Salades, soepen én Mexicaanse happen i 8 Ontdekkingsreis tussen echt en fictie Hoe goed is je Engels? MORE THAN PR Inschrijving Kia Driving Experience nog mogelijk Games Wees de belastingverhoging voor!!! Autoservice Eigenraam Met Oud en Nieuw voor de deur Gouda en de Tweede Wereldoorlog Fietsvakanties met kinderen Voorrondes talentenjacht beginnen weer Kozakkenkoor Woensdag 22 december 2004 ns-23 Salade als bijzonder voorafje, als voedzame lunch of als bijzonder hoofdge-recht: salades eten we in restaurants, thuis, bij een picknick en ook onderweg. Dus ook met de feestdagen. De beste salades is de nieuwste uitgave binnen de succesvolle serie van Inmerc Nederlandse Zuivel Organisatie. Een kookboekje dat bewijst dat je met sala des echt alle kanten op kan: met ingredi ënten als vis, vlees, kip, pasta, aardap pel... smaken als romig, zoet-pittig en friszuur... met een herkomst variërend van eigen land, Frankrijk, Spanje, Viet nam, Japan... Tel daarbij op een variatie in berei dingstijden en calorieën: salades voor drukke dagen, speciaal voor de slanke lijn, maar ook gerechten die juist prima passen bij een feestelijk etentje. Onver valste rundvleessalade, smeuïge pastasa lade met zalm, Thaise kipsalade, Marok kaanse couscoussalade met gegrilde groenten, wittekoolsalade met rook vlees, feestelijke aspergesalade, salade met veldsla, sugarsnaps en aardbeien en talloze andere gerechten. Inspirerende soepen In dezelfde serie is ook net uit De lek kerste soepen. En, omdat soep vaak als een volwaardige maaltijd kan worden be schouwd: lekkere hapjes erbij die het he lemaal af maken. Soep is altijd weer een inspirerend onderwerp. Niet alleen om dat je er zo heerlijk mee kunt variëren, maar ook omdat er steeds nieuwe manie ren te bedenken zijn om soep te presen teren. Als amuse bijvoorbeeld: een tuinbonen cappuccino met gebakken bacon in klei ne kopjes, als Oosterse woksoep in een pittig pannetje of bijna als een hoofdge recht: plakjes geroosterde eend, omringd door een pittige kokossoep met spinazie en papaja. De bouillon vormt de basis van elke zelf gemaakte soep. Daarom gaat De lekker ste soepen van start met praktische ba sisrecepten voor een goede, zelfgemaak te bouillon. Maar ook handige tips om bouillon te bewaren, te klaren en te ont vetten. En tot slot zijn er natuurlijk de dessertsoepen, verleidelijk, spannend van smaak en zeker het proberen waard. Tequila-limoenmayonaise In de niet minder verrassende uitgave Mexicaans ingrediënten als limoen, knoflook, pepers, maïs en avocado. Maak bij voorbeeld nacho's met avocado en garnalen, zalmspiesjes met tequila-li moenmayonaise, tortillataart met jala- penopeper, enchilada's met vlees in hete saus... Of natuurlijk de bekendere guacamole, diverse taco's, pittige salsa's en verfris sende dranken en toetjes. Daarover gaat het boekje Koken op z'n Mexicaans in de populaire reeks kookboeken van In merc Nederlandse Zuivel Organisatie op de markt brengt. Met talloze gerech ten die inspireren voor een bijzondere avond samen of juist met familie of een groep vrienden. Want het zijn stuk voor stuk recepten die vaak vooraf te bereiden zijn en met een kleine inspanning grote resultaten opleveren! De prijs van alle drie de uitgaven is €3,95. Kijk voor meer uitgaven van Inmerc bv op website: www.inmerc.nl den in ruimten waar carapatiën- D.A.P. Verdamper vertellen, de dierenarts van CEVA, de le- ten veel verblijven of slapen. De Raadpleeg hem voor meer infor- verancier van het product, Drs. dierenarts kan alles over de matie. Bellen kan ook en wel met Wessel Swart. Tel. 0174-643930. Gouda, een historische stad met unieke gebouwen, straten en monumenten. Zij herinne ren ons aan vroegere tijden, waaronder de periode van de Tweede Wereldoorlog. Over de verschillende woonwij ken van Gouda zijn ze verspreid, zo maar tussen de woonhuizen. Maar weet de Gouwenaar dit wel? In de aanloop naar 60 jaar bevrijding besteedt het Verzet smuseum Zuid-Holland aandacht aan de Tweede Wereldoorlog in haar eigen stad. Hierdoor hoopt het museum de historie van deze oorlog dichterbij de Gouwenaren te brengen. Aan de hand van ver schillende plekken in de stad en verschillende thema's worden de gebeurtenissen in de eigen