Tips uit in Cesar Zuiderwijk zweept Kerstcircus nog extra op Het nieuwe Parkzicht O* de regio J 1 Popcorn André van Duin wil in theatershow niet naar vroeger teruggrijpen Open Water Kerst met Deep River Quartet 4 int mm ACAiiir ■Mi UIT The Price The Price van Arthur Miller be hoort tot Miller's beste stukken. Twee uur prachttoneel waarin hu mor en drama elkaar meesterlijk afwisselen. Het verhaal speelt zich af in 1968. Een politie agent (Victor Löw), moet zijn ouderlijk huis leeg halen omdat het zal worden gesloopt. Hij heeft een opkoper gevraagd de inboedel te taxeren. Al dagen probeert hij in contact te komen met zijn broer om hem hierbij te betrekken, maar zij hebben elkaar al jaren niet meer gezien of gesproken. Wanneer de Joodse opkoper Sol omon (John Kraaijkamp sr) het appartement betreedt en ook de broer ten tonele verschijnt, ont staat er een verbale rondedans tussen de drie mannen. De the ma's die aan de orde komen zijn menselijk, herkenbaar en actueel. The Price is vuurwerk op dia- loogniveau met een gedroomde rol voor Kraaijkamp sr. (79) die hiermee zijn 42e toneelproductie speelt, www.toneel.nl (D 23 december Theater van Vlaardingen 20.15 uur 25 jan Isala Theater 20.15 uur 4 mrt Theater a.d Schie 20.15 uur 23 mrt Isala Theater 20.15 uur Capella Minsk Kerstconcert 'Alle emoties van de wereld' Hoe kouder het buiten wordt, hoe lekkerder het is om de warmte en gezelligheid op te zoeken. Capel la Minsk biedt hier een uitsteken de gelegenheid voor. Het oudste koor van Wit-Rusland zal u in vervoering brengen met een bij zonder kerstconcert. Het 50-koppige koor brengt u a capella zang. De pure zang raakt iedereen. Emotie klinkt door en is in het hele theater voelbaar. De fluwelen stemmen van Capella Minsk bezorgen iedereen kippen vel. Het kerstconcert 'Alle Emoties Van De Wereld' bevat Liturgische gezangen, Russische volksliede ren en kerstliederen. Het koor zingt werk van componisten zo als Rachmaninov, Tsjaikovski en Bruckner. Ludmilla Efimova weet wederom haar muzikale vi sie moeiteloos op de vijftig koor leden over te brengen. Tijdens deze tournee wordt het 65-jarige jubileum gevierd van Capella Minsk. Ter ere hiervan wordt er een nieuwe dubbel-cd uitgebracht met de twee grote li turgische werken van Rachmani nov (opus 31 en 37). 20 decemberTheater van Vlaardingen Vlaardingen Hoewel één van de grootste sensaties ongetwijfeld de An- hui Provincial Acrobatie Troupe uit China zal zijn, biedt Kerstcircus Ahoy' dit jaar nog iets bijzonders van tot op heden nog onbekende orde. Uit een heel toevallige vakantie-ontmoeting rolde een samenwerkingsverband met 'onze hoogst eigen' drummer Cesar Zuiderwijk. Deze zal met diverse acts en entre-acts de van zichzelf al opwindende circussfeer nog eens extra opzwepen! De 34e editie van Kerstcircus Ahoy',Rotterdam, biedt traditie getrouw jong en oud een pro gramma van wereldformaat. Cir cusartiesten uit alle delen van de wereld wisselen elkaar af met spectaculaire acts waaronder een dubbele vliegende trapeze act uit Rusland en een uitermate span nende leeuwenact. Natuurlijk zullen ook de clowns niet ontbre ken. En daar bovenop zal Neder lands bekendste slagwerker sa men met slagwerkgroep Percossa voor de eerste keer een circus piste betreden en een aantal fan tastische en ritmische acts pre senteren. Dé sensatie van deze editie be looft de Anhui Provincial Acro batie Troupe te worden. Dit ge zelschap bestaat uit acht Chinese meisjes die indrukwekkende toe ren uithalen met diabolo's en springplankacrobaten die op on navolgbare wijze na elke 'lucht reis' landen op schouders, hoofd of handen van hun collega's. Het summum van wat China op deze terreinen heeft te