Ventura pakt weer punt Geen Tweede Maasvlakte; haven wordt vergroot Huisbezoeken voor eenzamen van start II 11 Nieuws van de Hargahoeve De hele dag scherp zien zonder bril of lenzen. Kortweg Twee expo's openen zondag Valentijn bij Wereldwinkel Toekomstige bewoners Woonpark Vijfsluizen al maanden in onzekerheid Het Nieuwe Stadsblad Marianne van Velzen Controle aanbieden huisvuil irad o V SCHIEDAM SCHIEDAM - Wie van culturele openingen houdt, kan zondag zijn hart ophalen. Om 15.00 uur opent galerie 300procent haar nieuwe expositiejaar met de ten toonstelling Kwets!. Een uur la ter opent de Artoteek de ten toonstelling De verzameling VI. Kwets! laat afbeeldingen zien van de menselijke figuur die verschillende aspecten van de mens blootleggen. De geselec teerde werken geven de kwets baarheid weer. Met keramiek van Anne Wenzel, video van Sanne Evertz, video en fotografie van Sylvia Kor ving en fotografie van Liesbeth Touw. Te zien tot en met 19 maart. Op dinsdagavond 1 maart zal Anne Wenzel een toelichting ge ven op haar werk. Deze presen tatie wordt ingeleid door Edwin Spek, curator van 300procent. Vanaf 20.00 uur zijn de deuren van 300procent geopend. De Artoteek aan de 's Grave- landseweg toont vanaf zondag 16.00 uur de passie die beeldend kunstenaars hebben voor verza melen in De Verzameling VI. Van 6 februari tot en met 12 maart laat beeldhouwer Marcel Warmenhoven zijn verzameling zien, die bestaat uit materialen die hij gebruikt in zijn werk. SCHIEDAM - Dat het maandag 14 februari Valentijnsdag is, kan bijna niemand ontgaan. De tradi tie wil dat je je geliefde wilt ver rassen, al dan niet anoniem. Ook in de Wereldwinkel is een keur aan cadeautjes, sierraden, wijn en chocola te koop, alle maal uit Derde-Wereldlanden waar een aanzienlijk deel van de opbrengst direct gaat naar de mensen die het gemaakt hebben. Wereldwinkel, Lange Achter weg 14; www.wereldwinkelschie- dam. wereldwinkels.nl. KUNSTGEBITTEN SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners uit het dierenasiel De Harga hoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de dierenopvang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat een onbekende ka ter en de zusjes Rooie en Skippy. Onbekend Deze ongecastreerde kater is op donderdag 27 januari via deur waarderskantoor Maas-Delta bij een huisuitzetting in de Maria- straat in de Hargahoeve geko men. Hij is cypers van kleur en zijn leeftijd is ongeveer tussen de 10 en 12 maanden. De eigenaar van deze kat heeft vanaf 2 Febru ari twee weken de tijd om zich bij het dierenasiel te melden, daarna is de kat wettelijk van de Harga hoeve. Rooie en Skippy Dit zijn twee leuke cyperse zus jes van 1 jaar oud. Ze kunnen zich prima redden in een flatje. Wel zijn ze een beetje verlegen dus een druk gezin is niet zo ge schikt. Ze heten Rooie en Skippy. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Zie ook www.hargahoeve.nl. SCHIEDAM - Nu het woon project De Vijfsluizen door problemen tussen project ontwikkelaar en gemeente stagneert verkeren toekom stige bewoners al maanden in onzekerheid. Zo'n 600 mensen schreven zich inder tijd in voor de 40 woningen op het voormalig Slachthuis- buurt. Toen kon nog nie mand vermoeden dat het project in zulk onstuimig vaarwater terecht zou ko men. "We waren zo gelukkig", zegt Martijn Wieringa een toekomsti ge bewoner van het woonpark. "Mijn vriendin en ik werden uit geloot uit al die mensen. Dit was het huis dat we voor ogen had den." Wieringa zette meteen zijn eigen huis in de verkoop en zocht een badkamer en een keuken uit voor zijn toekomstige woning. Ook Frank Elsendoorn tekende een voorlopig