Serie inbraken in huizen, maar ook heterdaadje Winterhart Schiedam, feest voor alle leeftijden Jeugd maakt ziekenhuiswensen kenbaar Schiedamse mix in de Korenbeurs Mammoet-baas Van Seumeren geridderd Clubtitels bij Weeland Tentoonstelling over Schiespoor Cd Sint Radboud nu te koop Jongens steken vuurwerk af Man mishandeld Ramkraak bij bedrijf Lichtcontrole Van elke deelnemer is een foto te zien in tentoonstelling in de Korenbeurs Auto's in de fout Auto gestolen Marianne van Velzen SCHIEDAM - In de bibliotheek aan het Stadserf is een kleine tentoonstelling ingericht over het 20-jarig bestaan van model spoorvereniging Schiespoor. De tentoonstelling bestaat uit infor matiepanelen en enkele model banen, waaronder de 'sneeuw- baan'. te zien tot 27 januari tijdens de openingstijden van de biblio theek. SCHIEDAM - De cd, die de mu ziekvereniging Sint Radboud heeft opgenomen tijdens de Schiedam Proms 2004, is klaar en nu te koop. De Proms vonden plaats op 14 en 15 mei in de Margriethal. Op de dubbel-cd staan alle nummers die toen zijn gespeeld en gezongen door het Promskoor en de solisten, zoals: 'Eve of the War' van Jeff Wayne, 'Carmina Burana' van Carl Orff en 'Barcelona' van Queen, of 'Dinge Dong', Abba en Neil Diamond. De cd bevat ook een medley van Kinderen voor Kin deren, gezongen door Jeugdthea terkoor Reuzeleuk. De cd is te bestellen door overmaking van 10 euro op reke ningnummer 2859178 ten name van Sint Radboud Schiedam on der vermelding van 'cd Schie dam Proms 2004Bij de mede delingen moeten naam en adres staan. SCHIEDAM - Op de fiets sur veillerende politieagenten van het district Schiedam zagen maandagmiddag dat vijf jongens op de Zwaluwlaan vuurwerk af stak. De agenten fietsten de jon gens achterna die vervolgens wegrenden. Na een korte achter volging werden de vijf van 13 en 14 jaar oud staande gehouden. Ze werden meegenomen naar het politiebureau in Schiedam. Op het bureau verklaarde het vijftal dat ze allemaal vuurwerk hadden afgestoken. Zij zullen voor een alternatieve straf worden door verwezen naar het bureau HALT. De kinderen werden door hun ouders op het politiebureau op gehaald. Bij een van de jongens werd ook thuis nog vuurwerk in beslag genomen. SCHIEDAM - Een 21-jarige man uit Rotterdam werd vorige week woensdagmiddag om streeks vier uur op straat mis handeld. Het slachtoffer werd door een paar personen benaderd en diverse malen geslagen. Hier na gingen de daders er vandoor. Het slachtoffer werd ter plaatse door ambulancepersoneel aan zijn verwondingen behandeld. De recherche stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - In de nacht van maandag op dinsdag is er een ramkraak gepleegd bij een be drijf aan de Strickledeweg. On bekenden verschaften zich toe gang door aan de voorzijde met een auto de roldeur eruit te rij den. Ze gingen naar binnen en stalen meetapparatuur. Met de buit maakten ze zich uit de voe ten. De recherche stelt een onderzoek in. SCHIEDAM - Tussen kwart over zeven en halfnegen controleerde de politie woensdag de fietsver lichting op het Hazepad. Van de 100 fietsers werden 16 bekeurd voor het rijden zonder licht. SCHIEDAM - Naar aanleiding van twee inbraken op dezelfde verdieping in de Roëllstraat stelt de politie een onderzoek in. Bij een van de woningen is de deur ingetrapt. Het huis werd onderzocht en sieraden zijn weggenomen. De andere wo ning is 'opengeflipperd'. Hier zijn met name twee slaapka mers doorzocht. Wat daar ge stolen is, moet nog bekeken worden. Ook in de Professor Keesom- straat is ingebroken. De inbre kers kwamen via de achterdeur binnen op de eerste verdieping van de woning. De keukendeur is vermoedelijk geforceerd met een koevoet of een schroeven draaier. Alles is doorzocht en digitale camera, tondeuse, zil veren munten, zegelboekje van een supermarkt, ruim 1000 euro en sieraden zijn gestolen. Donderdagavond hebben poli tieagenten een inbraak ver stoord in een slagerij aan de Mgr. Nolenslaan. 