ZONDAG 2 JANUAW geopend eindejaars aanbiedingen Veel belangstelling voor nieuwbouw Monster Ervaring beschikbaar voor ondernemers Ir 2005 H. van Dijke Verhuizingen 300.000, Lederen bankstel 3+1+1 500 nr* classiek Lederen bankstel 3+1+1 DVD EEN VESTIGINGSCOÖRDINATOR Alleen spelen is geen bal aan giro 55 2000 Wraps Ribbon store Onze cliënten zoeken een huis in uw regio! -^iï^iiïÖNDÏme To T/ZAfËmC 2005 11.00-17.00UW Uitstekend z comfort uit voorraad leverbaar, keuze uit diverse kleuren van 3495.* en moderne meubelen en verlichtin Uitstekend zitcomfort uit voorraad leverbaar, keuze uit diverse kleuren van 3495.- GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR OPENINGSTIJDEN 4/ www.straluma.n Nans Wolters SCHIEDAM - Bij de presentatie van jaarverslag 2003 concludeerde voorzit ter Bram Lopik van de Stichting Woonpromotie Schiedam dat de orga nisatie kan terugkijken op een produc tief jaar. "Vooral de voorbeeldfunctie die de stichting ten opzichte van om ringende gemeente vervult stemt tevre den", aldus Lopik. "Want nergens in de regio worden zoveel huizen gebouwd als in Schiedam. In 2003 werden 357 woningen opgeleverd, 118 eengezinswoningen en 239 appartemen ten. Daartegenover stond weliswaar de sloop van 306 woningen. Verder daalde het aantal beschikbare woningen door renovatie met 243. In de loop van 2003 werden ruim hon derd woningen echter weer bewoond. Hierbij was onder meer sprake van splitsing of samenvoeging van woningen of verbouwing van bedrijf tot een woning." Het bestuur van de stichting verklaart dat het adressenbestand van het Woon Informatie Centrum (WIC) aanspreekpunt van de stichting, vorig jaar met gemiddeld 72 inschrijvingen per maand toenam. De website www.woneninschie- dam.nl trok in 2003 maar liefst 1588 bezoe kers per maand. Aantrekkelijk Het doel van de Stichting Woonpromotie Schiedam richt zich op het promoten van de stad als aantrekkelijke woonstad. De stichting werd in 1996 opgericht om de verkoop en verhuur van woningen in het duurdere seg ment van de woningmarkt, te bevorderen. Aan het hoofd van de stichting staat de Raad van Aangeslotenen die bestaat uit een af vaardiging van de gemeente Schiedam, ma kelaars, projectontwikkelaars en Woonplus. De gemeente ondersteunt de stichting jaar lijks met 27.220 euro. Ook sponsors als ONS en Belangenorganisatie Appartementseigena ren steunen de organisatie financieel. Volgens voorzitter Bram Lopik maakt Schie dam inmiddels voor wat betreft de woning markt een kwaliteitsslag. "Er worden niet al leen huizen gebouwd waar veel vraag naar is, maar ook de kwaliteit van de woonomgeving krijgt aandacht." Eigen loket Door de drempel voor bezoekers zo laag mo gelijk te maken opende de stichting in de Stadswinkel een eigen loket. Woningzoeken den kunnen bovendien via een informatiezuil van het WIC zelfstandig op zoek gaan naar een woning en tevens via het WIC reageren op het aanbod in de woonkrant. Woonpromo tie Schiedam organiseert regelmatig themad agen die in de regel druk worden bezocht. Er was onder meer veel aandacht voor het Zweedse Wonen en voor Wonen in Schiedam. Volgens het bestuur is het opmerkelijk dat tachtig procent van de bezoekers afkomstig is uit Schiedam. Een advertentiecampagne in twee dagbladen, zo bleek uit een enquête, le verde weinig respons op. De stichting ver wacht dat bij het actief promoten van Schie dam als woonstad, succes niet kan uitblijven. Aileen beseft dat het voorbij is. Ze weet dat aan de ande re kant van de lijn de politie meeluistert. Als ze nu toe geeft dat zij alleen verant woordelijk is voor de moor den, zal ze de doodstraf niet meer kunnen ontlopen. Maar ze heeft er genoeg van. Het leven heeft geen zin meer voor haar. "Ja Selby, ik heb de moor den gepleegd. Jij had er niks mee te maken." Aan de an dere kant van de lijn klinkt een zucht van oplichting. Langzaam legt Aileen