The (Blue) Diamonds Forever, zondag 20 februari 1* D f Gemakkelijk en snel bestellen WGGGNGR Zondagochtend-concerten Bestelformulier voor de 40e voorjaarsserie 2005 LEZERSSERVICE WEGENER ZONDAGOCHTEND-CONCERTEN The Deep River Quartet EEN HANSON PRODUCTIE 40e SERIE VOORJAAR 2005 46,25 zondag 13 feb 2005 zondag maandag Twee Indische jongens, allebei met een prachtige stem en spelend op de gitaar. Zo presenteren Ruud en Riem de Wolff zich in 1959 als The Blue Diamonds. Het duo wordt al snel bekend en door velen bejubeld, vooral als zij in 1960 de single 'Ramona' uitbrengen. Met dit nummer - dat een wereldhit wordt- is de naam van de broers voorgoed gevestigd. Zowel in Nederland als in de rest van de wereld. The Blue Diamonds, oftewel Riem en Ruud de Wolff, zijn slechts zes en acht jaar oud als zij in 1949 met hun ouders vanuit Batavia naar Nederland komen. De jon gens gaan naar school in Driebergen en verzorgen daar optredens tijdens schóól- eesten en in de weekenden. Ze maken zelfs twee studio-opnamen. Met hun Ever- iy Brothers-achtige sound hadden zij jaren succes. Dat succes gold niet alleen voor Nederland; over de hele wereld was men enthousiast over de twee broers. The Blue Diamonds waren de grondleggers van de Nederlandse popmuziek. Zij hadden slechts één tophit nodig om wereldberoemd te worden: 'Ramona'. Van deze sin gle werden over de hele wereld miljoenen exemplaren verkocht. Na het overlijden van zijn broer Ruud in 2000 wilde Riem de Wolff aanvankelijk het bijltje erbij neergooien, wat de muziek betreft. Hij kreeg echter zoveel reacties hier op dat hij na enige tijd besefte dat veertig jaar Blue Diamonds niet niks was. Toen besloot Riem zijn blik voorwaarts te richten en stelde hij zich in op een nieuwe mu zikale toekomst. Een jaar later is er een speciaal concert in Vredenburg dat in het teken staat van veertig jaar Blue Diamonds. Artiesten als Anneke Grönloh, Johnny Lion, Oscar Har- ris, George Baker, Mariska Veres en George McCrae treden hier op. 2001 Is ook het jaar waarin Riem samen met zijn zoon Steffen de LP 'Out of the blue' maakt, onder de naam The New Diamonds. Sinds die tijd treedt Riem regel matig op, vaak met de band Of Course. Vorig jaar was het 45 jaar geleden dat Riem zijn muzikale carrière begon. Dit jubileum werd gevierd met een avond in 'Het Grote Bos' in Doorn, de plek waar The Blue Diamonds ooit begonnen. Ook hier werd hij vergezeld van bekende artiesten uit Nederland en uit het buitenland. Samen met de band Of Course en uiteraard met het publiek, wil Riem Wolff er de ze zondag een gezellige en memorabele ochtend van maken. Het wordt een af wisselende show met vele van zijn 'gouwe ouwe' hits. Zondag 13 februari Malando Orkest Zondag 27 februari Wiener Tradition met Wilma Driessen Zondag 6 maart 60 Jaar Dutch Swing College Band K i r De tango ontstond rond 1880 in de bars en bordelen van Bu enos Aires. Europeanen maakten begin 1900 kennis met de tango via het muziekstuk 'El Choclo' waarvan Louis Arm strong in 1952 een wereldhit maakte die de titel 'Kiss of fire' draagt. In ons land werd de tango aanvankelijk gezien als een ob scene dans waar een mens van goede zeden zich niet aan zou mogen wagen. Dat maakte het nieuwe fenomeen extra aantrek kelijk. Binnen de kortste keren was het volk verslingerd aan deze muziek en dans. Zo verwierf de tango een ereplaats tussen de an dere West-Europese ballroomdansen. Deze zondagochtend kunt u genieten van onvervalste tangomu- ziek van Nederlandse bodem. Het zeventien man tellende Malan do Orkest heeft fraai geboetseerde arrangementen van Harry van Hoof op de lessenaar. Het orkest bezit een strijkersgroep om van te watertanden en het kan pronken met een onmiskenbaar eigen