's Avonds kwam de melding dat er in de winkel werd ingebroken. Bij de zaak zagen de agenten twee jon gens lopen. Toen ze in de gaten kregen dat ze gezien waren ren den ze weg. Een achtervolging had helaas geen succes. Bij de slagerij bleek dat er twee ruiten waren ingegooid met stenen en dat er vermoedelijk wat munt geld is weggenomen. SCHIEDAM - Donderdag was de aftrap van een winters spektakel in de binnenstad van Schiedam: Winterhart. Tot en met 9 januari is het Stadserf het decor van vele activiteiten voor alle leeftijden. Op het plein was zondag een le vende kerststal, waarvan de hoofdrolspelers eerst werden ver tolkt door schoolkinderen, daar na door bekende Schiedammers en vervolgens onbekenden. Vooral tijdens de kerstvakantie wordt op het Stadserf een grote drukte verwacht, want op het pro gramma staan onder meer een kerstmarkt, live muziek in de feesttent, kinderactiviteiten, kerstkoren, verhalenvertellers en een ijsbaan waar dagelijks op ge schaatst kan worden en een groot feest in de tent tijdens oud en nieuw. In de feesttent zijn dagelijks de creatieve juffrouw Klieder en juf frouw Klodder te vinden, die sa men met de kinderen gaan knut selen, voor 1,50 euro per keer. Voor wie de knutselleeftijd is ontgroeid maar wel vermaak wil, kan zijn hart ophalen bij een van de muzikale activiteiten. Op het programma staan onder meer de funksoulband DISCO, het jeugdtheaterkoor Reuzeleuk, de Big Band Swing Express, dj Golden Wonder Boy, het Kerk koor Don Bosco en de Ska Reg gae Band Vixy. Het volledige programma staat op www.winterhart.nl. SCHIEDAM - Uit 150 foto's van 35 inzenders moest de jury van de fotowedstrijd 'Schiedam is mieters' die éne foto kiezen die voldeed aan een alle criteria. Iedere deel nemer was er van overtuigd dat zijn of haar foto de aller beste kiek was maar de jury besliste anders. De eerste prijs was bestemd voor Wim Groenenboom die uit han den van Albert de Jong, voorzit ter van de Raad van Toezicht Ra bobank een fotoafdruk ontving uit de lopende fototentoonstel ling 'Parijs was mieters' (jaren 50). Teleurstelling dus bij de andere inzenders waaronder beroepsfo tografen als Gerard van Soest wiens werk regelmatig is te zien op tentoonstellingen. Ook geen prijs voor het in Parijs gemaakte portret, voor de vrolijke Japan ners bij Centre Pompidou, of voor foto's afkomstig uit schoe nendozen. De jury, onder leiding van conservator Ludo van Ha- lem, had het moeilijk om de juiste een keuze te maken. Discussies Van Halem: "Bijna de helft van de foto's verdiende wel een prijs want elke foto was een feest van herkenning, verwondering, ver bazing, inspiratie, nostalgie, ver langen en ontroering. De discus sies tussen de juryleden onder ling laaiden op tot grote hoogte en standpunten dreigden zich te verharden maar uiteindelijk, on danks de vele moeilijke momen ten, sprongen er drie inzendingen uit." De derde prijs werd toege kend aan Joachim Weiss, die ook een foto gemaakt in Parijs in zond. De tweede onderscheiding was bestemd voor Jacques Senf met zijn sfeervolle foto van Schiedam. "In de mist van een stille Hollandse dag, maakte de fotograaf een tijdloze opname van een schip in de Lange Haven. De gevels van de huizen en ge bouwen worden zacht omfloerst door de nevel en in de verte teke nen zich nog juist de contouren van een ophaalbrug af", aldus ju ryvoorzitter Van Halem. Eén foto van iedere deelnemer wordt tot en met 9 januari in het atrium van De Korenbeurs aan Lange Haven 145 tentoongesteld. Maandag en Eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag gesloten. Woens dag gratis entree. SCHIEDAM - Regelmatig worden jongeren opgenomen op de kinderafdeling of op de verpleegafdeling voor vol wassenen in het Vlietland Ziekenhuis. Zij bezoeken de poliklinieken in Schiedam en Vlaardingen en zijn vaak aanwezig tijdens bezoekuren in het ziekenhuis. De Patiën ten Advies Raad (PAR) vroeg zich af hoe jongeren dit ervaren, vooral omdat bij de inrichting van een zieken huis toch voornamelijk wordt uitgegaan van volwas senen. De PAR stelde een lijst met vra gen samen die aan een grote groep scholieren uit Maasluis, Maasland, Vlaardingen en Schie dam werd voorgelegd. Met de uitkomst van deze enquê te wil de patiëntenraad aanbeve lingen doen aan de Raad van Be stuur van het Vlietland Zieken huis, zodat bij de bouw van het nieuwe ziekenhuis hiermee reke ning kan worden gehouden. De PAR - onderleiding van voorzit ter Henk van Goor - geeft als on afhankelijke medezeggenschaps orgaan gevraagd en ongevraagd adviezen aan de Raad van Be stuur. Uit de vragenlijsten die op vier middelbare scholen werden uit gereikt kwam