Poldervaartvereniging houdt vinger aan de pols M 11 :ma TOTALE LEEGVERKOOP m*op=qp!* HUM. VERHUIZING Popworkshop voor Azië Nieuws van de Hargahoeve 'Actievoeren tegen beleid minister Hoogervorst is noodzakelijk Kortweg Discussie over witte en zwarte scholen Marianne van Velzen Eetkamerstoel, 898,- Woensdag 26 januari 2005 Het Nieuwe Stadsblad 04 - 1440 SCHIEDAM SCHIEDAM - Met een openbare discussie over de toenemende scheiding tussen witte en zwarte scholen wil de PvdA Schiedam op woensdag 2 februari een ge sprek op gang brengen. Geïnte resseerden krijgen daarbij gele genheid hun mening en sug gesties kenbaar te maken over deze ontwikkeling. Vorig jaar presenteerde de plaat selijke Socialistische Partij al een notitie waarin voorstellen werden gedaan om de apartheid tussen zwarte en witte scholen niet verder te laten groeien. Vol gens Yorick Haan, fractievoorzit ter van de SP zet de scheiding zich onverminderd voort als het Schiedamse college niet snel in grijpt. Het onderwerp werd ook door Tweede-Kamerlid Mariëtte Hamer in de Kamer aan de orde gesteld. Zij pleitte er onder an dere voor dat gemeenten en scholen gestimuleerd worden concreet afspraken te maken over het voorkomen van apart heid. De tijdens de discussieavond naar voren gebrachte meningen en suggesties worden verwerkt in standpunten die de PvdA in de raadsvergadering van maart zal presenteren. Voor de bijeen komst die plaatsvindt in De Er ker aan de Jan van Avennes- straat, zijn Mariëtte Hamer en Yorick Haan uitgenodigd. Aan vang 20.00 uur. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt op vrijdag 28 en zaterdag 29 januari een benefiet popoptreden gegeven voor de slachtoffers van de tsunami in Azië en Afrika. Verschillende bands, die het hele jaar les krij gen in de Erker, gaan dan optre den voor het publiek. De bands spelen zeer uiteenlopende lied jes, van Hollandse pop tot eigen nummers. Het eerste optreden begint op 19.30 uur. De avond duurt tot ongeveer middernacht. 010 - 426 77 67. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners uit het dierenasiel De Harga hoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de dierenopvang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Daisy, Cindy en Bonnie. Daisy en Cindy Dit zijn twee gezellige, dikke da mes van 6,5 jaar. Het liefst liggen zij de hele dag een beetje te luie ren en ook eten doen zij graag. Ze hoeven niet per se naar buiten te kunnen, ze zijn namelijk liever lui dan moe. Cindy heeft een iets onafhankelijker karaktertje dan Daisy. Wel kunnen ze allebei bij kinderen, zolang ze maar niet te druk achter hen aan gaan rennen. Bonnie Bonnie is een poesje van 7 maan den. Ze is gevonden. De mede werkers van de Hargahoeve we ten inmiddels dat een huis met een tuin het meest geschikt is voor haar. Andere katten vindt ze niet echt leuk, als ze te dicht in de buurt komen kunnen ze een tik krijgen. Kinderen lijken niet echt een probleem. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en an dere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. •p Nans Wolters SCHIEDAM - Huisartsen die zich laten leiden door er varing en het 'pluis-niet pluis'-gevoel, besloten on langs massaal patiënten sneller door te verwijzen naar een specialist dan voor heen. Daarmee willen zij mi nister Hoogervorst duidelijk maken dat er iets moet ver anderen in zijn houding. De actievoerders eisen dat de overheid meer waardering toont voor hun beroep. Lieneke van de Griendt, voorzit ter van Huisartsenvereniging Nieuwe Waterweg Noord stond vorige week op de barricade in de Utrechte Jaarbeurs en sprak drei gende taal in de richting van Den Haag. Wie niet horen wil die moet maar voelen, daar kwam het zo ongeveer op neer en driedui zend collega's onderstreepten haar betoog met een daverend ap plaus. De huisartsen waren bijeengeko men om te protesteren tegen het beleid van de minister omdat de ze naar hun mening te weinig geld beschikbaar stelt voor prak tijkvoering en geen stappen onderneemt om het honorerings systeem te herzien. Ook het feit dat miljoenen euro's - tot voor kort beschikbaar voor ondersteu ning van huisartsen - werden overgeheveld naar zorgverzeke raars, was aanleiding van zich te roeren in de Jaarbeurs. "De mi nister wil dat wij harder gaan werken maar daar staat niets tegenover", zo luidde de diagno se. "Men zaagt aan de poten