Kleine Ezel op herhaling De Harmonie op weg naar een ster? Ma Aisa, brasa mi Tips UIT de regio ARTi SHOCK Reserveer nü en win een weekend historisch Antwerpen l Popcorn Hoe knok je jezelf uit de shit? Zondagochtendconcerten George Baker én Angelique Wardenier in de Doelen Alles van Shakespeare in gierende sneltreinvaart In niet meer dan zevenennegentig minuten rollebolt The RSC (The Reduced Shakespeare Company) magistraal door alle zevenenen- dertig stukken van William Sha kespeare heen. En ze houden dan nog tijd over voor de honderdvie renvijftig sonnetten van de bard. Vanuit twee poortopeningen struikelen de spelers in grote haast het speelvlak op. Elke pruik hangt scheef, minstens een van de nepborsten aan een touw tje zit niet op de juiste plaats in de soepjurk waarin de acteur zich heeft vermomd en alle flitsende duels op de sabel eindigen in dieptragische sterfscènes. De er varen komieken van The Redu ced Shakespeare Company ma ken van Shakespeare een anar chistische chaos die aan Monty Python doet denken. Zij brengen Shakespeare terug tot zijn essen tie, en dat wil zeggen tot scènes vol sex, geweld en doodslag. The Complete Works of William Shakespeare is volledig Engelsta lig. Toch is het prima te volgen voor niet Engelstaligen. De voorstelling raast in de maanden februari en maart door Nederland. De komende weken zijn alweer de laatste voorstellin gen van deze tournee. Het stuk is nog maar één keer te zien in deze regio: Vrijdagl8 maart, 20.15 uur, Grote Zaal Theater van Vlaardin- gen Max Havelaar op de planken Begin februari was de voor stelling al te zien in het Oude Luxor Theater en het publiek was dolenthousiast. Reden voor de jeugdvoorstelling Kleine Ezel om nog eens terug te komen naar het Rijnmond gebied met voorstellingen in Vlaardingen en Rotterdam op het programma. Na de musical Kikker (John Kraaijkamp Award 2003) en Dolfje Weerwollje brengt Thea ter Terra de musical Kleine Ezel, gebaseerd op de bekende en internationaal bekroonde boek jes van Rindert Kromhout. Zijn heldere en komische verhalen en de schitterende illustraties van Annemarie van Haeringen slui ten naadloos aan bij het werk van Theater Terra. Speciaal voor deze voorstellingen schreef Rin dert een nieuw avontuur. Een storm verwoest het huisje van mamma Ezel en Kleine Ezel. De sokken wasserij van mamma Ezel is een chaos. Ge lukkig komen hun vrienden hen snel te hulp. En de storm is ide aal om samen te gaan vliegeren. En dat doen Kleine Ezel en Jak- kie dan ook...tot Kleine Ibis roet in het eten komt gooien... Vriendschap is het centrale the ma in de musical Kleine Ezel. De vriendschap tussen mamma Ezel en Bok, Das, Cavia en Feestvarken en vooral de vriend schap tussen Kleine Ezel en Jak- kie. Rindert Kromhout schreef speciaal voor Theater Terra een nieuw avontuur over Kleine EzelZijn heldere en komische verhalen en de schitterende il lustraties van Annemarie van Haeringen sluiten naadloos aan bij het werk van Theater Terra. Kleine Ezel is inmiddels hoofd rolspeler in vijf succesvolle prentenboeken, waaronder: Een grote ezel (Kiekeboekprijs 2001 Prentenboek van het Jaar), Kleine Ezel en jarige Jakkie (Oostenrijkse Kinder- en Jeugd boekenprijs 2003, Heidelberger Leander 2003) en Kleine Ezel en de oppas. Alle boeken wer den bekroond met De Pluim van de Maand. Er zijn in Nederland en Vlaanderen inmiddels meer dan 30.000 exemplaren van ver kocht. Vertalingen verschenen in tien landen. (D Met: Theo Terra Dick Feld Christa Lips en Marlyn Coetsier Te zien: Wo 23 maart Theater van Vlaardingen Zo 24 april Theater Zuidplein Rotterdam Max Havelaar op het toneel is een voor de hand liggend idee en toch is het maar zelden uitge voerd. Max Havelaar van Multatuli is dit seizoen door Ger Thijs bewerkt tot een onderhoudend stuk en geeft een originele kijk op de grootste klassieker van de Neder landse literatuur. In de huiskamer van Droogstoppel, makelaar in koffie, komt het Indische verhaal over het leven van Max Havelaar tot leven. Deze vorm, een raam vertelling met acteurs in dubbel rollen, maakt het mogelijk te schakelen tussen de veranda in Indië en de zondagse theekrans in