WOZ-portaal moet bezwaarschriften terugdringen StrÉIuma r t 't 28." PARKETLAND irado geopend 2e kerstdag geopend Rotary geeft kerstpakketten Ombudsman met vakantie Coffeeshop gesloten Wissel dicht Nieuws van de Hargahoeve Wachttijden in Stadswinkel opgelopen tot 45 minuten Kortweg Dienstverlening IRADO rondom de feestdagen in Schiedam. GALLUGALL SCHIEDAM SCHIEDAM - Deze week wor den ruim 500 kerstpakketten be zorgd door Thuiszorg Nieuwe Waterweg bij mensen met een krappe beurs in Schiedam. Het geld voor de kerstpakketten is door de Rotary Club ingezameld door onder andere het Groot Schiedams Dictee op 17 novem ber. Ruim 150 mensen namen deel aan het dictee. Voor elk goed geschreven woord werd geld gegeven door vele spon sors. Er is toen ruim 8400 euro bijeengebracht. Ook deed de Rotary Club Schie dam mee aan de Sponsorpunten- actie die 13 weken lang door de Gebroeders De Block werd ge organiseerd. Met medewerking van veel winkelende mensen werd ook daarmee een bedrag binnengehaald dat genoeg was voor nog eens twaalf kerstpak ketten. SCHIEDAM - Vanwege de kerstvakantie is er drie keer geen spreekuur van de gemeentelijke ombudsman in Schiedam aan de Noordvest 22-b. Op vrijdag 24 en 31 december en op vrijdag 7 januari vervalt het spreekuur. In die periode kunnen mensen wel terecht op elke dinsdagoch tend tussen 9.00 en 12.00 uur op het Rotterdamse inloopspreekuur op het Hofplein 33 in Rotterdam (tramlijn 1, halte Stadhuis). Voor dringende zaken is het telefoon nummer 010 - 4111600 te bel len. SCHIEDAM - Een coffeeshop aan het Broersveld is op last van de burgemeester direct gesloten voor onbepaalde tijd. De shop was dusdanig in overtreding, te veel softdrugs in bezit, dat hier toe besloten is. Bij een coffee shop op de Rotterdamsedijk werden enkele kleine overtredin gen geconstateerd, waarvoor de burgemeester een nadere maatre gel overweegt. De Lichtblauwe Brigade heeft samen met de regiopolitie Rot terdam-Rijnmond donderdag de twee coffeeshops gecontroleerd op het naleven van de voor waarden die zijn verbonden aan de vergunning. SCHIEDAM - De Wissel aan het Broersveld 123 is vanwege de vakantie gesloten van 25 decem ber tot en met 3 januari. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners uit het dierenasiel De Harga hoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de dierenopvang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Bandit en Bimbo. Bandit Deze reu van 9 jaar is erg sociaal, zowel met andere honden als met katten. Ook kan Bandit even al leen thuis blijven. Met de auto mee, kan ook prima. Ondanks dat dit zo'n makkelijke hond is, heb ben zijn vorige baasjes hem naar het asiel gebracht. Ze gingen uit elkaar gingen en hadden geen tijd meer voor hem. Wie heeft er wel tijd voor hem? Bimbo Bimbo is een zwart-witte poes van ongeveer een jaar oud. De naam Bimbo is verzonnen door de medewerkers van de Harga hoeve, want hoe deze poes echt heet, is niet bekend. Ze is gevonden op de Karne Beekstraat. Ook is niet bekend hoe ze doet. Wel weten ze in middels dat ze niet van andere katten houdt. Wie durft deze kat in huis te nemen? Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en an dere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. Nans Wolters SCHIEDAM - Iedereen van 14 jaar en ouder moet met ingang van 1 januari in het bezit zijn van een identifica tiebewijs. Die verplichting zorgt ervoor dat de afdeling Burgerzaken van de gemeen te op dit moment wordt overspoeld met aanvragen voor een persoonsbewijs. De afgelopen weken werden per dag zo'n 160 bewijzen aan gevraagd. Normaal zijn dat er zo'n 40 per dag. De verwachting is dat het aantal aanvragen in de kerstvakantie verder zal toenemen. Want ook scholieren tussen de 14 16 jaar zijn verplicht een identificatiebe wijs bij zich te dragen. Drukke dagen dus voor de medewerkers van