Animo Educatie voor stageplek groot Hulpverlening beter door fusie GGD Energie-opslag voor nieuwe woningen Parkweg Noord Sensationeel Wereldnieuws; De i media levert het bewijs: i versus HOC slimsystem r i G W Gezondheidswinkel Libra Celsiusstraat herbestraat Vrachtwagen verliest afval Vrouw beroofd Ruim 1400 wietplanten Verkeerscontroles Computers weg uit kantoor Definitief voorstel wordt voorgelegd aan colleges b en w voor 29,95 Marianne van Velzen Dé oplossing bij overgewicht. - geen hongergevoel geen behoefte aan zoetigheid HD* Woensdag 16 maart 2005 SCHIEDAM - Vanaf maandag start ONS met het herbestrating van de Celsiusstraat, tussen Prof. Kamerlingh Onneslaan en Rea- murstraat. Afhankelijk van het weer gaan de werkzaamheden ruim zes weken duren met werk dagen van 7.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze periode is de Celsi usstraat voor alle verkeer afge sloten. De straat wordt herbestraat van wege noodzakelijk onderhoud. De riolering wordt ongemoeid gelaten, omdat deze in goede staat verkeerd. Ter hoogte van het wijkcentrum wordt een drempel aangelegd. SCHIEDAM - Een deel van de Vlaardingerdijk, ter hoogte van de oprit naar de A20, is maan dagmiddag afgesloten geweest omdat er eerst opgeruimd moest worden. Er was namelijk een op legger met huisvuil van een vrachtwagen gevallen. De weg is zo'n twee uur gesloten geweest. SCHIEDAM - In de Noordmo lenstraat werd een 27-jarige vrouw maandagavond om om streeks elf uur beroofd van haar tas. De vrouw werd tegemoet gerend door twee mannen, die tijdens het passeren de tas uit haar handen. Daarin zaten onder meer autosleutels en een mobie le telefoon. Met de buit vluchtte het tweetal vervolgens richting Groenweegje. Een door politiemensen inge steld onderzoek naar de berovers leverde vooralsnog geen resul taat op. SCHIEDAM - De politie hield een week geleden een groot scheepse hennepactie, waarbij agenten in verschillenden wonin gen op onderzoek gingen. Daar bij zijn ruim 1400 hennepplan ten gevonden. In een woning op de Rotterdam- sedijk werden 316 hennepplan ten en ook de voor de groei be nodigde apparatuur in beslag ge nomen en later vernietigd. De stroomvoorziening werd afgeslo ten, omdat werd geconstateerd dat de elektriciteit illegaal werd afgetapt. Ook van een woning in de Volta straat werd de elektriciteit afge sloten, omdat deze illegaal werd verkregen. In totaal werden hier 450 hennepplanten in beslag ge nomen. In een woning aan de Singel werden 400 hennepplanten aan getroffen. De planten en ook.de apparatuur werden in beslag ge nomen en vernietigd. Politiemensen ontmantelden in een woning in de Wattstraat een hennepkwekerij, waarbij 262 henneplanten in beslag werden genomen. De stroomvoorziening werd afgesloten. Twee bewoners, 32 en 46 jaar, werden op grond van de Opium wet aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. In een woning in de Van Swinden- straat werd een in opbouw zijn de hennepkwekerij aangetroffen en ontmanteld. Personeel van ONS sloot de elektriciteit af. De politie stelt een onderzoek naar de eigenaren van de hen nepkwekerijen in. SCHIEDAM - Politiepersoneel hield maandagmiddag in de Lan ge Nieuwstraat een verkeerscon trole. Tussen half twee en drie uur werden in totaal dertien be keuringen uitgeschreven aan automobilisten wegens het niet handsfree-bellen en het niet dra gen van de autogordel. Vrijdagmorgen en -middag werd het verkeer op de Hargalaan ge controleerd. Tussen elf uur en kwart over twaalf werden zes be keuringen uitgeschreven voor het niet dragen van de autogor del en het niet kunnen tonen van het rijbewijs. SCHIEDAM - Politiepersoneel van het district Schiedam stelde dinsdagmorgen, naar aanleiding van een inbraakmelding, een onderzoek in een kantoorpand aan de Dam in. Onbekenden hadden een ruit vernield. Uit het pand werd computerapparatuur weggenomen. Het Nieuwe Stadsblad ns - 