Filmpjes leerlingen Schravenlant getoond op IFFR Makkelijke zege Harga Groenoord blijft hopen Rijnmond-vrouwen winnen slecht duel Np i ï;- /H Sportagenda Lil.) a 7 2 f Waterweg topscorer Voorzitters vertrekken WK huldigt jubilarissen Schuurhuizen: jaartje erbij Zilver op 'Ladies Open' NOAD maakt comeback en is terug in tweede divisie Gratis naar SWSMC Marianne van Velzen •o Gerard S.Verver Primula Lekker goed, laagste prijzen. SCHIEDAM SCHIEDAM - Na het verlies van vorige week tegen HBS luk te het Excelsior'20 niet om zich te herstellen. De eersteklasser verloor van DCV (1-2). Dat deed PPSC wel: de derdeklasser pakte de draad weer op en won met 4-2 van Moerkapelle. Voor Hermes DVS is er ook in deze competitie weinig eer te behalen. De blauwhemden werden zon dag zelfs vernederd door stad- en buurtgenoot Hargasport. De fusieclub won met 2-5. De stand (gebaseerde op het doelgemiddelde): 1. FC Mozaïek 4,09 (45 doel punten voor, 11 tegen); 2. Victoria'04/za 2,65 (53-20); 3. Victoria'04/zo 2,41 (41-17); 4. DVO'32 2,35 (40-17); 5. WK 2 (40-20); 6. MSV'71 1,94 (35-18); 7. VFC 1,93 (31-16); 8. SVDPW 1,55 (42-27); 9. PPSC 1,50 (42-28); 10 Deltasport 1,09 (24-22). SCHIEDAM - Het lijkt erop, dat niet alleen de trainers met hun carrousel begonnen zijn. In Schiedam hebben of gaan ook drie voorzitters hun post verla ten. Bij SVVSMC vertrok Frans Eikenbroek, bij HBSS vertrekt Hans van den Berg en bij hocke yclub heeft Hans Schotting aan gekondigd dat hij, overigens met pijn in het hart, de handdoek gooit. "Ik moet helaas constateren, dat het goed vervullen van mijn hui dige functies mij veel meer tijd en inspanning kost, dan ik had gedacht", vertelt Schotting de le den van Spirit. Door een reorga nisatie, is hij gedwongen om meer tijd in zijn bedrijf te in vesteren. "Het is niet meer mo gelijk om naast mijn privé- en zakelijke bezigheden, voldoende tijd vrij te maken. Ondanks de wetenschap, dat ik veel spijt zal krijgen van mijn beslissing moet ik mijn functies bij de club neer leggen." Schotting vertrekt ech ter niet zomaar. "Uiteraard zal ik zorgdragen voor een fatsoenlijke overdracht van mijn werkzaam heden", belooft hij. Het is niet bekend, wie hem als voorzitter gaat opvolgen. SCHIEDAM - De voetbalvereni ging WK heeft zaterdag zeven leden gehuldigd, die inmiddels een kwart eeuw op de ledenlijst voor komen: Pim van der Helm, Robin en Benno Smallegange, Jaap Scharloo, René Oosterlee, Ronald van Harmeien en Willem van Ravens. Dat gebeurde tijdens de feest avond, die de club jaarlijks voor zijn medewerkers organiseert. Voor de muziek zorgde de band 2Big4Words. De spelers van WK 2 stonden achter de bar. SCHIEDAM -Trainer John Schuurhuizen heeft zijn contract bij zaterdagclub WK met een jaar verlengd. Het bestuur wilde graag, dat hij en Robin Smalle gange met de jonge en enthousi aste selectie aan de toekomst zouden blijven werken. De club wil namelijk graag terugkeren naar de tweede klasse. WK speelt nu in de vierde klasse en is volop in de race voor promo tie naar de derde klasse. Schuur huizen is dadelijk toe aan zijn vierde VVK-jaar en Smallegan ge begint aan zijn tweede sei zoen. SCHIEDAM - Denise Jonge- krijg heeft haar eerste toernooi als senior afgesloten met een tweede plaats. In het Belgische Arlon werd ze tweede op de Bel gium Ladies Open. In de voor ronde verloor ze van de Duitse Katrin Dittrich (ippon) en won van de Britse Caroline Pont (ver wurging). Daarna won Jongekrijg van Ver- ena Birndorfer (koka) en later in de halve finale van Manfredi. In de eindstrijd kreeg ze opnieuw te maken met Dittrich. Na een voorsprong maakte de Duitse een onrechtmatige handeling, die echter na een lange discussie niet wordt toegekend. Uiteinde