de hoorn neer terwijl een traan over haar wang biggelt... Aileen Wuornos, de eerste vrou welijke serie-moordenares in Amerika werd op 9 oktober 2002 ter dood gebracht voor de moord op 7 mannen. In de film 'Monster' wordt in detail getoond hoe ze de zeven mannen in koe len bloede doodschiet. Het waren klanten waarmee ze aanpapte. Als de mannen haar dan meena men voor sex waren ze ter dode opgeschreven. Maar zo zwart-wit als het hier staat was het niet. In de film is duidelijk te zien, hoe Aileen verscheidene pogingen onderneemt om het rechte pad vast te houden. Bij de eerste moord heeft ze pech, dat de klant die ze oppikt een psychopaat is die haar vastbindt, mishandelt en verkracht. Slechts met een uiter ste krachtinspanning weet ze het pistool van de man te pakken te krijgen en schiet hem dood. Nor maal gesproken zelfverdediging.. Maar omdat Aileen een prostitu ee is die ook al diverse keren in de bak heeft gezeten, gaat ze er van uit dat de politie haar toch niet zal geloven. Ze wordt echter niet gearresteerd voor deze moord omdat de politie niet op haar pad komt. Monster is een keiharde film die een onverbloemde blik geeft op een vrouw die wel goed wil doen maar mede door de omstandighe den uiteindelijk toch volledig ten onder gaat. Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf staan er bij be slissingen over belangrijke za ken vaak alleen voor. Medewer kers of anderen om keuzes mee te bespreken, zijn er vaak niet. Wat nog lang niet alle onderne mers weten is dat ze in derge lijke situaties een beroep kun nen doen op oud-ondernemers of gepensioneerde managers met veel bedrijfservaring. Bij Ondernemersklankbord staan landelijk 240 consulenten klaar om te helpen. Stichting Onderne mersklankbord geeft op deze ma nier al 25 jaar advies aan onder nemers in het midden- en klein bedrijf. Dit jaar krijgen landelijk ruim 2.500 ondernemers advies. Be staande en vooral beginnende ondernemers die te maken heb ben met lastige zaken, moeilijke vragen of ingewikkelde proble men kunnen gebruik maken van oudgedienden met frisse ideeën. En die raad hoeft niet duur te zijn. Wanneer cliënten voor mini maal euro 75 donateur worden van Ondernemersklankbord, kunnen ze gedurende een periode van 12 maanden advies krijgen. Wanneer ondernemers zich ervan bewust zijn dat ze tijdig aan de bel moeten trekken, kan voorko men worden dat een operationeel probleem een financieel pro bleem wordt. Met alle gevolgen van dien. De consulenten bren gen hun ervaring en netwerk mee. De consulentengroep kan verder gebruik maken van de kennis van specialisten op velerlei gebied, zoals marketing- en organisatie deskundigen, juristen, accoun tants, personeelsmanagers en mensen uit de bankwereld; kort om een scala aan ervaring. De meeste ondernemers zijn goed in hun vak, maar hebben problemen met bijkomende zaken. Dan is het moment aangebroken om Ondernemersklankbord erbij te halen om zo met steun van een consulent te proberen de zaken weer vlot te trekken. Sinds vele jaren bestaat er samenwerking met Kamer van Koophandel. Ondernemersklankbord is te bereiken via telefoon 070- 3490600 of www.ondernemers- klankbord.nl. Biblio PROBIBLIO ZOEKT VOOR DE VESTIGING MAASDIJK VAN DE STICHTING BIBLIOTHEEK WESTLAND 1.0. OP KORTE TERMIJN gehandicapte kind NSGK. Elk kind speelt mee. ROTTERDAM, Van der Meijdestraat 24-D Stienstra beleggingen bv 045 - 563 83 00 www.stienstraB.nl Peperstraat 14 Vlaardingen Tel. 010 2343371 www.wraps-ribbonstore.nl Wenst u allen een voorspoedig en gezond We zijn gesloten vanaf 1 jan tm 17 jan Daarna weer graag TOT ZIENS Stienstra beleggingen bv 045 - 563 83 00 www.stienstraB.nl Bel Gratis; 0800-0224442 www.hvandijke.nl Schiedam Spaland Schiedam Oost Schiedam West Dop Dop Vastgoed BV Woensdag 29 december 2004 ns-17 maandag van 11.00 tot 17.30 uur dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.30 