Ventura gehavend Ruime winst voor Harga 1 Kunstenaars krijgen lege dop Scheers naar Joch een traktatie LAATSTE KANS 2004 Vrouwen Rijnmond naderen de top Denise Jongekrijg Judoka van het jaar Ti i i AGHAP Regiotoernooi aspiranten Aad de Held bij Groenoord Schiedamse derby onbeslist Excelsior '20 opvallende nummer drie in eerste klasse B Deaflympics StaELDUIN www.babypark.nl 200 Babykamers 60 Tienerkamers 50 Woon/slaapkamers Woensdag 22 december 2004 SCHIEDAM - In de Sporthal Margriet wordt op maandag 27 december een regiotoernooi voor B- en C-aspiranten gehouden. Zeven regioteams uit het district Zuid-West van het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond aangevuld met een B- en C-team uit Antwerpen nemen deel aan dit toernooi. Het toernooi wordt georgani seerd door de korfbalvereniging Harga. Tijdens de wedstrijden worden spelers en speelsters ge selecteerd voor het districtsteam. De wedstrijden beginnen om 10 uur en zijn om 17 afgelopen. De toegang in de sporthal Margriet is gratis. SCHIEDAM - Andi Ortiz, die al eerder had aangekondigd dat hij een punt zou gaan zetten achter de coaching van de hoofdmacht van zaalvoetbalclub Groenoord, kan met een gerust hart vertrek ken. Omdat er destijds geen op volger was had hij het bestuur beloofd zijn werk voort te zetten totdat de clubleiding iemand ge vonden had. Die is er nu nu. Aad de Held gaat de zaalvoet ballers trainen. Hij is in het bezit van diploma oefenmeester I. De Held heeft zijn sporen als veld- trainer meer dan verdiend en werkte bij Gouda en Abben- broek. Onder zijn leiding pro moveerde WK destijds naar de tweede klasse. Ortiz blij ff wel als speler beschikbaar. SCHIEDAM - Hekkensluiter Groenoord heeft stadgenoot en kampioenskandidaat Dream- boys/Rubelas in Sporthal Mar griet op 2-2 gehouden. Dream- boys is een jong, talentvol team en heeft dit jaar na een reeks kampioenschappen de hoofd klasse bereikt. Ook op dat ni veau ging het dit team tot voor kort voor de wind. De laatste weken zat de klad er een beetje in, maar - zo was de overtuiging - tegen Groenoord moesten er drie punten gepakt kunnen wor den. De rode lantaarndrager was met een reeks nederlagen gestart, maar is in de laatste wedstrijden punten gaan verzamelen en heeft met zeven punten uit elf wed strijden inmiddels aansluiting met de middenmoot. Groenoord begon uitstekend, maar moest het initiatief toch uit handen ge ven. De voetbalvirtuozen van Dreamboys goochelden met de plofbal en ondanks prima red dingen van Groenoord-doelman Remco van Ommen moest hij in de achtste minuut buigen voor een listig boogballetje. Niet veel later haalde Raymond van der Marei namens Groenoord vanaf de middellijn stevig uit richting beneden linkerhoek: 1-1. Toen een Dreamboys speler een terechte gele kaart kreeg, viel speler/coach Andi Ortiz in als wisselspeler en wist met zijn enorme routine Peter Domenie vrij voor de Dreamboys-doelman te zetten. Die wist met deze kans wel raad en zette Groenoord op voorsprong. Toch moest de num mer laatst weer in de verdedi ging en was de gelijkmaker ei genlijk een kwestie van tijd. Die viel dan ook in de 40e minuut. Uitstekende reddingen van Van Ommen en eenmaal de lat kon den voorkomen dat Dreamboys alsnog drie punten pakte. En als het snerpende schot van Ray mond van der Marei vlak voor tijd doel had getroffen, zou Groenoord zelfs, weliswaar niet verdiend, met een overwinning de zaal hebben verlaten. Het Nieuwe Stadsblad 52 - 1441 SCHIEDAM SCHIEDAM - De vrouwenformatie van handbalclub Ventura reisde zaterdag gehavend af naar Zevenbergen voor de uitbeurt tegen Groene Ster. Het jonge talent Sharon Kreischer ontbrak wegens een blessure en uiteraard was ook de behoorlijk gebles seerde doelvrouwe Corinne de Nijs afwezig. Bovendien be schikte coach Wil Plugge over slechts twee wissels. In de eerste fase