Puntjes op de i^bam "De inpandige berging wordt een luxe inloopkast voor onze garderobe" Berekend op een zware binnentuin 8.000 kubieke meter beton Anja en Bep Kruijtkopers van het allereerste uur: Voor elk wat wils Land van Belofte komt boven het maaiveld uit Planning www.landvanbelofte.nl Ooms Makelaars vastgoed Vloer ABN AMRO ligt er al Bezoekt u ook eens De eerste keus Groot kookbfok Informatie en verkoop: Gerrit Verboonstraat 2 Tel. oio - 2730102 ANKE B O D E W E 5 Nieuwe Haven 155 Tel. oio - 2464444 Een project van: Woensdag 16 maart 2005 Al in 2002 werden Anja Kruijt en haar man Bep een beetje verliefd op Het Land van Belofte. Centraal gelegen in de stad, ruime appartementen, een mooie binnentuin Ze woonden op dat moment echter helemaal naar hun zin in hun zelf verbouwde pakhuis aan de Lange Haven. Totdat een longinfectie bij Bep een einde aan dat geluk maakte. De negen trappen waren door hem niet meer te beklimmen, dus begon de zoektocht naar een gelijkvloerse woning die het woongeluk van de Lange Haven zou kunnen evenaren. Weerstand Tranen in de ogen Ais één van de eerste acht kopers tekenden ze m augustus 2003 het contract voor een appartement in het t and van Belofte. "We hadden de eerste keus en hebben echt het mooiste appartement gekocht. Bouwnummer 68!". lacht Anja Kruijt stellig Haar man Bep beschrijft met glimmende ogen: "We zitten op de hoek van de Kreupelstraat, de Lange Kerkstraat en het Plein. Op de bovenste etage, met een geweldig dakterras dat een prachtig uitzicht biedt op de twee uitgelichte kei ken, het plein met terrassen voor de deur, de markt en alle feesten op het Stadserf Hun ervaring met bouwen en verbouwen én de gezamenlij ke kookhobby leidden tot de nodige aanpassingen op het basisplan van de architect. "Het heerlijke met deze wonin Projectleider Kees van Rossum van BAM Woningbouw, Volker Bouwmaatschappij rekent voor dat in het hele project maar liefst circa 8.000 kubieke meter beton wordt gebruikt. Zijn collega, hoofduitvoerder Bart Janmaat onderstreept: "In het Land van Belofte worden een paar bijzondere staaltjes van bouwen toegepast. Zo storten we aan de kant van de Kreupelstraat in één dag een wand van zes meter hoog. Het is een wand naast de ingang van de parkeergarage, waar de woningen op een ongewone wijze aan worden bevestigd. We storten telkens een meter hoog beton in de bekisting, laten het een uur drogen en gieten vervolgens de tweede meter er bovenop. Zo creëren we in één dag een metershoge wand. Eerlijk gezegd vinden we dat zelf ook altijd weer spannend, want we doen dat niet elke dag!" MAktlA AUDI J 6 V De bouwactiviteiten zijn in volle gang. Inmiddels is de kel derverdieping grotendeels gerealiseerd en zijn de eerste beganegrondvloeren gestort. Hiermee komt het Land van Belofte boven het maaiveld uit. Hiermee is de voortgang van het project nóg duidelijker zichtbaar. Land van Belofte zal naar verwachting eind 2006 worden opgeleverd. Enkele tientallen meters verderop zijn twee mannen druk in de weer om een kraan met kubel boven een houten bekisting te manoeuvreren. Tbn legt uit: "Daarmee stort je het beton in de kist. Binnen een paar uur is het beton droog en kan je de bovenzijde van de kolom afwerken." Verderop staat een medewerker met grote precisie de betonnen wand af te werken en de laatste luchtbelletjes en grintkorrels weg te werken. Nog steeds behoorlijk ambach telijk werk. De keldervloeren zijn door het sneldrogende beton al binnen enkele uren met machines helemaal glad 'gevlinderd'. Een machine maakt ronddraaiende bewegingen als een rondvliegende vlinder en polijst het beton helemaal glad. Als echte bemiddelaar hoeft Bep zich vaak verbaasd over de weerstand die bij sommige mensen bleef bestaan ten opzichte van het bouwplan. "Het heeft helaas gedraaid om maar een paar mensen, die de gemeente, de bouwer, maat zeker ook de kopers heel veel geld hebben gekost Zonder dat ze echter konden aangeven wat et dan