lijk kreeg ze dankzij een koka wel de hoogste klassering. Op 12 februari reist Jongekrijg naar het Oostenrijkse Leonding voor het volgende A-toernooi. SCHIEDAM - Erg trots was be geleidend docent Theo Clarijs op zijn leerlingen. Geen wonder, de zeven leerlingen van Scholenge meenschap Schravenlant werden als echte filmgrootheden gehul digd tijdens het Internationale Filmfestival Rotterdam (IFFR). In het kader van het project Zien Filmen Kijken hadden de tieners twee filmpjes van een minuut ge maakt en beide filmpjes werden tijdens het filmfestival getoond. Zien Filmen Kijken is een samen werkingsproject van het Interna tionaal Filmfestival Rotterdam, de filmtheaters in Zuid-Holland en het Kunstgebouw. Het educa tieprogramma is gericht op het voortgezet onderwijs in de pro vincie. Leerlingen van Havo en VWO kregen les in film kijken en maken. Na het volgen van de les sen konden de kinderen meedoen aan de wedstrijd 'Just a Minute Junior'. Ruim 153 leerlingen stuurden een filmvoorstel in en vanuit het IFFR en Kunstgebouw werden uiteindelijk tien winnaars geko zen. Hier zaten de twee filmpjes van de Schravenlant leerlingen bij. Zij mochten met behulp van professionele filmmakers hun ideeën uitvoeren en donderdag werden ze tijdens een speciale voorstelling getoond. Na het ver tonen van de filmpjes werd een toespraak gehouden door Erik van Heiningen, gedeputeerde cul tuur van Zuid-Holland, waarna alle makers van de filmpjes naar voren werden geroepen. Onwennig 'One minute flight' heet het film pje dat gemaakt werd door Myr- the, Sanne en Carmen. De mei den poseerden onwennig voor de fotografen die zich verdrongen om een goede kiek te maken van het drietal. Het filmpje laat de versnelde vlucht van een papie ren vliegtuigje zien. Een minuut lang zoekt het vliegtuigje zich, in razende vaart, een weg door de school, over het plein en door het park totdat hij tegen een boom tot stilstand komt. "Het was een leu ke ervaring", zegt Carmen. "We mochten zelf het filmwerk doen en daarna zijn we het geheel met professionals gaan monteren." Dat hun filmpje werd uitgekozen om getoond te worden was toch wel de kroon op het werk van de meiden. Julia, Puck, Bram en Pa trick maakten het filmpje 'Dan cing in the Rain'. Ook zij behoor den tot de tien beste. In het film pje zijn twee tieners te zien (jon gen en meisje) die binnen wat verveeld hun huiswerk maken. Als het begint te regenen trekken zij hun kleding uit (zij blijken beiden een schattige bikini onder hun kleding te dragen) en gaan buiten in de regen dansen. Aan het eind van de film blijkt de re gen te komen van een medeleer ling die met een waterslang op een trap staat. "Dat filmen viel echt niet mee", vertelt Patrick. "We kregen de zaak niet in een keer goed. We moesten echt oefe nen met het filmen." Overigens was de prestatie van de makers van 'Dancing in the Rain' extra verassend. Zij hadden het filmpje zonder montage gemaakt. "We waren te laat voor de montage", legt Bram uit. "Daarom waren we verbaasd dat we toch gekozen werden." Of de filmmakers nu verder willen in het vak? "Nee, niet echt", zegt Myrthe. "Eén keer is leuk maar ik wil er niet mijn beroep van maken." SCHIEDAM - De jeugd komt eraan. Maar voorlopig zijn de jongeren nog veel te jong om bij de tafeltennis vereniging NOAD het wissel stokje van hun geroutineer de voorbeelden over te ne men. De veertigers doen het zelfs nog zo goed, dat ze in de najaarscompetitie na een reeks overwinningen, drie gelijke spelen en slechts een nederlaag een kampioens feestje mochten vieren en de derde divisie mochten inrui len voor de tweede. Waar een wil is, is een weg. "Kees de Koning wilde het dol graag nog een keertje meema