lukte het Ventura nog wel om het hoofd boven water te houden. De tweede helft was het Groene Ster, die de af stand groter maakte. Ventura spartelde wel tegen, maar kon een nederlaag niet ontlopen. Carolien Hoogebrugge was het meest trefzeker met acht doelpunten en Steffie Luyten wist zesmaal te scoren. Plugge is niet ontevreden over zijn team en is blij dat er even een rustpauze is zodat het blessureleed teruggebracht kan worden. De Ventura-mannen rolden in de Margriethal het tweede team van Sittardia op: 39-22. De Schiedammers toonden dat gewaar schuwde mannen voor twee tellen. De hoofdmacht van de Lim burgers had namelijk een vrij weekeinde, zodat verwacht kon worden dat een aantal topspelers zich bij de reserves zouden voegen. Ventura speelde zeker in de eerste helft geconcentreerd en liet Sittardia al bij de rust ver achter zich. Nadien kwamen de Schiedammers niet meer in de problemen. SCHIEDAM - Harga kan met een lekker gevoel aan het kerstreces be ginnen. Dat komt door de ruime zege (19-10) op Boemerang. De ze ge wiste de nare smaak weg, die was blijven hangen na het onnodige verlies van vorige week. De Limburgse korfballers zijn niet bepaald hoogvliegers: Boemerang staat namelijk onderin het klassement. Al na vier minuten stond Har ga met 3-0 voor. Twee achtereenvolgende strafworpen brachten Boe merang terug in de wedstrijd, maar Kim van Dijk en Rick Pappers til den het verschil weer naar drie. Toch gaf de tegenstander zich niet ge wonnen, want via een strafworp en twee verre schoten kwamen de ploeg langszij. Voor de rust kwam Harga dankzij een strafworp toch weer aan de lei ding: 6-5. Na de pauze is de zege van Harga eigenlijk niet meer in ge vaar geweest. Met mooie combinaties, verre schoten en doorlopers liepen de Schiedammers verder uit. Ook werden er veel strafworpen door de scheidsrechter uitgedeeld. Boemerang kreeg er vijf en Harga vier. Topscorer bij Harga was Arjan Maltha, die zesmaal scoorde. Odi heeft wederom met een miniem verschil verloren, dit maal met 9-10 van het niet veel betere Stormvogels. ODI kwam aanvankelijk met 2-0 aan de leiding, maar verzuimde verder om kansen in doel punten om te zetten. •o Gerard S.Verver SCHIEDAM - 'We zijn vei lig'. De competitie is amper halverwege of in Thurlede is bij het opmaken van de herfst-balans al tevreden vastgesteld dat Excelsior'20 dit seizoen nergens meer voor hoeft te vrezen. De Biesheuvel-brigade staat op 26 punten en de praktijk heeft uitgewezen dat het voor degradatiekandidaten heel moeilijk is om dit totaal te benaderen, laat staan te passeren. Dat was vorig jaar wel even anders. Toen ver keerden de zwart-witten constant tussen het geween en gezucht van de degrada tie-kandidaten. Plek num mer negen - nummer drie van onderen dus - werd uit eindelijk Excelsiors deel. Net voldoende om degradatie af te wenden. En zie.... een competitie later zijn de rollen volledig omgedraaid. Excelsior'20 mag zich de meer dan gelukkig bezitter noemen van de derde plaats in het linker rijtje. Op twee punten afstand van de leiders SC Feyenoord en VVSB. Weliswaar speelden de koplopers een wedstrijd minder, maar het zit er dik in dat die min der gespeelde wedstrijd de recht streekse confrontatie tussen die twee ploegen is en er één - of misschien wel allebei - veren moet laten. Het neemt overigens niet weg dat Oscar Biesheuvel zich wel kan neerleggen bij de suprematie van VVSB en Feyenoord. "Die twee zijn net iets beter dan de rest. De stand geeft dat mooi weer. De an dere clubs zijn - eigenlijk net als vorig jaar - heel erg aan elkaar gewaagd. Vorig jaar viel het kwartje voor ons steeds de ver keerde kant op", beschrijft de trainer de situatie. Daarmee is meteen ook de klassering van toen verklaard. En maakt het ook duidelijk dat nu Sparta - tweede van onderen, maar helemaal niet onverdienstelijk