rennen. 0 Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en an dere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. Nans Wolters SCHIEDAM - In het belang van Europa moet de A4 wor den opgenomen in het Trans Nationale Netwerk voor infrastructuur, dat is althans de mening van de UECC (Europese Kamers van Koophandel). De Kamers dringen bij eurocommissaris De Palacia er op aan een op lossing te vinden voor de in middels tientallen jaren du rende strijd over het wel dan niet aanleggen van het be trekkelijk korte verbindings stuk dat zou moeten lopen van Den Haag naar het Ke- thelplein. De Europese Kamers vragen de eurocommissaris druk uit te oefe nen op de Nederlandse regering zodat die het nut van de aanleg inziet. De UECC is bezorgd over de logistiek in West-Europa, met name over de situatie in de Rijn- Schelde-Delta. Specifiek gaat het om de A4, die de meest directe verbinding tussen de 'mainports' Amsterdam/Schiphol, Rotterdam en Antwerpen, vormt. In deze doorstroomroute ontbreken drie delen, namelijk Midden-Delf land, Hoekse Waard en Dintel- oord - Bergen op Zoom. Onbegrijpelijk Voorzitter Heinrich Bollmann van de UECC vindt vanuit eco nomisch perspectief gezien het onbegrijpelijk dat het gewraakte stuk weg tot op heden niet is aan gelegd. Bollmann: "Maar liefst tweederde van de West-Europese goederenoverslag vindt plaats via de Nederlandse en Belgische havens in dit gebied, met als voornaamste exponenten de zee havens van Antwerpen en Rotter dam. Voor het personenvervoer komt daar nog luchthaven Schi phol bij. Een substantieel deel van dit alles wordt over de weg vervoerd. Het is voor Europa van cruciaal belang dat het verkeer, juist in dit gebied niet stagneert!" Volgens de voorzitter liegen de prognoses voor de toename van het verkeer er niet om. Zo is de verwachting dat alleen al het vrachtverkeer tussen Rotterdam en Antwerpen op zijn minst zal verdubbelen. Er is bovendien maar één volledige noord-zuid wegverbinding tussen de twee mainports Rotterdam en Antwer pen. Dit maakt de situatie nu al zeer kwetsbaar. "Eén ongeluk en alles staat vast", aldus Bollmann. "De A16/E19 zal bovendien door de eerdergenoemde toename van het verkeer, binnen afzienbare tijd dichtslibben, ondanks de ver breding. Er móet dus in het be lang van Europa een oplossing komen. Tot op heden is het echter niet gelukt de benodigde midde len vrij te maken voor de aanleg. Niet in Nederland en ook niet in Europa. Dat het ontbreken van delen van de weg niet alleen de Nederlandse economie schaadt behoeft geen betoog", meent de voorzitter. Bollmann: "Als de goederen stroom vanuit de Rijn-Schelde- Delta stagneert heeft dat enorme repercussies voor geheel Euro pa.' Luchtvervuiling De economische expansiedrift van de Europese Kamers van Koophandel staat echter haaks op de belangen van omwonenden van de A4, tenminste als deze wordt aangelegd. De uitkomst van een onderzoek naar de gevol gen van de uitstoot van het ver keer, dat volgens Heinrich Boll mann en Rijkswaterstaat zal ver dubbelen, was voor de Vereni ging tegen Milieubederf begin april al aanleiding een bijeen komst te beleggen. Een onder zoek (TNO) naar de luchtkwa liteit voor zowel Schiedam als Vlaardingen wees namelijk uit dat de luchtvervuiling boven de vastgestelde norm zal liggen. Beide gemeenten trokken be zorgd bij de Tweede Kamer aan de bel. De minister van ROV ver klaarde vervolgens dat als niet aan een aantal eisen wordt vol daan, de weg er niet komt. Veel vragen van leden van de Tweede Kamer werden echter niet beant woord en sindsdien heerst er in de Kamer weer stilte over de weg die Midden-Delfland gaat door kruisen. SCHIEDAM - Vrouwenkoor Femmes Vocales is op zoek naar dames om het koor te versterken. Maandag 22 november van 20.00 tot 22.00 uur is er een openbare repetitie in de Magnalia-Deïkerk, Albardastraat 67. - In de Graauwe Hengst morgen vanaf 22.00 uur een optreden van Hotrock met Kees en Rinus van Bemmel. Vrijdag vanaf 21.00 uur Psycho Billy sessie. Zaterdag vanaf 22.00 uur dubbeloptreden met de bands Imp en Can Eye Screw. Zondag vanaf 16.00 uur tot 23.00 uur