Smajic goud waard voor Brandersstad Britt Eerland zegeviert in Kolenkittoernooi ODI hoopt na stunt op lijfsbehoud Rijnmond speelt zich in de zorgen Sportklassen nieuw op VMBO Schiedam Bandenproducent wil 200 voetbalteams helpen Goud voor schaatser Van der Burg Gedegen soort bridge wint Eerste verlies voor Juventus Erfenis voor De Ooievaars Schiedams voetbalkampioenschap voor de tweede maal uit as herrezen SPORTAGENDA SCHIEDAM - Wist Niels van der Burg zich enkele weken ge leden tijdens selectiewedstrijden te plaatsen voor de nationale ti telstrijd, de 15-jarige Schiedam mer heeft die selectie volledig waargemaakt. Afgelopen weekend, tijdens het Nederlands Kampioenschap All round voor junioren, veroverde de Schiedamse schaatser een gouden medaille op de 500 me ter met een tijd van 41.72 se conden. Op deze titelstrijd moesten twee afstanden verre den worden, de 500 en 1500 me ter. Op de 1500 meter haalde Niels van der Burg de zestiende plaats, waardoor hij in het eind klassement op de tiende plaats eindigde. Komend weekend neemt het Schiedamse schaatsta lent deel aan het Nederlands kampioenschap supersprint dat eveneens in Assen wordt verre den. Hij moet daar twee keer de 100 en twee keer de 300 meter rijden en maakt, gezien zijn uit stekende vorm, ook kans op een medaille. SCHIEDAM - Door een score van 72,92 procent in de laatste zitting heeft het echtpaar Peters de eerste helft van de huishoude lijke competitie van Bridgesoci- ëteit Tamboer op de tiende plaats afgesloten. De tussenstand wordt aange voerd door Van Hoffe/Meer- waldt. De voor de eindzege fa voriete koppels Den Braasem/Koppen en het echtpaar Boon moeten het doen met de derde en vierde plaats. Overi gens is het leidende damesduo terecht koploper. Zij spelen een gedegen soort bridge, dat heel moeilijk te bestrijden is. Tussen de leiders en de nummers drie en vier staan Van der Handel/Wellens. De top-tien wordt gecompleteerd door Was- sink/Van Strijen, Van Eijck/Van Hoffe, Reymer/Heezen, Akker- mans/Van Dongen en Tam- boer/Maron. SCHIEDAM - Het is alweer eni ge tijd geleden dat Juventus werd geconfronteerd met een nederlaag, maar zaterdag tegen de reserves van Goba was het zover. De Schiedamse basketbal lers hoeven zich echter niet te schamen voor het verlies tegen de titelfavoriet. In Gorinchem wonnen de 'vossen, die wel hun haren maar niet hun streken ver liezen' het van het jeugdig en thousiasme. Juventus liep van meet af aan achter de feiten aan. Goba hield de Schiedammers zowel op lega le als op illegale wijze tegen. Hun aanval was rustig, maar ge slepen. Weinig onnodige loopac ties, goede passes en juiste be slissingen. Juventus scoorde nauwelijks en moest wennen aan het fysieke spel. Vele spelers misten in het eerste kwart, nadat ze hard waren aangepakt, menig balletje. Na een achterstand van veertien punten, zorgden een tactische wijziging en hard wer ken er voor dat de ploeg zich terug vocht naar 32-26. Goba 2 schakelde echter een tandje bij en Juventus liet veel steken vallen, waardoor er we derom een ruime achterstand ontstond. Juventus zette nog wel alles op alles en oefende veel druk uit. De Goba-routiniers kenden duidelijk de kwetsbaar heid van een jonge ploeg als Ju ventus en controleerden de wed strijd met groots gemak. SCHIEDAM - Na het verschei den van de turnvereniging Thor bleek de penningmeester nog een fiks bedrag op de rekening te hebben, waarmee men aan vankelijk geen raad wist. De honderd jaar oude turnclub be schikte nog bijna 4000 euro over. Omdat men het geen optie vond om het geldbedrag over verschillende goede doelen te verdelen, werd een bestemming binnen de grenzen van Schiedam gezocht. En zo kwamen de over gebleven bestuursleden bij de In- validensportvereniging De Ooie vaars terecht. Onlangs is het be drag aan het bestuur van De Ooievaars overhandigd. Dat men blij met de 'erfenis' laat zich ra den. 