1442 SCHIEDAM SCHIEDAM - Medewer kers van de dienst Educatie willen hun relatie met de Schiedamse scholen intensi veren door binnenkort een halve of hele dag stage te lopen bij een onderwijsin stelling in de stad. Pim Kalkman hoofd Educatie: "Eén dag in de praktijk meedraaien op een school zal naar onze mening er voor zorgen dat onderwij- sambtenaren zich beter kunnen verplaatsen in wat zich daar afspeelt. Dit zal, daar gaan wij in ieder geval vanuit, zich vertalen in een betere ondersteuning en dienstverlening vanuit de gemeente." Het project richt zich overigens niet alleen op scholen maar ook op onder meer de kinderopvang en de Stichting Welzijn Schie dam. Verder bieden gemeente lijke afdelingen waar Educatie nauw mee samenwerkt zoals de Stadswinkel, ook een stage plaats voor een dag. Volgens Kalkman is de animo van de medewerkers van de dienst Educatie groot. In korte tijd schreven 40 potentiële sta gelopers zich in. Hij verwacht dan ook dat dit aantal de ko mende weken verder oploopt. Enthousiast Scholen en instellingen reageer den enthousiast op het initiatief. Het voortgezet onderwijs, waar onder het Stedelijk Gymnasium, scholengemeenschap Spierings- hoek en het Accentcollege meldde zich als eerste aan. Kalkman: "De medewerkers van de dienst Educatie zijn betrok ken bij uiteenlopende zaken. Zij adviseren en ondersteunen bij voorbeeld bij de tot stand ko ming van nieuwbouw, verbouw of onderhoud van schoolgebou wen en gymzalen, inrichting van schoolpleinen, het onderwijs achterstandenbeleid en de vol wasseneneducatie." Dagelijks "Bijna dagelijks heeft men con tact met scholen, instellingen, maatschappelijke organisaties en andere gemeentelijke afde lingen", aldus het hoofd van Educatie. "Die contacten ver lopen in de meeste gevallen via telefoon- en e-mailverkeer of men maakt een afspraak en overlegt in het kantoorgebouw van de Dienst Educatie aan de Piersonstraat in Schiedam." Het is de bedoeling dat geduren de een of twee dagdelen mede werkers van de afdeling Educa tie actief meewerken op de be schikbaar gestelde stageplek. Daarbij kan het gaan om het daadwerkelijk leren kennen van leerlingen van het speciaal onderwijs, het meedraaien op de schooladministratie, het zelf een les verzorgen op een school voor voortgezet onderwijs of er varing opdoen in de Stadswin kel. Voorkeur Als er voldoende aanmeldingen van beide partijen binnen zijn, begint het verdelen van de sta geplekken. Kalkman verwacht dat ieder zo zijn of haar eigen voorkeur heeft. "Half maart moet duidelijk zijn wie waar naar toe gaat." Het project dat voortkomt uit het Leerplan 2005 van de dienst Educatie wordt voor de grote vakantie afgeslo ten. PETER SPEK SCHIEDAM - De GGD Nieuwe Waterweg Noord en de GGD Rotterdam en omstreken werken aan plannen om te komen tot een verregaande vorm van samenwerking. De opzet is uit eindelijk om over niet al te lange tijd te komen tot een volledig fu sie van beide gezondheidsdien sten in deze regio met in totaal ruim een miljoen inwoners. De beide besturen van de regionale gezondheidsdiensten hebben hun di recteuren inmiddels opdracht gegeven om de fusie verder uit te werken. De vorming van één GGD voor de regio Rijnmond is al enkele jaren onder werp van bespreking, maar de defini tieve fusieplannen kwamen niet van de grond. "In 2003 werd die intentie al uitge sproken, maar toen vonden de colle ges van burgemeester en wethouders in deze regio de tijd nog niet rijp voor één grote gezondheidsdienst", zegt di recteur Atzema van de GGD Nieuwe Waterweg Noord in een eerste reactie op de plannen voor een fusie. Veiligheidsregio's. "Een belangrijke rol speelt ook de wens van de GGD Nieuwe Waterweg Noord en Rotterdam en Omstreken, dat er uiteindelijk één GGD in het Rijnmondgebied komt waarvan de grenzen samenvallen met die van de bestaande Veiligheidsregio in dit ge bied. De gezondheidsdiensten geven