NIEUWE PARTICIPATIEOVEREENKOMST SOBO EN WOONPLUS E 5 START 2e FASE SLOOP IN NIEUWLAND u ui Colofon Spreekuren complexbeheer Unit Noord Unit Nieuwland Unit Stad www.woonplus.nl P janUSfi 2005 plus AAN TAFEL DANKZIJ AUTOMATISCHE INCASSO WOONGENOT MARCONIHOVE OP HOOG NIVEAU GLASSCHADE IN UW WONING SENIORENCOMPLEX BOSPAD FEESTELIJK OPGELEVERD START VERKOOP HET PRIEEL OP ZATERDAG 12 FEBRUARI 13 U) 3 O O Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam 010 - 2045100 Openingstijden maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Verhuur/algemeen: 010 - 2045101 010 - 2045102 010 - 2045103 010 - 2045104 Reparatieverzoeken: 010 - 2045201 010 - 2045202 010 - 2045203 010 - 2045204 A Woensdag 26 januari 2005 ns-9 Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wet telijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en rege lingen zelf. Redactie Lucia Broos (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010 - 2045260 E-mail: wps@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 23 februari 2005. Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buiten zetten van huisvuil, zij controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van com plexen staan en voeren kleine reparaties uit. Om de complexbeheerders goed te kunnen bereiken, houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders in Noord houden (vrijwel) elke werkdag spreekuur. Van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 10.30 uur en van 15.00 tot 15.30 uur. Van Beethovenplein Rob Vollendam Kantoor in onderbouw Groenoord-Midden (wo. gesloten) Hans Scholte D. Schaferplein 14 Groenoord-Zuid (ma. gesloten) Mike Kissami Tijdelijk op ons kantoor in de Valeriusstraat 3 Heijermansplein (vr. alleen 's ochtends) Wim Molenkamp Kantoor op begane grond Lisztplein (vr. gesloten) Cees van Ruiven Lisztplein 241a Zwaluwlaan (ma t/m vr. alleen 's ochtends) Rob Vollendam Kantoor op onderverdieping De complexbeheerders in Nieuwland houden van maandag tot en met donderdag spreekuur van 13.00 tot 14.00 uur. B.H. Gretelaan Dennis Ingenkamp B.H. Gretelaan 263 Klaas Kater Eric Goovaart Klaas Katerstraat 126 Troelstralaan Harry Nagel Troelstralaan 83 Centrum (di./do. van 10.00 tot 11.00 uur) Cees Angenent Bagijnhof 20 Oost (di./do. van 8.30 tot 9.30 uur) Ab Vietje Wattstraat 35 West (di./do. van 8.30 tot 9.30 uur) Patrick van Waart Kortlandstraat 11a Zuid (di./do. van 10.00 tot 11.00 uur) Henk Polak Oude Maasstraat 14 WoonplusNieuws Samenwerkingsafspraken voor 2005 Woonplus Schiedam en het SOBO (Schiedams Overleg Bewoners Organisaties) hebben onlangs een nieuwe participatieovereenkomst gesloten. In deze samenwerkingsovereenkomst zijn, de voor 2005 geldende, afspraken vastgelegd over de wijze van overleg, de onderwerpen die daar in aan bod komen en hoe de procedures zijn voor bewonersinspraak. De gemaakte afspraken gelden onder meer voor de huurverhoging, de eventuele sloop van wonin gen, de afrekening servicekosten en de kwaliteit van de dienstverlening. In 2004 resulteerde de samenwerkingsover eenkomst zoal tot een lager huurverhogingper centage dan oorspronkelijk gepland. Daarnaast zijn aparte werkgroepen in het leven geroepen met vertegenwoordigers van zowel het SOBO als Woonplus. Hierin buigt men zich gezamenlijk over diverse onderwerpen zoals de wijze waarop de afrekening van stook- en servicekosten plaatsvin dt en de opleveringskwaliteit van woningen die na het leegkomen weer worden verhuurd. Evaluatie De participatieovereenkomst, die geldt gedurende één jaar, is het resultaat van regelmatig