de Hollandse huiskamer. Max Havelaar met Kees Hulst en Thorn Hoffman in de hoofdrol len. Donderdag 24 maart, 20.15 uur, Grote ZaalTheater van Vlaardingen Dinsdag 29 maart, 20.15 uur, Grote Zaal Isala Theater, Capelle aan den IJssel Zaterdag 27 april, 20.15 uur, Grote Zaal Theater Het Kruis punt, Barendrecht ARTI SHOCK krijgt nominatie Fred Delfgaauw bespeelt de fan tasie van het publiek met zijn bij zondere manier van theater ma ken. Poppen heeft hij niet nodig, aan een masker of een kop heeft hij genoeg. Zodra hij een van die voorwerpen in zijn hand neemt, gebeurt het ongelofelijke. De ma gische vertelkunst van Fred Delf gaauw levert de voorstelling Mozart niet alleen het label ARTi SHOCK® op, maar ook een no minatie voor de NRC Handels blad Toneelpublieksprijs. Te zien: Do 17 maart, Theater van Vlaardingen Za 26 maart. Theater De Goote Brielle Wo 11, do 12 en vr 13 mei, Stadstheater Zoetermeer Wo 18 mei, Theater de Stoep Spij- kenisse Za 21 mei, Schouwburg Kunstmin Dordrecht Vr 27 en za 28 mei Rotterdamse Schouwburg Een joods koppel moet tij dens de Tweede Wereldoor log vluchten uit geboorte land Oekraïne. De bedoeling is dat zij vanuit de haven van Antwerpen met de Red Star Line de overtocht naar het veilige Amerika maken. Maar het stel zal nooit aan boord gaan. Red Star Line vertelt het indringende ver haal van een liefde die tra gisch afloopt. De typisch joodse humor - lachen in moeilijke situaties - brengt de broodnodige hoop. Het besef van levensechtheid geeft de voorstelling zonder twijfel een extra dimensie. Red Star Line is een ingeto gen muzikale productie zon der opsmuk, en juist in die eenvoud schuilt de kracht. Red Star Line is met niets te ver gelijken. Alleen al de aanleiding tot het maken van deze klein schalige muziektheaterproductie is bijzonder te noemen. Acteur David Verbeeck groef anderhalf jaar lang in zijn eigen familiege schiedenis om het aangrijpende levensverhaal van zijn joodse betovergrootouders te kunnen re construeren. Samen met librettist Griet Dewolf en componist Wim Verhoeven toverde David Ver beeck dit persoonlijke verhaal om tot èen voorstelling. Een brief die Chaja is ontnomen toen ze op transport werd gezet naar een concentratiekamp, vormt hierbij de leidraad. Anne Dewinne heeft de rol van Chaja op zich geno men, David Verbeeck speelt zelf zijn betovergrootvader Mozes. Sterk, integer, intens Zelden was de pers zo unaniem over een productie - hier was een meesterwerk geboren. Een sterke integere tekst, ontroerende filmi sche muziek, een indrukwekken de digitale scenografie en inten se, indringende vertolkingen van de acteurs. Een groot deel van de gebeurte nissen van deze bijzondere voor stelling speelt zich af in de Ant werpse buurt, vanwaar miljoenen emigranten in de late negentien de en vroege twintigste eeuw naar Amerika zijn vertrokken. In deze buurt is de tijd van toen nog altijd zeer zichtbaar aanwezig. Zo zijn er de gebouwen van de Red Star Line op 't Eilandje en de vaste vertrekplaats van de rederij aan hangar 28 en 29 aan de Rijn- kaai. Zelfs de meerpaal waarvan de schepen ooit hun laatste tros sen losgooiden, staat er nog altijd op zijn plaats. Uniek arrangement In samenwerking met Musical Vlaanderen vzw te Antwerpen biedt het theater een unieke kans op een persoonlijke ontdekkings reis door het verleden van Ant werpen. Onder de bezoekers van iedere voor-stelling van RED STAR LINE - Portret van een Verloren Lente wordt namelijk een speciaal weekendarrange ment in Antwerpen voor twee personen verloot. Het arrange ment omvat een overnachting met welkomstdrankje en ontbijt in het prachtige hotel Alfa De Keyser (gelegen aan de De Key- serlei in het centrum van de stad, op 50 meter van het Centraal Sta tion, de Antwerpse Zoo en de wereldberoemde diamantwijk). In uw kamer treft u een bijzonder fraaie informatiebundel aan. De ze is speciaal vervaardigd om u in staat te stellen Antwerpen te zien, zoals David Verbeeck's voorouders deze stad ooit za gen... Woensdag 6 april in het Thea ter van Vlaardingen Vrijdag 13 mei Isala Theater Capelle aan den Ijssel Restaurant de Harmonie aan de Westersingel is al ja renlang te vinden in de hoogste regionen van de gids IENS. De keuken van chef kok Sieberen Meerema biedt 'een perfecte formule voor een geslaagde, culinaire er varing' schrijft IENS in haar laatste editie. De keuken van restaurant de Har monie kookt klassiek Frans met hier en daar een experimentele uitstap, gepresenteerd in de rusti ge moderne entourage van een voornaam herenhuis. 