hiermee gevolg aan het kabinetsstand punt om de GGD's te organiseren op het niveau van de landelijke 'veilig- heidsregio's. De verwachting is dat op die manier in geval van een ramp de hulpverlening beter kan worden afge stemd op die van brandweer en politie. Tevens kan sterker worden ingegrepen bij crises, zoals een grootschalige uit braak van een infectieziekte", is de overtuiging van Atzema. Nederland kent op dit moment 25 van deze vei ligheidsregio's, terwijl er nog zo'n 39 functionerende GGD's zijn. Naast de beoogde fusie tussen de GGD van Vlaardingen, Schiedam en Maassluis en Rotterdam en Omstre ken was ook de GGD Zuid Hollandse Eilanden nauw betrokken bij deze be sprekingen. "Deze GGD ziet echter nog af van deelname aan dit project. Nadrukkelijk wordt de mogelijkheid voor deze GGD om later alsnog aan te haken opengehouden", aldus Atzema. Noodzaak "De noodzaak voor een fusie van de twee gezondheidsdiensten en moge lijk in de toekomst de aansluiting van GGD Zuid Hollandse Eilanden, is in gegeven door het feit, dat op deze ma nier de kwaliteit van het specialisti sche GGD-werk in de toekomst beter is te garanderen. De taken kunnen dan beter gezamenlijk verricht worden. Belangrijk is ook dat op termijn deze fusie kan leiden tot lagere kosten. De fusie maakt het mogelijk om de diver siteit van het GGD-aanbod voor de burgers in de regio te vergroten." "De dienstverlening en de bereikbaar heid van de GGD voor de inwoners van de betrokken gemeenten speelt bij de uitwerking van de fusie een belang rijke rol, die zullen hier weinig van merken", zegt Atzema nadrukkelijk. De GGD Nieuwe Waterweg Noord heeft zich de laatste jaren ontwikkeld tot een kwalitatief uitstekende ge zondheidsdienst. "Daar is door onze mensen hard aan gewerkt. En dat is in het verleden wel anders geweest. Strubbelingen tussen personeel en directie bracht het werk van de GGD toen een beetje op de achtergrond, maar die tijden zijn voor bij. Met een heel laag ziekteverzuim van het personeel wordt er in een uit stekende sfeer dagelijks gewerkt aan het verbeteren van de gezondheids zorg voor de inwoners van Vlaardin gen, Schiedam en Maassluis", aldus de GGD-directeur. De GGD Nieuwe Waterweg Noord en Rotterdam willen voor het eind van het jaar een fusie- voorstel op tafel hebben waarover for mele besluiten genomen kunnen wor den. De colleges van burgemeester en wethouders van de betrokken gemeen ten kunnen dan een definitief fusie- voorstel voorleggen aan hun gemeen teraden. De GGD Nieuwe Waterweg Noord omvat de gemeenten Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. De GGD Rotterdam werkt voor Rotterdam en de acht schilgemeenten Berkel Ro denrijs, Bergschenhoek, Bleiswijk, Capelle aan den IJssel, Krimpen aan den IJssel, Ridderkerk, Barendrecht en Albrandswaard. SCHIEDAM - Bij de bouw van de nieuwe woningen aan de Parkweg Noord zal een alterna tieve energievoorziening komen. Het aanleggen van dikke gasbui zen in de nieuwe wijk is dan niet meer nodig en het gasverbruik ligt 70 procent lager dan in de reguliere woningbouw. 'Warm te/koude opslag' heet het systeem dat gemeente samen met Woon- plus wil realiseren, "Deze manier van.energielevering is niet nieuw voor Schiedam", aldus wethouder Henk Jan Habermehl. "Het wordt al voor kantoren en bedrijven gebruikt. Het gebruik van dit systeem voor woningen is wel bijzonder." Warmte/koude opslag is een milieu vriendelijk en energiebesparend alter natief voor conventionele energiele vering. Het principe gaat ervan uit dat koude, die in de winter in de vorm van koude buitenlucht of koud oppervlak tewater ruimschoots voor handen is, in de bodem wordt opgeslagen. Deze 'koude' kan in de zomer benut worden voor koeling van apparatuur of ruim ten. In de zomer wordt juist warmte in de bodem opgeslagen. In het winter seizoen kan deze warmte worden be nut voor de verwarming. Habermehl heeft