ken", is het verhaal van Ron van Wijk. "En wanneer je dan de kans krijgt om een jaartje tweede divisie te spelen, dan doe je dat gewoon." De resultaten van de twee in middels gespeelde wedstrijden voorspellen echter weinig goeds. Het Schiedamse trio ging in de openingswedstrijd met fikse cij fers (9-1) ten onder tegen Disnie- rats, terwijl het zaterdag niet luk te om de thuisbeurt tegen Alk- maar'71 te winnen. Wel was het verschil ditmaal te pruimen (4-6). Dat geeft de burger moed. Van daar, dat de hoop op handhaving na het dubbele verlies toch niet helemaal vervlogen is. Van Wijk: "Wanneer het lukt om van een paar ploegen punten te pakken - en dat moet kunnen - dan moet het mogelijk zijn om degradatie te ontlopen." NOAD promoveerde dus een competitie geleden met vlag en wimpel naar de tweede divisie. Het verhaal wil, dat je om zoiets te bereiken door de competitie leider opgezadeld moet worden met een groep nogal zwakke tegenstanders. Van Wijk beaamt dat en zal niet ontkennen, dat hij en zijn makkers in een 'vrij zwakke' afdeling terechtgeko men waren. "Wanneer je daardoor dan de kans krijgt om weer een keer in de tweede divi sie te mogen opdraven, dan doe je dat gewoon. Moet je trouwens ook weten, dat we bijna een com- van woensdag 2 tot en met dins dag 8 februari VOETBAL - zaterdag: RFC 2000-WK (14.30 uur). Zondag: SVVSMC-Neptunus (14.00 uur beker), DRGS- MSV'71 (14.30 uur). DAMESVOETBAL: zaterdag WRW-HBSS (13.30 uur beker). ZAALVOETBAL: woensdag Oliveo 6-WK; maandag VZ'81 2-HBSS, WIA 9-WK, WIA- Groenoord. BASKETBALL: zaterdag Go- ba 2-Juventus(h), Margriethal 13.45 uur Juventus-Dunkinn(da). KORFBAL: zaterdag Margriet hal 14.50 uur ODI-Blauw Qit. TAFELTENNIS: zaterdag sportzaal Dr.Kuyperlaan 17.00 uur Brandersstad-Scylla, 17.00 uur Brandersstad-Remerij DTK(da); zondag sportzaal Dr.Kuyperlaan 14.00 uur Brand- ersstad-De Toekomst. VOLLEYBAL: zaterdag Ha- voc-Rijnmond(da), sporthal Groenoord 20.45 uur Rijnmond- Dynamo(h). ZWEMMEN: zaterdag bad Groenoord vierkamp SZC. Berichten voor de sportredactie kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via e-mail (regiosport@hetnet.nl) of fax (010-5913733). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransen straat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis. plete competitie lang regelmatig met invallers kwamen opdraven." Van Wijk was er zelfs wel steeds bij. Hij scoorde bovendien een gemiddelde dat er zijn mocht: 78 procent. Eredivisie In zijn jongere jaren speelde Van Wijk eredivisie bij Korenbeurs (nu, na de fusie, Brandersstad). Tot hij er even genoeg van had en voor een afscheid koos. Het werd een korte 'sabbatical'. Want na een halfjaar rust stond NOAD op de stoep. "Of hij zin had?' Hij moet iets gebromd van hebben, dat leek op 'oké maar ik speel al leen thuiswedstrijden." En omdat het bloed ook bij tafeltennisser toch kruipt waar het niet gaan kan, speelde hij al snel ook in de uitbeurten. "Weet je, zolang je met een stel mensen optrekt, waarmee je col lectief een prettige dag kunt bele ven, zorgt zoiets voor ontspan ning. Het zou anders zijn, wan neer die onderlinge band er niet was. Zeker bij uitwedstrijden ben je namelijk dikwijls een hele za terdag onderweg. Dat ervaar ik nu als een gezellig uitstapje. Dat is ook de motivatie om actief te blijven. Bovendien blijf je lekker bezig." Ron van Wijk is inmiddels de vier kruisjes gepasseerd. Trainen doet hij soms eenmaal, soms tweemaal per week. En soms ook helemaal niet. "We pogen min stens een keer per week bij elkaar te komen voor de training. Het lukt me alleen niet altijd om me vrij te maken. Dat overkwam me laatst ook op een zaterdag. Het is niet anders." Wat hem overigens opvalt is, dat