koopcontract voor een woning op het woonpark. "Ik ben geboren in Schiedam, maar woon momenteel in Rotterdam," vertelt hij. "Mijn echtgenote en ik vonden dit een mooi klein schalig project met betaalbare prijzen. We waren meteen en thousiast." In april 2004 kondigde een groot reclamebord op het bouwterrein aan dat er eind augustus ge bouwd zou worden. Toen eind Alle ruimte in WOONPARK 5 SLUIZEN te Schiedam A 74 eengezinswoningen met garage B12 herenhuizen me C16 twee-onder-één-kap woningen D i4eengezinswoninge Schrijf nu alvast in, de verkoop start binnenkort september nog geen bouwacti viteiten te bespeuren waren kreeg Wieringa argwaan. Eind oktober benaderde hij de projectontwik- SCHIEDAM - Het lijkt op sprokkelen. Na de puntendeling van vo rige week, pakten de vrouwen van handbalclub Ventura opnieuw een punt. Tegen het in de stand op gelijke hoogte bivakkerende UDSV had een overwinning op zijn plaats geweest, maar zaterdag zat er gewoon niet meer in dan een gelijkspel. Ventura begon sterk en gaf UDSV niet de mogelijkheid om in de wedstrijd te komen. De Schiedamsen konden uitlopen tot 5-7 en al les leek erop dat deze stand verder uitgebouwd zou worden maar het lukte de formatie van Wil Plugge niet om de vele opgelegde kansen af te maken. Direct na de start van de tweede helft lukte het Ventura nog wel om de 7-8 voorsprong uit te bouwen naar 7-10, maar vervolgens verloren de Schiedamse dames het initiatief en maakte UDVS de achterstand ongedaan. De Utrechtse ploeg deed meer en snelde Ventura voorbij: 17-14. Maar ook UDSV kreeg moeite met het benutten van kansen en dat zorgde er voor, dat Ventura de thuisploeg in de laaste seconden als nog kon achterhalen: 18-18. Met acht treffers mocht StefFie Luij- ten zich aan Schiedamse kant de topscorer noemen. keiaar Van Omme en De Groot en toen bleek dat er problemen met de gemeente waren over de grondprijs. "Toen begon de ellen de", aldus Wieringa. Sommige kopers hebben in middels hun huizen al verkocht en zien zich geplaatst voor een groot probleem met nogal wat fi nanciële consequenties. Zij staan straks, als de partijen het niet met elkaar eens worden, op straat. "Wethouder Habermehl (stede lijke vernieuwing) vond het nog al naïef van de bewoners dat sommigen hun huidige woning hadden verkocht", aldus Elsen doorn. "Maar niemand verwacht toch dat zoiets als dit gebeurt?" Gesmeekt "Ik ben afgelopen woensdag sa men met Frank nog bij Haber mehl langs geweest", vertelt met de projectontwikkelaar weer op te starten. Er zijn de afgelopen maanden heel veel brieven, faxen en e-mails naar de wethouder ge stuurd door de projectontwikke laar maar Habermehl heeft niets van zich laten horen. De wethou der vond dat De Groot hem moest bellen. Pas dan zou het tot een gesprek komen." De twee bewoners zijn vervol gens naar de projectontwikkelaar gestapt en hebben hem gevraagd de wethouder ter wille te zijn en te bellen. Woensdag is er een kort geding geweest, maar de bewo ners weten nog niet wat daar de uitkomst van is. Wieringa en Elsendoorn willen niet met een vingertje naar één van de partijen wijzen maar vin- Dat is nu mogelijk met de Nachtlenzen van Tempel Optiek. Nachtlenzen worden alleen 's-nachts gedragen. Overdag hebben nachtlensdragers dan zonder bril of lenzen scherp zicht. Deze unieke manier van oogcorrectie vergt geen gewenning. De lenzen zijn van een zeer speciaal materiaal en voelen daardoor direct prettig aan. Tijdens de slaap corrigeren de lenzen uw ogen zonder dat u er iets van merkt, dit geeft overdag een volledige vrijheid, geen bril of lenzen meer nodig om scherp te kunnen zien. Deze lenzen worden