geluid. Met Ernö Olah als concertmeester en Danny Overweg (Hil versum, 1967) als orkestleider (sinds 1999). Het gezelschap Wiener Tradition betreedt zondag het podi um samen met de sopraan Wilma Driessen. In de jaren zestig en zeventig was Wilma verbonden aan het Stadtthe- ater van Pforzheim en van Oberhausen. Later in haar carrière zong ze in talrijke Duitse en Oostenrijkse theaters alle grote rollen uit het klassieke operette repertoire. In de jaren tachtig en ne gentig gaf zij concerten in de Verenigde Staten en ook op tv en radio is Wilma regelmatig te zien en te horen. De Weense muziek is nog steeds ongekend populair. De professi onele zangers en musici van Wiener Tradition delen hun passie voor deze Oostenrijkse stad en haar prachtige wereldberoemde muziekverleden. Het is hun voornaamste drijfveer om met elkaar dit gezelschap te vormen. In kleurrijke kostuums en decors wordt u meegenomen naar de romantische en gezellige sfeer die past bij de befaamde Weense- en operettemuziek. Zondag 13 maart Zondag 20 maart Ernst-Daniël Smid Waldin Roes Famous Melodies Bariton Ernst-Daniël is niet alleen bekend van radio en het door hemzelf ontworpen- tv-programma 'Una Voce Partico- lare'. Hij verzorgde in zijn 25-jarige loopbaan talloze concer ten. Na het Amsterdams Conservatorium bouwde hij zijn carrière geleidelijk op; van een klein theater tot en met het prestigieuze Carnegie Hall in New York. De concerten die Ernst-Daniël Smid geeft, zijn meer dan een aaneenschakeling van fraaie zangpartij en. Het is een ware belevenis waarbij hij zijn liefde voor de mu ziek graag toelicht. Waldin is een regelmatig terugkerende gast bij de Zondagoch tendconcerten. Haar omvangrijke repertoire bracht haar tot over de grenzen, met als hoogtepunten optredens in Verona. Zij zong de 'Messiah' van Handel tijdens de Leidse Scratch muziekdagen, gaf samen met Karin Bloemen een concert in Ahoy. Landelijke be kendheid kreeg Waldin Roes door haar medewerking aan de tv- en theaterproductie 'Scherzo' van Mini Maxi, als zangeres, dan seres en violiste. Na optredens met Marco Bakker, Henk Poort, het Rotterdams Opera Koor en Timbres Divers staat ze nu zij aan zij met Ernst-Daniel Smid in een programma vol beroemde melodie ën. Maandag 28 maart Promconcert orkest Musical Souvenir met George Baker en Angelique Wardenier e klank van de banjogitaar maakte in december 2003 zijn come-back in de Dutch Swing College Band (DSCB). Die prachtige banjoklanken worden voortgebracht door banjoïst- gitarist Ton van Bergeijk, die zijn sporen in de traditionele jazz ruimschoots verdiende. Het orkest heeft hiermee de sound van de acht-mansformatie uit de veertiger en vijftiger jaren terug. Jazz festivals en theaters in binnen- en buitenland ontvingen deze be slissing met groot enthousiasme. De DSCB kan dus met een ge rust hart haar 60-jarig jubileum vieren. Dat doen de heren op grootse wijze met een internationale tournee. Ook deze zondag zal de DSCB de toeschouwers weer weten te boeien met haar voortreffelijke jazzvertolkingen met eigen inter pretaties, arrangementen en composities. De voorverkoopservice van de Zondagochtend-concerten sluit op 27 februari indien u gebruikt maakt van de service voor toe zending van een acceptgirokaart. Op alle verkoopadressen kunt u t/m 28 maart (zolang de voorraad strekt) terecht voor contante betaling. Stuur het ingevulde bestelformulier naar: Wegener Huis-aan-huiskranten Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam of Theater Organisatiebureau Hanson, Post bus 37014, 3005 LA Rotterdam. U betaalt pas als u de be vestiging en acceptgirokaart van organisatiebureau Hanson heeft ontvangen. De bestelde kaarten reserveren wij twee we ken voor u. Na