'Schiedam heeft verrassend veel te bieden' 't Vierkantje is Schiedams bekendste ontmoetingsplek Dupont ERA-Makelaars zorgt voor optimale verkoop £v Op naar een nieuw jaar Ijsbaan nog even open Marketing opdracht Naar de moskee COLOFON Koopzondag op 2 januari Kijken naar het schaatsen Woensdag 29 december 2004 ns-4 Als deze editie bij u in de bus is gevallen staat het jaar 2005 al op de stoep. Gereed om ons te ontvangen. Met onze ideeën, onze wensen, onze voorne mens. Wensen zullen er vast meer zijn dan in één jaar tijd te realiseren is. Dat hoop ik ten minste. Gerard Verhulsdonk pleegde wel eens te zeggen: "er moet wat te wensen blijven, anders kan het geen Sinterklaas meer worden." Eén van mijn wen sen werd in 2004 gerealiseerd. De start van de bouw van Het Land van Belofte. Niet meer aan bezoekers van de stad hoeven uit te leggen waarom dat stuk grond op een zodanig prominente plaats in het centrum er zo bij ligt. Nee, er wordt nu gebouwd. En in 2005 zullen we steeds meer van het project gaan zien. Zul len we er vast ook iets van vin den. Mooi of lelijk op z'n minst. En ik weet wel dat een stad nooit klaar is, maar toch, als Het Land van Belofte is inge vuld is dat heel belangrijk voor het beeld en het functioneren van het centrum. Met een prachtig gerestaureerde Grote Kerk, idem het Stadhuis op de Markt en eind 2005 het voor malige Sint Jacobs Gasthuis aan de Hoogstraat dat in de eerste helft van 2006 weer door Het Stedelijk Museum Schiedam in gebruik genomen wordt. Fantastisch gave ele menten in het stadshart. En voeg daar de Korenbeurs maar bij. Want Jan des Bouvrie heeft Schiedam dan wel niet veel nagelaten, wel een weer heel fraaie Korenbeurs. En als Het Stedelijk Museum Schie dam weer is teruggekeerd naar de Hoogstraat dan moet de Korenbeurs een openbare functie behouden. Het moet van binnen gezien kunnen blij ven worden. Philip Freriks bezocht in het programma Museumgasten Het Stedelijk Museum Schie dam in de Korenbeurs. Hij was nog nooit in Schiedam ge weest. Hij voer met de fluister boot door de Lange Haven en was als iedere bezoeker die nog niet in Schiedam is ge weest, blij verrast. "Als u wilt weten hoe Rotterdam er voor de oorlog uitgezien heeft, moet u naar Schiedam gaan", hield hij de kijkers voor. Er zijn inmiddels al heel wat bezoekers in Schiedam ge weest die aan Schiedammers vertelden hoe mooi hun stad is. Niet ingezetenen verbazen zich vaak over het negatieve denken van Schiedammers over de eigen stad. In kranten lees ik soms ook reacties waar bij ik denk: het lijkt wel of het sommige stukkenschrijvers niet past dat Schiedam ook positief ervaren wordt. Wat is dat toch? Begin volgend jaar gaat de Koemarktbrug er voor een paar maanden uit. Dan kun je gedurende de hele periode na tuurlijk klagen over de overlast en menen dat dit weer typisch Schiedams is; Je kunt ook zeg gen: Fijn, er komt een nieuwe brug. Toch? Als ik waar ook in het land een groep collega's tref dan is er altijd wel het mo ment dat we praten over het wel en wee in onze gemeen ten. En als ik ze dan heb aan gehoord is het net of ze alle maal uit Schiedam komen. M.a.w. "typisch Schiedams" bestaat niet in de negatieve context. Hooguit voor degene die niet verder denkt dan z'n neus lang is. Typisch Schie dams bestaat wel als het gaat om het unieke van de stad. En het unieke bestaat niet alleen uit het verleden. Het is ook het heden. Een stad in ontwikke ling. Hebt u al eens door Sveapar- ken gelopen? Door het Schie- hart? Langs de Metro-sta tions.? Dat gebeurt ook in Schiedam. Het is een VW di recteur eigen dat hij 'het beste' van zijn stad aanprijst. Logisch toch? Dat is zijn job. Bovendien, wat doen we zelf als we op vakantie zijn of een dagje uit? Dan willen we toch ook juist de mooie, leuke en interessante dingen zien van het gebied dat we bezoeken? Laten we in 2005 eens wat meer van juist die mooie en interessante dingen van Schie dam