bieden en prijs winnaars op vele - ook Europese - circusfestivals. Bezoekers van Kerstcircus Ahoy' hebben gratis en exclusief toe gang tot het magische Winter Boulevard in Ahoy' Rotterdam. Voorafgaand aan de voorstelling kunnen zij genieten van een no stalgisch wintertafereel met di verse authentieke attracties in combinatie met winterse drink en eetgelegenheden. Een trieste gebeurtenis voor het circus was het onverwacht over lijden van Joe Schwartz. Vieren twintig jaar lang gaf hij voor het orkest de toon aan. Schwarz heeft de muziek in circusland compleet vernieuwd. Schwarz was verslin gerd aan jazz en blues. Tot aan zijn dood was hij in zijn woon plaats Ludwigshafen te vinden in jazzclubs. Maar dat was ontspan ning. Brood op de plank moest hij in het begin van zijn carrière elders verdienen. Later met zijn eigen orkest op wat we maar ge makshalve Duitse bierfeesten zullen noemen.In Kerstcircus Ahoy' had hij - al in het eerste jaar van zijn circusorkest ontdekt door producent Fernand Banning - een 'contract voor het leven'. Dat daar nu zo letterlijk invulling aan moet worden gegeven, stemt de circuswereld triest. Oudste dochter Ingrid heeft met on middellijke ingang en met volle inzet de taak van haar vader over genomen. Daarmee overleeft cir cusorkest Joe Schwarz zijn inspi rerende oprichter. Joe zou trots op haar zijn geweest en de circus populatie heeft het volste ver trouwen in haar. Kerstcircus Ahoy' editie 34, van 23 december 2004 tot en met 2 januari 2005 in Ahoy Rotter dam. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Kassa van Ahoy', telefo nisch te reserveren via 0900 2352469 (45 ecpm) of via www.kerstcircus.nl. Toegang sprijzen: van 14tot en met 26,-. Kinderen t/m2 jaar gratis, jeugd t/m 12 jaar en 65+ers krij gen 50% korting. Groepen boven 10 personen krijgen€ 2,- korting p.p. voor volwassenen. Voor meer informatie: www.kerstcircus.nl André van Duin is terug. Terug in z'n geboortestad Rotterdam en terug in het theater. Met een jubileums how ter gelegenheid van z'n veertigjarige carrière staat de performer/zanger/komiek vanaf 28 december in het nieuwe Luxor Theater. Een theatershow met humoristi sche sketches, liedjes, typetjes als Willempie en sidekicks Jo ke Bruijs en (spreekstalmees- ter) Ron Brandsteden De voorstellingen in december en januari zijn bijna uitverkocht maar voor de voorstellingen in maart zijn nog kaarten te krijgen. Er is in maart zelfs een extra week bijge- boekt in verband met de enorme vraag naar kaarten waardoor An dré van Duin in 2005 van dinsdag 22 maart tot en met zaterdag 2 april naar het Luxor theater terug keert. De kaartverkoop voor deze 2e reeks is inmiddels gestart. André van Duin is al veertig jaar een performer van wereldformaat, de grootste komiek die Nederland ooit heeft voortgebracht, verant woordelijk voor legendarische re vueshows in de jaren '70 en suc cesvolle televisieprogramma's. Nu, na tien jaar, is hij eindelijk weer in het theater te zien. Met Jo ke Bruijs, Ron Brandsteder en Jan Rietman, die de live band op het toneel begeleidt. Veel mensen zullen een revu eachtige show verwachten, maar dat wordt het niet. Van Duin kan het niet genoeg onderstrepen: "Het moet geen teruggrijpen naar vroeger zijn." De vraag blijft waarom hij eigenlijk weer terug keert naar het podium en het plu che. "Nou ja, ik wilde niet weer zo'n jubileumuitzending op tele visie met oude fragmenten en be kenden die over me gingen zeg gen hoe geweldig ze het allemaal wel niet vonden, dat heb ik nu wel genoeg gedaan. Maar goed ik heb dat veertigjarige jubileum, dus dacht ik, veertig jaar, veertig voorstellingen, dat is wel geinig. Joop van den Ende was er zo en