precies anders moest! Ik heb me al eerder wat plagend opgeworpen als mogelijke voorzitter voor de vereniging van eigenaren Ook omdat ik vind dat het. goed is dat we elkaar als kopers en huurders gaan leren kennen. Het duurt nog meer dan een jaar voor we allemaal gaart verhuizen, dus hebben we nu de h|d om samen ook kortingen te bedingen." De bouw van het Land van Belofte loopt volledig op schema. En dat is te zien, want de eerste betonnen kolommen steken inmiddels boven de bouwput uit. Na verschillende vertra gingen in de afgelopen jaren, gaat de bouw van de 80 woningen in het hart van de Schiedamse binnenstad nu zeer voorspoedig. Betonvlechters én betonstorters werken continu door. In de afgelopen weken is de vloer van de parkeerkelder geheel gestort en zijn de eerste kolommen voor de begane grond opgetrokken. Ton Rigter, uitvoerder van BAM Woningbouw, Volker Bouwmaatschappij, praat met trots over het inmiddels bereikte resultaat: "Vorige week hebben we het eerste deel van de vloer voor de vestiging van de ABN AMRO-bank gestort. En we hebben alle kolommen voor de verdieping van de begane grond geplaatst." Er is met betonwagens af en aan gereden om aan de vraag te voldoen. Voor het laat ste deel van de keldervloer is bijvoorbeeld maar liefst 595 kubieke meter beton gestort. Bovenop de inmiddels verre zen kolommen worden breedplaatvloeren gelegd waarop beton wordt gestort. Eind februari worden daarop de eer ste wanden van de verdiepingen geplaatst. gen is dat eigenlijk alles mogelijk is. We hebben als basis vier grote kamers, een fikse berging en een toegang vanuit de keuken en slaapkamer naar het dakterras", vertelt Bep Kruijt. "Maar in de hal zat een voor ons onnodige grote ber ging, waarvan we een deui hebben laten weghalen. We heb ben die kast met de slaapkamer verbonden en zo een grote inloopkast voor onze garderobe gecreeerd. Heerlijk hè? En dan de keuken... Ik schaam me bijna voor al die luxe! We hebben een kast bij de keuken getrokken en zo ruimte gemaakt voor een groot kookblok. Gaan we heerlijk met vrienden kokkerellen en m de zomer op het dakterras eten. Of in de winter in de woonkamer, in de serre van 8 meter bij 1,75 meter met uitzicht op de kerk en het plein." Anja en Bep zijn echte Schiedammers. Bep is inmiddels gepensioneerd en werkt nog regelmatig voor zijn plezier als mediator buurt bemiddelaar bij Bureau De Vijf irr Schiedam, Anja werkt als docent aan de Hogeschool iNHOll AND in Rotterdam Na de snelle verkoop van hun pakhuis aan de Lange Haven, wonen ze tijdelijk in een huurwoning aan het Lieffinckplein. Nu de bouw in volle gang is, kijken ze uit naar de oplevering m mei ?oöb "Toen de eerste paal gesla gen werd, had ik echt tranen in mijn ogen", stelt Bep voor zichtig. "je weet dan opeens hier gaat mijn huis komen En ik was echt geraakt door al die betrokken mensen die zicht baar inspanningen pleegden om het voor ons zo goed mogelijk te doen. ik ga nu ook regelmatig kijken. Hou de hele bouw bij. Dat is heel leuk voor later." Aan de poort van Schiedam ontstaat een nieuw, kloppend stadshart: Land van Belofte. Vijf woonblokken met zo'n tachtig appartementen en woningen in twintig verschillende woningtypen. Drie- en vierkamerappartementen, penthou ses, atelier- en stadwoningen en herenhuizen. Midden tus sen de monumentale panden in het historische centrum van Schiedam. Een unieke plek met stads vertier én rustige plek jes binnen handbereik. Bijvoorbeeld in de fraai aangelegde binnentuin, waar het heerlijk ontspannen is na een dagje winkelen of museumbezoek. Land van Belofte biedt voor elk wat wils! De binnentuin wordt bovenop de parkeergarage geplaatst. De tuin vormt, inclusief bestrating en beplanting, een heel gewicht. Daarom worden nu bovenop de tientallen kolom men die in de parkeergarage zijn neergezet, zogeheten hoed- en petliggers gelegd. Daarop komen kanaalplaat- vloeren te liggen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 12