opmerkelijke ooruimina TUURLIJK KinderBrillenKanjer in Schiedam MERKMONTUREN tot wel 50% korting! 70%! Man gestoken door vriendin Overval belwinkel Jongen (10) aangereden Vrouw geslagen Verbazing over beloning van Woonplus bij aangeven van vandalen bij andere flats Kortweg met ongekend voordeel! Het Nieuwe Stadsblad Nieuws van de Hargahoeve Nans Wolters Kom naar het Open huis op j 22 januari p* |V Woensdag 19 januari 2005 Het Nieuwe Stadsblad 03 - 1440 SCHIEDAM SCHIEDAM - Een 22-jarige Schiedamse heeft zaterdag haar vriend met een mes in zijn buik ge stoken. De eveneens 22-jarige man moest voor behandeling worden opgenomen in het Vlietland zie kenhuis. De vrouw greep naar het mes nadat zij door haar vriend was geslagen. Tijdens een worsteling die daarop volgde werd de man in zijn buik geraakt. De recherche stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - De belwinkel aan de Parkweg is zondagavond over vallen door een nog onbekende man met een vuurwapen. Hij be dreigde het personeel en ging er met een onbekend geldbedrag vandoor. SCHIEDAM - De politie is op zoek naar de automobilist die za terdagmiddag een 10-jarige jongen aanreed op het Henriette Bosman plein en er vervolgens vandoor ging. De bestuurder van het voer tuig reed achteruit om het parkeer vak te verlaten en zag hierbij het fietsertje over het hoofd. Het slachtoffertje viel op de grond en hield een pijnlijke knie over aan het ongeval. Ook raakte zijn fiets beschadigd. De automobilist ging er na de aanrijding vandoor, zon der zich om de jongen te bekom meren of zich bekend te maken. SCHIEDAM - Een 20-jarige vrouw is vrijdagavond door een groep jongeren in het Hof van Spaland lastig gevallen en gesla gen. De politie wist na het inci dent een 16-jarige Schiedammer aan te houden, die ervan wordt verdacht de vrouw in het gezicht te hebben geslagen. Hij is voor verhoor meegenomen naar het bureau. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners van dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten op hun ei gen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Oscar en Arnold. Oscar Deze rood met witte je-weet-wei kater is door de medewerkers van de Hargahoeve Oscar gedoopt. Hij is 8 januari gevonden op de Rotterdamsedijk en tot op heden heeft de eigenaar zich nog niet gemeld. Oscar is ongeveer drie jaar oud, gecastreerd en ver schrikkelijk lief. Verdere bij zonderheden zijn er niet bekend. Wie herkent deze lieve kater en weet waar hij thuis hoort Arnold Arnold is een iets wat bange be scheiden ongecastreerde kater van ongeveer 3 jaar oud. Hij is muisgrijs cypers met wit van kleur en werd op 14 januari ge vonden in de Fultonstraat. Aan gezien hij nogal fors is gebouwd, heeft hij deze stoere naam gekre gen. Wie weet waar hij thuis hoort? Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer infor matie over deze en andere die ren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. SCHIEDAM - Bewoners van de Wiltonflats aan de Parkweg trekken al ruim drie jaar bij Woonplus aan de bel over misbruik van hun brievenbussen en de si tuatie in hun portiek. De klachten leverden alleen maar toezeggingen op. Daar om heerst er op dit moment grote verbazing en boosheid bij de huurders over de actie van Woonplus, die 500 euro uitlooft voor de gouden tip die leidt tot de aanhouding van vandalen die het hebben voorzien op brievenbussen in Groenoord. Eén van de Parkweg bewoners geeft in niet mis te verstane be woordingen uiting aan de frustra ties van hem en zijn buren over de manier waarop het woningbe drijf met hun klachten omgaat. Volgens de huurder hangt in het portiek een doordringende urine- lucht, hangjongeren doen er hun behoefte en de brievenbussen worden gebruikt als urinoir. Ge bruikte condooms belanden bo ven op de doorweekte post. De woordvoerder van de huur ders geeft aan dat niet alleen be woners, maar ook winkeliers ern stige overlast ondervinden. "Daarom begrijpen wij niet dat Woonplus wel 500 euro beschik baar stelt om de overlast in Groenoord aan banden te leggen, terwijl hier de daders bekend zijn. Men wil, zo beweert men onveilige gevoelens bij bewoners in Groenoord wegnemen. Denkt men soms dat het bij ons wel meevalt? Wij voelen ons onvei lig, bedreigt en in de steek gela ten. Want je kunt als je een op merking maakt tegen de plegers een flinke opdonder krijgen, dat