thousiast over dat het allemaal toch wat grootser werd en het toch iets meer is geworden dan ik had bedacht. Maar goed, ik vind het wel weer vreselijk leuk om in het theater te staan." De voorstelling laat zich volgens de raskomiek moeilijk omschrij ven. "Het wordt geen revue en ook geen overzichtsvoorstelling van veertig jaar. Alleen het type Willempie komt terug, maar dan wel zoals ie nu is. Het moet geen teruggrijpen naar vroeger zijn." Zijn vroegere theateraangevers Frans van Dusschoten en Corrie van Gorp zijn er niet bij. Daar voor in de plaats zijn Ron Brand steder en Joke Bruijs gekomen. Van Duin: "Ron heeft de aange- verrol die Frans van Dusschoten vroeger had, maar hij doet het wel op zijn eigen manier. Van Dusschoten speelde altijd een typetje net als ik, met een petje en een snorretje en een brilletje, maar dat is een beetje de oude manier van sketches spelen. Met Ron doe ik het wat moderner. Ik heb ook geen decor waarbij er opeens een huiskamertje of een bakkerswinkel op het toneel staat, we doen het gewoon op het open toneel. Bij de revue was het vroeger zo'n duidelijk vaststaand geheel: we deden een sketch, daarna kwam de black-outdan Snelle absurde 'Monty Python' comedy en kleuterhumor van TAMTAM! TAMTAM objektentheater maakt al 25 jaar visueel theater. Het zijn kleinschalige voorstellingen maar daardoor erg intiem en een bij zondere ervaring voor het pu bliek. Theater de Stoep organiseert op zondag 19 december in het Cen trum voor de Kunsten Spijkenis- se, Nieuwstraat 83, twee voorstel lingen van TAMTAM. Om 14.00 uur is er een voorstel ling voor kinderen (en hun (grootjouders) van 4 - 8 jaar. Ma- rije van der Sande speelt 'Beer, het verhaal van een held', een voorstelling met prachtige beel den en veel kleuterhumor. Dank zij muziek en licht van Gérard Schiphorst komt deze voorstel ling tot leven als een prentenboek. Om 20.15 uur is er de voorstel ling 'Royal Suitcase Theatre'voor jongeren en volwassenen; absurd theater met een vette knipoog naar Monty Python. Marije van der Sande en Gérard Schiphorst stonden met deze voorstelling op verschillende zomerfestivals als Boulevard, Lowlands en Noorder zon. Kaarten: volwassenen 10 eu ro met pas 8,50. Reserveren via 0181-652200 of www.destoep.nu Parkzicht werd verbouwd door de Hotel New York Groep en leek met de her opening in 2000 zijn oude al lure hervonden te hebben. Maar een groot succes is het nooit geworden. De Hotel New York Groep nam daar om deze zomer een drasti sche stap. De directie deed Parkzicht van de hand. - Overigens werd juist deze week bekend dat de HNY groep ook de horecagelegen heden, Kip, Het Westerpavil joen, Loos en Van Otterloo afstoot. Met de verkoop door de HNY groep waren de problemen nog niet opgelost. De eigenaar die Parkzicht had gekocht wilde er weer een dansclub van maken maar stuitte op onoverkomelijke vergunningproblemen. Opnieuw werd een eigenaar gezocht en ge vonden. Waarmee Parkzicht weer terug is bij af. Want het is nu weer geopend als restaurant en bar. Een verbouwing was overi gens wel noodzakelijk. Maar het resultaat mag er zijn. Wat de proever er van vindt... Een proever van lens schrijft over zijn bezoek aan het nieuwe Park zicht het volgende: Restaurant Parkzicht I was al prachtig, maar met de opening van Parkzicht II is de inrichting van dit oude danspaleisje in Het Park nog mooier en wereldser ge worden. Een enorme ovalen bar en strakke banken voorin de zaak, lange mooie houten tafels in het midden en kleine tafeltjes langs de glazen wanden achterin. Ik genoot van een uitstekende vi- tello tonnato 7,-) vooraf, ge volgd door een uitstekend hoofd gerecht van eendenborst 14,50) Maaltijd werd vergezeld