de Stadswinkel. Teamleider Saskia Keijzer: "Wij merken dat vooral ouderen zich verplicht voelen een identifica tiebewijs aan te vragen. Sommi gen zijn niet in het bezit van bij voorbeeld een rijbewijs of pas poort en zijn bang een boete te krijgen als de politie naar een persoonsbewijs vraagt. Er zijn zelfs ouderen in verpleeghuizen die zich ongerust maken dat zij niet voldoen aan deze wettelijke verplichting." Zorgen Volgens Keijzer maakt deze groep zich te veel zorgen. "Het is niet erg aannemelijk dat deze ou deren in verband worden ge bracht met ongeregeldheden bui ten of in openbare gebouwen en dat de politie hen zal vragen naar hun persoonsbewijs. Toch voelt een aantal mensen dat in een ver pleeghuis woont zich verplicht aan de nieuwe wet te voldoen. Voor hen is het echter een hele onderneming om naar de Stads winkel te komen. De wachttijden zijn inmiddels opgelopen tot on geveer drie kwartier. En wie de aanvraag eenmaal heeft inge diend, moet na vijf dagen terug komen in de Stadswinkel om het document in ontvangst te nemen. Daarom komen in deze speciale gevallen medewerkers van Bur gerzaken naar het tehuis om een en ander te regelen." Ausweiss Overigens blijkt dat er ook men sen zijn die niet van plan zijn een persoonsbewijs aan te vragen. Dat doet hen namelijk teveel den ken aan de verplichte Ausweiss uit de Tweede Wereldoorlog. Het is opmerkelijk dat ook mensen die na de oorlog zijn geboren weigeren een bewijs aan te vra gen. Wie zich vanaf 1 januari niet kan identificeren, kan rekenen op een boete van 50 euro, jongeren tus sen de veertien en zestien jaar be talen dan 25 euro. De overheid verwacht dat de politie geen uit vluchten accepteert en iedereen die zich niet kan identificeren op de bon slingert. Niet alleen de politie en mare chaussee maar ook toezichthou ders, waaronder ambtenaren die de naleving van een bepaalde wet controleren, zoals belastingin specteurs, milieucontroleurs en boswachters, mogen naar een identificatiedocument vragen. Medewerkers van beveiligings bedrijven zijn volgens de wet geen toezichthouders en kunnen op grond van de Wet op de Iden tificatieplicht niet eisen dat men een persoonsbewijs toont. Wel mogen zij aan bezoekers vragen zich te identificeren in verband met de beveiliging van het ge bouw of de huisregels van een winkel. Saskia Keyzer wijst er voorts op dat het niet mogelijk is zich te identificeren aan de hand van allerlei pasjes, zoals een openbaarvervoerkaart, brommer- bewijs, collegekaart, bankpas of zwemabonnement. Hoewel het rijbewijs een alge meen erkend identiteitsbewijs is, kan het in sommige gevallen niet Marianne van Velzen SCHIEDAM - Hoeveel is je eigen pand nou eigenlijk waard volgens de Gemeente? Klopt het bedrag wel? Voor deze en andere vragen over onroerend zaak belasting (OZB) kan de Schiedammer sinds donderdag terecht op de gemeentelijke WOZ-por taal (wet Waardering Onroe rend Zaak) op het internet: www.schiedam.nl. Veel Schiedammers vragen zich af, als de aanslag van de OZB in de bus valt, hoe het bedrag wordt samengesteld. Jaarlijks tekenen vier procent van de Schiedam mers bezwaar aan tegen de aan slag. Zo'n percentage bezwaar schriften lijkt in eerste instantie mee te vallen, maar dat zijn er toch zo'n 1600 stuks. Om het aantal bezwaarschriften in de toe komst terug te kunnen dringen en om de Schiedammer van dienst te zijn, heeft de gemeente het afge lopen jaar hard gewerkt aan de totstandkoming van een internet site die inzicht verschaft over het bedrag dat men aan onroerende zaakbelasting moet betalen. 