leef omgeving in oorlogstijd weerge geven. Sinds II december 2004 tot en met maart 2005, Verzetsmu seum Zuid-Holland, Turfmarkt 30 te Gouda. Openingstijden: di t/m vr IO.OOu - I7.00u za t/m zo I2.00u-17.OOu Fietsvakantietouroperator Cy- cletours bundelt haar fietsvak anties niet langer in één dikke fietsvakantiebrochure: de reis organisatie brengt voor het 2005 seizoen haar fietsreizen uit in zes aparte brochures. De eerste brochure is 'Fietsvak anties met kinderen 2005' die nu verschenen is. Deze bevat ruim 30 fietsvakanties in Europa voor ouders met kinderen in de leeftijd van 4-13 jaar en van 13 tot en met 17 jaar. Nieuw zijn onder meer een kampeer-fietsvakantie op het eiland Rügen in Noord Duitsland, een reis in het westen van Corn wall, een reis door de Vallei van de Aude aan de Franse Midden- landse Zee kust en een fietsvak antie in Brabant in combinatie met 2 dagen België. (D De brochure kan opgevraagd worden via e-mail info@cycle- tours.nl, telefoon 020 - 52184 00 of via de website www.cycle- tours.nl. 'Pas de Deux' is een talenten jacht voor duo's uit alle kunst disciplines waarbij creativiteit het belangrijkste criterium is. De eerste 'Pas de Deux' was een groot succes. Een tweede editie kan dus niet uitblijven. Aarzel niet en doe mee! Maak een act met z'n tweeën van maximaal acht minuten en laat 'm zien in de voorronde op vrijdagavond 4 maart of zaterdag 5 maart. Ben je genomineerd voor de finale dan treed je op in de theaterzaal aan de Hennekijnstraat op zaterdag 12 maart. De hoofdprijs is een reis voor twee personen naar dé culturele stad van Europa: Parijs. Alle disciplines zijn welkom! Voorwaarde is wel dat een van de deelnemers cursist is bij de SKVR. Pas de Deux is een eve nement dat gezamenlijk wordt georganiseerd door alle kunst scholen van de SKVR. Dit zijn de Theaterschool, de Muziek school, de Schrijversschool, de Dansschool, de Beeldfabriek en de Vrije academie voor beelden de kunst. De visie is dat een com binatie van al deze verschillende disciplines een heel kleurrijk evenement oplevert, uniek in zijn soort. En dat bleek wel vorig jaar, de optredens waren verrassend gevarieerd en van een hoog ni veau. Veel cursisten van de SKVR gaven gehoor aan de op roep om deel te nemen aan Pas de Deux. Ze maakten maar al te graag van de mogelijkheid gebruik om hun talent en het resultaat van alles wat ze geleerd hebben in de les sen, in hun eigen presentatie te laten zien. Wil je meedoen met Pas de Deux maar ben je geen cursist bij de SKVR? Plaats een oproep bij vraag en aanbod op www.skvr.nl. Wil je meer weten of je opge ven? Bel of mail dan naar de the aterschool, Suzanne Jansen, 010- 4361366, s.jansen@skvr.nl Op veler verzoek dit seizoen al weer - in aansluiting op haar Europa Tournee - voor de tien de keer in de Nederlandse thea ters! Concertgebouw de Doelen, zaterdag 25 december-15.00 uur. Kaarten zijn te verkrijgen via Concertgebouw de Doelen tel. 010-2171717. Voor de meeste mensen een groot feest, maar voor veel honden een absolute ramp. De hond die het hele jaar door rustig, stabiel en gezel lig is, verandert rond Oud en Nieuw opeens in een emo tioneel wrak. Hij blaft of piept bij het minste of ge ringste, is opeens weer in continent, is schrikachtig en onderdanig, durft niet meer naar buiten en verliest zijn baasje geen seconde uit het oog. Voor hond en baas een regelrechte ramp; Oud en Nieuw is voor hen echt geen feest! Dergelijke problemen zijn in belangrijke mate te voorkomen. Iedere hondeneigenaar kan namelijk zelf veel doen om vuurwerkangst bij zijn of haar hond weg te nemen. Oud en Nieuw komt al weer dichterbij. Met een hapje en een drankje, gezellig met vrienden of familie terugkijken op het afge lopen jaar en plannen maken voor het nieuwe jaar. En met zijn allen genieten van het vuurwerk om 12 uur. Echter, voor veel hon deneigenaren is deze avond een regelrechte ramp... Want zelfs gewoonlijk rustige, emotioneel stabiele honden kun nen door het geknal en geflits van het vuurwerk in trillende, piepen de en wegkruipende wrakken veranderen. Maar iedereen kan helpen zijn trouwe huisgenoot rust te geven! Hier volgen enige adviezen: - Het is belangrijk dat zelf het vuurwerk te negeren. Ook al in de dagen voorafgaand aan Oud en Nieuw, wanneer het eerste ge knal begint. - Straf de hond niet als hij of zij toch schrikt en negeer elke vorm van angstig gedrag. Troost de Langzaam gaat de deur open en betreed ik de schit terende kamer van Atrus. Wat zal er gebeurd zijn dat ik nu weer terugkeer op de ze plek? De vorige avonturen staan me nog levendig op het netvlies gedrukt. Maar alles leek voorbij toen de twee zo nen van Atrus gepakt wa ren. Terwijl ik wat weg sta te dromen, gaat er achter mij langzaam een deur open. Ik hoor wat achter me en kijk om. Dan Eindelijk is het dan zover: Deel vier in de Myst-serie is er. 