genieten. De stad probe ren te zien door de ogen van een bezoeker. Ruud Pillard Directeur WV Schiedam SCHIEDAM - Het weer speelde soms wel wat parten, maar al heel veel kinderen en ook ouderen hebben de weg naar de ijs baan op het Stadserf al weten te vinden. Zeker nu het nog steeds niet echt wil winteren voorziet de baan in een grote behoefte. Mocht de vorst helemaal uitblijven, dan is het voor de liefhebbers toch leuk om te kunnen zeggen dat ze lekker hebben geschaatst! De ijsbaan maakt deel uit van het 'Winterhart Schiedam', dat is georganiseerd door de gemeente, in samenwerking met het Centrum Management Schiedam en Funkey Events. In de feest tent op het Stadserf vindt dagelijks een gevarieerd programma voor de schooljeugd alsook voor een breder publiek plaats. Op Oudejaarsdag wordt de tent als laatste voor het oudejaarsfeest gebruikt, waarna de ijsbaan nog blijft staan tot en met 9 janua ri. Voorzitter Frans Eikenbroek en Secretaris Kitty Buijtendijk van de Stichting Evenementen Promotie Schiedam weten dat ook in 2005 weer veel te doen is in de stad. SCHIEDAM - De stichting organiseert ei genlijk niets zelf, maar promoot wel alles. Er kan geen evenement, activiteit, ten toonstelling, voorstelling of lezing in Schiedam zijn, of de Stichting Evenemen ten Promotie Schiedam (SEPS) is er wel bij betrokken. Of het nou de gemeentelijke overheid, verenigin gen, overkoepelende organisaties als het CMS of andere instellingen betreft, de stichting fungeert bij alle betrokkenen vooral als overlegorgaan. "En dan blijkt steeds opnieuw dat Schiedam verrassend veel heeft te bieden", weet SEPS-ambassadeur Frans Ei kenbroek. Stichting Evenementen Promotie Schiedam heeft dit evenementenoverzicht samengesteld met de mede werking van alle Schiedamse organisaties, vereni gingen en instellingen, maar ook met de horeca, politie en brandweer. De stichting legt zonodig een koppeling, om het zo te regelen dat er niet meerde re dingen tegelijk gebeuren. "Want daar is niemand mee gebaat." Naast voorzitter Eikenbroek bestaat het bestuur uit secretaris Kitty Buijtendijk, Bert Steenbergen, Frank Lissenburg en Carla van Tessel. SEPS heeft alle acti viteiten die er in 2004 hebben plaatsgevonden en in 2005 in Schiedam staan te gebeuren, vastgelegd in een praktisch en handzaam boekwerk, de 'Evene menten/Activiteiten Schiedam'. Het aanbod is dus danig groot, dat het boekwerk liefst 76 pagina's telt. "En nog hoor je zo af en toe mensen zeggen dat er in Schiedam zo weinig gebeurt", lacht Eiken broek. "Het brede scala aan evenementen.,biedt voor iedere Schiedammer wel wat wife. Hetgeen naar onze mening bijdraagt aan een algeheel wel bevinden in Schiedam. Het is een plezierige stad om in te leven, wonen en werken", laat hij niet na om 'zijn' stad onder de aandacht te brengen. Zoals de stichting haar taak beoogt. Eikenbroek: "In Vlaardingen gebeurt op evenemen- tengebied veel minder. Maar ook in de evenemen- tenstad Rotterdam wordt een en ander nog niet zo breed getrokken zoals wij het hier in Schiedam doen. Dat is toch redelijk uniek." Het boekwerk is ook praktisch, want er wordt een uitgebreide vooruitblik gegeven van wat er dit jaar allemaal komen gaat. De evenementen zijn daartoe opgesplitst in vier rubrieken: 'Voorjaar in Schie dam', 'Zomer in Schiedam', 'September in Schie dam', 'Meer in Schiedam' en 'Tentoonstellingen, le zingen, theater en concerten in Schiedam'. In alle rubrieken wordt een overzicht van alle activiteiten gegeven. De 'Evenementen Activiteiten Schiedam' is toege stuurd en beschikbaar gesteld aan alle betrokken or ganisatoren en instellingen, inclusief het Centrum management. SCHIEDAM - Café-restau rant 't Vierkantje be hoort tot de meest be kende zaken in de Schie damse horecawereld. Ei genlijk is dat ook wel begrijpelijk. Ten eerste bestaat 't Vierkantje al tachtig jaar. Ten tweede zit het op het meest in het oog springende loca tie van