[Zwarte magie [van Chrysler Kortom i B CJ9GG9 Het uitgesproken sportieve karakter van de nieuwe Ibiza Cupra be gint onder de motorkap met de 1,8 liter viercilinder turbomotor met vijf kleppen per cilinder. Deze 1.8 20VT levert een topvermogen van 132 kW plus een maximum koppel van 245 Nm. Deze maximale trekkracht is (beschikbaar vanaf 1.500 tpm tot 4.000 tpm. Hiermee is hij goed voor indrukwekkende prestaties: de sprint vanuit stilstand 100 km/h duurt slechts 7,3 seconden. De topsnelheid bedraagt (daar waar het kan en mag) 229 km/h. Hiermee plaatst de Ibiza Cupra zich gelijk in de top van zijn segment. Ondanks zijn hoge prestaties bedraagt het gemiddelde verbruik van de Ibiza Cupra, die standaard een vijfversnellingsbak heeft, slechts 7,9 liter per 100 afgelegde kilometers, oftewel 1 op 12,6. Het onderstel van de Ibiza Cupra is volledig in lijn met het hoge prestatieniveau. Uiteraard wordt de basis gevormd door het Agile Chassis met Dynamic Steering Response (DSR). Alle Ibiza's danken hieraan hun sportieve weggedrag, maar Seat Sport heeft voor de veel eisende Cupra-rijders een nog sportievere afstemming ontwikkeld. Hierbij lieten de ingenieurs zich leiden door hun uitgebreide ervaring op race- en rallygebied. Door de stuggere schokdempers, de tor siestabilisatoren met twee cm doorsnede en andere aanpassingen re ageert de Cupra nog scherper en directer op alle commando's van de bestuurder. Wat de remmen betreft: die zijn ook ontwikkeld op basis van race-ervaring: de grote remschijven vóór (geventileerd) en achter zijn duidelijk zichtbaar achter de lichtmetalen wielen. Het is traditie bij Seat dat Cupra-uitvoeringen in één oogopslag her kenbaar zijn. Dat geldt dus ook voor deze Ibiza. Van voren valt hij op door de grote luchtinlaten, het profiel wordt in belangrijke mate be paald door grote 17-inch lichtmetalen velgen in titaniumkleur en. Van achteren valt de nieuw ontworpen bumper op. Deze herbergt het ova len uiteinde van de sportuitlaat. Ook het interieur is in alle opzichten sportief. Alle bekledingsmateri alen zijn zwart. De wijzerplaten van het uitgebreide instrumentarium zijn wit. De stiknaden van het stuurwiel, versnellingspookhoes en handrem zijn rood. Het ergonomisch verantwoorde, driespaaks sportstuur is speciaal voor de Ibiza Cupra ontworpen. Daarin is een directe verwijzing naar de racerij opgenomen: het rode leren stripje 'op twaalf uur' helpt de bestuurder de oriëntatie te behouden, zelfs bij het snelle bochtenwerk waarvoor deze Ibiza zich leent. De innovatieve Toyota Prius is door een Europese vakjury van 58 autojournalisten uitgeroepen tot Auto van het Jaar 2005. De Toyota Prius boekte met 406 punten een overwel digende zege, met een zeer ruime voorsprong op de nummer 2 die 267 punten scoorde. Maar liefst 37 juryleden plaatsten de hybride-aangedreven Toyota op de eerste plaats. De Toy ota Prius is in ons land sinds februari te koop. De koopver wachting lag op 1.000 exemplaren voor 2004. Dit aantal is inmiddels ruim overschreden. Tot en met oktober van dit jaar werden al 1.600 verkoopcontracten getekend. Er is al een Toyota Prius vanaf 25.250 euro. De populaire Kia Sorento is door de Northwest Automoti ve Press Association (NWAPA) in de Verenigde Staten on langs bekroond tot beste 'Value for Money SUV' tijdens de jaarlijkse Mudfest competitie. Het is maar liefst de derde award in drie jaar tijd die de Sorento in de Mudfest compe titie binnenhaalt. In 2002 sleepte de Sorento ook al de award voor beste Value for Money SUV in de wacht en tevens is hij toen bestempeld als beste SUV in zijn prijsklasse. 