spelend - in de Hobbeltuin Excelsior'20 verloor dit seizoen nog slechts driemaal. Een van de clubs, die er in slaagde om de Schiedammers een loer te draai en, was Sparta. "Dat is een goede ploeg. Nochtans was het natuur lijk triest, dat we punten in Rot terdam achter moesten laten. En dat kwam niet door een zekere verzadiging of door het bij de mannen tussen de oren zittende gevoel, dat de klus makkelijk te klaren was. We begonnen net zo gretig als altijd aan de wedstrijd. maar merkten al snel, dat we ons spelletje op Sparta's hobbeltuin niet uit de verf kwam. We kwa men niet aan voetballen toe en hebben toen getracht het met lan ge ballen op te lossen. Dat ligt ons dus niet. Nee, de wedstrijd bij Sparta was een hoofdstuk apart." Vandaar, dat Excelsior'20 afgelo pen zondag gewoon de draad weer oppakte en concurrent RKAVV op de pijnbank legde. "Of we een geheim hebben? Het is me al eens eerder gevraagd, maar ik moet iedereen teleurstel len: we hebben geen stille of ma gische kracht, noch een geheim concept. We hebben goede spe lers, een brede groep en in iedere linie minstens een smaakmaker. Bovendien is het een heel ambiti euze groep. Met jongens, die wil len presteren, willen winnen en hoog willen eindigen." En het mooiste is, dat Excelsi or'20 spelers inzet, die nagenoeg allemaal uit de eigen kweekbak komen. Welke club met ambities, die uitstijgen boven handhaven in de vierde klasse, doet hen dat na? Clubjongen "Een van elders gehaalde speler hoeft niet per definitie beter te zijn, dan een jongen die je al in huis hebt. Bovendien, wie zegt me dat je echt een goede speler haalt. Wanneer hij het elders wel en bij mij niet waar maakt, heb ik niks aan zo'n knaap. Van jon gens, die bij de eigen club zijn opgegroeid, ken je de complete CV Zijn karakter, zijn mogelijk heden, zijn ambitie. Dat is een clubjongen. Die zal ook niet zo snel naar een andere club gaan. Wanneer je spelers haalt loop je het risico dat je een jaar later weer de boer op moet, omdat ze dan weer zijn vertrokken." De groep anno-nu groeit snel in zijn rol. Het heeft volgens Bies heuvel vooral te maken met de leeftijd. "Het zijn veelal jonge jongens. Kijk eens, een speler van rond de dertig speelt zijn spelletje en zal nog nauwelijks wat bijleren. Jongeren wel. Die SCHIEDAM - Lenie Scheers gaat als masseur mee naar de Deaflympics, die in januari 2005 in het Australische Melbourne worden gehouden. Het uitzenden van de equipe wordt gecoördineerd door de NDC/NDSF (Nederlands De aflympics Comite/Nederlandse Doven Sport Federatie). Omdat deze organisatie voor het uitzen den van sporters naar grote eve nementen geen bijdrage ont vangt van de sportkoepel NOC*NSF, heeft de Vlaardingse voetbalvereniging Victoria'04 onlangs een inzamelingsactie ge houden. Scheers heeft reeds een lange staat van dienst als sportverzor- ger. Zo werkte ze enige jaren bij de Vlaardingse (voetbal)hoofd- klasser Deltasport. SCHIEDAM - De Ambachtenbuurt in Schiedam-Noord is momenteel op de schop. De wijk wordt opgehoogd door ONS en ook de riolering wordt weer op hoogte gebracht. Waar nodig komen nieuwe kabels, lei dingen, beplanting en extra parkeerplaatsen. Uiteraard veroorzaken deze werkzaamheden overlast voor de bewo ners en de medewerkers van ONS krijgen dan ook regelmatig te ma ken met geïrriteerde mensen uit de buurt. Dat niet iedereen zo is werd vorige week duidelijk. Een van de bewo ners liet zijn blijdschap over alle vernieuwingen blijken door de ON- S'ers te trakteren op zelfgemaakte appeltaart. DE GROOTSTE KEUS TEGEN DE SCHERPSTE PRIJS!!! 