de stad: op de hoek van de Koemarkt, Broersvest en de Hoog straat. ledereen die het centrum van de stad aan doet, toeristen of boodschappers, kan feitelijk niet om de zaak heen. "Het is dé ontmoetingsplek van Schie dam bij uitstek, wijst eigenaar Nico Huke op die specifieke functie van zijn zaak." Vanaf 8 uur 's morgens weet 't Vierkantje zich al verzekerd van de nodige koffieklanten. Het spreekt voor zich dat Huke op die functie van ontmoe tingsplek best een beetje trots is. Maar bij een café-restaurant draait het niet alleen op de naam, al is die bekendheid ui teraard mooi meegenomen. Het gaat er natuurlijk veel meer om wat er zoal geboden wordt. Wat dat betreft kan het publiek in 't Vierkantje uitste kend terecht, voor de lunch of een etentje, of zomaar een kopje koffie, pilsje of frisdrank je. Voor een etentje is reserveren verstandig. "Want vol is vol", zegt Huke, die daarvoor 45 plaatsen beschikbaar heeft. Het komt niet zelden voor dat er 'nee' verkocht moet wor den, omdat de zaak helemaal vol zit. Een echte café-functie heeft 't Vierkantje overigens niet, want er is geen bar be schikbaar. Eten, drinken, el kaar ontmoeten of contacten leggen, alles vindt gezellig aan tafeltjes plaats. Tachtig jaar Zoals gezegd bestaat 't Vier kantje al tachtig jaar, altijd on der dezelfde naam en altijd op dezelfde locatie. De familie Wijsman, oprichter Koen en la ter zoon Barend, stond vanaf de start in 1924 tot 1989 aan het roer. Nico Huke werkte er aanvankelijk als bedrijfsleider, en heeft er nog geen moment spijt van gehad dat hij de zaak in 1996 heeft overgenomen. Met zes medewerkers runt Hu ke zijn zaak, waarmee hij als midden dertiger, zo bekent hij lachend, nog wel een tijdje door wil gaan. Feitelijk is de naam 't Vierkan tje sinds 1953 een beetje achterhaald, toen de serre aan de oorspronkelijk vierkante ruimte werd gebouwd. Met de fraaie glas-in-loodpui als bij zonderheid. Maar een beken de naam moetje uiteraard niet wijzigen. De sterke punten van de zaak zijn overigens niet al leen de naam en de ligging, maar zeker de keuken. De uit gebreide kaart mag er name lijk zijn, vlees of vis, pannen koeken, lunches of belegde broodjes, salades, of de huidi ge aanbieding met heerlijke erwtensoep, noem maar op, 't Vierkantje is een compleet restaurant, waar het goed toe ven is. SCHIEDAM - "Wij steken veel tijd in het verkoop proces met de klant, waarbij we onze werk methode zichtbaar ma ken. Alle facetten van en rond de woning worden doorgenomen om de juiste vraagprijs te kun nen bepalen." Directeur Wim van der Eijk van Dupont Makelaars hecht qua vraagprijs aan een heel gericht advies. "Onze aanpak is erop gericht om te komen tot een optimale verkoop van het pand." Wie met Dupunt ERA-Makelaars in zee gaat, weet zich bij Schie dams oudste makelaarsbedrijf dan ook in goede handen. Wim van der Eijk en Michel de Heer voeren de directie van Dupunt Makelaars, dat al van af 1916 bestaat. In dat jaar begon dhr. P. Dupont zijn be drijf aan de Singel, op slechts een steenworp afstand waar het makelaarskantoor nu is ge vestigd: aan het Stadserf. In 2002 streken Van der Eijk en De Heer daar met hun mede werkers neer, nadat zij jaren lang aan de Lange Haven wa ren gevestigd. Zonder zorgen Vanaf de oprichting verkoopt Dupont Makelaars panden van particuliere opdrachtgevers, waarbij zij uitgaat van de vol gende stelregel: verkoop zon der zorgen, grotere kans op verkoop en een optimale ver koopprijs. Een formule die het qua resultaat erg goed doet. Behalve de verkoop van parti culiere panden, heeft het be drijf daar onlangs een nieuw aspect aan toegevoegd: de verkoop van het nieuwbouw project De Nieuwe Harg in Schiedam-Noord. Dit betreft de verkoop van 45 apparte menten voor 55-plussers, waarvoor veel belangstelling bestaat. Tevens is Dupont Ma kelaars lid van de sector be- drijfsonroerend goed, dat wil zeggen dat zij ook voor de de tailhandel actief is