ondervond mijn echtgenote na melijk. En als een wijkagent dan opmerkt dat het allemaal niet zo ernstig is, dan vraag ik me af wat het college bedoelt met 'schoon, heel en veilig' en 'Nieuwland aan zet'. Nou de Parkweg is zeker niet aan zet" AOO Verplaatsen Volgens de geagiteerde man Woonplus al ruim drie jaar bezig met het uitwerken van een plan om de pui van het flatgebouw aan de Parkweg te verplaatsen en daarmee de overlast te beperken. Tot op heden is er echter niets ver anderd. De huurder verklaart ver schillende malen gebruik te heb ben gemaakt van het spreekrecht tijdens raadsvergaderingen om het probleem onder de aandacht te brengen. Bovendien overhandigde hij twee jaar geleden de directeur van Woonplus een lijst met hand tekeningen. "De directeur gaf toen aan dat er inderdaad maatre gelen getroffen moesten worden. Maar nog altijd zitten wij met de zelfde ellende. Ettelijke keren zocht ik contact met een mede werker van het woningbedrijf, uit eindelijk resulteerde dat in 2003 in een bouwtekening voor de ver plaatsing van de pui. Het ontwerp werd door de afdeling bouw- en woningtoezicht vrijwel direct af gekeurd. Begin oktober 2004 werd een nieuw ontwerp wel goedgekeurd, maar tot uitvoering is het nog niet gekomen. De medewerker van het woningbe drijf belde mij ruim drie maanden geleden op met de mededeling dat gestart kon worden met de bouw. Vorig week kreeg ik na lang aan dringen van hem te horen dat in verband met het bestellen van ma teriaal, de bouw opnieuw met twaalf weken wordt uitgesteld." Openbare orde Lucia Broos voorlichtster van Woonplus: "Het probleem op de Parkweg is ons bekend. Wij gaan er in eerste instantie, voor wat be treft de brievenbussen vanuit, dat dit een kwestie van de openbare orde is. Dus valt dit onder de ver antwoordelijkheid van de politie. Natuurlijk betekent dat niet dat wij geen bijdrage willen leveren aan het oplossen van het pro bleem. Wij hebben een toezegging gedaan voor verplaatsing van de pui en daar houden wij ons aan. Maar een exacte datum wanneer dit gaat gebeuren kunnen wij op dit moment niet geven." De voor lichtster merkt voorts op dat de si tuatie in Groenoord gevaarlijk is, omdat mensen die er niets mee te maken hebben gewond kunnen ra ken. De bewoner van de Wilton flat vermoedt echter dat Woonplus materiële schade aan de brieven bussen wil voorkomen en daarom de 500 euro uitlooft. Hij zegt het opmerkelijk te vinden dat het be drijf bereid is geld beschikbaar te stellen om de vandalen in de kraag te grijpen, terwijl de jongelui die de misstanden op de Parkweg op hun geweten hebben, bekend zijn. "Maar in dat geval wijst Woon plus plotseling naar de politie als de verantwoordelijke instantie." - Qi Gong Wil je eens kennis ma ken met deze ontspannende vorm van bewegen, meld je dan aan voor de open les op dinsdagavond 25 ja nuari in Het Windas, of op vrijdag ochtend 28 januari in De Stuurhut. Voor info of opgeven voor de open les kan bellen of mailen naar: tel. 4705696 of 06 - 44 804 102 of in- grid.vanbreemen@wanadoo.nl. - In de Graauwe Hengst aan de Lange Haven 28, donderdag vanaf 22.00 uur sessie met Aad van Pij len, Chris Koenen, Willem van der Wall en Ron de Bruin. Vrijdag en zaterdag de eerste rondes van de Schiedamse popprijs, aanvang 21.00 uur. Vrijdag de bands Aces, Vidal,Hivolium,Panic in Detroit en Toxic. Zaterdag de bands De Gele- genheidstaliban, Have Mercy, Loss of Words, Sanne en ik en Black bird. Erik Jan Thomas draaien tussendoor en na de optredens. - Zondag is er een ruilbeurs in dienstencentrum De Woudhoek aan het Heijermansplein 35, aan vang 13 uur, toegang gratis. - Harmonia ontvangt donderdag Annet Mol die via een voorwerp waarnemingen doet, aanvang 19.45 uur in wijkcentrum De Blau we Brug, Bachplein 590, toegang 5 euro. Stichting Welzijn - Activiteiten in de Erker: Vandaag een spirituele avond Experience, Do Lemette laat z'n discipline met parafinestukjes zien. Entree be draagt 5 euro, van 20.00 - 22.30 uur. Vrijdag Griekse avond van 19.30 tot 23 uur, kosten 2,50, met gratis Griekse hapjes. De kaartver koop is aan de zaal of aan de balie van de Erker, tel 426 77 67. Zater dag een country dansavond, kosten 2 euro, van 19.30 - 23.30 uur. Zon dag van 13.00 - 17.00 uur karaoke. Benefiet popworkshop presentatie tbv. slachtoffers Tsunami Azië en Afrika op vrijdag 28 en zaterdag 29 januari Entree