0162 68 36 68 ZIE ONZE ADVERTENTIE IN DEZE KRANT SCHIEDAM - Nog maar oen maand of wat geleden ging bij de Stichting Kunstwerkt de vlag uit. De dreigende sluiting van het gebouw waar de stichting regelmati ge expositie houdt - Pand Paulus - was van de baan. Die positieve ommezwaai kwam tot stand door een be sluit van de gemeenteraad. Inmiddels blijkt dat dit raadsbesluit voor meerdere uitleg vatbaar is. Tijdens een bespreking vorige week met beleidsmakers van de afde ling cultuur van de gemeente kwam het bestuur van de stichting tot de ontdekking dat de zaken er toch anders voorstaan. Kunstwerkt ging er namelijk van uit dat de gemeente het pand schoon en verwarmd - zoals al ja ren gebruikelijk - ter beschikking blijft stellen van de stichting, maar die uitleg wordt door afde ling cultuur tegengesproken. Gerda Brust, secretaris van de stichting: "In de loop van dit jaar was er sprake van sluiting van Pand Paulus. Tegen dit voorne men verzette de stichting zich he vig. In het najaar kwam het ver lossende woord waaruit wij be grepen dat Pand Paulus toch be schikbaar bleef voor het organi seren van onder meer hoogwaar dige tentoonstellingen, waarbij wij voor zover mogelijk, geen be roep zouden doen op financiële bijstand van de gemeente." Tijdens het gesprek met de afde ling cultuur bleek echter dat de Stichting Kunstwerkt werd aan gemerkt als huurder van het ge bouw. Om de kunststichting in staat te stellen de huur te kunnen betalen werd een subsidie in het vooruitzicht gesteld. Volgens Brust betekent de verschuiving van deze ogenschijnlijk eenvou dige verandering niet alleen een taakverzwaring voor de gebrui kers maar ook ernstige financiële consequenties voor Kunstwerk. Nulpunt "Als wij huurder zijn van het ge bouw, dan zal de eigenaar een aanzienlijke waarborgsom vra gen die de liquiditeit van onze or ganisatie tot het nulpunt redu ceert. Verder is het aannemelijk SCHIEDAM - De dames van Rijnmond deden dit week einde goede zaken. Het stug ge en altijd lastige Inter Rijswijk werd met 4-0 naar huis gestuurd, terwijl de bei de topploegen punten ver speelden in een onderlinge confrontatie. Rijnmond staat weliswaar nog steeds op de derde plaats, maar mocht de inhaalwedstrijd tegen Dimplex/Ekspalvo in winst wor den omgezet dan wordt de twee de plaats overgenomen van Nes- selande en wordt de achterstand op koploper Orion teruggebracht tot drie of vier punten. Rijnmond heeft zich duidelijk gemanifesteerd als een serieuze kandidaat voor de titel. Temeer omdat in de tweede helft van de competitie de zwaarste tegen standers op bezoek komen in de Groenoordhal. Inter Rijswijk is al jaren een 'angstgegner' voor Rijnmond. Hoewel deze ploeg met duidelijk minder klasse is gezegend, is de uitslag ieder jaar weer onvoor spelbaar. Rijnmond maakte ech ter vanaf het begin af aan duide lijk dat er dit keer geen cadeau tjes werden weggegeven. Met goed spel op alle fronten kwam de winst in de eerste set geen se conde in gevaar (25-15). In de tweede set werd het spel wat slor diger, maar het klassenverschil was toch te groot om Rijnmond echt in de problemen te brengen (25-21). In de derde set keerde het tij. Rijnmond keek al snel tegen een 2-8 achterstand aan en trainer/coach Saskia van Hintum zag zich genoodzaakt twee wis sels in te zetten. Geconcentreerd en verbeten vocht het team zich daarop terug in de wedstrijd en ontspon zich een strijd op het scherpst van de snede. Het was tekenend voor de vechtlust van Rijnmond dat de set uiteindelijk toch met 25-23 werd gewonnen. In de 4e set werd ook nog spel- verdeelster Cynthia Peek gewis seld voor Wendy Deinum en nam Rijnmond een grote voorsprong. Tegen het einde van de set kwam Rijswijk nog gevaarlijk terug, maar bij 25-20 was de 4-0 over- hoek zit waar aan het einde van het seizoen de klappen gaan val len. zie je als het ware groeien. Kijk maar naar wat er vorig jaar ge beurde. We hebben toen bijvoor beeld zeker zeven keer gelijk ge speeld. Wanneer het gelukt was om de helft van die partijen win nend af te sluiten, dan hadden we ons makkelijk kunnen handha ven. Nu zijn we een tikkeltje be ter