Officiële opening Rabobank Adviescentrum Brievenbus en prijsuitreiking Lokaal Compliment kantoor Broersvest Lokaal Compliment voor Ouderenfestival Nu ook geld opnemen bij metrostation Vijfsluizen Onderzoek naar klanttevredenheid Rabobank Uw hypotheek is onze zorg Rabobank Schiedam-Vlaardingen Antwoord coupon Ik wil graag: V Noteer alvast in uw agenda: datum Algemene Ledenvergadering 15 juni 2005 Nieuw Adviescentrum Wensen van de klant Het Lokaal Compliment Het Ouderenfestival Beleggingshypotheken Ontwikkelingen Persoonlijk onderhoudsgesprek Maandlasten Rabobank Schiedam Vlaardingen Telefoon Karei Doormanweg 48 (adviescentrum) Zwaluwlaan 111 Veerplein 106 De Loper 3 (010) 248 15 15 (ma t/m vrij 8.00-20.00 uur en za 9.00-14.00 uur) Uw Rabobank is 7 dagen per week bereikbaar op de volgende telefoonnummers: Rabolijn voor advies over bank- en verzekeringszaken Rabofoonvoor saldo-informatie en overschrijvingen Interhelp voor noodgevallen, zoals verloren bankpassen Interpolisschademeldcentrale Orderlijn voor het doorgeven van beleggingsorders e-mail info@schiedam-vlaardingen.rabobank.nl website www.schiedam-vlaardingen.rabobank.nl (0900) 0907 (0900) 0909 (0499) 499 112 (013) 580 12 34 (0800) 0705 7.00-22.00 uur 24 uur per dag 24 uur per dag 24 uur per dag 8.00 - 22.00 uur Woensdag 23 maart 2005 ns-8 Rabobank Nieuws Het is tijd voor de leden van het bestuur en de raad van toezicht van de bank om voor het voetlicht te treden. Zij zijn de ultieme vertegen woordigers van onze leden, die zitting hebben genomen in één van de colleges van de bank. We vervolgen de serie met Hans van der Wielen, lid van de raad van toezicht van Rabobank Schiedam-Vlaardingen. Beste lezer, Graag stel ik me even aan u voor. Ik ben Hans van der Wielen, 42 jaar oud en woonachtig in Schiedam. Sinds 2000 ben ik lid van de raad van toezicht van Rabobank Schiedam- Vlaardingen. Bij het Ministerie van Financiën in Den Haag verdien ik als auditmanager mijn dagelijks brood. Daar houd ik me als register accountant bezig met de inrichting van de auditfunctie en de opzet van de accountants controle bij de ministeries. Mijn financiële kennis en ervaring zet ik graag in voor üw en mijn Rabobank Schiedam- Vlaardingen. Mijn Rabobank, want ik ben van kind af al klant bij de Rabobank. Uw Rabobank, want de bank is een coöperatieve vereniging waar klanten lid van kunnen worden. Daarom is het een bank van en voor de leden. Ik ben er dan ook trots op als lid van de raad van toe zicht de leden te mogen vertegenwoordigen en hun belangen te kunnen behartigen. Als vertegenwoordiger van de leden ben ik ook aanwezig geweest bij de officiële opening van het nieuwe Adviescentrum van de bank op het bedrijventerrein Vijfsluizen. Daar herin nerde burgemeester Scheeres van Schiedam ons tijdens zijn speech aan het ontstaan van de bank in Schiedam: hoe boeren en tuinders elkaar vanuit de coöperatiegedachte vonden in de pastorie van de kerk in Kethel. Ontstaan vanuit de samenleving, staan de belangen van de leden voor de Rabobank ook vandaag de dag nog voorop. Dit betekent niet alleen dat de Rabobank zeer concurrerende tarieven heeft, maar ook dat de Rabobank een open oog heeft voor de samenleving waarin haar leden zijn geworteld. Ledenparticipatie, het CoöperatieFonds en Het Lokaal Compliment voor vrijwilligersprojecten geven daar blijk van. De Rabobank is een bank met visie: volop betrokken bij het financiële reilen en zeilen van burgers en bedrijven in Schiedam en Vlaardingen en van daaruit betrokken bij het opbouwen van een sterke plaatselijke samenleving. Het is precies die visie die mij zo aanspreekt in de Rabobank. Hans van der Wielen Het nieuwe Adviescentrum van Rabobank Schiedam-Vlaardingen is op 27 januari 2005 officieel geopend door burgemeester Scheeres van Schiedam. Tevens heeft hij de prijswinnaars bekend gemaakt van Het Lokale Compliment. Het nieuwe Rabobank Adviescentrum aan de Karei Doormanweg 48 in Schiedam is ook het nieuwe hoofdkan toor van Rabobank Schiedam- Vlaardingen. Voor een adviesgesprek worden klan ten van de bank ontvangen in het nieuwe adviescentrum. Dit gebeurt altijd op afspraak, omdat de adviseur zich voor een deskundig advies goed moet kunnen voorbereiden. In het pand bevinden zich geen geld of andere waarden. Wel is een nieuwe geldautomaat geplaatst bij het metro station Vijfsluizen. Het nieuwe adviescentrum Vijfsluizen komt veel beter tegemoet aan de wen sen van onze klanten en medewerkers. Het is goed bereikbaar, ook met het openbaar vervoer. Tevens is er vol doende eigen parkeergelegenheid. Het biedt een veilige en prettige omgeving voor een goed adviesgesprek. Met dit adviescentrum speelt de bank in op de nieuwste ontwikkeling in het bankieren. Door het gebruik van tele foon, internet en geldautomaat kan de klant allerlei bankzaken sneller en mak kelijker zelf regelen. De laatste jaren is daardoor het aantal bezoekers aan onze kantoren sterk afgenomen. Daarnaast verwach ten klanten bij zaken zoals hypo theken, beleggin