van onze toekomst en aan die van de gezondheidszorg, dat kan en mag niet. Daarom gaan wij over tot acties. Afbraak Lieneke van de Griendt, tevens huisarts in Schiedam: "Een grote meerderheid van de Nederlandse huisartsen is van mening dat al leen door het voeren van acties een verdere afbraak van de kwa- liteit van de huisartsenzorg ge stopt kan worden. Wij zijn onder meer van mening dat patiënten er vanuit mogen gaan dat zij recht hebben op een eigen huisarts die voldoende tijd heeft om te luiste ren. Maar als je kijkt naar de houding van de minister dan is dat niet meer zo vanzelfsprekend. Toch zal er iets moeten gebeuren want als wij harder moeten gaan werken is er geen tijd voor een luisterend oor, bovendien is er nog altijd een tekort aan huisart sen." Het sneller doorverwijzen van patiënten begon eind vorig jaar in Twente en breidt zich nu uit over het hele land. Volgens de Inspec tie voor de Gezondheidszorg wordt door deze actie de kwaliteit van de gezondheidszorg echter niet beïnvloed. "Met dit initiatief geven dokters een signaal af aan de regering. Als iedereen direct naar een specialist stapt wordt er meer onderzoek gepleegd en stij gen de kosten", aldus de voorzit ter van de huisartsenvereniging NWN. "Specialisten verrichten in de regel meer aanvullende onderzoeken en dat niet alleen, de wachtlijsten zullen langer worden dan nu het geval is." Speelbal Hoewel artsen patiënten die wei nig mankeren niet zullen door verwijzen, ontstaat door langere wachtlijsten toch een situatie waarbij de patiënt zich een speel bal kan voelen in het conflict tus sen overheid en huisartsen. Want een doorverwijzing is sowieso niet leuk en vooral niet als je iets ernstigs onder de leden hebt. Als je dan op een wachtlijst komt die langer is dan gebruikelijk omdat huisartsen actie voeren, dan zul je daar weinig begrip voor op kunnen brengen. Op dit moment gaan huisartsen er vanuit dat op het ministerie van volksgezond heid wordt gezocht naar het op lossen van het huisartsentekort, dat praktijkondersteuning voor elke praktijk wordt toegepast en dat de overheid haar toezeggin gen nakomt. Bovendien wil men SCHIEDAM - Het Poldervaart- gebied wordt bedreigd en de vi sies van het stadsbestuur dreigen onherstelbare schade toe te bren gen aan de meer dan 700 jaar ou de loop. Om tegenwicht te bieden aan de dreigingen en de nadruk te leggen op de onbetaalbare waarden van het gebied is on langs de Poldervaartvereniging opgericht. Enkele verontruste Schiedammers namen het initia tief en zij worden ondersteund door Groen Links en de Midden- delflandvereniging. "Ondanks alle rapporten en plan nen van de gemeente is er van de intentie de Poldervaart te behou den nog niet veel terechtgeko men", aldus de vereniging. "Wel iswaar is een deel van de oude loop van het water hersteld, maar tegelijkertijd wordt door bouw plannen een grote aanslag op het gebied gepleegd." De vereniging doelt hiermee op de omstreden bouw van het nieuwe ziekenhuis in Bijdorp met zijn parkeervoor zieningen op de oevers van de vaart. Ook het recente besluit van AA-team.ni 0900-0777 'gelijk ;e rijk! Pechhulp v.a. 25,p.|. Vereniging voor automobilisten de gemeenteraad om akkoord te gaan met de bouw van de hoogste flat in Schiedam op enkele me ters van de vaart is de vereniging in het verkeerde keelgat gescho ten. "En medio 2004 is ook nog een rapport van de gemeente versche nen (Ruimtelijke Ontwikkelings visie) waarin men aangeeft de oe vers van de Poldervaart als aan trekkelijke bouwplaats te zien." De vereniging is bang dat er niets over zal blijven van de vaart die zowel in ecologisch als historisch opzicht van groot belang is. "De geschiedenis van Schiedam is nauw verbonden met het 700 jaar geleden gegraven kanaal", zegt de vereniging. "Zonder Polder vaart was er geen woningbouw of landbouw ten noorden van het oude stadshart geweest. De zeven windmolens en de vijf sluizen van het gebied regelden de afwa tering en maakten ontginning van de gronden mogelijk." De vereniging vindt het een taak van de burgers om te zorgen dat het gebied bewaard blijft. Van de Vijfsluizen tot aan de Delftse Schie willen zij de vaart onder hun hoede nemen. Zij hopen dat zij op deze wijze een tegenwicht kunnen bieden aan de gemeente lijke plannen en willen zelf ook dat de regie over de huisartsen zorg weer terug gaat naar huisart