als markt partij. Dupont Makelaars is niet alleen lid van de NVM, maar als ERA-makelaar wordt er nog een stukje extra waarde aan het bedrijf toegevoegd. Met het Kopers Garantie Plan is ERA de eerste verkooporga nisatie met garantie op be staande woningen. Dankzij beide organisaties weet de verkoper zich verzekerd van een zo groot mogelijk kopers bestand. De Funda-site van de NVM is de allergrootste, maar ook de ERA-site en het woon- magazine WoonWens telt al 180 makelaars. Presentatie Uiteraard wordt er ook lokaal DÜPONT MAKElAA^ Directeur Wim van der Eijk en de medewerksters Rini Paulussen (I.) en Mar- ioes Veth staan voor een goede service. veel zorg aan de presentatie besteed, onder meer met Liv'- in, met het meest complete en actuele woningaanbod in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Van der Eijk: "Alles is erop gericht om het object in het middelpunt te krijgen." Dat het erfpachtrecht in Schie dam momenteel wordt omge zet in eigen grond, vindt Van der Eijk een goede zaak. Hij be treurt alleen de zeer hoge af koopsommen van de gemeen te. "Daar zou een milder erf- pachtbeleid met wat gunstiger voorwaarden voor de burgers tegenover moeten staan." Het lijkt of Esther (14) en Fleur (15) in de Nieuwe Passage lek ker aan het flaneren zijn, maar niets is minder waar. Ze zijn op hun vrije dag met hun huis werk bezig: een marketing op dracht onder de winkeliers van het Schiedamse centrum. Zo als ze op dit moment voor het Nieuwe Stadsblad worden ge ïnterviewd, zo ondervragen zij diverse ondernemers voor hun marketing werkstuk. Wat dan uiteraard voor de klas gepre senteerd moet worden. Welke richting het tweetal straks uit gaat, weten ze nog niet. "Dat is echt wel ingewikkeld", geeft Esther aan. Het zijn spannende tijden voor het duo, want in ja nuari al moeten zij de keuze voor hun verdere studie heb ben gemaakt. Ze woont in Krimpen aan den IJssel, maar Yvonne en haar zes maanden oude zoon Soefi- an komen regelmatig met de tram naar het stadshart van Schiedam om daar bood schappen te doen. "Mijn echt genoot gaat hier iedere vrijdag naar de moskee omdat zijn beste vriend hier woont", legt Yvonne uit. "Dan kunnen wij mooi boodschappen doen, en een rondje maken over de markt." Yvonne en haar man zitten trouwens nog in de wit tebroodsweken. ",We zijn net drie dagen geleden ge trouwd", vertelt ze, breeduit lachend. "Mijn man is ver knocht aan Schiedam, mis schien gaan we er nog wel eens wonen." Kleine Soefian vindt het allemaal best wat mamma zegt, maar vindt de fotograag toch wel interes sant. Voordat haar man terug is uit de moskee, brengt Yvon ne eerst nog een bezoekje aan Bram Ladage. Nee, schaatsen doen ze zelf niet meer, maar ze vinden het wel erg leuk om er naar te kij ken. Cor en Joop Kok nemen zeker nog een kijkje bij de ijs baan op het Stadserf. "Hartstikke leuk toch",zegt Joop, die met zijn Cor negen jaar terug in Schiedam neer streek. "Er is hier in het cen trum altijd wel wat te doen." Trouwens, bij het Winterhart is ook op niet-schaatsers gere kend, want er staat immers een grote feesttent waar tot en met oudejaarsdag nog allerlei activiteiten worden ge organiseerd. Deze pagina is gemaakt onder verantwoordelijkheid van Stichting Centrumma nagement Schiedam. Teksten: Simon van Zuilen Foto's: Foto Bureau Roel Dijkstra Vormgeving: RPO, Wege ner Huis-aan-huiskranten SCHIEDAM - Het nieuwe jaar is nog met van start gegaan of de eerste koopzondag dient zich a! aar Op zondag 2 januari zijn de winkels in het centrum geopend van 12 00 tot 5.00 uur. Er vindt echter nog geen curiositeitenmarkt op de Broersveld plaats. Vanaf deze plaats wensen de bij het CMS aangesloten winke liers en bedrijven al hun klanten en relaties alsmede de lezers van deze pagina, een goed en een voorspoedig nieuwjaar toe. Tot ziens in het nieuwe jaar! NMMMMMMföMMMMMI Schiedam centrum V

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 4