'Myst IV - Revelation' gaat verder waar 'Myst III - Exile' ons achter liet. Als het goed is, zullen in dit deel alle raadsels die nog niet opgelost zijn in deel 3 opgelost worden. Nieuwe verkenners van de 'Myst-serie hoeven echter niet bang te zijn dat ze eerst deel 1 tot en met drie zullen moeten spelen om het verhaal te begrijpen. Sinds de geboorte van Myst, nu ongeveer 10 jaar geleden is mijn hulp al regelmatig ingeroepen door Atrus, een laatste telg van het 'D'ni' ras, meesters van de 'Art of Writing'. Deze zoge naamde 'Art of Writing' stelt 'Atrus' in staat om via boeken ge naamd 'Sleutels' te linken naar talloze surrealistische werelden, elk met rijkdommen die ieders verbeelding te boven gaan. Maar zoals het in ook de echte wereld gaat, worden rijkdommen meest- hond evenmin, dit werkt namelijk als een 'beloning' voor zijn ge drag. - Houdt dit ook op de avond en nacht van Oud en Nieuw zelf vol. Zorg dan bovendien voor een vei lige omgeving waaruit de hond niet kan ontsnappen. Neem de hond mee in de (woon)kamer waarin u zelf zich bevindt, doe de gordijnen dicht en zet een rustig muziekje op. Hulp van de dierenarts Ook de dierenarts kan de hond helpen. Sinds ruim een jaar is de Dog Appeasing Pheromone (D.A.P) Verdamper op de markt. Deze revolutionaire verdamper bevat een synthetische vorm van het natuurlijke hondenferomoon. Een feromoon is een natuurlijke stof welke door de hond wordt uitgescheiden om andere honden gerust te stellen, waardoor stress en angst als sneeuw voor de zon verdwijnen. Deze feromonen kunnen alleen door soortgenoten worden waar genomen en hebben dus geen in vloed op andere dieren of op de mens. In de ruimte waar de hond het meest verblijft wordt een Ver damper in het stopcontact aange bracht. Vrij snel daarna gaat het dier zich beschermd en rustig voelen. Veel hondeneigenaars zijn enorm tevreden over de verdamper! Vanaf 2 tot 3 weken voor Oud en Nieuw wordt de D.A.P. Verdam per in een stopcontact geplaatst, in de ruimte waar de hond het meest verblijft of slaapt. De Verdamper blijft gedurende die gehele periode dag en nacht in het stopcontact, tot ongeveer 1 week na Oud en Nieuw of tot de ze leeg is. De D.A.P. Verdamper is absoluut veilig. Het stroomver bruik is nagenoeg nihil. Veilig heidshalve wordt gebruik afgera- al uiteindelijk toch gestolen. In de wereld van 'Myst' zijn het de zonen van 'Atrus' die hiervoor verantwoordelijk zijn. In het laatste deel lukte het me na veel moeite deze zonen te pakken te krijgen, maar in deel 4 blijkt dat ze zijn teruggekomen en moet ik dus weer vol aan de bak. 'Myst IV - Revelation' is geen standaard spel. Waar de meeste spellen zich voor het grootste deel baseren op actie, racen, vechten, en schieten, is dit spel een beetje een buitenstaander. Je speelt het spel met de muis, waarbij de muis een hand voor stelt Met de muis moetje ook de vele puzzels en raadsels te lijf, die je hersens zullen laten kra ken. Ga er echter niet van uit, dat je de puzzels in een half uurtje hebt opgelost. Maar als je ze dan eindelijk hebt opgelost, zal stap voor stap het verhaal steeds dui delijker worden. De omgevingen waar je je tijdens het spel door heen zal bewegen zijn schitterend vorm gegeven. Het lijkt soms net of je naar een film zit te kijken. Voor de geluiden en de muziek in het spel zijn Jack Wall en Peter Gabriel ingehuurd. De muziek en de specifieke achtergrond geluiden bij bepaal de scènes dragen bij aan de apar te sfeer in het spel. 