Het Glazen Pand ook bij inbrekers in trek Pintilie verrast door Treurig verhaal vol humor en muziek feestelijke cheque Feestmiddag voor Stichting Pallieter Winkeletalages vol gedichten Winkeldief opgepakt Verkeerscontrole 55 bekeuringen Vrouw beroofd van laptop Schiedamse amateurs schitteren in Kasimir en Karoline NU STANDAARD 12 MAANDEN GARANTIE... UIT TE BREIDEN NAAR 24 MAANDEN!!!!! KRIEK van dER KRUIT'S ns-15 SCHIEDAM - Voor de Stichting Pallieter wordt op zaterdag 29 januari 's middags vanaf 12.00 uur allerlei kinderactiviteiten ge houden in de Sint Joris Doele aan het Doeleplein 1 Na een kinderfestijn (er worden ongeveer 150 kinderen ver wacht) met schmink, verkleed partij, muziek en spelen, zal aansluitend een grootse veiling gehouden worden. Diverse particulieren en onder nemers hebben voor deze veiling stukken ter beschikking gesteld. Onder leiding van een echte vei lingmeester en onder notarieel toezicht begint de veiling om 16.00 uur. De officiële opening wordt ver zorgd door burgemeester Rei- nierScheeres Vanaf 21.00 uur is er een feest avond met als thema 'Caribean Party', waar ongeveer 250 gasten in tropische sfeer de dag feestend zullen afsluiten met on der meer een muzikaal optreden van een Caribean band. Geïnteresseerden zijn van harte welkom op de veiling aanstaan de zaterdag om te bieden op unieke veilingstukken waarvan de opbrengst volledig ten goede komt aan de Stichting Pallieter. De stichting geeft palliatieve zorg aan terminaal zieke kinde ren wil in deze regio een nieuw opvanghuis bouwen in Capelle aan den IJssel. Meer informatie is te vinden op www.pallieterhelpt.nl. SCHIEDAM - Meimaand Poë- ziemaand. In mei vorig jaar is dit voor het eerst in Schiedam georganiseerd door Stichting Centrummanagement. In meer dan honderd etalages van winkeliers in het centrum hingen, afgedrukt op banieren, gedichten. Ook dit jaar wil de stad zich pre senteren als een heuse poëzie- stad. Tot het einde van de mei maand zullen gedichten deel uit maken van de sfeervol ingerich te etalages. In een aantal etala ges, verspreid in het centrum, zal er wederom een combinatie met kunstwerken van hoofdzake lijk Schiedamse kunstenaars worden gepresenteerd. Ook worden scholen benaderd om in te haken op deze festi viteit. SCHIEDAM - De politie heeft donderdagmorgen een 19-jarige man zonder vaste woonplaats aangehouden. Hij wordt ver dacht van winkeldiefstal en be dreiging. Omstreeks elf uur waarschuwde de bedrijfsleider van een super markt aan het Broersveld de po litie omdat er iemand was be trapt op winkeldiefstal. De ver dachte werd in een aparte ruimte gebracht, waarbij de bedrijfslei der, in het bijzijn van andere personeelsleden, verbaal ernstig werd bedreigd. De verdachte is overgebracht naar een politiebu reau en ingesloten. SCHIEDAM - Op de Hargalaan en Horvathweg hield de politie vrijdagmiddag en -avond ver- keers- en alcoholcontroles. Tussen half drie en negen uur werden in totaal 55 processen- verbaal uitgeschreven voor het overschrijden van de maximum toegestane snelheid, het niet dra gen van de autogordel, het niet kunnen laten zien van het rijbe wijs, gladde banden, het niet in orde zijn van de verlichting en onleesbaar rijbewijs. Op de Horvathweg moesten 400 automobilisten een blaastest af leggen. Niemand zat met een slok te veel op achter het stuur. SCHIEDAM - Op de Oostsingel werd donderdagmorgen rond elf uur een 32-jarige vrouw uit Schiedam beroofd van haar lap top. Zij werd van achteren door drie mannen benaderd. Plotse ling werd de vrouw naar de grond getrokken waarna haar laptop en tas, waarin onder meer haar mobiele telefoon en porte monnee, werden weggegrist. Met de buit renden de verdach ten richting Pinkstraat. De vrouw zette de achtervolging op de drie daders nog in, maar ver loor hen even later uit het oog. 0 Marianne van Velzen SCHIEDAM - Ze voelen zich in de steek gelaten door de gemeen te. Al drie keer is er ingebroken deze maand. Henk Groenendaal