overleg tussen SOBO en Woonplus. Het SOBO heeft zich hierbij laten adviseren door de landelijke Woonbond. Aan het eind van het jaar vindt een John van Gestel, voorzitter van het SOBO en Karin van Dreven, directeur-bestuurder van Woonplus Schiedam, zetten hun handtekening onder de participatieovereenkomst. De beide SOBO-bestuursIe- den |an (oore en )oke van der Lans kijken tevreden toe. evaluatie plaats waarna de bevindingen van beide partijen als basis zullen dienen voor een vervolgovereenkomst. In Schiedam vindt de komende jaren een groot aantal ontwikkelingen plaats op het gebied van wonen en leefbaarheid. Voorbeelden hiervan zijn de sloop- en nieuwbouwplannen in o.a. Groenoord en Nieuwland en de toenemende aan dacht voor wonen, zorg en welzijn. Een profes sionele samenwerking tussen bewoners (-orga nisaties) en Woonplus is hierbij van groot belang. Met de ondertekening van de participatie overeenkomst benadrukken SOBO en Woonplus dat ze zich ook in 2005 gezamenlijk zullen inzetten om deze projecten te doen stagen. Maandelijks drie huurders beloond Ook in het nieuwe jaar nodigen wij elke maand drie van onze huurders uit om op onze kosten aan tafel te gaan in restaurant 't Oude Raedthuys. De enige voorwaarde om hiervoor in aanmerking te komen, is dat u uw huur betaalt via automatische incasso. Op de foto de win nende familie Koelewijn, die de dinercheque krijgt uitgereikt uit handen van Barry Batten, Coördinator Verhuur bij Woonplus. Onlangs vier den meneer en mevrouw Koelewijn hun 60-jarig huwelijksfeest. Zo trouw als zij aan elkaar zijn, zijn ze ook aan Woonplus. "We huren al zó lang een woning bij jullie!" De andere winnaars, familie van Oyen en familie den Uijl, hebben hun cheque inmiddels ook in bezit. Wilt u ook meedingen naar zo'n gratis diner? Haal dan snel een machtigingskaart op ons kan toor als u nog niet betaalt via automatische incasso. Doet u dat wel, dan hoeft u verder niets te doen om kans te maken. Huisbezoeken in sloopgebied in en rondom Klaas Katerstraat Medio januari 2005 zijn medewerkers Sociale Begeleiding van Woonplus gestart met het huis-aan- huis bezoeken van de bewoners van het sloopgebied in en rondom de Klaas Katerstraat (gebied Parkrand Noord oostzijde). Tijdens de huisbezoeken aan deze bewoners worden onder andere de woonwensen opgenomen zodat er zoveel mogelijk voor passende, vervangende woonruimte kan worden gezorgd. Voorafgaand aan deze bezoeken hebben alle betrokken bewoners een brief ontvangen met onder andere infor matie over de te ontvangen verhuiskostentegemoetkoming en de datum vanaf wanneer deze be woners als urgent woningzoekende aangemerkt worden. Om onze huurders optimale aandacht te geven, wordt een gefaseerde aanpak gehanteerd. Dit betekent dat per 1 februari 2005 een eerste groep bewoners urgent zal worden verklaard. Voor de resterende bewoners geldt dit per 1 april 2005. De start van de tweede sloopfase in het kader van de herstructurering in de wijk Nieuwland mag met recht beschouwd worden als een belangrijke stap dichter bij het 'nieuwe Nieuwland'. Opknapbeurt binnentuin seniorencomplex Bewoners van seniorencomplex Marconihove hebben sinds kort vanaf de balustrade van hun appartement prachtig uitzicht op een nieuw inge richte binnentuin. Afgelopen zomer is door Woonplus complex beheerder Ab Vietje en medewerkers van de BGS hard gewerkt aan de vervanging van diverse bomen en planten in de overdekte binnentuin. Daarnaast is de sproei-installatie vervangen. Het resultaat is uitzicht op een droomtuin voor de bewoners van het