2e Kerstdag - vVn11.00 -17.00 uur Ben Smits, hoofd Heffing en Vor deringen van de gemeente, hoopt dat het portaal veel gebruikt zal worden door de Schiedammers. "Er is bijna een jaar hard aan de site gewerkt", zegt hij. "Dit is nou een mooi voorbeeld van goede communicatie. De klant is beter geïnformeerd en je creëert meer begrip." Het afgelopen jaar zijn alle on roerende objecten (woningen en andere gebouwen) gefotogra feerd, in totaal 40.000 objecten. Alle gegevens die de gemeente heeft over de grootte van het pand en andere relevante zaken zijn vervolgens aan het pand gekop peld. Wie op de website van de gemeente komt en klikt op het WOZ-portaal kan door wat per soonlijke gegevens in te vullen di rect een afbeelding van zijn wo- Genieten is ning zien met alle daarbij beho rende gegevens. "Zo kun je thuis met een kopje koffie in de hand controleren of de gemeente over de juiste gegevens beschikt met betrekking tot het pand", vertelt Smits. "En je kunt dan ook on middellijk daarover communice ren met de gemeente." Tarieven De tarieven die gehanteerd wor den staan helaas nog niet vermeld op het portaal. Dit zal pas in fe bruari gebeuren omdat dan de nieuwe tarieven voor de OZB voor de komende twee jaar wor den vastgesteld. Overigens vallen de tarieven van de OZB in Schie dam wel mee. Wethouder Ton de Swart licht toe dat de tarieven vergeleken met de omringende gemeenten, zoals Vlaardingen, Rotterdam en Maasssluis, tot de AA-team.nl 0900-0777 Vergelijk je rijk! Vereniging voor automobilisten 7500 m2 klassieke en moderne meubelen en verlichting Genieten Genieten Wij wensen u prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar Tandprothetische Praktijk Veringmeier 2e kerstdag geopend Schiedam - Vrijdag wordt in het kerkge bouw de Ark de kerstnacht ge vierd, een dienst voor en door kinderen vanaf 4 jaar. Verzame len vanaf 18.40 uur (bij de Dors- kerk) en om 19.00 uur start de tocht en gaan we via Kethel, al zingend op weg naar het kerkge bouw de Ark. Neem het lampje van vorig jaar weer mee of een waxinelichtje in een glazen pot met zand erin. In de kerk zingen we bekende oude en nieuwe kerstliedjes. - Nieuwjaarsbijeenkomst van Harpe Davids op 1 januari in het verenigingsgebouw De Tamboe rijn, Nijhoffplein 22, om 20.00 uur. Tijdens deze avond zullen onder andere de jubilarissen van het jaar 2004 gehuldigd worden en de trekking van de kerstloterij plaatsvinden. Kerkdiensten - Tijdens de nachtmis in de Sint Jan de Doper - Visitatieparochie zal een klein kerstoratorium ge zongen worden, dat werd samen gesteld door de bekende dichter Huub Oosterhuis. Aanvang van de viering is 21 uur aan de Mgr. Nolenslaan, nr. 99. Op Eerste Kerstdag is er om 10.30 uur eu charistieviering met samenzang. In beide diensten gaan Pater Leo de Jong O.P. en Pastor Lidwien Meijer voor. Op Tweede Kerstdag 10.30 uur woord- en communie viering met Pastor Lidwien Meij er. - In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur eu charistieviering met als voorgan ger pater K. Veltman met mede werking van het Liduinakoor. - Kerkdiensten in de Havenkerk aan de Lange Haven 70. Vrijdag 24 december om 20.00 uur; kerstavonddienst, zondag 26 de cember om 14.00 uur; familie kerstfeest en om 16.00 uur geza menlijke lunch. Vrijdag 31 de cember om 19.00 uur; oudejaars avond. - Op Eerste Kerstdag is er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek Warande/BK-laan) een kerkdienst om 9.30 uur waarin ds. W. van Sorge voorgaat. Op Tweede Kerstdag zijn er diensten om 9.30 uur (voorganger ds. W. van Sorge) en 16.30 (voorganger ds. W.N. Midddelkoop). Ouderenwerk - Oudejaarsavond in dienstencen trum de 4 Molens vrijdag 31 de cember voor de 55-plussers met. DJ Leon. De avond begint om 19.00 uur en eindigt om 0.30 uur, kosten 4 euro. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de receptie van het dienstencentrum aan de Burg. Honnerlage Gretelaan 57, maar kunnen ook aan de zaal gekocht worden. als zodanig worden gebruikt. Daarbij gaat het hoofdzakelijk om de verblijfstatus en nationa liteit. In deze gevallen is het no" dig in het bezit te zijn van een paspoort, identiteitskaart of vreemdelingendocument. De Stadswinkel op het Stads- erf is maandag geopend van 12.00 tot 16.