'De Sorento heeft erg goed gepresteerd,' aldus Jerry Smit, lid van NWAPA en Mudfest 2004. 'Het voertuig beschikt over alle eigenschappen van een duurdere SUV Mede gezien zijn uitgebreide standaarduitrusting, uitstekende rij eigenschap pen, ongekende veiligheid en concurrerende prijs is dit een duidelijke winnaar in de categorie beste 'Value for Money SUV 2004', aldus Smit. Ook in Nederland gaat het uitste kend met de Sorento, getuige de leidende positie van het model in het Large SUV segment. Woensdag 24 november 2004 MBHSWI ns-20 mmhmnnmmmnmmmmnnmi Chrysler presenteert precies een jaar na de introductie van de Crossfire de 'Black Edi tion' van de Crossfire. Deze 'special' ont leent zijn magische aantrekkingskracht zo wel aan de bijzondere uitvoering, waarbij de kleur zwart een hoofdrol speelt, als aan zijn hoogst aantrekkelijke prijs van 45.995 euro. Uiteraard valt de Crossfire 'Black Edi tion' in eerste instantie vooral op door zijn kleur: pikzwart. Die kleur wordt conse quent doorgevoerd: voorruitframe, deurgre pen, dorpelstrips en de louvres in de spat borden zijn alle zwart. Hiermee onder scheidt de 'Black Edition' zich duidelijk van de andere Crossfire-versies, waarbij deze onderdelen zilverkleurig zijn uitgevoerd. Ook het interieur heeft een sportief-zwarte ambiance: alle zilverkleurige details van de 'normale' Crossfire zijn hier zwart. Naast de consequente toepassing van zwart, onderscheidt de 'Black Edition' zich op nog enkele punten van de andere Crossfire-ver sies, die overigens voortaan als 'Limited' door het leven gaan. Zo heeft de 'Black Edi tion' een fraaie, antracietkleurige stoffen bekleding en zijn de stoelen handmatig ver stelbaar in plaats van elektrisch.Tot het ba sispakket van de 'Black Edition' behoren onder meer airconditioning, elektrisch in stelbare en weg klapbare buitenspiegels. Hij is met onmiddellijke ingang leverbaar vanaf 45.995 euro. Ook zijn leaseprijs is aantrekkelijk: vanaf 399 euro per maand. De prijzen van de Crossfire Roadster 'Black Edition' beginnen bij 47.650 euro. variant Seat voegt met de 132 kW sterke Ibiza Cupra een gespierde variant aan zijn leveringsprogramma toe. Deze nieuwe versie biedt ongekende prestaties plus een al even spannend uiterlijk. De Ibiza Cupra 1.8 20VT komt in het Seat-aanbod naast de Ibiza Cu pra D. De prijs van deze topsporter is vastgesteld op 26.495 euro, inclusief BTW en BPM. Deze jong ste telg van de Seat-familie is per direct leverbaar. Blik vanger De unieke Focus Vignale Concept haalde on langs de krantenkoppen als de grootste at tractie binnen het nieuwe Focus-programma die dit jaar op de autosalon van Parijs werd geïntroduceerd. "De enthousiaste reacties van pers en publiek op de Focus Vignale Con cept gaven de doorslag. We hebben dan ook besloten om deze auto zo snel mogelijk in productie te nemen", verklaart Lewis Booth, topman van Ford Europa. "De elegantie en flair van de Vignale Concept bena drukken het dynamische design van de nieuwe Focus-generatie". Uitgebreide technische details en de naam van de productie versie van deze nieuwe Focus worden tegen de tijd van de introductie, over ongeveer twee jaar, bekend gemaakt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 20