'We willen deze vereniging, hoewel ze niet meer bestaat, toch bedanken voor dit mooie bedrag.' SCHIEDAM - Nermin Smajic was zaterdag in het thuisduel tegen Scylla de gevierde man. Weliswaar verloren de Schiedamse tafel tennissers (3-4), maar dankzij de Bosniër werden wel twee punten gepakt. Een dag later speelde Brandersstad opnieuw thuis en won met 4-3 van De Toekomst. Tegen Scylla won Smajic in de openingspartij eenvoudig van Thijs Langeveld. Na dit duel verloren Rene Waterreus en Arjan Karbaat van Gerard Bakker junior en Edgar Malchasian. Vervolgens werd ook de dubbel (Smajic/Karbaat) verloren. Na 1-1 stond Branders stad in de belangrijk derde game met maar liefst 10-7 voor. Toch werd de game alsnog met 12-10 verloren. Ook de vierde game ging naar de Leidse ploeg. Smajic bracht Brandersstad weer terug in de wedstrijd door een zege op de inmiddels 34-jarige Bakker. Vervol gens verraste Karbaat met winst op Langeveld waardoor het 3-3 werd. In de slotpartij kon Waterreus de stunt helaas niet compleet maken. De Vlaardinger verloor kansloos van Malchasian. Door de zege op De Toekomst (met twee overwinningen van Smajic, een van Waterreus en winst in de dubbel) hebben de Schiedammers ruim afstand genomen van Hotak, de nummer laatst, en proberen ze de veilige zesde stek te bereiken. SCHIEDAM - Britt Eerland uit Schiedam heeft zondagmiddag in Rotterdam het Kolenkittoernooi op haar naam geschreven. De tienjarige tafeltennisster van NO- AD versloeg in de finale haar 'eeuwige rivale' Demelsa Basie met 3-0. De setstanden waren 11 - 9, 11-9, 12-10. Britt, die volgende week elf wordt, komt op veel toernooien Demelsa Basie uit Spijkenisse in de finale tegen. Ze voert al gerui me tijd de ranglijst bij de welpen in ons land aan. Demelsa, speel ster van De Sprint/Honda uit Brielle, staat daar tweede op. Sa men wonnen de twee vorig sei zoen in het dubbelspel de natio nale titel. Op het Kolenkittoernooi bij tafel tennisvereniging FVT - voor het laatst in de sportzaal aan de Per soonshaven gehouden, want die zaal moeten de Rotterdammers op 1 januari 2006 uit - kreeg Britt alleen in de finale tegenstand. Voor het overige walste ze met gemak over haar opponentes heen. Komende zondag is dat mogelijk anders, want dan krijgt ze met oudere speelsters te ma ken op een ranglij sttoernooi in Nijmegen. Britt laat veel voor het tafelten nis. Ze traint intensief verschil lende keren per week bij haar vereniging. Daarnaast krijgt ze bondstraining van onder andere jeugdbondscoach Peter Boon en Jolanda Paardekam in Berkel en Rodenrijs. Tevens traint ze een maal per week met de grootste ta lenten van het land. •♦Gerard S.Verver SCHIEDAM - Het Schie dams voetbalkampioenschap herrijst voor de tweemaal uit zijn as. Dat heeft het lo kale voetbal te danken aan SVDPW, dat dit jaar het 75- jarig jubileum viert en van alles uit de kast haalt om dat hoogtepunt luister bij te zet ten. Omdat verwacht wordt, dat het clubhuis bij de festi viteiten uit zijn voegen zal barsten, wordt bijvoorbeeld een enorme tent neergezet, is er uiteraard een reünie, wordt er een gigantisch feest op stapel gezet en zijn er verscheidene boeiende sport en andere actviteiten voor de jeugd. Het kan niet op. Het meest opvallende initiatief is het van de plank halen van de Schiedamse titelstrijd, die twee jaar geleden het loodje legde na dat commissievoorzitter Rien Klink en zijn mede-bestuursle den na tien toernooien vonden dat anderen de kar maar eens moesten gaan trekken. Omdat niemand behalve oud-PPSC- voorzitter Arie Bal zich voor die taak meldde en deze het - heel begrijpelijk - vertikte om het toernooi in zijn 'uppie' te dragen, leek de strijd definitief verleden tijd. Totdat er bij SVDPW ge brainstormd werd over het invul len van het jubileumprogramma en Rob van Vliet opperde om het kampioenschap op de agenda te zetten. Het leverde enthousiaste reacties op. Niet alleen binnen SVDPW, maar ook bij de andere inmiddels tot tien gereduceerde voetbal clubs. Dat bleek op een bijeen komst, die de vierdeklasser on langs belegde. Zelfs SVVSMC, dat zich in de voorgaande edities altijd liet excuseren en van deel name afzag, was present. De eni ge afwezige was opvallend ge noeg veelvuldig Schiedams kam pioen Excelsior'20. Misverstand 'Hun wegblijven was een misver stand', vertelt Van Vliet. 