senverenigingen. Huisarts Van de Griendt: "Hoe wel het er naar uitzag dat het art sentekort in deze regio was opge lost zijn er nu toch weer vacatu res die niet vervuld worden. Al leen daarom al is het noodzake lijk actie te voeren. Minister Hoogervorst mag dan wel opmer ken dat ons verzet een overwaai ende ruis is, voor ons geldt dat zeker niet. In de Jaarbeurs heb ik hem beloofd dat de ruis zal ver anderen in een oorverdovend ge donder als hij niet luistert. Als hij dan nog doof blijft voor onze ei sen dan komen wij wel naar Den Haag om zijn oren uit te spuiten." Schiedam - Filmhuis Schiedam: 27 en 28 januari: Life is a Miracle (Emir Kusturica.). Zaterdag Ae Fond Kiss (Ken Loach). Aanvang: 21.00 uur. Toegang: 7 euro, dona teurs 5,50 euro, R'dam pas/CJP /CKV en 65+ pas: 4,50 euro. Www.filmhuisschiedam.nl. - In de Graauwe Hengst morgen vanaf 22.00 uur Marco D Friends Blues dus). Vrijdag en za terdag popprijs Schiedam vanaf 21.00 uur, vrijdag: Curtains, Des perados of the Freakfire, Skaight, Knights of Insanity en Cantrip. Za terdag: Breed, Jellybread, Place- mat, Quickspanker, Spacebar en Have Mercy. Zondag een Super sessie met Martijn v D van 16.00 tot 23.00 uur. - Harmonia houdt morgen een paranormale mini beurs om 19.45 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590, toegang 5 euro. - Zaterdag 29 januari Live muziek in café de Unie Gerrit Verboon- straat, vanaf22.30 uur. De toegang is vrij. Stichting Welzijn - Bingo in De Erker op 26 januari van 19.30-22.00 uur. - Alfabetiseringsles in de Erker. In schrijven aan de balie of bellen 426 77 67. - Percussie workshop op vrijdag avond van 20.00 - 21.45 uur in de Erker. Voor info: John Bouts 473 72 53. - Wijkcentrum Oost: computercur sussen voor beginners, gevorder den en voor senioren. Informatie of aanmelding: Boerhaavelaan79, tel. 2451818. Ouderenwerk - In dienstencentrum de 4 Molens is bij de yogales nog plaats voor enkele personen (55-plussers), kosten 8,15 euro per maand, met een Rotterdampas 5,30 euro per maand, een gratis proefles is moge lijk. Voor info: dienstencentrum de 4 Molens, Burgemeester Honner- lage Gretelaan 57, tel. 470 55 00. - Zondag in dienstencentrum de 4 Molens, DJ Leon draait dan van 13.30 tot 16.15 uur dansmuziek, variërend van een foxtrot tot En gelse wals, met muziek van Frans Bauer en allerlei andere Neder landse artiesten. De toegang is 1,90 euro per persoon. INBRAAK SCHOOL - Vrijdag nacht werd in een school aan de Burgemeester Van Haarenlaan in gebroken. Onbekenden hadden een ruit ingegooid met een stoeptegel. Uit het gebouw werden twee flat- sereens weggenomen. frontleder van 498.- nu voor 4 stoelen voor 7500 m2 klassieke en moderne meubelen en verlichting www.straluma.nl A-MERKEN SANITAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN Openingstijden: di-wo-vr: 9.30 -17.00 do: 9.30 - 21.00 za: 10.00 -17.00 Leemansstraat 13 Sliedrecht (Industrieterrein bij Ikea) «Telefoon(0184)411809 KORTINGEN OP LOPEND TOT WEL 75%! met voorstellen komen en de le den van de vereniging informe ren over de ontwikkelingen in het gebied. "Zodat natuur, cultuur historie en recreatie bewaard en vrijelijk beschikbaar blijven voor iedereen." De Poldervaart Vereniging, Ringvaart 16, 3124 PB Schiedam en e-mail: depoldervaart@kabelfoon. net v^?i^Autoservice Eigenraam Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. Wegener, nl R. Spierings, 06 10961529 H. filmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener.nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen 'Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. Wegener Huis-aan-huiskranten Huisartsen op de barricade Huisarts Lieneke van der Griendt heeft donderdag geprotesteerd tegen het beleid van minister Hoogervorst autobergers alarmcentrales 1S8 uur per week De Poldervaart foto: MIRJAM VAN DER HOEK nbieding GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-292 10 26 Meubelen Tel. 010-292 10 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid A15 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde OPENINGSTIJDEN •maandag van 11.00 tot 17.30 uur dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.30 uur vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur ttfto foto: FOTOBUREAU ROEL DIJKSTRA Fokkerstraat 576, Schiedam. (010) 462 20 22. www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3