geworden en kunnen we win nen. De ploeg is sneller en slim mer. Bijvoorbeeld slimmer in het vasthouden van een voorsprong. Dat maakt het verschil." Gevraagd naar de actuele moge lijkheden, poneert Oscar Bies heuvel dat hij voor het maximaal haalbare gaat. "In het eerste jaar eerste klas was de doelstelling om kost-wat-het-kost op dat ni veau te blijven. We hebben ge leerd, dat er meer rek in zit. Dat blijkt dus te kloppen. Want hal verwege het seizoen is het nu al zeker, dat we ons handhaven. Wanneer we de mooie reeks dadelijk voortzetten zou het wel eens kunnen gebeuren, dat er op zijn minst een periode aan zit te komen." Groenspeci dat wij te maken krijgen met een huurverhoging van 20 procent en dat we bovendien een aanslag van de OZB in de bus krijgen. Voorts komt de nota voor interne onder houd, dat doorgaans voor reke ning van de gemeente kwam, op onze bord", aldus de secretaris. Volgens Gerda Brust was er voor het aanpakken van de bijkomen de taken waarschijnlijk wel een oplossing gevonden, maar voor wat betreft de extra financiële lasten ontbreekt het Kunstwerkt aan voldoende middelen. "Het risico is voor ons extra groot omdat de verhuurder van Pand Paulus een huurcontract voor vijf jaar wil afsluiten. Ons bestuur zou daarmee een verant woordelijkheid met grote per soonlijke risico's op zich nemen en dat kan van een stichting, die uitsluitend door vrijwilligers wordt geleid, niet worden ver langd." Op verzoek van de afdeling cul tuur zijn inmiddels het college van b en w en alle leden van de gemeenteraad op de hoogte ge steld van de onrust binnen de Stichting Kunstwerkt. SCHIEDAM - Denise Jongekrijg (18) is tijdens het jaarlijkse kerst toernooi van Budosport Mahorokan, de club waar zij traint, uitgeroe pen tot judoka-van-het-jaar. Dat gebeurde op zaterdag 18 december rond de klok van drie uur. Dan gaat, na de huldiging van alle judoka's die namens Mahorokan natio naal en internationaal aan de weg getimmerd hebben, het licht uit en krijgt de judoka-van-het-jaar (tot op het laatste moment onkundig ge houden van zijn of haar verkiezing) het signaal om het podium te be klimmen. De keuzeheren van de Maassluise vereniging konden eigenlijk nau welijks om Jongekrijg heen. De Schiedamse werd dit jaar Nederlands en Europees kampioen onder 20 jaar, eerste op een A-toernooi onder 20 jaar in het Russische St. Petersburg, tweede op het Open Belgische kampioenschap onder 20 jaar en derde op het Nederlands kampioen schap voor senioren. Bij Mahorokan wordt een judoka trouwens niet zomaar judoka-van- het-jaar. Prestaties alleen zijn niet doorslaggevend. Het mens zijn en blijven (op en buiten de mat, het functioneren in de groep) tellen net zo hard mee. Het zware hardhouten wandbord, met alle namen van de vorige judo ka's-van-het-jaar, werd haar overhandigd door haar voorganger Anic- ka van Emden. Het bord blijft in de gebouwen van Mahorokan. Wel mag zij de beker meenemen, die haar werd overhandigd door Coos Henneveld, de stichter van de sportschool en voormalig bondscoach. EETCAFÉ.. INCLUSIEF GARNI V.A. WÊÊÊKÊÊÊÊKÈÊÊKÊÊHHÊÊKKHÊËÊHÊËÊÊKXÊÊHÊHÊKÊÊÊÊ Harga had zondag niet de minste moeite met Boemerang. De Limburgers werden met 19-10 verslagen. foto: ROEL DIJKSTRA 'Geen geheim, wel goede spelers' foto: ONS Industriestraat 15 2602 AC Gouda extra seopend op maandag 27 dec en 3 jan. vanaf 11.00 uur NansWolters Oscar Biesheuvel ziet zijn mannen moeiteloos met 2-1 van concurrent RKAW winnen.'Ons geheim? Ik heb geen geheim. De club beschikt gewoon over veel goede spe lers.' foto: ROEL DIJKSTRA VLA RIJIMCf N .'S CKAVEMZ* De Schiedamse Denise Jongekrijg werd door Budosport Mahorokan(Maassluis) uit geroepen tot judoka-van-het-jaar. Maasboulevard 3 3114 HB Schiedam Tel. 010 - 473 44 66 Vrij parkeren voor de deur 9

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 15