en Fred en Roel de Veld, initia tiefnemers van het 'life style cen ter' Het Glazen Pand aan de Noordmolenstraat vinden dat de gemeente best wel wat mag doen aan de veiligheid in de straat. De maatregelen die op het ver langlijstje staan van de drie ondernemers lijken zeker niet ir reëel. "Wat we willen is betere verlichting in de straat, een stoep voor de deur en verkeersremmen- de maatregelen, want het verkeer raast hier werkelijk met een noodgang voorbij", zegt Henk Groenendaal. En hoewel de drie al vele malen de gemeente heb ben gevraagd om maatregelen is aan hun roep nooit gehoor gege ven. "Toen Jan des Bouvrie naar Schiedam kwam hoefde hij slechts met zijn vingers te knip pen en dan boog het hele stads kantoor", vindt Fred de Veld, "maar voor de eigen onderne mers heeft de gemeente kennelijk niets over." Jan des Bouvrie Het Glazen Pand aan de Noord molenstraat is een gezamenlijk initiatief van Schneider Wonen, Style Masters Binnenhuisachi- tectuur en De Veld Beeld en Ge luid. Het zijn van oudsher Schie damse bedrijven. Het combine ren van complementaire bedrij ven onder één dak, iets dat Jan des Bouvrie voor ogen stond toen hij in de Korenbeurs trok, lijkt goed te werken in Het Glazen Pand. Ook bij het inbrekers-gil de is Het Glazen Pand in trek en zo zagen de ondernemers de ge maakte winst opgaan aan beveili gingsmaatregelen. "De afgelopen weken hebben we voor zo'n 50.000 euro geïnvesteerd aan extra beveiliging", vertelt De Veld. "Dat is verder geen pro bleem maar we verwachten dan wel dat de gemeente ook haar steentje bijdraagt." Stoep "Omdat hier geen stoep voor de deur is en het pand aan de voor kant geheel van glas is, kunnen inbrekers nu zo naar binnen rij den met de auto", aldus Groenen daal. "Ik heb gevraagd of de ge meente wil zorgdragen voor be tonnen plantenbakken voor de deur als een stoep niet mogelijk is. Dit zou kunnen voorkomen dat er naar binnen gereden wordt en ik wil ze nog zelf vullen en onderhouden ook!" Maar ook op dit verzoek werd niet gereageerd. "De verlichting is in deze straat ook om te huilen", vindt Groe nendaal. "Als bij ons hier het licht uit gaat om zes uur dan is het aardedonker. De straat wordt verlicht door drie gele peertjes. De ondernemers hebben nu zelf maar bewegingsmelders aan de voorkant van het pand geïnstal leerd. Het probleem zit hem vooral in het feit dat Het Glazen Pand met zijn locatie aan de Noordmolenstraat net buiten het centrumgebied valt en daardoor buiten alle voordelen van het Centrummanagement. "In plaats van de eigen ondernemers te koesteren, lijkt het alsof de ge meente alleen geïnteresseerd is in ondernemers die van buiten ko men", aldus een verbolgen Groe nendaal. SCHIEDAM - De voorstelling 'Kasimir en Karoline' van het Schiedamse theatergezelschap Els Inc. gaat donderdag 27 janu ari in het Theater aan de Schie in première. Een hartverscheurend volksdrama, gehouden tegen het licht van een lelijke wereld. Naast een zevental professionele ac teurs, wordt de cast aangevuld met een keur aan Schiedamse spelers. Het verhaal van Kasimir en Karoline speelt op een kermisterrein vol uitgela ten feestgangers en schreeuwerige at tracties. Daar voltrekt zich het schrij nende verhaal van de liefde tussen Ka simir en Karoline, die ten onder dreigt te gaan aan kortstondig geluk. Auteur Ödön von Horvath schetst in 1932 middels Kasimir en Karoline hoe hartstocht langzaam kan veranderen in onverschilligheid. Dit liefdesverhaal speelt zich af in het zuiden van Duits land, begin jaren dertig. Het is de tijd van Hitier en de opkomst van het na tionaal socialisme. Artistiek leider Arie de Mol is verant woordelijk voor de regie. De Mol: "Het stuk gaat over nu. Er zijn zoveel parallellen te trekken met het heden. In de tijd van Kasimir en Karoline is de samenleving duidelijk in de war. En wat doen mensen wanneer zij het niet meer weten? Ruziemaken. Het is een treurig stuk. Gelukkig zit er ook een hoop humor en muziek in verwerkt, anders