Suikerfeest 4 Molens druk bezocht VST blijft ongeslagen Back To The 70's party Meten weten Elke vogel zijn tak van sport? Let the seniorgames begin? Na Athene...? Slimme zet? Body-power? Broodje volleybal? Serveren? Leermomentje? Club sandwich? Hapkido? LDERPOORT Schiedam is mieters! Rover van fiets aangehouden Reünie vijftig jaar 't Groen Gratis Myovision scan ter waarde van 60,- Nans Wolters Watersportweg n 3138 HD Vlaardingen Tel. 010 249 22 55 www.polderpoort.nl Woensdag 17 november 2004 Het Nieuwe Stadsblad ns-8 SCHIEDAM SCHIEDAM - De tentoonstel ling 'Parijs was mieters' in het Stedelijk Museum krijgt een lo kaal vervolg. Iedereen wordt op geroepen om mee te doen aan de fotowedstrijd 'Schiedam is mie ters' door zijn mooiste foto van Schiedam of Parijs in te leveren. Dat mogen ook oude foto's zijn. Een deskundige jury, bestaande uit Ada Valk (lid raadscommissie Bestuur en Cultuur Schiedam), Sjef van Duin (fotograaf) en Lu- do van Halem (samensteller van de fototentoonstelling) kiest de mooiste foto. De hoofdprijs is een foto van de tentoonstelling. Inleveren kan tijdens ope ningstijden van museum, tot en met 3 december bij de receptie. Op vrijdag 17 december om 17.00 uur vindt de prijsuitrei king plaats. Daarna wordt een selectie van de ingeleverde foto's getoond in het museum in de Korenbeurs tot en met 9 januari. SCHIEDAM/ROTTERDAM - In de Vierhavenstraat in Rotterdam hield de politie maandagmorgen omstreeks half drie hield politie personeel een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats aan. De man had even daarvoor in de Haleystraat in Schiedam een evenoude inwoner beroofd van zijn fiets. Onder be dreiging van een mes moest het slachtoffer zijn fiets afgeven, waarna de berover wegfietste. Gealarmeerde politieagenten stelden een onderzoek in en trof fen de verdachte even later in de Vierhavensstraat aan. De man werd op signalement aangehou den en overgebracht naar het po litiebureau. De fiets werd voor nader onderzoek in beslag geno men. VLAARDINGEN - In april 2005 is het precies vijftig jaar geleden dat de eerste steen werd gelegd voor het toenmalige Groen van Prinstererlyceum aan de Rotterdamseweg 55 in Vlaardingen. Dit is voor middel bare school, die tegenwoordig onder het Accent College valt, aanleiding om eens flink uit te pakken. De deuren staan op 23 april wagenwijd open voor alle oudleerlingen en (oud)medewer- kers om elkaar weer eens te ont moeten, herinneringen op te ha len en weer eens rond te dwalen in de gangen, die 'toentertijd veel groter leken'. In de jaren vijftig onderging Vlaardingen een metamorfose en zo werd het markante gebouw van 't Groen in de nieuwe woon wijk gebouwd. Veel leerlingen uit Vlaardingen en omliggende plaatsen hebben in dit bijzondere gebouw hun schoolopleiding ge volgd of gaan er nu elke dag naar school. Het gebouw is in de afgelopen halve eeuw natuurlijk verschil lende keren aangepast en ver bouwd. Zo is er aan de achterzij de van het gebouw een ruimte gecreëerd voor het zogenaamde 'studiehuis' dat een belangrijk onderdeel vormt van de 'Tweede Fase' en is door het vertrek van de Gemeentebibliotheek een me diatheek voor de leerlingen ont staan. Het onderwijs zelf onder ging in de afgelopen periode op 't Groen ook flink wat verande ringen. Dit jaar is er bijvoor beeld gestart met de opleiding Tweetalig VWO. De reünie vindt plaats op 23 april 2005. Zie ook www.accent- college. nl/acgroenvanprinsterer SCHIEDAM - In Dienstencen trum de 4 Molens werd maandag het suikerfeest gevierd. Het feest wordt door moslims gevierd als afsluiting van de vastenmaand ramadan. In de grote zaal was het daarom veel drukker dan op een normale maandag. Ruim twee keer zoveel mensen - autochtonen en alloch tonen - waren bij elkaar om van lekkere hapjes te genieten en vooral van eikaars gezelschap. Want dat was het doel van de middag: het bevorderen van de intergratie van autochtone en all ochtone ouderen van Schiedam. <7 SCHIEDAM - Beter voorko men dan genezen. Onder dit motto werd onder ouders van kinderen die een peuter speelzaal bezoeken een en quête gehouden. De uitkomst stemt de initiatiefnemer, Stichting Welzijn Schiedam (SWS) tevreden. "Uiteraard is dat ook wat je als SWS wilt horen, maar je hoopt te gelijkertijd dat er