uur vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur ucun wmm mm Strfiu ma eerlTlfWLraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-292 10 26 Meubelen Tel. 010-292 10 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid Al5 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde Rob Peters m/v 14 uur per week ALGEMEEN De Bibliotheek Westland is per 1 januari 2005 een feit, na afronding van de fusie tussen de bibliotheken van Naaldwijk (w.o. Maasdijk), 's-Gravenzande, Wateringen, Monster en De Lier. DE FUNCTIE De vestigingscoördinator zorgt samen met de mede werkers van de vestiging voor een optimale uitvoering van werkzaamheden in de front-office ter plaatse, waarbij klantgerichtheid (in de breedste zin van het woord) prioriteit heeft. In de vestiging Maasdijk worden de werkzaamheden door vrijwilligers verricht. HET PROFIEL Voor deze functie zoeken wij een collega die gericht is op samenwerking en die beschikt over probleemoplossend vermogen, met leidinggevende capaciteiten en biblio theekervaring. Ml ProÖibiio, gevestigd in Hoofddorp, ts werkgever ARBEIDSVOORWAARDEN Conform de CAO Openbare Bibliotheken. Het salaris is gebaseerd op schaal 6 (min. 632,- en max. 862,- bruto per maand bij een werkweek van 14 uur). U werkt op maandag-, dinsdag- en woensdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur en vrijdagmiddag en -avond. INFORMATIE Voor meer informatie over de functie kunt u contact opne men met Marieke Montenarie, lokaal manager in Naaldwijk, tel. 0174-626679. Voor informatie over de sollicitatieproce dure en arbeidsvoorwaarden kunt u zich richten tot Herman Korf, personeelsconsulent, tel. 023-5546393. SOLLICITATIE U kunt tot 14 januari 2005 reageren onder vermelding van het vacaturenummer 04P0759, via vacature@probiblio.nl of per brief gericht aan het hoofd P&0, Postbus 485, 2130 AL Hoofddorp. voor het personeel ven ongeveer 110 bibliotheken in Noord- en Zuid-Holland. Werken in «tre sector betekent dal u een bijdrage levert aan het dynamische proces van verspreiding van Informatie, kennis en cultuur. ProBiblio wil graag dat haar personeelssamenstelllng een afspiegeling vormt van de regionale beroepsbevolking. Vooral allochtonen en jongeren nodigen wij daarom uil om ome organisatie te komen versterken. ACOWSttlE HAAS AMHBOare VAN 0EZE AOVESfEHTtE W0R0I NISI OP PSUS GESIEIO Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, werkplekken en woonhuizen. Samen kunnen we een hoop klaarspelen. Doet u mee? Amsterdam www.nsgk.nl nederlandse stichting voor het SCHIEDAM, Parkweg 317 Aan de rand van het centrum, boven winkels, op de 3e verd. gel. 3 kmr app. Ind.: entree, tochtportaal, gang, toilet, nette keuken, woonk. 20m2,2 slaapk. resp. 11m2 m. toegang tot balkon en 10m2, badk. m. bad en v.w. Koopsom 6 93.500,- k.k. Nabij winkels, openbaar vervoer en uitvalswegen, op de 3e verd. gel. 3 kmr app. Ind.: entree, hal, toilet, nette keuken, woonk. ±25m2,2 slaapk. resp. 115m2 en 7m2, balkon, doucheruimte. Het app is v.v. eigen CV-combiketel, actieve VvE. Ideaal voor starters! Koopsom 109.500,- k.k. Kantoor Heerlen, Kruisstraat 56,045 - 563 83 00. Tevens specialist in onafhankelijk hypotheekadvies. SCHIEDAM, Westfrankelandsestraat 56-A Nabij centrum en metrostation, op de beg, gr. gel. 2 kmr app. m, uitbouw en tuin. Ind.: Entree, gang, toilet, woonk. m. open keuken 30m2, slaapk. 115m2, uitbouw achterz. m. doucheruimte en toegang tot roy. tuin m, berging. Koopsom 92.500,- k.k. Kantoor Heerlen, Kruisstraat 56,045 - 563 83 00. Tevens specialist in nnafhankelijk hypotheekadvies. mm Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam 010 - 4261224 Rotterdamsedijk 437 3112 AS Schiedam Tel. 010-473 88 88 Fransenstraat 4b 3131 CC Vlaardingen Tel. 010-246 00 00 Het totale aanbod op www.dopendop.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 17