er in de tweede en derde divisie nog zoveel heren-op-leeftijd acte ren. "Reuze gezellig", noemt hij het. "Het is net een reünie. Toch is het opvallend en misschien ook wel een beetje tekenend dat de jeugd ontbreekt. Die zou zeker op dat niveau in de meerderheid moeten zijn." Veertigers Zelf staat hij al vanaf zijn vijf tiende achter de pingpongtafel. "En dan vij finaal in de week trai nen. Wat je in die tijd geleerd hebt, vergeet je niet zo snel. Daar teren we nog steeds op. Maar het zelfde geldt voor de veertigers, die we nu als tegenstander tegen over ons krijgen." Een vos ver liest, kortom, wel zijn haren, maar niet zijn streken. Toch is het nog niet zo lang geleden, dat het verkeerd dreigde af te lopen voor het NOAD-trio. Van Wijk weet zich dat nog wel te herinneren. "We hebben toen al les op alles moeten zetten om de gradatie vanuit de derde divisie te voorkomen. Vandaar, dat we in november - toen de promotie zich aandiende - meteen al hebben in geschat, dat het wel eens een he le zware competitie zou kunnen worden." De drie - Ron van Wijk, Kees de Koning en 'nieuweling' Seba- staan Meertens - hebben zich voorgenomen om het humeur niet onder de mogelijk magere resultaten te laten lijden. 'Het enige, dat we kunnen doen is on ze stinkende best. Wanneer we ons niet handhaven, gaan we ge woon weer in de derde divisie spelen. Maar van dat scenario ga ik nu even niet uit. De competitie is nog lang. Ik verwacht, dat we wat wintpartijen en daarmee pun ten gaan pakken. Tegen een team als Pecos moet het bijvoorbeeld mogelijk zijn om te winnen. Maar er is er nog wel eentje. We laten ons niet zo snel ontmoedi gen." SCHIEDAM - Harga heeft - na de winst in de uitwedstrijd - ook in de thuisbeurt van Mariarade gewonnen. De Limburgerse hek kensluiter was geen partij voor de Schiedamse korfballers en ver loor met 19-11. Binnen enkele minuten had Harga al een voor sprong van 4-0. Sven Pappers (met verre schoten) en Martin den Hollander (met strafworpen) lieten Harga uitlopen tot 8-1. Na de rust bleef Harga het wedstrijd beeld bepalen. Mariarade scoor de af en toe, maar het verschil werd nooit kleiner dan vier doel punten. Via 10-6, 13-6 en 15-9 werd de eindscore bereikt. Het lukte ODI niet om de uit wedstrijd bij Reeuwijk te win nen. Omdat het de Schiedammers nogal eens niet lukte om de re bound te winnen kon de thuis ploeg weglopen naar 8-4. Na de thee kwam ODI nog wel terug tot 9-8. Op het moment dat de ge lijkmaker moest vallen scoorde Reeuwijk een uiterst dubieus doelpunt en werd ODI gedwon gen om alles-of-niets te spelen. Het werd niets en een 11 -8 neder laag. De Schiedamse treffers wa ren onder andere van Jolanda van Grootveld (2), Wijnand van Grootveld (2) en Gerben Hus- kens (2). •St 4fi v 8 J SCHIEDAM - Beter slecht spe len en de punten pakken, dan de sterren van de hemel spelen en de kous op je kop krijgen. Zo onge veer verging het zaterdag de vrouwen van volleybalclub Rijn mond. De meiden wonnen met 3- 1 van het stugge Set-Up. Vooral het verlies van de tweede set moet pijn gedaan hebben. Het ge knoei in hoofdstuk twee leverde ontluisterende cijfers op: 11-25. Al in de eerste set was duidelijk dat Rijnmond zijn dag niet had. Met name het passen liet veel te wensen over. Een benauwde 25- 22 setwinst was het gevolg. In de tweede set werd het spel van Rijnmond zo mogelijk nog slech ter met het al geschetste verlies als gevolg. Zelfs drie wissels konden het tij op dat moment niet keren. De vraag was of de jonge ploeg de veerkracht kon opbren gen de wedstrijd weer te gaan dicteren. Ondanks dat de cijfers van de derde en vierde set (25-16 en 25-19) anders doen vermoe den bleek er in de wedstrijd wei nig van. In deze fase