duidelijk naar vo ren dat jongeren van mening zijn dat er op het gebied van beleid, inrichting en voorzieningen in het ziekenhuis een en ander kan worden verbeterd. Gemend verplegen En dat gaat dan niet alleen over de inrichting van het interieur, waar zij bijvoorbeeld meer kleur, kunstuitingen, planten en aquaria willen zien, maar ook over kwesties als gemengd verplegen. Kinderen tussen de 12 en 15 jaar vinden dat niet zo gewenst terwijl jongeren vanaf zestien jaar hier geen probleem mee hebben. De ondervraagde leerlingen vinden in meerderheid dat je in ieder ge val tot en met je zestiende ver jaardag op de kinderafdeling kunt worden opgenomen. Ook met achttien jaar moet je daar nog welkom zijn. Een groot aan tal gaf aan daar zelf over te willen beslissen. De ondervraagden ver klaarden voorts dat zij het prettig vinden actief bezig te zijn met andere patiënten, maar ook met hun bezoek. PAR-voorzitter Henk van Goor: "De belangstel ling van de kinderen gaat onder meer uit naar bord- en tafelspe len, computers met internet, fit ness, televisie en het liefst zou den zij ook zien dat er een kleine bioscoop in het ziekenhuis komt. Minder enthousiast zijn zij over doorlopend bezoek in het zieken huis." Naar de mening van Van Goor zal bij de inrichting van het nieuwe ziekenhuis ruim aandacht moeten worden besteed aan de uitkomst van de enquête. "Want het is niet alleen een verlanglijst je van jongeren maar ook volwas senen kunnen zich hier in vin den." Respons Aan de enquête namen vier middelbare scholen uit de vier eerder genoemde plaatsen deel. In totaal werden 900 vragen lijsten uitgereikt. "Hiervan zijn 605 geretourneerd en dat is een respons van maar liefst 67 pro cent", aldus Van Goor. "Vooraf waren door ons de directeuren van de betreffende scholen bena derd met het verzoek de vragen lijsten te verspreiden onder leer lingen van verschillende leef tijdsgroepen." Van de scholieren die werden ondervraagd was 75 procent wel eens op bezoek ge weest in het Vlietland Zieken huis. Van Goor: "Op onze vraag of er naar hun mening daar ge noeg is te doen, waren de menin gen verdeeld. Zo'n 39 procent verklaarde zich min of meer te vervelen en gaf aan dat het inte- SCHIEDAM - Volgend jaar wordt het leuk in de Koren beurs. Vijf maanden lang zal de Stichting Cultureel Fo rum Schiedam in deze loca tie een mix presenteren van musical masterclasses, rap/hiphop, mode en compu teranimatie, slagwerk en dans. Van januari tot en met mei worden vijf zondagen georganiseerd waarbij een podium geboden wordt aan (jong) talent op het gebied van dans, theater, film en muziek. De Stichting Cultureel Forum Schiedam is in de huidige vorm sinds 2002 actief en bestaat uit kunstenaars, uitgevers, steden bouwkundigen en journalisten maar in principe kan iedereen zich opgeven om zitting te nemen in het Forum. Zij heeft als doel: het bevorderen van het culturele leven in de gemeente Schiedam door het organiseren van sympo sia, het ondersteunen van publi caties en andere initiatieven die het culturele leven in Schiedam kunnen bevorderen. De vijf professionals die voor de Schiedamse mix zijn uitgenodigd om een masterclass te geven zijn Annelies Prins, Mike Redman, Edwin Spek, Frank Tomei en Amy Gale. Gehoopt wordt dat er met deze bezetting een breed pu bliek aangesproken wordt. De se rie van vijf zondagen is een eer ste aanzet van het Forum. Jeugd Voorzitter Kirstain Houweling: "We hebben vijf professionals gevraagd een programma op te stellen met een masterclass- achtige opzet. Het streven is dat het programma ook de jeugd aan spreekt." Het museum, dat zijn tijdelijke huisvesting heeft in de Korenbeurs, verleent aan het pro ject haar volledige medewerking. Zo mag men op de betreffende zondagen gratis het museum in en zal het museum voor de perso nele bezetting zorgen en mag het Forum meeliften op de PR van het museum. "Afhankelijk van de ervaringen van de eerste serie 'Schiedamse mix' gaan we of het initiatief voortzetten op de nieuwe locatie van het museum aan de Hoog straat of we gaan kijken naar de mogelijkheden van een verder gebruik van de Korenbeurs na de verhuizing van het museum", al dus Houweling. Het Cultureel Forum vindt overigens dat het ge bruik van, de tegenover het Ste delijk Museum gelegen locatie, Monopole zeker ook een