zou het publiek het nooit trek ken." Laagdrempelig Langzaam maar zeker krijgt het Nederlandse theaterpubliek in de gaten dat Els Inc. geen lastig, onbegrijpelijk toneel maakt, maar juist op zoek gaat naar de toegankelijkheid. Ook deze productie kent een lage drempel. Met een vermakelijk verhaal, veel muziek, spektakel en een heldere inhoud belooft het gezelschap een breed publiek te boeien. "Het is zo jammer dat veel mensen denken dat to neel voor de elite is", zegt De Mol. "Het valt vaak heel erg mee. Ik advi- seer mensen altijd gewoon eens te gaan kijken. Is het niets, jammer. Maar zo vaak worden mensen aangenaam verrast en dat is mooi." Els Inc. is nu vier jaar geleden door de gemeente vanuit Amsterdam naar Schiedam gehaald om de stad een cul turele impuls te geven. Gezien de vele projecten die sindsdien zijn afgerond en de werkwijze van het gezelschap kan de gemeente tevreden zijn. Vooral deze voorstelling kent een bijzondere werkwijze. Naast de professionele ac teurs touren bij Kasimir en Karoline ook Schiedamse amateurs mee. Achterliggende gedachte is, naast het mooie effect dat een vol toneel teweeg brengt, ook het Schiedamse amateur toneel naar een hoger niveau te tillen. Bedrijfskunde Eva Nagtegaal (24) is één van de acht tien Schiedammers die meespeelt in deze productie. Eva staat al van jongs af aan op de planken bij diverse ama teur-gezelschappen. Ze studeert binnenkort af met bedrijfskunde aan de Erasmus Universiteit. "Dat staat nu wel even op een laag pitje", lacht de studente. "Toen ik hoorde dat ik hier aan mee kon doen, was de keuze snel gemaakt." Gedurende het repetitieproces heeft haar rol een pittige verandering door gemaakt, waardoor de studie even he lemaal uit zicht is. "Onze rollen zijn iets belangrijker geworden dan aan vankelijk de bedoeling was. Dat houdt in dat ik nu iedere dag repeteer en ook alle vijfentwintig voorstellingen zal spelen. Die kans wilde ik natuurlijk met beide handen aanpakken. Wie weet ga ik na mijn afstuderen op zoek naar een geschikte toneelschool. Ik heb de smaak flink te pakken!", aldus Nagtegaal. Bijzonder Het spelen met professionals is voor haar even bijzonder als het werken met amateurs voor regisseur Arie de Mol is. "Het is jammer dat we zo weinig tijd met de Schiedamse spelers heb ben, want ze pikken alles geweldig op. Als ik met hen evenveel kon werken als met mijn club vaste spelers, had er absoluut nog iets verrassends plaats gevonden". De Mol wilde in eerste instantie het publiek niet eens vertellen dat er ook met amateurs gewerkt werd. "Dat had een mooie verbaasde blik opgeleverd!" Regisseur Arie de Mol is in de laatste week voor de première vooral bezig het acteerwerk te koppelen aan al de technische bijkomstigheden. "Nu is de tijd dat al het spel samen moet vallen met het licht, geluid en decor. Een spannende periode. Maar de spe lers zijn er klaar voor!". Kasimir en Karoline gaat 27 janu ari in het Schiedamse Theater aan de Schie in première en is daarna te zien in 25 theaters in het hele land. Meer informatie is te vinden op www.el- sinc.nl of via 010 - 473 15 43. SCHIEDAM - Dat Els en Paul Bosch van de Stichting Pintilie wat vrijgevigheid betreft al heel wat gewend zijn, is een vaststaand feit. Maar de cheque van 12.500 euro die onlangs werd overhan digd door Marjan Koitek van advocaten kantoor NautaDutilh bracht hen toch enigszins in verwarring. "We hebben er zelfs onrustig door geslapen", vertelt Els Bosch lachend. NautaDutilh besloot vier jaar geleden te stoppen met het per post verzenden van nieuwjaarswensen. Het bedrag dat men hiermee bespaarde werd gedoneerd aan onder meer kleinschalige hulpprojecten die door medewerkers van het kantoor jaarlijks genomineerd mogen worden. Dankzij Marjan Koitek, die al tweemaal eerder de Schiedamse stichting voor droeg, viel de keuze dit jaar dan toch op Pintilie. Het zag er echter naar uit dat de schenking niet door zou gaan door de zeebeving op tweede kerstdag. In