door schaaltje goede 'luie wijven' frites van zoete aardappelen. Ta felgenoot was zeer tevreden over een Mixed Thai salad 6) en goede kalfsentrecote met béar naisesaus (€16). Begeleidende wijn was een goede Spaanse Rio- ja "Club Privado" 22,50). Een wijn die in een moderne stijl is gemaakt met een beperkte hout- lagering waardoor deze lekker fruitig smaakt. Al met al: als het nieuwe Parkzicht dit niveau van erg goed eten en goede bediening tegen zeer redelijke (eetcafé-) prijzen vast kan houden, wordt dit zeker een nieuwe Rotterdam se hotspot!" Hollandse kaas met vijgencompote Een tweede proever is niet min der enthousiast en schrijft het volgende: "Wij aten pas geleden twee hoofdgerechten: mijn vrien din de tonijn, die ze "geweldig" vond en ik een kalfsentrecote met bearnaise. Smaakte uitstekend en was precies zo bereid zoals ik hem gevraagd had. De dikke frie ten erbij waren misschien ietsie- pietsie te ver doorgebakken maar dat maakte in smaak niet uit. Wa ren alleen een beetje rimpelig. Leuk vond ik de peper en zee zoutstrooiers op de tafels. De huiswijn, zowel wit als rood, voor die prijs, van prima kwaliteit. Als dessert namen we het kaasplank je en de chocoladetaart (allebei met dubbel bestek, zodat we alle- bei van twee borden konden proeven). Het kaasplankje was verrassend met drie Hollandse kazen, een vijgencompote (ver rukkelijk!!!) en een stukje brood dat eigenlijk naar een combinatie van cake en brood smaakte, no ten erin, gedroogde abrikozen kwam ik tegen. Ook dit weer, zonder overdrijven, verrukkelijk!!! Het andere des sert, de chocoladetaart, was ietsje minder, de taart had een vulling van chocolademousse. Niet zo mijn smaak denk ik. Maar door kwam er een liedje en daarna weer een ballet. Dat doen we dus niet meer. We spelen deze voor stelling maar een beperkt aantal keer dus een enorm decor en bal let zouden ook niet te betalen zijn. Overigens wil dat niet zeg gen dat het er niet spectaculair uitziet. We hebben bijvoorbeeld een paar enorme videoschermen in het decor hangen waarop Cor rie van Gorp en Frans van Dus schoten te zien zijn, zodat ze ook een beetje in de voorstelling voorkomen." Grappen schrijven, Van Duin doet het al meer dan veertig jaar, maar dat wil niet zeggen dat het 'm al tijd maar makkelijk afgaat. "Vaak komt de humor wel als ik een be paalde situatie bedenk. We hebben bijvoorbeeld een parodie op André Rieu. Dat gegeven vind ik dan al leuk en dan bedenk ik vanzelf dat het geinig is als het orkest erbij zit in allemaal van die ouderwetse jur ken en pruiken enzo. Op zo'n mo ment komen de grappen vanzelf. Vroeger kwamen de beste ideeën altijd in de auto, want toen reed ik heel veel, maar dat doe ik nu min der. Eigenlijk krijg ik nu op de meest onverwachte momenten de beste ideeën." Humor is door de jaren veranderd, merkt hij. "Er zijn natuurlijk geen taboes meer, wat betekent dat je het als komiek eigenlijk overal wel over kan hebben. Dat is wel pret tig, want ik maak natuurlijk een fa milieshow, maar ik heb het gevoel dat ik alle onderwerpen wel aan zou kunnen snijden. Nee, zo hard ben ik niet, nooit geweest ook. Als je op een podium dingen zegt over mensen waarvan je ook niet wil dat ze zoiets over jou zeggen, moet je het niet doen. Humor gaat na tuurlijk altijd ten koste van iets of iemand, maar je kan het op een milde manier doen of op een har de. Ik houd wel van pittige humor a la Freek de Jonge of Youp van het Hek, maar ik maak zelf niet dat soort grappen. De mensen ver wachten dat van mij ook helemaal niet. Ik blijf een volkskomiek." André van Duin - Jubileums how. Reserveren van kaarten kan telefonisch (010) 484 33 33 of via www.luxortheater.nl. Nee, een