'Myst IV - Revelation' is een mooi spel dat wars is van actie, schieten en ge weld. Het is een spel waar andere zaken de boventoon voeren. Het spel biedt rust, maar toch een grote uitdaging voor degenen die hun hersenen willen trainen en het geduld ervoor hebben. Het spel is geschikt voor personen vanaf 7 jaar en kan gezien wor den als een ontdekkingsreis door werelden die balanceren tussen werkelijkheid en fantasie. Voor de derde maal organiseert Kia Nederland de Kia Driving Experience. Volgend jaar april vormt het ruige en adembene mende landschap van Zuidwest Amerika 10 dagen lang het strijdtoneel voor de geselec teerde teams en hun auto's. De tocht wordt afgelegd in Soren- to's, maar ook de nieuwe Sport- age kan hier uitgebreid aan de tand gevoeld worden. In april 2005 vertrekken zes teams naar Amerika om daar een zinderend avontuur mee te ma ken. Door onherbergzame gebie den en Indianenreservaten trekt dan de Kia Driving Experience over stoffige, onverharde wegen. Zes verschillende teams, rijdend in Kia Sorento's en Kia Spoil ages, leveren een onderlinge strijd om de begeerde overwin ning te behalen. Laatste mogelijkheid tot inschrij ving. Deelnemen aan deze spectaculai re tocht is nóg mogelijk. Geïnte resseerde avonturiers kunnen zich tot 20 december a.s. in schrijven via www.kiadrivingex- perience.nl voor de laatste selec tie van het Kia team. Via deze site kan men zich ook opgeven voor een team van een van de partners van deze super uitdaging; het Algemeen Dag blad, Autoweek, Radio 538, Tis- cali of AutoTrack.nl die samen met het Kia team zullen deelne men aan het uiteindelijke avon tuur. Tijdens een pittige selectiedag in februari 2005 strijden de diverse geselecteerde teams voor de ver tegenwoordiging van een van de teams voor de uiteindelijke tocht in april. Kandidaten moeten ou der zijn dan 23 jaar en in het be zit zijn van een geldig Neder lands rijbewijs. Geïnteresseerde avonturiers kunnen voor overige voor waarden en on-line inschrijving terecht op: www.kiadrivingexpe- rience.nl.. Inschrijven voor het Kia team kan nog tot 20 december a.s. via www. kiadrivingexperience. nl. Onder het motto 'English in Action' is onlangs de aftrap gegeven voor de BBC Young Writers and Public Speaking Awards. Het is de tweede keer dat deze spannende wedstrijd voor scholieren ge organiseerd wordt. Maar liefst zo'n veertienhonderd scholen hebben de kans zich in te schrijven voor deze competitie, die een initiatief is van de BBC (Bri tish Broadcasting Corporation), de Netherlands-England Society en de British Council. Middelbare scholieren worden uitgedaagd hun En gels op een hoger niveau te brengen én unieke internationale ervarin gen op te doen. Na de regionale voorrondes en semi-finale in Utrecht vindt de nationale finale op 9 april plaats in het Vredespaleis in Den Haag. Waar het allemaal om gaat? De BBC Young Writers and Public Speaking Awards bestaan uit twee wedstrijden waarbij de Engelse taal centraal staat. De middelbare scholieren strijden om de eretitels 'the best story' en the best speaking session'. Scholieren kunnen zich door hun docent Engels door middel van een voorinschrijving tot 20 december aanmelden en zich tot 15 janu ari 2005 definitief laten inschrijven voor de BBC Public Speaking Awards. Voor de BBC Young Writers Awards geldt dit tot 31 januari. Voor meer algemene informatie website: www.bbcawards.com Per 1 januari 2005 gaan de belastingen op nieuwe auto's flink omhoog, afhankelijk van het type met 200,-tot 1.100,- Eigenraam biedt u nog een extra voordeel op direct te leveren auto's registratie kan in januari 2005 Peugeot 206 Pop'Art vanaf 12.250,- incl. Audio/CD speler en ABS remsysteem Peugeot 206 X-Design vanaf11.990,- Peugeot 206 Air-line vanaf14.520,- incl. Audio/CD speler en Airco Peugeot 206 XS 1.4-16V Pack vanaf 15.550,- incl. Audio/CD speler en Airco Peugeot 206 XS 1.6-16V JBL. incl. Metallic lak en Climate Control 17.780,- Peugeot 307 SW Navtech 1.6-16V vanaf 22.150,- Partner MPV 1.6-16V vanaf17.900,- Kom dus nu langs voor een messcherpe offerte Fokkerstraat 576 - Schiedam - (010) 462 20 22 www.eigenraam.peugeot .nl PEUGEOT WÊKÊÊKÊKÊÊHKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊM MHMMIWHÊÊËÊÊÊ de lekkerste salade Help j e hond met vuurwerk V Rob Peters

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 23