eerste instantie werd besloten het bedrag be schikbaar te stellen voor het getroffen ge bied, maar uiteindelijk werd een oplos sing gevonden. Het bedrag bleef bestemd voor Pintilie en het kantoor stortte een zelfde bedrag op girorekening 555. Door de jaren heen reden een paar maal per jaar vrachtwagens tot de nok gevuld met hulpgoederen vanuit Schiedam naar afgelegen gebieden in Roemenië waar de bevolking het aan elementaire zaken als kleding, voedsel en toiletartikelen ont breekt. Els Bosch: "Dit was en is alleen mogelijk door de inzet van inwoners uit Vlaardin- gen en Schiedam en met hulp van basis schoolleerlingen die vorig jaar bijvoor beeld rugzakjes vulden met allerlei schoolspulletjes. In ieder geval weten we nu al dat wij het eerstvolgende transport dat in maart naar Roemenië vertrekt kun nen bekostigen uit de donatie van het ad vocatenkantoor. Wij willen verder heel goed nadenken over de manier waarop het geld besteed kan worden. Onze ge dachten gaan voorlopig uit naar het op zetten van een project in een Roemeens dorp of stadje. Overigens zijn wij er ons van bewust dat iets dergelijks alleen ge realiseerd kan worden met de inzet en ondersteuning van deskundigen die daar wonen." •«Marianne van Velzen SCHIEDAM - Volgens het mi nisterie van Onderwijs hebben ruim 110.000 leerlingen binnen het VMBO extra zorg nodig. De eisen die aan deze leerlingen wor den gesteld blijken in de praktijk te hoog, waardoor een relatief hoog percentage van deze groep jaarlijks voortijdig de school ver laat. Bij het Accent College in Schiedam zijn deze problemen niet onbekend. Veel leerlingen kampen met grote so ciale en emotionele problemen. In 1999 gingen het voorbereidend be roepsonderwijs (LTS, LNHO en Ma vo) samen op in het VMBO. Gehoopt werd dat de samensmelting zou leiden tot meer kansen voor minder goede leerlingen; in de praktijk blijkt dit voor een groot aantal 'zorgleerlingen' niet op te gaan. Toenmalig minister Netelenbos vond het speciaal onderwijs te duur, waardoor veel probleemleerlingen binnen het reguliere onderwijs kwa men te vallen. Veel scholieren verlaten zonder diploma de school en hoeveel leerlingen er uiteindelijk uitvallen is nog onbekend. Extra aandacht A. Snoeij, vestigingsdirecteur van het Accent College in Schiedam, onder kent de problemen. "Wij zijn een ech te 'zorgschool'", zegt hij. "Onze school kent een uitgebreide zorgstruc- tuur. Ook wij hebben leerlingen die extra aandacht nodig hebben, de zoge- naamde LWOO (leerweg ondersteu nend onderwijs) leerlingen." Het leer tempo is voor deze groep leerlingen aangepast en de begeleiding intensief. De scholen krijgen via een speciale in dicatie extra geld van rijkswege waardoor het mogelijk wordt om klas sen voor deze leerlingen klein te hou den. De kleinere klassen zijn echter niet zaligmakend. "Voor veel leerlingen is de basisvor ming gewoon te hoog gegrepen", zegt Snoeij. "Die moet je niet lastigvallen met te veel theoretische vakken. Be paalde leerlingen doen gewoon liever iets met hun handen." Snoeij vindt dat de basisvorming voor veel leerlingen veel te theoretisch is, maar terug naar de LTS vindt hij te kort door de bocht. "Ik begrijp die kreet wel, maar vergeet niet dat doorstroming naar de ROC's kinderen ook veel kansen biedt. De ba sisvorming is voor onze leerlingen niet optimaal maar ook de oude vorm had zo zijn nadelen." Landelijk is de uitval onder VMBO- leerlingen erg hoog. Rector Snoeij heeft de indruk dat de uitval op zijn school onder het landelijk gemiddelde ligt. "Er is natuurlijk uitval," erkent hij, "daar heeft iedere school mee te ma ken maar er lopen ook projecten zoals 'De Veilige School'. Een van de speer punten daarvan was het terugdringen van het verzuim. Met goede ondersteu ning van de gemeente en politie heb ben we het schoolverzuim op onze school kunnen terugdringen." Wel ergert Snoeij zich aan de bureau cratie die kleeft aan het toekennen van geld voor zorgleerlingen en het feit dat er geldelijke ondersteuning is wegge vallen. "Vorig jaar kregen we nog extra geld voor allochtone leerlingen maar deze subsidie is weggevallen. Deze kinderen hebben vaak toch een achterstand en ik ben bang dat we de negatieve gevolgen van deze maatregel in de toekomst zullen gaan merken." 