De PlUS iS oPWAAn IBIZA Kortom Drie keer voordeel met Suzuki Alto Woensdag 23 februari 2005 ns-15 elektrische Met de nieuwe, vijfde generatie Golf speelt Volks wagen op safe. Geen gekke designfratsen, maar gewoon een gedegen auto met een vertrouwde uitstraling. Jammer, want de huidige automobilist is wel in voor iets nieuws. En dat 'nieuws' biedt het merk nu met de Golf Plus, die met zijn hoge re dak meer in de richting gaat van een ruimte wagen. De moderne mens wil hoog zitten. Nu heeft VW natuurlijk de Touran als 5- en 7-zitter, maar die kost behoorlijk wat meer dan de Golf en biedt ruimte die velen niet nodig hebben. De Golf Plus vult het gat pri ma op. De auto heeft dezelfde basis als de Golf en ook de uitstraling sluit hier op aan. Door de LED-achterlichten en de afwijkende grille komt de Plus net weer wat moderner over. Binnenin vinden we vooral meer ruimte omdat de grotere hoogte een andere zitpositie mogelijk maakt. De achterbank is multifunctioneel. Deze kan over een flinke afstand in twee afzonderlijke delen worden verschoven. Het middendeel dient als armleuning met bekerhouders en natuurlijk kan de bank ook in delen voorover geklapt worden. De zit ting blijft dan op zijn plaats en de laadvloer is niét helemaal vlak. De vloer van de bagageruimte kan worden uitgenomen en op verschillen de plaatsen worden 'opgehangen'. Standaard rust VW de Golf Plus uit met Tyrefit bandenreparatie (geen reservewiel). Stugge afvering Overal waar maar enigszins ruimte is, zijn opbergvakken gemaakt. Sommigen zijn zo klein dat er nauwelijks iets in past. Je zou toch iets kwijt zijn en in 42 vakjes en bakjes moeten gaan zoeken! Afhankelijk van de uitvoering zijn er klaptafeltjes achterin alsmede een halfauto- matische airco en natuurlijk allerhande luxueuze voorzieningen. De Golf Plus is qua rijgedrag typisch een Duitse auto met een behoor- houder en interieuraccenten in metaallook. Het uiterlijk van de Ibiza en Cordoba Sportrider heeft als blikvangers 15 inch licht metalen wielen. lijk stugge afvering. Daarom helt de carrosserie in snel genomen boch ten niet voelbaar over en plakt de auto aan de weg. De instapper is een sterke 1,4 liter 16V. Later komt een 1.4 FSI met directe brandstofin- spuiting. De vertrouwde 1.6 is ook van de partij gevolgd door een 1.6 FSI. Een prima motor die in ons land wel eens de meest verkochte zou kunnen gaan worden. De topper is de sterke 2.0 liter FSI. Diesels zijn er twee: de 1.9 TDI en de 140 pk leverende 2.0 TDI. Een 90 pk versie volgt. De nieuwe Golf Plus staat vanaf begin maart bij de dealer vanaf 19.995 euro en dat is slechts 700 euro meer dan de Golf 5-deurs. De Audi A8 is uitstekend beveiligd tegen diefstal. Dat wordt onderstreept met het kwaliteitskeurmerk Certified Security. Het is de eerste auto die het keurmerk van Alli- anz Zentrum fïir Technik (AZT) krijgt. De zichtbare be vestiging van de onzichtbare beveiliging tegen diefstal, meldt Audi, dat in de A8 de modernste beveiligingstech nologieën toepast. AZT test vijf belangrijke elementen voor een efficiënte diefstalbescherming: het ontwerp van de elektronische startblokkering, de bescherming van de diefstalbeveiligingselementen tegen manipulatie, een con trole bij de fabriek bij het leveren van relevante beveili gingsonderdelen, evaluatie en onderzoekshandelingen van de fabriek bij eventuele diefstallen en extra vergrende- lings- en beveiligingscomponenten. Mistlampen en deurgrepen en buitenspiegels in carrosseriekleur behoren tot het standaardpakket. Ook de Alhambra is er als Sportrider: com pleet met dimatronic, mistlampen voor en bediening van zijruiten achter en buitenspiegels. Er is al een Alhambra Sportrider voor 27.495 euro. 3200 Voetbaloutfits met de opdruk Continental liggen te wachten op tweehonderd Nederlandse amateurvoetbalte ams. Geheel gratis, maar er moet door de teams wel een prestatie worden geleverd. Niet op sportief vlak. Het ma ken van een ludieke foto van het team en een drieregelige onderbouwing van de 'onderlinge band' kan voldoende zijn om in aanmerking te komen voor de teamoutfit. In schrijven kan op www.conti.nl tot en met 30 april 2005. Op de site moeten voorkeurstemmen worden uitgebracht op het meest ludieke team. Bandenproducent Continental houdt deze actie om te onderstrepen dat het officieel part ner is van het FIFA Wereldkampioenschap Voetbal 2006 in Duitsland. De KNVB gaf groen licht voor de actie vooral ook omdat de actie nu eens niet alleen is bedoeld voor top- teams. Continental AG is een aanbieder van banden, rem- systemen, autocomponenten en technische elastomeren. Alle goede dingen komen in drieën. Suzuki maakt dat tastbaar met de Alto Spirit. Hij kost slechts 33 euro per maand, over drie jaar is de inruilprijs gegarandeerd en de drie jaar garantie biedt volop zekerheid. Het is mo gelijk dankzij een nieuw messcherp financieringsplan voor Suzuki's compacte koning van de zuinigheid. In tegenstelling tot de meeste auto's is de aanschafprijs van de Alto per 1 januari 2005 niet omhooggegaan. De Alto Spirit komt op 7.499 euro en dat is precies de zelfde prijs als zijn voorganger, de Alto Jubilée-2 van vorig jaar. Het nieuwe financieringsplan van Suzuki verlaagt de drempel naar een nieuwe Alto Spirit tot een absoluut laagterecord. Het gaat om een financiering met een looptijd van drie jaar op basis van een aanbe taling van 2.860 euro en dat is precies de door Suzuki gegarandeerde inruilwaarde over drie jaar. Dus de koper stapt in een nieuwe Alto Spirit voor 33 euro per maand en weet zich bovendien verzekerd van drie jaar algehele fabrieksgarantie die Suzuki op zijn modellen biedt. De Alto is van huis uit ruim en functi oneel en dat geldt uiteraard omverminderd voor de Spi rit-versie. Handig is de neerklapbare achterbank waardoor de bagageruimte groeit van 177 liter inhoud naar een indrukwekkende 432 liter. Verder valt de complete vei ligheidsuitrusting op. Dual SRS-airbags, gordelspanners en trekkrachtbegrenzers voor zijn allemaal aan boord. Sa men met het ABS-remsysteem is de Suzuki prima in staat zijn inzittenden te beschermen. Vrijwel alle modellen van Seat worden leverbaar met een Sportrider-pakket. Sportiviteit en een uitgebreide stan daarduitrusting blijken daarin uitstekend samen te gaan. Het Sportriderpakket voor de Cordoba en Ibiza Referen- ce-versies omvat, voor een meerprijs van 495 euro, semi-auto- matische airco, sportstoelen met speciale bekleding, een beker- meer Go .sc Blik van^m

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 15