goede aanknopingspunt biedt om de se rie voor te zetten. Er zijn plannen om Monopole op te knappen en in de toekomst zal deze als film en theaterzaal dienst gaan doen. Talent Annelies Prins bijt op 16 januari het spits af. Zij zal dan een masterclass zang presenteren. Zij is nog op zoek naar Schiedams talent. De masterclass is bedoeld als openbare zangles, waarbij en thousiaste mensen die musical of klassiek zingen dit nu voor pu bliek kunnen doen. Of er werke lijk talent is in de Branderstad zal op 16 januari duidelijk worden. Wie zich op wil geven voor de masterclass-zang kan dit doen via anneliesprins@planet.nl. Men krijgt dan ook een lijst met liedjes uit musicals en opera waaruit gekozen kan worden. rieur ongezellig was. Bovendien zouden zij het op prijs stellen als bezoekers voedsel en drank wordt aangeboden en dat het zit comfort van de stoelen verbetert. De ruimte rond het bed zou wat ruimer moeten zijn en als een ge sprek met de zieke niet vlot dan willen zij wel televisie kijken en eventueel langer willen blijven." Polikliniek De meerderheid van de onder vraagde scholieren is ontevreden over de wachttijden in de polikli niek. Het ontbreekt er aan nieuwe tijdschriften, strips en computers waarop geïnternet en spelletjes gespeeld kunnen worden. Ook een televisie staat op het verlang lijstje van de leerlingen omdat dit een middel is om de wachttijd door te komen. Vandaag wordt het onderzoek van de Patiënten Advies Raad overhandigd aan de Raad van Be stuur van het Vlietland Zieken huis. immmmm SCHIEDAM SCHIEDAM - Bij een verkeers controle op de Koemarkt werden zaterdagmiddag zeventien auto mobilisten bekeurd. Tussen vier en vijf uur hielden zij zich niet aan de verplichte rijrichting. Ook negeerden een paar bestuur ders het rode verkeerslicht. SCHIEDAM - Een 47-jarige Schiedammer merkte zondag avond dat zijn auto, een zwarte Volkwagen Golf, was gestolen. Autodieven hadden zijn auto, die geparkeerd stond aan de Mons eigneur Nolenslaan weegeno- Tijdens een personeelsfeestje werd president-directeur Van Seumeren koninklijk onderscheiden door burgemeester Scheeres. mgn 66 foto: JOEP VAN DER PAL SCHIEDAM - Voor president-directeur van Mammoet Holding in Schiedam, de heer F.F. van Seumeren, was het zaterdag een grote ver rassing; hij werd tijdens een personeelsfeestje benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Deze Koninklijke onderscheiding wordt hem uitgereikt door burgemeester Reinier Scheeres. Van Seumeren begon in juni 1969 als planner in het 30 personeelsle den tellende bedrijf van zijn vader. Kort daarna kreeg hij de leiding over het bedrijf dat toen was uitgegroeid tot een regionaal werkend kraan verhuurbedrijf. In de jaren '70 werd het werkgebied uitgebreid en begon de specialisatie. Dit resulteerde in de loop der jaren in een toonaangevend bedrijf op het gebied van verticaal en horizontaal zwaar transport. In het begin van deze eeuw stond Van Seumeren aan de wieg van het plan om branchegenoot Mammoet over te nemen. Deze overname re sulteerde in een bedrijf van ruim 1600 man en 46 vestigingen in de ge hele wereld. In die periode werd het bedrijf verplaatst van de Meern in Utrecht naar een aan diep vaarwater gelegen terrein in Schiedam. Van Seumeren sleepte het contract binnen voor de berging van de Koersk, wat leidde tot wereldfaam voor Mammoet en Nederland. Het bedrijf ontving hiervoor de Koning Willem I Prijs. SCHIEDAM - Ruim 200 karateka's hebben afgelopen weekeinde deelgenomen aan de jaarlijkse strijd om het clubkampioenschap van Budo Instituut Weeland. De jongste deelnemers waren vijfjaar. Bij de senioren wonnen Robin Ooms en Isabel Mellegers in de open klasse. Bij de heren werd Michel de Wit tweede, Frank van Tienen derde en Nick Platje vierde. Bij de dames pakte Hadewig Halberg het zilver, Linda Deutz het brons en Joyce de Leij werd vierde. Zondag waren schoolkinderen de hoofdrolspelers in de levende kerststal. foto: MIRJAM VAN DER HOEK Fotograaf wint 'mieterse' prijs NansWolters De winnende foto is gemaakt door Wim Groenenboom. NansWolters Woensdag 22 december 2004 WÊKKÊÊÊÊKÊIÊÊKÊKÊKÊKÊÊIHKÊÊÊÊÊÊHÊÊÊHÊI Het Nieuwe Stadsblad 52 - 1442 Robin Ooms en Isabel Mellegers zijn zichtbaar blij met hun eerste plaats.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 17