uitsluitend aangemeten door professio nele optometristen met de meest geavanceerde apparatuur, uw ogen worden met een speciale scan op 22.000 verschillende punten gecontroleerd. Voor wie zijn Nachtlenzen bijvoorbeeld uitermate geschikt? mensen met droge of gevoelige ogen mensen die veel lezen of computeren of veel in een ruimte met airco werken. actieve sporters (contactsporten) die geen bril of lenzen willen of kunnen dragen. REGIO - De Raad van State heeft vorige week de plannen van het kabinet voor de Tweede Maas vlakte voor de kust van Voorne- Putten gekraakt. Het kabinet heeft met zijn plannen voor de uitbreiding van de haven onvol doende rekening gehouden met de gevolgen voor de natuur, stelt dit hoogste rechtsorgaan. Het is de bedoeling de Rotter damse haven te vergroten met een nieuw haven- en industrieter rein. Voor deze uitbreiding wil het kabinet buiten de kust zand winnen. Ook zijn er plannen voor een natuur- en recreatieterrein op Midden-IJsselmonde en ten noorden van Rotterdam. De aan leg van de Tweede Maasvlakte kan volgens de Raad van State significante gevolgen hebben voor de Waddenzee, omdat het transport van slib en vislarven langs de kust richting het noor den mogelijk verstoord wordt. Het kabinet heeft daarmee vol gens de raad geen rekening ge houden. Bovendien wordt de na tuur van de Voordelta en in de duinen op Voorne en Goeree aan getast door de Tweede Maasvlak te, meent de raad. Deze gebieden zijn tot beschermd natuurgebied uitgeroepen wegens de unieke flora en fauna. Het kabinet heeft weliswaar als SCHIEDAM - Het project Vriendschappelijk Huisbezoek is donderdag van start gegaan. Via dit project, een samenwerking tussen Humanitas Rijnmond Noord en Stichting Ouderenwerk NWN, worden vrijwilligers in gezet bij mensen die zich een zaam voelen. Eenzaamheid, oftewel sociaal isolement, kan een groot pro bleem zijn. Bijvoorbeeld net na een verhuizing of als er vrienden of kennissen zijn weggevallen. Of als iemand door ziekte of han dicap aan huis gebonden is. Het kan dan erg prettig zijn als er ie dere week iemand op bezoek komt om een kop koffie of thee te drinken of om er samen even op uit te gaan. Deze hulp wordt nu geboden door vrijwilligers van het project Vriendschappelijk Huisbezoek. Iedere cliënt krijgt een vaste vrij williger waardoor er een vertrou wensband kan ontstaan. De vrij willigers bieden een luisteren oor. Iedereen kan de hulp van Vriend schappelijk Huisbezoek inscha kelen. Iemand die zich eenzaam voelt, maar ook anderen die zien dat iemand sociaal geïsoleerd is, zoals huisartsen, maatschappelijk werkers, thuiszorgmedewerkers, AA-team.nl 0900-0777 Vergelijk Je rijk! Pechhulp v i. 2 5,"" pj. Vereniging voor automobilisten Schiedam Wieringa. "We hebben hem ge- den wel dat de projectontwikke- smeekt om de onderhandelingen laar Van Omme en De Groot er veel aan heeft gedaan om tot een oplossing te komen. "Er is een aantal voorstellen gedaan zodat de bouw van tenminste 40 wo ningen door zou kunnen gaan maar de gemeente wilde nergens op in gaan", vindt Wieringa. Op 26 januari heeft een kort ge ding gediend tegen de gemeente. Deze verliep voor de aspirant ko pers teleurstellend. "Het leek wel alsof de gemeente gewoon niet meer in zee wilde gaan met Van Omme en De Groot", aldus El sendoorn. "Zij hebben tijdens de zitting nog een aantal voorstellen gedaan maar die werden door de gemeente terzijde geschoven." Vandaag volgt de uitspraak. "We kunnen alleen maar hopen dat deze gunstig voor ons uitpakt." compensatie gekozen voor de aanleg van onder meer een zeere servaat en de aanleg van duinen met strand bij Delfland, maar