betaling zenden we de concertkaarten toe Kaartverkoop: via de regiokantoren van Wegener Huis-aan- huiskranten, Prins Hendrikkade 12-16 in Rotterdam, Fransen straat 14 in Vlaardingen, Oostdijk 53 in Oud-Beijerland, Pol dermolen 1 in Papendrecht of bij de Doelen Kruisstraat 12 in Rotterdam en Buro Hanson, Straatweg 179 in Rotterdam. Meer info: 010-4225244. Online bestellen via de website: www.zondagochtendconcerten.nl Vier mannen, vier persoonlijkheden, vier unieke stemmen. Voortdurend op zoek naar de perfecte klankharmonie. Ver tolkers van de klassieke moderne muziek én -vaste prik- vertrouwde gezichten bij de Zondagochtendconcerten! De zangers van The Deep River Quartet laten zich inspireren door de grote namen uit de showbusiness, zonder ze ooit te imiteren. Dat zou ook niet kunnen want Sybrandus Finck, Dick Rietveld, Ace Vincent en Gene Alexander produceren een eigen geluid. Het onverwoestbare repertoire van de groep strekt zich uit van geestdriftige swingklassiekers en ontroerende liefdesliedjes tot onvervalste rhythm and blueskrakers. Het is een veelzijdig reper toire met gospel, swing, soul, blues, ballads en jazz, plus een snufje opera en enkele verrassende popsongs. In hun vocale showprogramma openen de heren ogenschijnlijk moeiteloos hun ritmische en harmonische trukendoos. Tot groot genoegen van het publiek dat altijd enthousiast is en regelmatig vraagt om meer. Waar The Deep River Quartet graag gehoor aan geeft. Een toegift hoor erbij! rkestleider Rien den Hartog van Mu- sical Souvenir wist voor dit prom concert de vermaarde zanger, com ponist, tekstschrijver en platenproducer George Baker te strikken én de sopraan Angelique Wardenier! George Baker sloot zich in 1967 aan als zanger bij de band 'Soul Invention'. Hij ont dekte zijn talent als songwriter en de nu le gendarische 'Little Green Bag' werd een wereldhit. De band was toen al omge doopt tot George Baker Selection. Hoogte punt werd de single 'Una Paloma Blanca'. Na een verkoop van meer dan twintig mil joen platen en vele duizenden optredens ging de groep in 1978 uit elkaar en begon George Baker een solocarrière. Angelique Wardenier studeerde zang- en toneel en maakte tien jaar lang deel uit van het gezelschap de Hoofdstad Operette. Zij is de vaste zangeres van het ensemble Wiener Tradition. In 1998 was ze winnaar in het tv-programma 'Una Voce Particolare'. Ze AANTAL DATUM OMSCHRIJVING PRIJS Keuze passe-partout: u kunt 5 Zondagochtend concerten uit de reeks van 7 kiezen (5 x 9,25) BEDRAG Passe-partout: 7 Zondagochtend-concerten x 8,75= 61,25 Losse kaarten: 10,50 zondag 20 feb 2005 27 feb 2005 zondag 6 mrt 2005 zondag 13 mrt 2005 zondag 20 mrt 2005 28 mrt 2005 Malando Orkest (Blue) Diamonds Forever Wiener Tradition met Wilma Driessen 60 jaar Dutch Swing College Band Ernst-Daniël Smid Waldin Roes The Deep River Quartet 10,50 10,50 10,50 10,50 10,50 10,50 Promconcert, orkest Musical Souvenir met 10,50 George Baker en Angelique Wardenier Administratie, porto- en verzendkosten 3,00 TOTAAL BEDRAG: Dhr/Mevr.: Adres: Postcode: Telefoon: Huisnummer: Woonplaats: FORMULIER UITKNIP PEN EN ZO SPOEDIG MOGELIJK INSTUREN! Voor de adressen en andere bij zonderheden, zie het afgedruk te artikel 'Gemakkelijk en snel bestellen'. www.zondagochtendconcerten.nl Bank/girorekening zong ruim 40 operette- en musicalrollen. Als een van de 3 sopra nen was Angelique te bewonderen in de productie 'Dinnershow of the centuries' en sinds 2003 in het gezelschap Opera Delia Ca- sa. Ik ontvang van u een bevestiging en wacht met betalen op uw acceptgiro. I) Dit bank- of gironummer wordt door onze administratie op uw acceptgiro vermeld. Handtekening:

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 7