'Beroemd is het rozemarijnbrood met heer lijke boerenboter waarvan het heerlijk snoepen is. Meerema maakt mooie combinaties met verse ingrediënten zoals gamba's met uientagliatelle, boerenkipfi- let gevuld met eendenlever geser veerd met witte asperges en zee kraal. Opvallend zijn de 'mooie presentatie', 'ruime portionering' en 'de goede wijn/spijs-combina- ties'. 'De attente, geruisloze be diening maakt er een compleet feestje van.' 'De mooie stadstuin die aan Museum Boijmans van Beuningen grenst, blijft een per fecte setting voor het eten.' Een proever schrijft aan IENS het volgende: 'Voor het eerst sinds een jaar weer eens bij de Harmo nie gaan eten, en het was weer uitstekend! Vooraf een heerlijk Frans kaasje met groene asperges. Daarna een heel lekkere zeebaars voor mijn vriendin en een gebra den speenvarken voor mij, en tot slot één van de weergaloze toe tjes; merengue met abrikozen en fantastisch ijs'. Even terzijde; de proever schreef aan de redactie merEngue maar dat is geheel iets anders. Een meringue met een 'i' is het schuimgebakje dat de proe ver bedoelt en wordt in schrijfwij ze dus nogal een verward met de merengue, de muziek van de Do minicaanse Republiek en de be naming voor de dans die op die muziek uitgevoerd wordt. Over de bediening is de proever net zo enthousiast: 'Het is overduidelijk dat men bij de Harmonie geen studenten van de straat heeft ge plukt. Men weet 'hoe het hoort', soms zelfs een beetje overdreven, maar dat hoort er dan ook bij. Overigens was de wijnsuggestie, wij wilden een rode wijn die zo- wel bij vis als vlees was te drin ken, uitstekend'. Een zeer trouwe proever van IENS, (dank je Frank!) is zelfs zeer enthousiast. Hij schrijft het volgende aan de redactie: 'Klasse Op weg naar een ster? Wat ons betreft wel. Uit stekende gerechten, op alle fron ten. Vooraf genieten van het oven- heerlijke rozemarijnrood met loeiend lekkere roomboter en ta- penade en de altijd verrassende leuke en lekkere amuses. Hier zijn koks met liefde voor het vak aan het werk, dat proef je'. Een recente mening op de site be vestigt het beeld dat door proe vers is geschilderd: 'de Harmonie is een restaurant waar je een zeer geslaagde avond kunt hebben. De bediening is zeer attent en men weet waar men het over heeft. Het UIT Moeder Aarde, omhels mij", zo luidt de vertaling van de titel van dit wonderlijke Surinaamse verhaal over een onmogelijke liefde. Het speelt zich af in een tijd dat Ma Aisa nog Aisa heette en de aarde nog een groene spruit in het heelal was. Over het verlangen van een jon genshart en de moed op zoek te gaan naar die ene die je nooit zou wil len missen. Meesterverteller Wijnand Stomp heeft een geheel eigen theatrale ver telstijl. Hij verhaalt over zijn avonturen die hij meemaakte. Kalebas speelde dit seizoen in Theater Zuidplein ook Codjo en de Orkaanzee. Ma Aisa, brasa mi wordt op 20 maart gespeeld in de kleine zaal van Theater Zuidplein, aanvang 14.15, toegang zes euro maar bij aanschaf van vier kaartjes betaal je er maar drie. Voor meer info zie: www.kalebas.nl en/of www.theaterzuidplein.nl Dat niet iedereen hetzelfde reageert op oud zeer wordt in viervoudig Oscarwinnaar Million Dollar Baby overduidelijk. Tegen de verlopen - en daarmee 'n nostalgisch sfeertje oproepend - achtergrond van Frankie's (Clint Eatwood) boksschool tonen drie hoofdpersonen elk voor zich hoe ze met hun fouten en teleurstellingen uit het verre en minder verre verleden proberen om te gaan. De jonge boksende serveerster Maggie (Hilary Swank) geeft de beide oude heren (de derde persoon is oppasser/schoonmaker van de tentMorgan Free man) het nakijken door ondanks alle tegenwerking die ze ondervindt, haar hele ziel en zaligheid in het boksen te blijven steken. Zelfs