veel vertrouwen in het systeem: "Het toepassen van ener gieopslag staat niet in de kinderschoe nen. Het is al veelvuldig toegepast en goed ontwikkeld." Energieopslag heeft als bijkomend voordeel dat de uitstoot van Co2 met 25 procent verminderd wordt. "Dit is natuurlijk mooi meegenomen", aldus de wethouder. Het ligt dan ook in de bedoeling om het systeem ook moge lijk te maken bij de bouw van de Schieveste die pal naast de rijksweg zal verrijzen. Energieopslag is niet duurder dan re guliere energievoorziening en ver wacht wordt dat de kosten voor de be woners op hetzelfde niveau zal zitten. Wel is bij de bouw een extra kosten post voor de opslagmogelijkheid van de warmte en koude. "Dit bedrag zal worden doorberekend in de verkoop kosten", aldus Habermehl, "en Woon- plus legt 2500 euro per huurwoning bij om de kosten te dekken." De be woners hebben dan wel in de zomer de mogelijkheid van airco. En met het huidige klimaat is dat geen overbodi ge luxe", aldus de wethouder. -■ - - 11 1 - V Bron: Het Finaneieele Dagblad ill;-ül Ml Bron: Novib m Citaat uit artikel Financieel Dagblad: Phytopharm en Unilever steunen op de kennis van de San-stam, de oudste etnische groep in Zuidelijk Africa. Deze stam kent de Hoodia-cactus al duizenden jaren als een middel tegen honger en vermoeidheid, dat goed van pas kwam tijdens langdurige jachtperiodes. Een component van de plant, zo hebben wetenschapper ontdekt, onderdrukt het hongergevoel bij mensen. 1 Kfilla&saS Bron: BBC News Citaat uit website NOVIB: De cactus Hoodia Gordonii, is nog geen meter hoog en onderscheidt zich op het eerste zicht niet van de andere cactussen in de Kalahariwoestijn. Maar de San, de oudste etnische groep in zuidelijk Afrika, kent de plant al duizenden jaren als een probaat middel tegen honger en vermoeidheid. Momenteel wordt het cactusextract ontwikkeld tot dieetdrug voor dikke noorderlingen. Citaat uit website BBC News: Imagine this: an organic pill that kills the appetite and attacks obesity. It has no known side-effects, and contains a molecule that fools your brain into believing you are full. Deep inside the African Kalahari desert, grows an ugly cactus called the Hoodia. It thrives in extremely high temperatures, and takes years to mature. meer info: www.hdc-slimsystem.nl nor van €34,95 60 capsules verpakking Hoogstraat 15 Schiedam Tel: 010 4263280 Bron: Netwerk Citaat uit website Netwerk: Wie eet verhoogt zijn bloedsuiker-spiegel. De hersenen registreren glucose en geven het signaal af: "Ik ben vol". Dikke mensen hebben zo vaak die bloedsuikerspiegel verhoogd dat de ik-ben-vol-prikkel steeds langer uitblijft. De werkbare stof in de Hoodia cactus geeft een overdreven signaal af naar de hersenen. Die reageren op een manier alsof ze enorme hoeveelheden glucose binnen krijgen. Gevolg: de hongerprikkel verdwijnt. •o NansWolters De Spieringshoek meldde zich, net als andere scholen voor voortgezet onderwijs, als eerste aan om een stageplek te bieden aan medewerkers van de dienst Educatie van de gemeente. föto:ARCHIEF FOTOBUREAU ROEL DIJKSTRA Het GGD-gebouw. De bewoners van Schiedam zullen weinig merken van de op handen zijnde fusie tussen de GGD's van deze regio. foto: ROEL DIJKSTRA Voor de nieuw te bouwen woningen aan de Parkweg Noord komt een alternatieve energieop slag, waardoor de C02-uitstoot 70 procent lager moet zijn dan anders. H lood rel lia Ca Izuc dus h t Donderdag 16 december 2004, voorpagina CadiÉi helpt taSJever hij nmidd \rr*ii»p #t»el rammel! http://www.novib.nl/conlenl/ Default.aspx?type=orticle&id= 3848&FromLisl=y Ar-ót;r. -;i4; >2 uitgezonden: Vrijdag 30 mei 2003 http://news.bbt.co.uk/1 /hi/ programmes/correspondent/ 2947810. stm ■CV the*#* tegen inlevering van deze bon uitgezonden: 7 augustus 2003 http://www. netwerk, tv/ index. jsp?p=items&r=nelwerk&a=45680

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 15