leverden vooral de opslagbeurten van aan voerder Manja Scheffers, spel verdeler Cynthia Peek en Jong Oranje's Bianca Gommans pun ten op. Het spelniveau bleef ver der onder de maat, maar Set-Up bleek onvoldoende klasse te be zitten om hiervan te profiteren. De opluchting werd nog groter toen na afloop bekend werd dat medetitelkandidaat Nesselande met 3-1 had verloren bij Taurus. Slaagt Rijnmond er in de twee nog in te halen wedstrijden te winnen dan nestelt de ploeg zich vast op de tweede plaats. De mannen werden opnieuw ge confronteerd met een nederlaag. In Doetinchem werd met 3-1 ver loren van Orion. Rijnmond is hierdoor vaster op de laatste plaats in de eredivisie gedrukt en zal deze positie gezien het zware wedstrijdschema waarschijnlijk moeilijk ongedaan kunnen ma ken. Daarmee komt de prolonga tie van Rijnmonds eredivisiesta tus in gevaar. SCHIEDAM - Dankzij een sen sationele zege op koploper Alexandria en het uit de competi tie nemen van SOA, nadat eerder al PPSC het loodje had gelegd, zijn de kansen van Groenoord om in de hoofdklasse te overleven aanzienlijk toegenomen. Nu de graderen er namelijk niet vier clubs, doch slechts twee. Snoe- kie, WIA en Groenoord delen de plaatsen acht tot en met tien. Semper Altius en NOC zijn de hekkensluiters. Het enige adder tje onder het gras is, dat de num mer tien een degradatiewedstrijd moet spelen. Wanneer Groenoord achter speelt als tegen Alexandria dan hoeft het zich over de afloop van de competitie geen zorgen te maken. 'Stunten', had coach Aad de Held tegen zijn mannen gezegd. En dat bleek niet aan dovemansoren ge richt. De Schiedammers wonnen met 8-5. Peter Domenie zette Groenoord op voorsprong, maar vier minuten later waren de Rot terdammers erop en erover ge gaan. Buuron zorgde voor de ge lijkmaker. Toen Alexandria ver volgens voor open doel een gi gantische kans om zeep hielp, kantelde de wedstrijd en nam Groenoord het initiatief over. Do- menie zette Groenoord ander maal op voorsprong en Jury Kui lenburg en Erik van Krugten breidden de Schiedamse oogst uit naar vijf. Groenoord tikte de bal rustig rond en liet Alexandria komen. Dat leidde evenwel tot twee tegentreffers. Op het moment dat iedereen dacht, dat de nummer een alsnog de overwinning naar zich toe zou trekken, deelde Do- menie persoonlijk de genadeklap uit. Na een prachtige actie schoot hij uit een onmogelijke hoek de bal keihard in de kruising. De psychologische dreun was zo groot, dat de koppies bij Alexan dria meteen ging hangen. Met nog tien minuten te gaan hield Groenoord de boel stevig op slot. Kuilenburg en Buuron maakten de treffers zeven en acht. SCHIEDAM - Het zit SVVSMC niet mee. De nog door John de Wolf geleide hoofdklasser heeft al sinds ok tober geen wedstrijd meer ge wonnen en ging tot overmaat van ramp zondag zelfs voor hekkensluiter UVG door de knieën. De Schiedammers heb ben de hulp van hun fans no dig. Vandaar dat ze hun aan hang in de nog resterende thuiswedstrijden van de actuele competitie gratis toegang gaan verlenen. diverse kleuren, per 3 stuks OP=OP v Woensdag 2 februari 2005 Het Nieuwe Stadsblad 5 - 1441 Onwennig poseren de filmmakers van Schravenlant voor de fotografen die een plaatje van hen willen maken. 'Handhaven lastig karwei' NOAD bleef ook zaterdag in eigen huis met legen handen. Na de nederlaag bij Disnierats kreeg de ploeg nu klop van Alkmaar'71 foto: FRED LIBOCHANT Mf p s 4 /- De Rijnmond-vrouwen wonnen zaterdag in een slechte wedstrijd met 3-1 van Set-up. foto: FOTOBUREAU ROEL DIJKSTRA EDAH LEKKER Je vindt Edah Lekker&Laag in: Barendrecht - Dordrecht Krimpen a/d IJssel - Oostvoorne - Rozenburg - Schiedam i V

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 5