seniorencomplex. Dit resultaat is tot stand gekomen door een goede samen werking tussen verhuurder, huurder en uitvoeren den. Zowel de bewoners van het seniorencomplex als maatschappelijk betrokken vastgoedonderne ming Woonplus zijn enthousiast over de opknap beurt. Leefbaarheid en woongenot zijn in Marconihove op een hoog niveau gebracht. De nieuw ingerichte binnentuin Meldt uw schade bij Centraal Beheer/Achmea Graag herinneren wij u eraan dat u glasschade in uw woning zelf kunt melden aan de servicedesk van Centraal Beheer/Achmea, uiteraard alleen als u via Woonplus tegen glasschade verzekerd bent. Een servicemedewerker zorgt er dan voor dat de melding aan een glaszetter wordt doorgegeven. Vermeldt bij uw melding dat u door de glaszetter teruggebeld wilt worden voor het maken van een afspraak. Het telefoonnummer voor het melden van glasschade is: 0800 - 022 99 55 (24 uur per dag bereikbaar). Toost op goede samenwerking en spoedig afgeronde bouw Op 22 december 2004 werd het nieuwbouwcom- plex Bospad in de gelijknamige straat in Schiedam- Noord feestelijk opgeleverd. Onder de aanwezigen bevonden zich onder andere de nieuwe Bospad bewoners waaronder de leden van de Vereniging Groepswonen van Ouderen Schiedam (VGOS), de bedenkers van het Bospad project. Tezamen met Woonplus Schiedam, uitvoerder Volker Bouwmaatschappij en andere nauw betrokkenen werd getoost op de prettige samenwerking tussen alle betrokken partijen en de voorspoedig afgeronde bouw van het complex. Gemeenschappelijke ruimte middel tegen vereenzaming Het opleveringsfeest vond plaats in de gemeen schappelijke ruimte van het complex. Deze ruimte dient als plek voor het organiseren van activiteiten onder de bewoners van het Bospad. Het nieuwbouwcomptex Bospad wordt reeds naar volle tevreden heid bewoond. Zoals mevrouw Ans van Soest, voorzitster van de VGOS, het tijdens de oplevering verwoordde in haar speech: "zodat geen enkele bewoner zich in dit complex eenzaam hoeft te voelen." De volledige inrichting van de gemeenschap pelijke ruimte is mede tot stand gekomen door giften en donaties van diverse organisaties. Woonplus Schiedam wenst haar 'nieuwe' be woners van het Bospad veel woonplezier toe. wonen in tuinen Samen leven, groeien en bloeien in Nieuwe Tuinen Op zaterdag 12 februari gaat de verkoop van Start van Het Prieel, het eerste nieuwbouw project van Nieuwe Tuinen, de nieuwe woonwijk die Woonplus ontwikkelt In het gebied rondom de Goeman Borgesiuslaan. Tussen 13.00 en 15.00 uur bent u welkom op de bouwlocatie op de hoek van de P.J. Troelstralaan en Burgemeester van Haarenlaan om u te laten informeren over Het Prieel (48 eengezinskoopwoningen met tuin). Na Het Prieel gaan in opeenvolgende fasen ook de verkoop van Het Bordes, Het Gazon en Het Terras van start. In Nieuwe Tuinen komen koop- en huurwoningen van de grond in diverse woningtypen en prijscategorieën. De meeste van deze woningen beschikken over een tuin. In totaal verrijzen 135 koopwoningen en 68 huur woningen. Naast eengezinswoningen omvat Nieuwe Tuinen ook appartementen. De wijk is dan ook ideaal voor gezinnen met jonge kinderen, maar ook senioren met groene vingers zullen zich er thuis voelen. Wonen in Nieuwe Tuinen betekent 'Samen leven, groeien en bloeien'. De woningen van Nieuwe Tuinen - Het Prieel wor den te koop aangeboden door Anke Bodewes Makelaardij, telefoon 010 - 2464444. Meer infor matie over Nieuwe Tuinen vindt u op Een Impressie van nieuwbouwproject Het Prieel. WWW.nieUWetuinen.nl. 1

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 9