'Ze heb ben ook onmiddellijk telefonisch contact gezocht en hun absentie uitgelegd. Maar tegelijk hebben ze gemeld dat ze zeker aanwezig zullen zijn.' Het toernooi wordt overigens kort en krachtig. Ooit uitgesmeerd over veertien dagen in augustus (tijdens de eerste edi ties van de strijd), werd het later verdeeld over een aantal weken (eerst in augustus, daarna in het voorjaar, vervolgens in het najaar en tenslotte begonnen de voor ronde-wedstrijden in het najaar en was de finale ergens in mei). SVDPW heeft de bezem gehaald door de verschillende toernooi- vormen en er een complete ande re variant aan toegevoegd. 'We gebruiken het pinksterweekein- de: zaterdag 14, zondag 15 en maandag 16 mei', vertelt Rob van Vliet, die weet wat hij zich op zijn hals haalt. 'Het is niet mijn eerste toernooi. We doen al jaren lang het zeven-tegen-zeven-toer- nooi en dat gaat ons nog steeds goed af.' De organisatoren laten de zaterdagclubs op zaterdag spelen en de zondagclubs op zon dag. De bedoeling is dat de wed strijden tweemaal twintig minu ten gaan duren, maar helemaal zeker is dat nog niet. Clubs blij Net zo goed als het nog niet zeker is hoeveel van de elf elftallen er de overstap naar de finale-poules maken. 'De bedoeling is, dat zich uit iedere sector vijftig procent plaatst. Van de zaterdagclubs zul len dat er twee worden en van de zondagteams drie of vier. Daar zijn we echter nog niet helemaal uit.' Volgens Van Vliet zijn de clubs blij met de nieuwe toer- nooi-vorm. 'Van diverse bestuur ders heb ik begrepen, dat er al eens eerder is voorgesteld om de wedstrijden tijdens een weekein de te spelen.' SVDPW wil wel, maar heeft ze ker niet de intentie om zich de ti telstrijd blijvend toe te eigenen. 'Tijdens de bijeenkomst werd ge vraagd of er een vervolg zou ko men. Aan ons zal het niet liggen. Maar wanneer een andere club het op zijn schouders wil nemen, juichen we dat van harte toe.' Aan het toernooi hangt overigens een fiks prijskaartje: 'We hebben be rekend, dat er omstreeks 8.500 euro mee gemoeid is. Kijk, wan neer je iets doet, moetje het goed doen. Dan moet je er voor zor gen, dat er een leuk prijzenpakket is en dat de toernooidagen gevuld worden met leuke zaken, zoals muziek en dat er voor de win naars een bloemetje is.' De organiserende vierdeklasser heeft zich bij voorbaat garant ge steld voor het bijeen brengen van het op het eerste gezicht forse be drag. Om niet te veel een beroep te doen op de pot van de jubi leumcommissie, zal Van Vliet - uiteraard geholpen door nog en kele 'zwaargewichten' met goede zakelijke contacten - binnenkort de boer op gaan om sponsors binnen te praten. De bijeenkomst in het SVDPW- clubgebouw leverde nog een an dere positieve ontwikkeling op. 'Wat bleek is, dat er bij de be stuursleden van de voetbalclubs behoefte bestaat om wat meer met elkaar te praten. Nu zien ze elkaar nauwelijks, terwijl ze bij na allemaal dezelfde zorgen heb ben. Vandaar, dat er is besloten om binnenkort nogmaals bijel- kaar te komen. Om over andere zaken dan het Schiedams kampi oenschap te praten. Onderwerpen zat.' SCHIEDAM - ODI, dat er nog niet in geslaagd was om in de zaal punten te pakken, heeft vriend en vijand, maar vooral zichzelf verrast door een zege op Blauw Wit. De Schiedamse korf ballers waren eigenlijk al afge schreven en gedoemd te degrade ren. De winst van zaterdag heeft de hoop op redding weer doen opleven. ODI is de afgelopen weken voor al getroffen door tegenslag. Blauw Wit had meer steun van de engeltjes en voordien elf punten vergaard. Met deze score opteert deze tegenstander voor de tweede plaats. Vanuit die invalshoek moest ODI een makkelijk te kloppen opponent zijn. Dat de wedstrijd anders uit zou pakken werd al snel duidelijk. ODI kwam als eerste op voorsprong, maar Blauw Wit scoorde vrij snel tegen. Het scoreverloop ging om en om. Toch lukte het ODI om met een punt voorsprong de rust in te gaan. Direct na de pauze scoorden de Schiedammers weer, maar lukte het Blauw Wit om terug te ko men. Pas halverwege de tweede helft lukte het de thuisploeg om een gat van vier punten te slaan. ODI speelde de wedstrijd daarna gecontroleerd uit, waardoor Blauw Wit er niet meer in slaag de om het gat enigszins te dich ten: 15-11. 