39000 km 12500.00 08-1999 88000 km 7950.00 08-2000 139000 km 11950.00 01-1997 98000 km 5950.00 U kunt bii ons ook terecht voor: AUTOMOBIELBEDRIJF B.V. Nieuw Mathenesserstraat 11-13 Schiedam Tel. 010 - 273 67 It u/èlzogoed\< in alle auto's Woensdag 26 januari 2005 MMMMMI De ondernemers van Het Glazen Pand voelen zich in de steek gelaten door de gemeente. FOTO: FOTOBUREAU ROEL DIJKSTRA Renske Verbeek Kasimir en Karoline van Els Inc. is een liefdesverhaal dat gespeeld wordt door professionele ac teurs en amateurs. NansWolters VMBO voor velen te moeilijk Vestigingsdirecteur A. Snoeij van het Accent College bevestigt dat het VMBO vo te moeilijk is. >r veel leerlingen foto: FRED LIBOCHANT Audi A41.6i 74 kw Pro-line Comfort, zilver met. automatische airco, 2x airbag, ABS startonderbreking, radio/CD, elek. ramen en spiegels, l.m. velgen Citroën Saxo 1.4i VTS, zilver met. airbag, radio/cd, stuurbekr., centrale vergr., elek. ramen voor, sunroof, l.m. velgen, verstralers Citroën C5 2.0M6V Ligne Prestige, grijs met. automatische airco, 4x airbag, ABS, radio/CD, startonderbr. elektr. ramen, C.V. incl. afst.bed. Daihatsu Cuore 850 CS groen met. startonderbreker, radio/cassette Daihatsu Valera 1.5M6V SR, blauw met stuurbekr., elek. ramen en spiegels, startonderbr. Ferrari Testarossa rood Optisch en technisch in absolute nieuwstaat Fiat Seicento 0.9i rood Fiat Punto 1.2i Sound stuurbekrachting, elek. ramen voor, radio/cassette centr. vergr., 2x airbag, stoel in hoogte verstelbaar Ford Fiesta 1.3i rood airbag, deelbare achterbank, sunroof Mitsubishi Pajero Pinin 1.8i 16V GDi airco, 2x airbag, bullbar, trekhaak, l.m.velgen, navigatie, radio/cassette, elek ramen en spiegels c.v. Opel Corsa GSi 1.6i-16V, zwart airconditioning, l.m. velgen, dubbele airbag, radio/cassette, sportuitlaat, elk. ramen, c.v. incl. afstandsbediening, alarm, startonderbreker Opel Tigra 1.6M6V Optie, blauw met. elek. ramen, centrale vergrendeling, airbag, l.m. velgen, verstralers, stuurbekrachtiging Opel Omega 2.0i-16V Diamond AUTOMAAT, ABS, 4 x airbag, l.m. velgen, deelbare achterbank, boardcomputer, cruise control, automatische airco, radio/CD, armsteun, hoofdsteunen achter, c.v. incl. afstandsbediening, elek. ramen, en spiegels voor Peugeot 406 2.0i 16V ST automaat ABS, automatische airco, 2x airbag, deelbare achterbank elek ramen en spiegels, l.m. velgen, verstralers, startonderbreker, c.v. incl. afstandsbediening Renault Clio 1.5 DCi Dynamique zwart met. airbags, ABS, stuurbekrachtiging, elek ramen, c.v. incl. afstandsbediening, radio/cd met stuurbediening, l.m. velgen, verstralers, boordcomputer Seat Ibiza 1.61 SE, rood l.m. velgen, airbag, centrale vergrendeling, spoiler Seat Leon 1.6i Sport LPG G3, rood, airco, ABS, elek. ramen voor, c.v. incl. afstandsbediening, radio/cd Seat Toledo 1.6i SE 100 pk, groen met. l.m. velgen, elek. ramen voor, in hoogte verstelbare stoel en stuur, deelbare achterbank 02-1997 103000 km 9950.00 02-1999 69000 km 7500.00 06-2001 96000 km 14950.00 11-1993 135000 km 2250.00 05-1995 82500 km 3950.00 06-1991 52000 km 59500.00 01-1999 41000 km 5500.00 11-2002 61000 km 9750.00 07-1997 78000 km 4750.00 02-2001 96000 km 14950.00 07-1998 78000 km 7950.00 04-1996 100000 km 6950.00 148000 km 9950.00 01-2000 90000 km 9750.00 06-2003 - Alle soorten reparaties en onderhoud Schade- en herstelwerkzaamheden - APK voor diesel- en benzinemotoren - APK gratis bij grote onderhoudsbeurt - Huurauto beschikbaar - Op afspraak ook avondservice VOOR AL UW REPARATIES EN ONDERHOUD LEVERING VAN NIEUWE EN GEBRUIKTE AUTO'S LID AOVAO AFDELING AUTO tlDIIJVIN ASSOCIATIE

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 15