Supeijam in de mid dag. - Harmonia houdt morgen een bloemenseance met door de be zoeker meegenomen bloemen, de leiding is in handen van Lenie Thomson. Het wordt gehouden in wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590, aanvang 19.45 uur, toegang 5 euro. - Vanaf 18 november tot en met 17 januari van 9.00 uur tot 20.00 uur stelt de Schiedamse kunste naar Willy Reppel haar bronzen beelden tentoon in Zorgcentrum Francois HaverSchmidt, Willem de Zwijgerlaan 35. - Zaterdag is er een inloopconcert in de Grote Kerk het wordt ver zorgd door Kamerkoor 'Quattro Stagioni' uit Den Haag onder lei ding van Aart de Kort. Dit koor brengt zowel geestelijke als wereldlijke muziek en werd voor al geïnspireerd door Engelse koormuziek. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. - Yoga in het Ooievaarsnest (50+ tarief), De Wieken en Windas (resp, centrum, Nieuwland en Ke thel) is er overdag en 's avonds les in gymzaal Alliantie, Nijhoffplein (Woudhoek). Donderdag van 14.00 tot 15.00 uur, dinsdag van 19.30 tot 20.30 uur, kosten: 50+ 80 euro, overige lessen: 105 euro. Prijzen gelden voor 15 lessen. In lichtingen SHV cursusbureau, tel. 426 47 81, e-mail: shvl47@zon- net.nl. - In De Wissel, het inloophuis van de Schiedamse kerken, is 25 no vember, 'troostzondag', de zon dag voor Advent, is er om 17.00 uur om een soepmaaltijd. Opgeven bij de heer Krijger, tel. 473.10.59, tussen 19.00 en 20.00 uur. In De Wissel aan het Broers- veld 123 is de expositie van me vrouw Thelma Mellema-Ekman te zien. STICHTING WELZIJN - De Blauwe Brug aan hel Bach plein 590 verzorgt 10 december een uitstapje naar een kersttuin centrum, vertrek 9.00 uur, kosten 6 euro, aanmelden bij de Blauwe Brug tel. 2470464. - De Blauw Brug houdt met Mark Lavende en Heartbroke een coun try dance avond op 20 novem ber, aanvang 20.00 uur aan het Bachplein 590, toegang 5 euro. Kaarten te bestellen via 078- 6172218 of 078-6162091. - Wijkcentrum Dreesplein houdt met de dansstichting Anka Turks volksdansen, start 22 november van 18.30 tot 19.30 uur, kosten 10 euro per maand. Voor info: Dr. Willem Dreesplein 2 tel. 4738671, vragen naar Helma Ver vers. - Zondag een rommelmarkt in wijkcentrum Oost, toegang gra tis, van 11.00 tot 16.00 uur, aan de Boerhaavelaan 79. KERKDIENSTEN - In de Liduinakapel (Frankeland) is om 9.15 uur eucharistievie ring met als voorganger pater D. Kool en het Liduinakoor. - Op zondag zijn er in de Christe lijke Gereformeerde Hoeksteen- kerk (hoek Warande/B K-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is 's morgens ds. W. van Sorge en 's middags ds. C. Bos. OUDERENWERK - Zondag 21/11: optreden Gusto Zit-orkest muziekvereniging, in dienstencentrum de Woudhoek, aanvang 14.00 uur, entree gratis. - Dinsdag 23/11: bingo, in dien stencentrum Oost, aanvang 14.00 uur, 3,20 euro. - Donderdag 25/11: bingo, in Wijkpost Zuid, van 13.30 tot 16.00 uur, kosten, 3,20 euro. - Iedere woensdagmiddag: kla verjassen en jokeren, in dien stencentrum Oost, van 14.00 tot 16.00 uur. Marianne van Velzen SCHIEDAM - Werken voor je uitkering; dat moet per 1 augustus 2004 in Schiedam. Vanaf deze datum is het in Schiedam niet meer moge lijk om zomaar een bij standsuitkering te ontvangen en moeten de aanvragers van zo'n uitkering zes maan den lang gaan werken in het 'Productiehuis'. Een en ander is het gevolg van de landelijke wet Werk en Bijstand die per 1 januari van dit jaar is in gegaan. De financiering van de bijstand komt voor rekening van de gemeenten en zij zijn ver plicht om mee te werken aan de reïntegratie van mensen met een uitkering. Hoe men daar invul ling aan geeft is voor rekening van de gemeenten zelf. Wethouder Christine Lepidis be dacht voor Schiedam de con structie van het Productiehuis, dat is ondergebracht bij de BGS. Daar kunnen de mensen met een uitkering 20 uur per week terecht om te werken als inpakker of in de drukkerij. Er wordt geen onderscheid ge maakt in opleiding. Wie een uit kering ontvangt moet daar in principe voor gaan werken. "Na tuurlijk kijken we wel naar de omstandigheden waarin iemand verkeert", legt wethouder Lepidis