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur. Donderdag tot 20.00 uur. Aanvragers dienen in het bezit te zijn van een goedgelijkende pas foto. De kosten bedragen 30,56 euro. De kaart kan na vijf werk dagen worden afgehaald en is vijf jaar geldig in alle EU-landen. van ïo.oo -17.00 uur lp in Capelle a/d IJssel laagsten behoren. "Schiedam komt wat dat betreft goed uit de bus", vindt hij. "We zitten nooit in de top." Bij de vaststelling van de komen de OZB zullen de tarieven naar beneden toe worden bijgesteld. Dit betekent nog wel dat men voor een gemiddelde woning on geveer 400 euro kwijt is. Huurders Ook voor huurders kan het WOZ- portaal handig zijn. Zij betalen immers ook als gebruiker een percentage OZB. Zij kunnen nu ook tijdig controleren of hetgeen zij betalen een redelijke afspiege ling is van de werkelijkheid en kunnen zelf aangeven als de ge gevens niet blijken te kloppen. "Fouten worden nu pas geconsta teerd als de rekening op de mat ligt", aldus De Swart. "We hopen dat met dit internet- portaal de burger eerder kan inspringen waardoor het aantal bezwaar schriften zal teruglopen." "Zie het als een handreiking naar onze klanten," voegt Smits er aan toe. Wie ook even wil kijken of de gegevens die de gemeente heeft over de woning kloppen kan te recht op www.schiedam.nl waar het WOZ-portaal te vinden is. Woensdag 22 december 2004 Het Nieuwe Stadsblad 52 - 1440 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. Wegener, nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een r van de Algemene Advertentievoorwaarden Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. Wegener Huis-aan-huiskranten Run op persoonsbewijzen i, In de Stadswinkel is een stormloop op het aanvragen van identiteitsbewijzen. GELDIG VAN DONDERDAG 23 T/M WOENSDAG 29 DECEMBER n 2698. v Rémy Martin VSOP Cognac 70cl Pechhulp va. 25,-p.j. AUTO BERGERS ALARMCENTRALES 188 wr per week Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht R'dam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Ring Rotterdam-Zuid Al 5 afslag 20 Ba rend recht/IJsselmonde Tel. 010-2921026 Meubelen Tel. 010-2921022 Verlichting Gratis parkeren voor de deur REMY MARTIN OPENINGSTIJDEN maandag van 11.00 tot 17.30 uur dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 1730 uur vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur www.straluma.nl Aanbieding geldt t/m 4 januari a.s. of zolang de voorraad strekt. Geniet, maar drink met mate. Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 van 12.00 tot 16.30 uur Kijk voor de spectaculaire aanbiedingen van deze dag op www.parketland.com Dirk de Derdelaan 11, Vlaardingen Tel. 010 43 43 860 (zie onze advertentie elders in deze krant) Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel Aalborg 15, Barendrecht Tel. 010 - 451 88 44 - Info: www.zuiderster.nl Rond de feestdagen verandert de dienstverlening van IRADO. Op zaterdag 25 december en 1 januari is IRADO gesloten. De dienstverlening is als volgt: Afvalbrengstation Op zaterdag 25 december (Eerste Kerstdag) en 1 januari (Nieuwjaarsdag) is het afvalbrengstation gesloten. Afval Apart Punten (AAP-en) De Afval Apart Punten zijn op 31 december en 1 januari gesloten in verband met de jaarwisseling. U kunt op deze dagen geen oud papier, glas, textiel en kleine elektrische apparaten kwijt. Uw Kerstbomen na de feestdagen Tips om uw kerstboom kwijt te kunnen: Zelf verkleinen en in uw GFT-container doen; Meegegeven aan de vuilnisman; Naar Afvalbrengstation brengen. IRADO wenst u aangename feestdagen en een schoon 2005! NV IRADO Van Heekstraat 15, 3125 BN Schiedam. Telefoon (010) 262 1000 E-mail: info@irado.nl Onderdeel van de ONS Groep

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3