'Dit was een echte teampresta tie', vond coach Gerrit Verwaal. 'Er waren ditmaal geen zwakke schakels. Al weken lang redden we het net niet, maar vandaag hadden we het geluk weer eens aan onze zijde en als je dan na zestig minuten korfbalspanning wint van zo'n stugge tegenstan der, dan is dat voor iedereen een hele opluchting. Eindelijk is de negatieve spiraal doorbroken en zijn we weer terug in de race.' Voor ODI scoorden: Danielle Keeman (3), Nico van Otterloo (3), Remco Zaaijer (3), Evelien Brinkman (2), Wijnand van Grootveld (2) en Gerben Huis- kens (2). SCHIEDAM - De kansloze 3-0 nederlaag van de herenvolleybal lers van Rijnmond tegen het ster ke Piet Zoomers/Dynamo heeft de prolongatie van de eredivisie status verder in gevaar gebracht. De Schiedammers zijn hekken sluiter en verwacht wordt, met nog louter uitwedstrijden in het verschiet, dat die plek nog voor de start van de play-offs kan wor den verlaten. Coach Edward van Erp en de spelers doen er verstandig aan zich vanaf nu daar volledig op te gaan richten. Immers, enige goe de wedstrijden aan het eind van de rit tegen, naar verwacht mag worden, minder sterke tegenstan ders kunnen het seizoen wellicht nog enige glans geven. In de wedstrijd tegen Dynamo werd al na vijf minuten duidelijk dat er van een serieuze krachtmeting geen sprake zou zijn. De Gelder se ploeg liep meteen vele punten weg van een knoeiend en aanval lend krachteloos Rijnmond. Dy namo-coach Jeroen Bijl kon het zich zelfs permitteren volleybal kanonnen als Bas van de Goor en Sander Olsthoorn aan de kant te laten. Met name Joram Maan en Jeroen Rauwerdink waren voor het blok van Rijnmond niet af te SCHIEDAM - Het Accent Colle ge VMBO - Nieuwe Damlaan en Accent College VMBO - Nolen- slaan in Schiedam starten met het geven van extra sportlessen in de nieuwe sportklassen. In het nieu we schooljaar gaan deze klassen van start. Leerlingen kunnen zich nu inschrijven voor de sportklas sen. Tijdens de open dag op 16 febru ari op het VMBO - Nieuwe Dam laan en Accent College VMBO - Nolenslaan in Schiedam kunnen de leerlingen van groep 8 van de basisscholen en hun ouders niet alleen alles horen over de VMBO-scholen, maar ook meer informatie ontvangen over de sportklassen. De VMBO Sportklas is een apar te brugklas, waar naast het leren, sport een belangrijke plaats in neemt. In de onderbouw krijgen de jongens en meisjes in de VMBO Sportklas veel meer uren sport dan een gewone brugklas. Wekelijks sporten de leerlingen zes uur in de onderbouw. Door middel van een toelatingstest wordt bekeken of de leerling aan de gestelde eisen voldoet. De VMBO Sportklas is voor jon gens en meisjes die sporten en le ren willen combineren. In samen werking met diverse sportvereni gingen leert de leerling kennis maken met veel bijzondere spor ten. Daarbij moet orden gedacht aan tennis, karate, atletiek, Ame rican Football, skiën, boarden, mountainbiken en cricket. "De VMBO Sportklas is voor sportieve leerlingen die gek zijn op sporten. Ze hoeven geen top sporter te zijn, maar wel wordt verwacht dat ze een goede licha melijke conditie hebben plus een sociale instelling", aldus de school. stoppen. Het verschil in klasse vertaalde zich uiteindelijk in een 13-25 setwinst voor de nummer drie van de eredivisie. De tweede set gaf hetzelfde beeld te zien. Van Erp wisselde welis waar Marten Smid en Luuk