kwesties komen bovendrijven die voor verbetering vatbaar zijn", aldus directeur Willem Draaisma. Hij zegt het te betreuren dat niet alle ouders (ongeveer 40 procent) hun betrokkenheid voor wat be treft de opvang van hun kind via de enquête duidelijk maakten. "Het kan zijn dat men er vanuit gaat dat het wel goed zit, maar dat is voor ons niet voldoende, de betrokkenheid van ouders moet groter worden." De enquête bestond uit negentien vragen die varieerden van onder meer hoe de kennismaking van de ouders met de locatie en de leidsters werd ervaren, of men bekend en tevreden was over de regels die gehanteerd worden en welke mening men heeft over de verzorging en hygiëne op de peu terspeelzalen. Volgens Draaisma is het tevre- denheidsonderzoek voor peuter speelzalen het eerste dat in Schiedam plaatsvond. Naar zijn mening is het noodzakelijk dit soort onderzoeken ook op basis scholen frequent uit te voeren. "Dan pas kom je er achter of al les loopt zoals het zou moeten lopen. We hadden natuurlijk met het onderzoek kunnen wachten totdat er iets fout zou gaan maar dat wilden wij voorkomen. In ie der geval is uit deze enquête al gebleken dat er meer aandacht besteed moet worden aan een aantal buitenspeelplaatsen. Dit zijn met name de speelplaatsen bij basisscholen De Wieken, El Furkan, 't Meesterwerk en Trian gel. Die plekken worden gebruikt door zowel leerlingen van de scholen als de kleintjes van de peuterspeelzaal." Vooral ouders in Oost gaven in het onderzoek aan dat zij niet zo- 'n positief gevoel hadden na de eerste kennismaking met de leid sters en het onderkomen. Draais ma kan dat wel begrijpen. Hij weet dat 99 procent van de ou ders zich op dat moment reali seerde dat zij voor het eerst hun kind voor een dagdeel toever trouwden aan een volstrekt onbe kende. Pedagogisch plan Driekwart van de ouders met een peuter op een speelzaal weet van het bestaan van het SWS pedago gisch beleidsplan, zo blijkt uit het onderzoek. Draaisma: "Dit rap port ligt ter inzage maar toch zijn er nog ouders die geen kennis hebben genomen van dit plan. Kennelijk hebben zij er alle ver trouwen in, want men stelt ook geen vragen. Toch is het de be doeling dat de leidsters aan dit onderdeel meer aandacht gaan besteden. Ik hoop dat uit de en quête van volgende jaar zal blij ken dat ons pedagogisch plan be kend is bij alle ouders." De SWS-directeur zegt het jam mer te vinden dat de peuterspeel zalen geen oudercommissies hebben. "Ik heb gemerkt dat er ouders zijn die best zitting willen nemen in zo'n bestuur. Naar mijn mening ontberen zij het duwtje om dit ook daadwerkelijk te gaan doen. Daarom starten de leidsters binnenkort gesprekken met po tentiële kandidaten. Hopelijk heeft volgende jaar iedere speel zaal een eigen oudercommissie." Een belangrijk gegeven dat bij al le tien de peuterspeelzalen dage lijks veel zorg behoeft betreft het materiaal, de hygiëne en de in richting van de zaal. Het speel goed moet bijvoorbeeld voldoen de uitdaging bieden aan peuters tussen de tweeënhalf en vier jaar, het moet schoon zijn en vanzelf sprekend de zaal ook. "Op deze drie punten kregen wij van de ou ders ruim een voldoende", ver klaart directeur Draaisma. foto: JOEP VAN DER PAL SCHIEDAM - Nadat er in vorige competities driemaal van Hiltex/Amsterdam verloren was, zijn de dammers van Van Stigt Thans/Schiedam er ditmaal wel in geslaagd om de oud-landskampi oen een nederlaag toe te brengen. Daardoor behielden de Schiedam mers hun tweede plaats achter leider Denk en Zet. VST heeft nu 8 punten uit 4 wedstrijden. Denk en Zet heeft een punt meer en speelde ook een wedstrijd meer. In tegenstelling tot de vorige confrontaties met Hiltex controleerde VST het duel. De Amsterdammers kregen geen vat op het wedstrijd verloop en gingen met 12-8 ten onder. De Schiedamse spelers gaven weinig kansen weg. Na degelijke remi ses van Luteijn en Van Berkel zette Dirk van Schaik junior VST op voorsprong. Tanya Chub en Rob Clerc zorgden met remises voor 6-4. In zijn partij tegen Meijer kwam Cprdier voor het eerst deze competi tie niet tot winst en sloot met een remise af. Dat deed ook Heusdens. Wim Vrijland speelde een puike partij, kwam een schijf voor een leek te gaan winnen. Zijn tegenstander Ndjofang liet zich niet vangen, zag