VERBETERPLANNEN VOOR BINNENSTAD E EXTRA MEEVALLER |?j """i5'rmg re u Colofon Spreekuren Unit Noord Unit Nieuwland Unit Stad www.woonplus.nl w dGCGmbGr 200Zj. plus MEER KANSEN EN KEUZEVRIJHEID BIJ HET ZOEKEN NAAR EEN HUURWONING NIEUWLAND NIEUWS WEER IN DE BUS WINTERSE SFEREN IN HARTJE SCHIEDAM SMAKELIJK ETEN! EINDEJAARSBIJEENKOMST DR. WIBAUTPLEIN Woonplus wenst u fijne kerstdagen en een goed en gezond 2005 "O O O Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam 010 - 2045100 Openingstijden maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Verhuur/algemeen: 010 - 2045101 010 - 2045102 010 - 2045103 010 - 2045104 Reparatieverzoeken: 010 - 2045201 010 - 2045202 010 - 2045203 010 - 2045204 1 aandacht Woensdag 22 december 2004 ns-7 IE Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wet telijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en rege lingen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010 - 2045260 E-mail: wps@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 26 januari 2005. De complexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op ver keerde dagen buitenzetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Om de complexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders in Noord houden (vrijwel) elke werkdag spreekuur. Van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 10.30 uur en van 15.00 tot 15.30 uur. Groenoord-Midden (wo. gesloten) Hans Scholte D. Schaferplein 14 Groenoord-Zuid (ma. gesloten) Mike Kissami Kantoor Woonplus Schubertplein/Lisztplein (vr. gesloten) Kees van Ruiven Lisztplein 241a Heijermansflat (ma. t/m do, vri. alleen 's ochtends) Wim Molenkamp Kantoor op begane grond Zwaluwlaan (di./do./vr. alleen 's ochtends, ma./wo. alleen 's middags) Rob Vollendam Kantoor in onderbouw Beethovenplein (ma. wo. 's ochtends, di. alleen 's middags) Rob Vollendam Kantoor in onderbouw De complexbeheerders in Nieuwland houden van maandag tot en met donderdag spreekuur van 13.00 tot 14.00 uur. Buurtpost 'Troelstralaan' Harry Nagel Troelstralaan 83 Buurtpost 'Klaas Kater' Erik Goovaart Klaas Katerstraat 126 Buurtpost 'B.H. Gretelaan' Dennis Ingenkamp B.H. Gretelaan 263 1 i Centrum (di./do. van 10.00-11.00 uur) Patrick van Waart Bagijnhof 20 Schiedam-Zuid (di./do. van 10.00-11.00 uur) Henk Polak Oude Maasstraat 14 Schiedam-Oost (di./do. 8.30-9.30 uur) Ab Vietje Wattstraat 35 WoonplusNieuws N.a.v. inloopavond Tien voor Schiedam De opkomst tijdens de inloopavond was hoog Op 9 december vond in het Oude Stadhuis op de Grote Markt een inloopavond plaats waarbij onder meer de resultaten van 'Tien voor Schiedam' werden gepresenteerd, de bewoners enquête die onlangs is uitgevoerd door Bewonersvereniging Schiedam Centrum (BVSC). Inzet is om met alle partijen te werken aan het bevorderen van de leefbaarheid. Naast de BVSC, Woonplus, gemeente Schiedam, ONS en SWS is het van groot belang dat ook de bewoners zich willen inzetten voor de leefbaarheid in hun stad. Woonplus presenteerde tijdens de bijeenkomst enkele plannen om het wonen in de binnenstad op korte termijn te verbeteren: De samenwerking met bewoners, politie, ONS en gemeente Schiedam wordt verstevigd door open, actief overleg De leefbaarheid en woonkwaliteit in de bin nenstad wordt verbeterd door een betere controle op o.a. verloedering en vandalisme via onze complexbeheerders Woonplus gaat sociale overlast met nog meer inzet aanpakken De toegang van het Weeshuis wordt gewijzigd; daarnaast wordt gewerkt aan het verbeteren van de sociale samenhang Bij het Raam worden de bergingen