uit. "Zo zal iemand met kleine kinderen niet naar het Productie huis hoeven." Ook nieuwkomers in ons land hoeven niet direct aan de slag. Zij zullen eerst een in- burgeringscursus en taalcursus krijgen. Het Productiehuis heeft volgens Lepidis een aantal voordelen. Zo wordt het bijna onmogelijk om naast het werken voor een uitke ring nog zwart te werken. Er wordt na zes weken voor het Pro ductiehuis gewerkt te hebben een plan opgesteld waarmee de cliënt verder geholpen kan worden met het vinden van een reguliere baan. "Ik heb hard moeten werken om een draagvlak te vinden voor het Productiehuis", aldus Lepidis. "Ik ben er erg trots op dat het uit eindelijk is gelukt. Ik vind dat je mensen een perspectief moet bie den. Lamlendig thuis zitten draagt daar niet toe bij. De kans dat men daardoor in een isole ment komt is groot en de praktijk bewijst dat de mensen die nu deelnemen aan het Productiehuis er tevreden over zijn." Opvallend is dat er vanaf 1 au gustus een sterke daling van het aantal bijstandsuitkeringen te zien is. Zo waren er begin dit jaar 5500 mensen met een uitkering en dit aantal bleek tijdens de pre sentatie van de begroting 2005 met 500 te zijn teruggelopen. "Ik denk niet dat de daling alleen door de invoering van het Pro ductiehuis komt", zegt Lepides, "ook de herstructurering van de stad zal een rol gespeeld heb ben." Denk hierbij aan de sloop van kansarme wijken zoals Nieuwland. Er is op landelijk ni veau ook een daling te zien in de werkloosheidscijfers maar deze bedraagt 3 procent. In Schiedam ligt het percentage daar ruim bo ven namelijk 8 procent. "Het productiehuis lijkt een drempel te vormen bij het aan vragen van een uitkering," aldus Lepides, "Het blijkt dat ongeveer 50% van de aanvragers van een uitkering hiervan afzien na de toelichting vanuit de bijstandsin stanties en dat is toch opmerke lijk te noemen." ^s^Autoservice Eigenraam KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Genieten Genieten EETCAFE L S E lunches (ook a la carte) borrels catering *89 [hydrmleWI WÊKKÊÊËÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊHKKÊÊÊÊÊ Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. Wegener, nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie.ns@whk.wegener.nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden iteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Wegener Huis-aan-huiskranten 'Aanleg A4 is van Europees belang' Het dijktalud van de A4 ligt er nog altijd. foto:ARCHIEF FOTOBUREAU ROEL DIJKSTRA Fokkerstraat 576, Schiedam. (010) 462 20 22. www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Advertorial C L AN BIEDING CD E IC EEOTBE ff AM S OF ZOLANG DE VO O RR fftEATD MASTTER K I KUNT U 00K BIJ ONS TERECHT VOOR UW: Wli zün 1 dagen per week geopend, de keuken van 12 tol 22 uur. Maasboulevard 3 3114 HB Schiedam Tel. 010 - 473 44 66 Vrij parkeren voor de deur SCHIEDAM - Ondanks het feit dat contactlen zen volop bewegingsvrijheid en gemak bieden ervaren een groot aantal dragers dat de ogen steeds zwaarder worden belast. Of dit nu door computergebruik, airconditioning of een droge omgeving veroorzaakt wordt; vooral lensdra gers merken dat hun ogen aan het einde van de dag sneller geïrriteerd raken. De ogen voelen droog, branderig en minder prettig aan. Er is nu een revolutionaire contactlens op de markt die dat probleem aanpakt. Deze lens droogt minder snel uit en laat 3 x zoveel zuurstof door dan een gemiddelde contactlens. De combinatie van silicone en hydrogel zorgt voor deze hoge zuur stofdoorlaatbaarheid die vrijwel gelijk is als bij "geen contactlens". De lenzen blij ven comfortabel zitten en zorgen ervoor dat de ogen een helder witte uitstraling behouden, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Brilmode Rob Boon op het Hof van Spaland 5 in Schiedam is een van de eer- ste contactlensspecialisten die deze lens kunnen aanpassen en leveren. Natuurlijk na een nauwkeurige controle door een van hun gediplomeerde contact lensspecialisten kan de klant vrijblijvend het gemak van deze lenzen ervaren.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3