gezellige kerstfilm is het niet. Sterker nog, het verhaal van Open Water is even simpel als angstaanjagend. Daniel en Susan gaan op vakantie in de Cariben. Het echtpaar besluit te gaan diepzeeduiken en vindt een boot die hen midden in de oceaan dropt. Als zij weer bo ven komen is de boot door een misverstand alweer vertrokken. De twee dobberen midden in de oceaan rond, in de wetenschap dat ze aan hun lot zijn overgelaten. Terwijl de hemel boven het stel langzaam maar zeker donker wordt, loopt ook de spanning tussen hen steeds meer op. Het stel raakt onderkoeld en vermoeid, maar ze worden voor al steeds angstiger, want er liggen talloze haaien op de loer. Het knap pe aan Open Water is dat het alle emotionele stadia laat zien die een mens logischerwijs doorloopt als hij/zij in een dergelijke, hachelijke situatie terechtkomt. Vooral die herkenbaarheid maakt van Open Wa ter een regelrechte nagelbijter. Veel moeite om je voor te stellen hoe het zou zijn als je alleen maar door water omringd wordt, hoefje dan ook niet te doen. Bovendien bewijst deze op een waar gebeurd verhaal gebaseerde thriller dat dit soort films ook heel goed gemaakt kunnen worden met een klein budget. Dat werd in 1999 al duidelijk gemaakt met 'The Blair Witch Project'. Ook 'Open Water' weet met weinig middelen een huiveringwekkende sfeer te creëren. De film kostte 'slechts' 130.000 dollar, maar werd door filmmaatschappij Lion's Ga- te gekocht voor 2,5 miljoen dollar. Special effects zijn dan ook mini maal. Nadat de hoofdrolspelers in open zee zijn achtergelaten, bestaat het decor alleen nog uit die immense oceaan. Ook de haaien, die toch een prominente rol spelen, zijn slechts sporadisch in beeld. Doet niets af aan de spanning, want net als in bovengenoemde Blair Witch Pro ject drijft Open Water vooral op suggestie, op de dreiging die letter lijk en figuurlijk onder het oppervlakte leeft - 'hee, ik voelde iets aan mijn been' - en het gevoel geeft dat het ieder moment gebeurd kan zijn. Dat gegeven én de behoorlijk lugubere ontwikkelingen als de nacht valt, maken van Open Water een van de beklemmendste films van dit jaar. Open Water is te zien in Pathé Schouwburgplein en Pathé De Kuip. Reserveren kan via www.pathe.nl en telefonisch via 0900 - 1458 (0, 35 ent per minuut). De koude zondagen voor de kerst, kunnen verrassend warm worden voor wie ze doorbrengt in het theater. De heren van The Deep River Quartet brengen op de zondagmiddag namelijk een prachtige kerst concert "Hear the Herald Angels Sings". Na de kerst zal The Deep Ri ver Quartet haar concerttournee vervolgen met het programma 'Mu sic in the air'. Natuurlijk zingen de mannen nog steeds hun oude re pertoire, maar daarnaast brengen zij verrassende arrangementen van stukken uit de popmuziek én het klassieke genre. The Deep River Quartet wordt inmiddels al vele jaren tot de beste vocalgroepen ter wereld gerekend. Kerstconcert: Zaterdag 18 december. 14.00 uur, Theater aan de Schie. Music in the air: Dinsdag 18 januari, 20.15 uur, Isala Theater de combinatie van een glas Sau- ternes met deze chocoladetaart smaakte het toch nog uitstekend. Met aperitief erbij waren we 70,= kwijt. Eigenlijk een heel goede prijs/kwaliteitverhouding Parkzicht, Kievitslaan 25, Scheepvaart- kwartier, Rotter dam Telefoon (010) 436 88 88 keuken open zo-wo 11.00-00.00, do-za 11.00-02.00, gem. prijs 3-gangen a la carte 20 huiswijn per fles/glas 13,75 2,50 51 - 1002 'Ik blijf een volkskomiek' m foto: Deen van Meer Maarten van der Jagt en Els Neijts De prachtige bar van Parkzicht YOU UI HEVK 50 lil ftCHlmS 4 PRIMAL URRO* Foto: Maarten van der Jagt

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 11