Bac ker voor Coen Duiverman en Jor- rit Baerends, maar het bevreemd de dat hij Bas Ghijssen buiten de ploeg hield. Ook de vervangers maakten Rijnmond er niet sterker op, terwijl Ghijssen in de eerste helft van de competitie aanval lend de beste speler aan Rijn mond kant was. Gevolg was dat alleen Rodin Merx met enige re gelmaat het Dynamo-blok wist te omzeilen. Het was echter vol strekt onvoldoende om de tegen stander te verontrusten: 18-25. In de derde set liet Rijnmond even zien dat de wil om voor de pun ten te knokken er wel degelijk is. Het leverde een voorsprong op (16-13), maar toen Dynamo na de door Bijl aangevraagde time outs een tandje bijschakelde ble ken de Schiedammers op de be slissende momenten net niet over voldoende kracht en klasse te be schikken. Met 26-28 konden Van de Goor en de zijnen tevreden de terugreis naar Apeldoorn aan vaarden. van woensdag 9 t/m dinsdag 15 februari VOETBAL - donderdag: Excelsior'20-Doto( 19.30 uur oefen). Zaterdag: Lombardijen-HBSS( 14.30 uur), PPSC- Victoria'04/za( 14.30 uur oefen), Leonidas-VVK( 14.30 uur oefen). Zondag: AFC'34-SVVSMC( 14.00 uur), Quick'20-Excelsi- or'20( 14.00 uur oefen). DAMESVOETBAL: zaterdag Die Haghe 2-HBSS( 11.30 uur), CKC-PPSC( 14.30 uur). G-VOETBAL: zaterdag HBSS-OMC(10.30 uur). ZAALVOETBAL: maandag Margriethal 21.00 Groenoord-NOC. HANDBAL: zaterdag Margriethal 19.30 uur Ventura-ZAP(da), 21.00 uur Ventura-MHV'81(h); zondag sporthal Groenoord 12.25 uur DWS-Internos(da), 13.40 uur DWS-Hermes(h). KORFBAL: zondag Terda-Harga. TAFELTENNIS: zondag Hotak'68-Brandersstad. VOLLEYBAL: zaterdag Lycurgus-Rijnmond(h), sporthal Groen oord 17.00 uur Rijnmond-Ekspalvo(da). WATERPOLO: zaterdag RRR 7-SZC(da), bad Groenoord 20.30 uur SZC-Poseidon'56 2(h). Berichten voor de sportredactie kunnen tot maandag 20.00 uur wor den aangeleverd via e-mail (regiosport@hetnet.nl) of fax (010- 5913733). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransenstraat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis REGIO - Bandenproducent Continental wil 200 amateurvoetbalte ams, die nog geen shirtsponsor hebben, in het nieuw steken. Conti nental, dat hoofdsponsor is van het WK voetbal 2006 in Duitsland, wil op deze manier de amateurclubs laten meeprofiteren van de voetbal koorts Bij Continental liggen vanaf augustus ruim 3.200 outfits te wachten op een nieuwe eigenaar. Het bedrijf hoopt daarmee veel voet balteams van allerlei verenigingen blij te maken. Meedoen is makkelijk. Het enige wat teams ervoor moeten doen is een ludieke foto maken van het team, in drie regels zo origineel mo gelijk opgeven wat de 'bgnd' van het team is, surfen naar www.con- ti.nl, zich inschrijven en daarna op deze site een flink aantal stemmen op het team uitbrengen. Er zit geen 'adder' onder het gras en er is ook geen enkele aankoopverplichting in welke vorm dan ook. De inzend termijn is 1 februari gestart en loopt tot en met 30 april. De KNVB heeft groen licht gegeven voor deze actie. (D www.conti.nl of Continental SponsorLijn 078-6201547 Asterix aardappelen zak 5 kilo Lekker goed, laagste prijzen. i Britt Eerland (links) hier met Demelsa Basie tijdens het behalen van de nationale titel in het dubbelspel. Zondag versloeg Britt in de finale Demelsa in het Kolenkittoernooi in Rotterdam ARCHIEFFOTO SVDPW pakt de handschoen op SVDPW wordt gastheer van het Schiedamse voetbalkampioenschap dat de 75-jarige vereniging nieuw leven inblaast. De thuisvereniging zal ook zeker in actie komen en gaan voor de titel foto: ROEL DIJKSTRA V j+>" Een gevecht om de bal bij ODI-Blauw Wit. De Schiedamse korfballers zorgden za terdag in de Margriethal voor een devarende verrassing door de nummer twee Blauw Wit te verslaan foto: ROEL DIJKSTRA Je vindt Edah Lekker&Laag in: Barendrecht - Dordrecht Krimpen a/d Ussel - Oostvoorne - Rozenburg - Schiedam Woensdaq 9 februari 2005 Nieuwe Stadsblad .155.^ SPORT

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 13