een gaatje en stevende op remise af. Gan- twarg zorgde met een zege voor de winnende punten. In de partij liet Gantwarg een sterke voortzetting onbenut en na de tijdcontrole haal de Wiering opgelucht adem: hij leek het lek boven te hebben. De stel ling was toch veel verraderlijker dan iedereen dacht; ook Wiering kwam daar te laat achter, een schijfoffer baatte niet meer en Gantwarg kon de felicitaties in ontvangst nemen: 11-7. Van de Weteringh fi nishte als laatste en bracht een remise over de meet. VST 2 verloor met 12-8 van Hiltex 2. Acht Schiedammers speelden remise, Piet Bastiaanse en Juan Camelia verloren. Het derde van Hil tex was te sterk voor VST 3: 13-7 van Hiltex 3. REGIO - Originele hits vertolkt door de artiesten van weleer. Dat is de opzet van de Back To The 70' s party, die zondag 21 novem ber plaatsvindt in het Theater van Vlaardingen. Naast optredens van de bekende Engelse popgroepen Rubettes en Sailor, worden (zeldzame) me morabilia verkocht en krijgt het publiek uitgebreid de mogelijk heid om de bandleden in levende lijve te ontmoeten. De Rubettes werden in de zomer van 1974 wereldwijd bekend met hun megahit 'Sugar Baby Love', waarvan niet minder dan 30 mil joen exemplaren zijn verkocht. In Nederland scoorde de band vijf top 10 hits, met onder andere Ju- keBox Jive, Tonight en I Can Do It. De andere formatie die deze Back To The 70's party opluistert is Sailor, een eveneens uit Enge land afkomstige band. Na de hit Traffic Jam gooide de groep ho ge ogen met hits als Sailor, Glass of Champagne en natuurlijk de evergreen 'Girls, Girls Girls' Ge kleed in de originele zeeman-te nues zullen zij de zaal trakteren op deze hits uit de 70's en op hun jaren 90 kraker 'La Cumbia', waarmee ze ook in Nederland een top tien notering haalden. Een unieke gelegenheid dus om beide bands nog een keer live mee te maken in een ruim twee uur durende show met hits en an dere favorieten. Kaarten voor het optreden kosten 22,50 euro en zijn ver krijgbaar aan de Kassa van het Theater van Vlaardingen, tel. 010 434 05 00, ticketservice tel. 0900 300 1250 of www.ticketservice.nl. Meer infor matie over het optreden is te vin den op www.goldenclassics.nl. Zie ook de actie op de voorpagi na van deze krant De werkelijke reden van uw rug-, nek- en hoofdpijnklachten wordt niet altijd even duidelijk voor u in kaart gebracht. Een scan met de Myovision 8000 doet dat echter wel. Chiropractie Schiedam heeft de beschikking over deze unieke scanner, waarmee af wijkende spierspanningen direct en pijnloos zichtbaar gemaakt kunnen worden. Eén op de drie mensen heeft tegenwoordig last van een van bovengenoemde pijnklachten. Deze kunnen met chiropractie vaak snel en pijnloos worden verholpen. Chiropractie is een uit Amerika afkomstige behandelwijze waarbij de stand van de wervels handmatig wordt gecorrigeerd. Hierdoor worden beknelde en geïrriteerde zenuwen verlicht. Bij chiropractie gaat het dus niet om de bestrijding van symptomen van een klacht maar om het oplossen van de oorzaak. Ook toekomstige klachten kunnen door periodieke controle van de wervelkolom worden voorkomen. Informatie James Briggs, die in Schiedam een succesvolle praktijk heeft voor chiropractie, heeft zijn opleiding gevolgd in Amerika. Inmiddels heeft hij meer dan 25.000 patiënten behandeld. Voor wie wil weten wat chiropractie precies is en hoe de meest uiteenlopende klachten snel en pijnloos kunnen worden verholpen, worden vrijblijvende consulten aan geboden, inclusief een gratis scan ter waarde van 60,- Mocht dit tot een vervolgafspraak leiden, dan worden de kosten hiervan ook zonder huisartsenverwijzing geheel of gedeeltelijk vergoed door de aanvullende verzekering van Zorg en Zekerheid (pakket AV-Basis, AV-Standaard en AV-Top) en van DSW. Ook vergoeden vrijwel alle andere verzekeringsmaatschappijen chiropractie geheel of gedeeltelijk. Voor een afspraak voor de scan op korte termijn adviseren wij u om zo spoedig mogelijk onze praktijk te bellen. Chiropractie Schiedam Vlaardingerdijk 3a 3117 EA Schiedam Tel. 010-4737008 Ouders content over speelzalen Ook over peuterspeelzaal 't Krekeltje zijn ouders tevreden. De zeeman tenues zijn het handelsmerk van de band Sailor. O

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 8