volgens de raad zijn deze plannen onvoldoende afgestemd op de ge volgen die de Tweede Maasvlak te voor de natuur heeft. De Raad van State heeft daar naast geen goed woord over voor de plannen van het kabinet om een natuur- en recreatieterrein aan te leggen. In de gebieden waar dit terrein moet komen, be vinden zich nu nog veel agrari sche bedrijven. De gevolgen voor deze boeren zijn onvoldoende onderzocht, stelt de raad. - Het programma van het Film huis Schiedam: 3, 4 en 5 februari Verborgen gebreken. Aanvang: 21.00 uur. Toegang: 7 euro, dona teurs 5,50 euro, R'dam pas/CJP /CKV en 65+ pas: 4,50 euro. Voor de jeugd 5 en 6 Februari Floris. Aanvang 14.00 uur, toe gang 4,50 euro voor kinderen tot 12 jaar. Volwassenen betalen 5,50 euro 7euro. - De Diabetesvereniging Neder land afdeling Rotterdam e.o. houdt voor alle mensen met dia betes en hun partners een thema middag op 8 februari om 14 uur. Het wordt gehouden in De Blau we Brug, Bachplein 590. Anke Langeveld zal uitleg geven over Hypo. Voor info: Bea van der Knaap, secretaris ,521 38 43 - Zaterdag is er een inloopconcert in de Grote Kerk met een optre den van Het Toonkunstkoor o.l.v. Anneke Huitink. Met bariton Mi- chiel de Jonge en de jongensso praan Paul Marcelis en op orgel Corinne Schot. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. - In de Graauwe Hengst, morgen vanaf 22.00 uur Leon Elias en vrienden. Vrijdag en zaterdag vanaf 21.00 uur Popprijs Schie dam, zaterdag na de laatste band maakt de jury bekend wie er doorgaat naar de halve finale. De bands zijn op vrijdag City Beau tiful, Combat, Deelszon, Revi sion, Infinite Television en Aces. Op zaterdag Grosh, Lithium, Monokay, Spaug, De Gelegen- heidstaliban en Detox. Zondag sessie vanaf 16.00 tot 23.00 uur. - Zondag is er een Gospelsound in de Dorpskerk aan het Noorde inde, aanvang 19 uur. M.m.v. Go spelkoor Expression. De toegang is gratis. - Harmonia ontvangt morgen dhr. P. Coppens die aan de hand van uw voorwerpje waarnemingen zal doen. Aanvang 19.45 uur in De Blauwe Brug, Bachplein 590, toegang 5 euro. Stichting Welzijn - Cursussen bij SHV donderdag middag yoga aan voor 50+-ers. 80 euro voor 15 lessen in de bo venzaal gymlokaal Alliantie, Nij- hoffplein 17 van 14.00 tot 15.00 uur. - Koken rond de Middelandse Zee (SHV) duur vijf lessen inclu sief buffetavond op dinsdag van 19.30 tot 22.00 uur in het Accent college, Mgr. Nolenslaan 99b, kosten: 85 euro exclusief ingredi- ëntengeld, aanvang 1 maart, op gave tot 15 februari. - Cursus mozaïek (SHV), duur drie lessen vanaf woensdag 16 fe bruari (iedere 14 dagen) van 19.30 tot 22.00 uur, kosten 50 eu ro exclusief materiaal. Aanmel den kan via tel 426 47 81 (maan dag tot en met woensdag van 9.00 tot 12.00 uur) of via e-mail shvl47@zonnet.nl - In de Erker: 9 februari is er kin derbingo, het begint om 15.15 uur, er is ook een gratis loterij, kosten 1,20 euro. Is uw kind on der de 8 jaar dan moet u uw kind begeleiden. - Vrijdag 4 februari van 10.00 tot 15.00 uur een kledingbeurs in de Erker, toegang gratis. Er kunnen nog tafels gehuurd worden, voor 1,50 euro. - Kinderdisco en carnaval in de Erker, voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar op zaterdag 12 febru ari, toegang gratis. Voor de ver klede kinderen is er een presentje en er zijn leuke prijzen te winnen voor het origineelst verklede kind. Neemt uw kind dit persbe richt mee, dan krijgt ze een gratis consumptie, duur van 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. Voor info: tel. 426 77 67. - In de Blauwe Brug is 13 febru ari een paranormale beurs van 11 tot 17 uur, entree 1 euro, per con sult diverse