in de nachtelijke uren ramt ze zich een weg uit haar milieu en bijpassende frustraties. Hetgeen Freeman, die door een desastreuze oogblessure nooit de top haalde, dusdanig vertedert dat hij haar besluit te helpen. Oók om Frankie over te halen een prijsvechter van haar te maken. De vrouwengevechten die het gevolg zijn van eenieders inspanningen zijn worden veelvuldig en uitermate realistisch in beeld gebracht en doen niet onder voor een professionele partij zoals we die kennen van mannen. Critici die beweren en dat Million Dollar Baby de vrouwelijke tegenhanger van Rocky zou zijn, worden tegengesproken door weer an dere 'kenners' die juist vinden dat Eastwood nadrukkelijk vraagtekens zet bij de illusie dat iemand kan bereiken wat hij wil, als hij daar maar alles voor over heeft. In Million Dollar Baby zitten - voor de liefhebber van een zwaar gesprek achteraf - meer van dergelijke discussiepunten. Maar ook voor wie daar helemaal niet mee bezig wil zijn is Million Dollar Baby nog boeiend en spannend genoeg. Ook al voor het terecht bekroonde acteer- én het sfeervolle filmwwerk. Million Dollar Baby is binnen de regio te zien in Pathé De Kuip in Rotterdam zuid. Zie ook: www.pathe.nl door de chefkok geadviseerde menu was zeer de moeite waard. Voortreffelijk! Mooie wijnen en er hangt een plezierige sfeer. Echt een aanrader, TOP!' Harmonie, De Westersingel 95, Rotterdam Telefoon (010) 436 36 10 keuken open 18.00-21.30, ma- vr 12.00-14.30, vr-za tot 22.00, zo gesloten. Cijfer eten: 8.4, be diening: 7,8, decor: 8.0. Orkestleider Rien den Hartog van Musical Souvenir wist voor dit prom-concert de vermaarde zanger, componist, tekst schrijver en platenproducer George Baker te strikken én de sopraan Angelique Wardenier! Het tweetal komt 28 maart naar de Rotterdamse Doelen voor een zondagochtendconcert. George Baker (Hoorn, 1944) kreeg toen hij 4 jaar was een mondorgel van zijn oma. Al snel kon hij hierop de populaire deuntjes van de radio naspelen. Door zijn deelname in het kinderkoor van de zondagsschool wist hij ineens zeker dat hij zanger wilde worden. Als adolescent speel de hij in diverse bandjes en in 1967 sloot hij zich als zanger aan bij de band 'Soul Invention'. In deze tijd ontdekte hij zijn talent als songwri ter. In 1969 werden drie van zijn composities opgenomen, waaronder het nu legendarische 'Little Green Bag'. Het nummer werd een wereld hit en bereikte de 9e plaats in de Amerikaanse billboard Top 100. De band was toen al omgedoopt tot George Baker Selection. Hits volgden in snel tempo. Hoogtepunt werd de single 'Una Paloma Blanca', met bijna in ieder land een nummer 1 -notering. Na een verkoop van meer dan twintig miljoen platen en vele duizenden optredens ging de groep in 1978 uit elkaar en begon George Baker een solocarrière. 'Una Pal oma Blanca' werd gebruikt voor het succesvolle boek (en film) 'The Executioners Song', 'Little Green Bag' is de titelsong van de film 'Re servoir Dogs'. Dit nummer werd tevens opgenomen in Japanse, Scan dinavische en Italiaanse reclamespots. Angelique Wardenier studeerde zang- en toneel en maakte tien jaar lang deel uit van het gezelschap de Hoofdstad Operette. Zij is de vaste zangeres van het ensemble Wiener Tradition. In 1998 was ze winnaar in het tv-programma 'Una Voce Par- ticolare'. Ze zong ruim 40 operette- en musicalrollen. Als een van de 3 sopranen was Angelique te bewonderen in de productie 'Dinnershow of the centuries' en sinds 2003 in het gezelschap Opera Delia Casa. Kaartverkoop: via de regiokantoren van Wegener Huis-aan-huis- kranten. Prins Hendrikkade 16-a in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardingen, Oostdijk 53 in Oud-Beijerland. Poldermolen 1 in Pa- pendrecht of bij de Doelen Kruisstraat 12 in Rotterdam en Burn Han son, Straatweg 179 in Rotterdam. Meer info: 010-4225244. Online be stellen via de website: www.zondagochtendconcerten.nl. 11 - 1002 Portret van een Verloren Lente Te zien: Maarten van der Jagt en Els Neijts De tuin van de Harmonie met chef-kok Sieberen Meerema 2e van rechts). foto: Maarten van der Jagt

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 21