is gratis, uw eventuele donatie gaat naar de werkgroep inzameling Azië. In de cursus Make Me Over leren de deelnemers in 10 lessen van alles over lichaamstaal, communiceren en uiterlijke zaken als de juiste kle ding, haar en make-up. De cursus begint maandag 24 januari en kost 89 euro voor 10 lessen. - De Blauwe Brug start vandaag met bingo, elke 2 weken op woens dag van 9.30 tot 11.30 uur, kosten 3,20 euro. Zaterdag 12 februari country dansavond met tombola van 19.30 tot 23.30 uur, toegang 2,50 euro, kaarverkoop aan de zaal van De Blauwe Brug, Bachplein 590. Kerkdiensten - Zondag zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerk diensten om 9.30 en 16.30 uur: voorganger is ds. W. van Sorge. - In de St. Jan de Doper - Visitatie- kerk is er zondag om half elf vie ring van woord en communie, voorgegaan door pastor Lidwien Meijer. Samenzang met ondersteu ning van de nieuwe cantorij o.l.v. Numa Bracamonte. Zaterdag vie ring om vijf uur met muzikale be geleiding door Jeanetty Geuze. - Zondag is er in de Liduinakapel (Frankeland) om 9.15 uur eucha ristieviering met als voorganger pater K. Veltman met medewer king van het Liduinakoor. Ouderenwerk - Dinsdag 25/1: Bingo, in diensten centrum Oost, aanvang 14.00 uur, kosten 3,20 euro (6 ronden) - Donderdag 27/l:Bingo, in wijk post Zuid, aanvang 13.30 uur, kosten 3,20 euro (6 ronden) - Elke dinsdag: Soos in wijkpost Zuid, van 13.00 tot 16.00 uur, toe gang gratis - Elke dinsdag: bridgeclub, in dien stencentrum de Woudhoek, van 12.30 tot 16.00 uur, kosten 2,70 eu ro per maand. AA-team.nl 0900-0777 Vergelijk je rijk! Pechhulp va. 25," p.j. Vereniging voor automobilisten MOOIE MENSEN - Stadgenoot Theo van Giezen exposeert tot eind fe bruari een serie portretten in Frankeland aan Sint Liduinastraat 10. Hij maakte de foto's in onder meer Tunesië, Egypte, Portugal en Frankrijk. Zijn fotografisch oog werd getroffen door de kleurenpracht in onder meer Oman en hij raakte geboeid door de doorleefde gezichten of juist door een jeugdige uitstraling. De fototentoonstelling Mooie Mensen werd za terdag geopend. Frankeland is dagelijks voor iedereen vrij toegankelijk. Bouwrente? Geen! Van 12.00 totAzIoo^uffy Albuert^van Raaltepleln 95 Meer info? Lees de advertentie elders in deze krant EETCAFE lunches (ook a la carte) borrels catering showroommodellen met kortingen SCHIEDAM - De KinderBrillenKanjer van dit seizoen bij Brilmode Rob Boon is gekozen. Uit de vele deelnemers is Hasan Altinkaya uit Schiedam de gelukkige winnaar geworden. Hasan heeft de prijs, een speelgoedbon, in ontvangst genomen van filiaalhouder Edward Geeve. Alle kinderen tot en met 12 jaar die een bril kopen kunnen het hele jaar meedoen. Er wordt een foto gemaakt die je gelijk mee mag nemen. Zo kan je aan iedereen al je nieuwe bril laten zien. Als de glazen binnen zijn mag je zelf de bril komen maken. Je slijpt de gla zen en monteert ze in het montuur. Natuurlijk onder des kundig toezicht van de opti cien. Als dat allemaal goed is gelukt, krijg je een waar Bril- diploma. Één maal per seizoen wordt er een KinderBrillenKanjer geko zen die een mooie prijs in ont vangst mag nemen. De foto komt in de krant en je foto staat ook in de etalage van de Brilmode Rob Boon, Hasan: "...een stoere bril en een coole prijs" Hof van Spaland 5 in Schiedam. Alle deelnemers vind je ook op www. brilmoderobboonnl l V Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht •Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener. nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Ven/er, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV. t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. Wegener Huis-aan-huiskranten Bewoners Wiltonflats zijn het zat De Wiltonflats aan de Parkweg waar Woonplus belooft heeft om met een verbouwing de overlast tegen te gaan is foto: ROEL DIJKSTRAf TEMPEL Hoogstraat 2 3111 hu Schiedam Telefoon (oio) 473 59 19 Fax (oio) 473 09 55 E-mail infogstempeloptiek.nl Internet www.tempeloptiek nl AUT08ERSERS ALARM CENTRALES 188 uur ptr week ADVERTORIAL KUNT U OOK BIJ ONS TERECHT VOOR UW: ziin 1 dagen per week geopend, de keuken van 12 tot 22 uur. Maasboulevard 3 3114 H8 Schiedam Tel. 010 - 473 44 66 Vrij parkeren voor de deur van 1299,- i nu IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. V v

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3