op het mid denterrein gesloopt en wordt de tuin opnieuw ingericht De toegang tot de garage Nieuwe Buurt 1-20 wordt gewijzigd Woonplus gaat de mogelijkheden onderzoeken voor nieuwe manieren van woningtoewijzing gericht op het zo goed mogelijk afstemmen van woonwensen en woonmilieus Foutief geplaatste schotelantennes worden aangepakt Woonplus gaat het onderhoud van tuinen stimuleren door gerichte acties De overheid heeft besloten dat huurders die gebruik maken van huursubsidie in 2005 een een malige meevaller krijgen. Alle huursubsidiebedragen zullen eenmalig met 30 worden verhoogd. Bij onze huurders die via automatisch incasso of per acceptgirokaart betalen, wordt dit bedrag in januari 2005 automatisch op de huur in mindering gebracht. Alle overige huurders, die zelf hun huur overmaken, moeten het bedrag zelf verrekenen. Nieuwe woonruimteverdelingsysteem 1 januari 2005 van kracht Zoekt u een huurwoning in Schiedam of één van de omliggende gemeenten? Dan heeft u per 1 januari 2005 te maken met andere regels. In de stadsregio Rotterdam krijgen woningzoekenden meer keuzevrijheid bij het zoe ken naar een nieuwe woning. Voor een groot deel van de vrijkomende corporatiewoningen worden geen eisen meer gesteld aan inkomen of de grootte van uw huishouden. Degene met de langste inschrijfduur krijgt de woning als eerste aangeboden en het begrip woonduur komt te vervallen. Starters en doorstromers krijgen hier mee gelijke kansen. Overgangsperiode Om te wennen aan de nieuwe regels geldt een overgangsregeling. Doorstromers die zich vóór 1 januari 2005 inschrijven, kunnen nog tot 1 juli 2006 een deel van hun woonduur laten omzetten in inschrijfduur. Uit onderzoek blijkt dat men inschrijfduur het meest eerlijke selectiemiddel vindt. Het woonruimteverdelingsysteem is aangepast om het meer te laten aansluiten aan de woonwensen van dit moment. Vanaf 1 januari 2005 werkt de woonruimteverdeling in de stads regio Rotterdam volgens het motto: 'Zonder regels waar het kan, sturen waar het moet'. Zonder regels waar het kan Een groot deel van de vrijkomende woningen wordt aangeboden zonder voorwaarden, zoals inkomen of grootte van de huishoudens. Dit betekent dat een woningzoekende meer keuzevrijheid heeft. Zo kan men voortaan bepalen welke woning men wil bewonen tegen welke prijs. Daarnaast kunnen woningzoekenden uit een groter deel van de aangeboden woningen kiezen. Sturen waar het moet De woningmarkt is niet in de hele stadsregio Rotterdam hetzelfde. Corporaties hebben daarom de mogelijkheid om met de gemeente afspraken op maat te maken voor een deel van het aanbod. Hiervoor worden aanvullende voorwaarden gesteld. Daar waar nodig worden ook voorwaarden gesteld om bijzondere doelgroepen aan een woning te helpen. Krant of website Ook in de nieuwe werkwijze zullen vrijkomende woningen geadverteerd worden via de tweewekelijks verschijnende woonkrant Woonnet Rijnmond en de gelijknamige website (www.woonnet-rijnmond.nl). De woningzoekende maakt zijn keuze en degene met de langste inschrijfduur krijgt de woning als eerste aange boden. Bent u op zoek naar een aantrekkelijke koop woning in Schiedam, neem dan ook eens een kijkje op www.woonplus.nl. Een dezer dagen valt in Nieuwland de nieuwe editie van Nieuwland Nieuws in de bus. Deze wijkkrant wordt gemaakt door o.a. bewoners van Nieuwland en medewerkers van de gemeente Schiedam, Woonplus, politie en Stichting Welzijn Schiedam. De redactie is blij met reacties van bewoners na de voorgaande editie en verheugd over de recente uitbreiding van het redactieteam. In de