prijzen. - Country dansavond op 12 fe bruari van 19.30 tot 23.30 uur in de Blauwe Brug aan het Bach plein 590, toegang 2,50 euro, kaarverkoop aan de zaal. Kerkdiensten - Zondag zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerk diensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is dominee W. van Sorge. - In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur eu charistieviering, voorganger is pater K. Veltman met medewer king van het Liduinakoor. - Zondag is er een dienst bij de Evangelische Kerk voorganger is dominee T. Zevenbergen. - Zondag bij de Hervormde Evangelisatie op Gereformeerde Grondslag om 10 uur in Accent College, voorganger dominee L. Groenenberg, om 17 uur in Grote Kerk Cand. J. Boesaard - Zondag bij De Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap om 10.30 uur een dienst, voorganger is domi nee R.F. Philipp. Ouderenwerk - Woensdag 9 februari: bloem schikken, in dienstencentrum de 4 Molens, van 13.30 tot 16.00 uur, kosten: materiaalkosten, in formatie bij de ouderenwerken - Elke donderdag: gymnastiek In Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42,van 9.00 tot 11.00 uur, kosten 5 euro per maand, R'dampas 3,25 euro per maand. - Elke vrijdag: klaveijassen, in Wijkpost Zuid, van 19.30 tot 23.30 uur, kosten 1,15 euro per keer. - Elke zondag: contactochtend, in dienstencentrum de 4 Molens, van 11.00 tot 13.00 uur, toegang gratis. - Donderdag 10 februari is er voor 50-plussers uit Schiedam- Zuid een dansmiddag. Tussen 13.30 en 15.30 uur met een op treden van het duo Frits en Carla. In Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, de toegang is 2 euro. kunnen een cliënt aanmelden. Voor meer informatie: Gerard Broekmans, consulent Humani tas, telefoon 06-22115960; Sonja Brand, ouderenadviseur Stichting Ouderenwerk NWN, telefoon (010) 248 68 88. Woensdag 2 februari 2005 Het Nieuwe Stadsblad 5 - 1440 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener. nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener.nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen ■Op al oi daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van NV. De door u aan ons verstrekte wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te Oa ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, WGGGNGR huis-aan-huiskranten 'Er zijn alleen verliezers' vamf vtatt 4*. TL vanaj *73.500*- v.o,n vanaf €is%oao.- van vOI' akelaars van Otm 1 &KQOT Hoogstraat 2 3111 hh Schiedam Telefoon (oio) 473 59 19 Fax (oio) 473 09 55 E-mail infoig)tempeloptiek.nl Internet www.tempeloptiek.nl TEMPEL AUTOBERSEhj ALARMCENTRALES KSiranwrwMk In maart is het een jaar geleden dat aannemer Marco Dijkshoorn, architect Matthe Treytel en makelaar Casper Schonenberg elkaar de hand schudden bij het bord van het nieuwbouwproject. foto: ARCHIEF FOTOBUREAU ROEL DIJKSTRA Reinigingsinspectie Vele bewoners, de gemeente en IRAD0 vinden een schone straat belangrijk. Het bevordert de leefbaarheid en het gevoel van veiligheid. Een vuile straat kan ontstaan door het niet netjes of niet op tijd aanbieden van het huisvuil op de voorgeschreven plaatsen. Om de vinger aan de pols te houden houdt de Reinigingspolitie regelmatig controles in uw buurt. Bij het signaleren van overtredingen zullen maatregelen worden genomen. Eén daarvan is dat bij overtreding bekeurd zal worden. Voor meer informatie verwijzen wij u naar de stadsgids of de website van uw gemeente of ONS. Ook kunt u bellen naar IRAD0 telefoon 2621000. Onderdeel van de ONS Groep Van Heekstraat 153125 BN Schiedam - Tel. 262 1000 - E-mail: info@irado.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3