krant, die eventueel ook af te halen is bij Communicatiebureau Nieuwland aan de Nieuwe Damlaan 760, staan o.a. artikelen over: Coverstory: Sloopmanifestatie Parkwegplein Nieuwland Tentoonstelling Resultaten van de Dag van de Dialoog Voortvarende Tamilvereniging Akaram Tamil Payitakam Buurtplus Dr. Kuyperlaan Een dagje mee met... Wijk- en Bewonersvereniging Wonen en Leven Nieuwland Kunstwerk Cor Kraat aan de Mgr. Nolenslaan Sponsoring Woonplus Van 16 december 2004 tot en met 9 januari 2005 staat het Stadserf in het teken van Winterhart Schiedam. Een winters spektakel dat de kerst gedachte, schaatsplezier, muziek en kinderactiviteiten combineert in het hart van Schiedam. Bezoekers van Winterhart kunnen ruim twee weken lang genieten van alles wat met winterse gezelligheid te maken heeft. Denk hierbij o.a. aan een levende kerststal, diverse zangkoren, een kerstmarkt, live muziek, schaatsles, sport en spel op het ijs en vele andere activiteiten. Woonplus is één van de sponsors van Winterhart Schiedam. We ondersteunen dit initiatief, omdat we ook hiermee een bijdrage willen leveren aan de vitalisering van Schiedam. Schaatsbaan Een onderdeel van Winterhart is de schaatsbaan. In voorgaande jaren werd in december een schaatsbaan geplaatst bij NS-station Schiedam Centrum om de aandacht te vestigen op de ontwikkellocatie Schieveste. Deze keer geen schaatsbaan achter het station, maar op het Stadserf. Vier weken lang kan op 600 m2 ijs wor den geschaatst door jong en oud. Schaatsen kunnen eventueel worden gehuurd en ook is het mogelijk om schaatslessen te volgen. Koude han den kunnen worden gewarmd aan een kop warme chocomelk dan wel glühwein op het buitenterras of in de verwarmde feesttent met uitzicht op de schaatsbaan. Kijk voor meer infor matie op www.winterhart.nl Actie automatische incasso Simon van Vliegen uit Nieuwland is deze maand één van de drie winnaars van onze automatische incasso-actie. Op de foto krijgt hij een dinercheque uitgereikt uit handen van Mirjam Tilman, mede werkster verhuur van Woonplus. De andere winnaars van deze maand, de familie Arnold en mevrouw Schenk, hebben de dinerbon, die recht geeft op een diner voor twee in restaurant 't Oude Raedthuys in Schiedam Kethel, inmiddels thuisgestuurd gekregen. Bij onze automatische incasso-actie belonen wij elke maand drie huurders, die op deze manier betalen. Wilt u ook in de prijzen vallen? Haal dan snel een machtigingskaart op ons kantoor aan de Valeriusstraat 3. Misschien bent u volgende maand wel één van de gelukkigen en mag u ook aan tafel op onze kosten. Op de dag van verschijning van het Woonplus Nieuws - woensdag 22 december - wordt er op het dr. Wibautplein van 16.00 - 19.00 uur een feestelijke eindejaarbijeenkomst gehouden. De estafette actie 'Schoon Heel en Veilig Nieuwland 2004' wordt officieel afgesloten. Op maandag 8 maart gaf Woonplus directeur-bestuur der Karin van Dreven het startschot voor de estafette. Verschillende instanties deden mee aan de estafette, die zoals de naam al zegt, tot doel had Nieuwland een schoon heel en veiliger aanzien te geven. Er is een fotoreportage te zien van de schoon, heel en veilig karavaan, die tot november door de wijk trok. Tijdens de feestelijke bijeenkomst wordt het start sein gegeven voor het buurtpreventieteam dat vanaf vandaag in Nieuwland actief wordt. Hebt u de krant op een vroeg tijdstip ontvangen? Neem dan nog even een kijkje op het gezellig ingerichte Dr. Wibautplein. i L» voor de klant leefbaarheid J thuis wonen V V

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 7