gen en financiële toekomstplanning juist deskundig heid, tijd en aan dacht. Hiervoor is specialistische kennis nodig. Na de officiële openingshandeling heeft burgemeester Scheeres van de gemeente Schiedam bekend gemaakt welke projecten Het Lokaal Compliment 2004 hebben gewonnen. Dit is een prijs voor opvallende en inspirerende vrijwilligersprojecten die de bank in samenwerking met de gemeenten Schiedam en Vlaardingen heeft georganiseerd. Wethouder Lepidis van de Gemeente Schiedam en wethouder Van der Velde van de Gemeente Vlaardingen over handigden als jurylid van Het Lokaal Compliment de cheque van 1.250,-- aan de winnaars van hun gemeente. Per gemeente waren drie projecten genomineerd, t.w.: voor SchiedamOuderenfestival, Muziek Handicap en Werkgroep 305 voor VlaardingenGehandicapten vakanties, Maatjesproject en het Aanloophuis. De winnaar voor Schiedam is het Ouderenfestival en voor Vlaardingen het Maatjesproject. Graag bieden wij de organisaties achter de winnende projecten van Het Lokaal Compliment de gelegenheid meer bekendheid aan hun project te geven. De winnaar van Schiedam is het Ouderenfestival Dit project is in 2004 gestart en heeft als doel iets leuks te organiseren voor de oudere Schiedammers. Het is bedoeld voor mensen die niet veel meer hebben, waarbij de middelen voor sociale uitjes ontbreken. April vorig jaar heeft in het Theater aan de Schie het festival plaatsgevonden met optredens van diverse artiesten. Het project was een groot succes. Wij hebben de initiator van het Ouderenfestival, de heer Jan Willem de Boer, een paar vragen gesteld. Wat heeft u op het idee gebracht het Ouderenfestival op te zetten? Ik kwam eigenlijk op het idee doordat mijn moeder ergens was geweest waar ze met een groep ouderen gezellig had gezongen. Er was veel animo voor en alle mensen vonden het ontzettend leuk. Niet alleen het zingen was leuk, maar ook veel socia le contacten werden gelegd of opnieuw aangehaald. Wat gaat u met de prijs van 1.250,-- doen? Dit geld wordt natuurlijk gebruikt voor het Ouderenfestival dat wij op 25 april organiseren. Heel concreet kunnen we hiermee onze 700 gasten een consumptie aanbieden in de pauze. Zijn er verder nog zaken waarmee men sen die dit lezen u kunnen helpen7 Het belangrijkste om dit te kunnen organiseren is natuurlijk sponsoring. We hebben gelukkig al twee grote sponsors: ONS en Woonplus. We vin- V. I. n. r.: burgemeester Stam, Jan Willem de Boer (Ouderenfestival), wethouder Lepidis, Henny de Roode (Maatjesproject) en wethouder Van der Veide. den het wel leuk om aan het eind de mensen nog een afscheidscadeautje mee te geven. Dus misschien is er een winkelier die een bijdrage wil leve ren? Als er meerdere winkeliers mee: doen, maken we er zelfs een leuk tasje van met diverse aardigheidjes. Aan vrijwilligers hebben we dit jaar geen behoefte. De mensen van vorig jaar hebben het zo leuk gevonden, die meldden zich al direct weer aan voor een volgende keer. Mensen met een idee kunnen contact opnemen met Jan Willem de Boer bij Radio Schiedam, tel. (010) 426 36 00, tussen 12.00 en 15.00 uur Wat zou u willen zeggen aan mensen die wel eens aan vrijwilligerswerk den ken, maar nog niet doen? Aan mensen die twijfelen over vrijwil ligerswerk zou ik willen zeggen pro beer het gewoon een keer. Er zijn zoveel leuke dingen te doen en als je ziet wat je terugkrijgt, de dankbaar heid van de mensen is enorm. Hartverwarmend! Informeer bij Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam, tel. (010) 246 50 05 In het metrostation Vijfsluizen zijn onlangs een geldautomaat en chipknip-oplader geplaatst. U vindt de apparaten in het metrostation bij de ingang aan de kant van het bedrijventerrein Vijfsluizen, vlakbij het nieuwe Adviescentrum van de bank. Vorig jaar oktober is bij een deel van onze klanten onderzoek verricht naar de kwa liteit van onze dienstverlening en produc ten. Het onderzoek werd in onze opdracht uitgevoerd door het gecertifi ceerde bureau Millward Brown. Dit bureau heeft door middel van de steekproefmethode eerst een selectie uit ons klantenbestand gedaan. Daaruit rolden de namen van 1000 bedrijven en 800 particulieren. Bij deze klanten zaten vanzelfsprekend ook een aantal leden van onze bank. Aan de geselec teerde klanten/leden werd een vragen lijst toegezonden. Bij zowel de bedrij ven als de particulieren was de zoge naamde respons (teruggezonden vra genlijsten) ruim 15%. Het onderzoek heeft ons, zoals ver wacht, een schat aan informatie opge leverd. Dit betreft bijvoorbeeld de ver gelijking met hetzelfde onderzoek van 2002. Ook de vergelijking met andere Rabobanken, waar hetzelfde onderzoek is gedaan, is erg interessant. Het belangrijkste voor onze bank is de beeldvorming over waar wij lokaal onze dienstverlening kunnen verbeteren. Dit gaat over zaken die wij zelf kunnen bepalen en beïnvloeden. U kunt hierbij denken aan inrichting van de bankhal, telefonische bereikbaarheid, snelheid in afhandeling van verzoeken en derge lijke. Het zou hier teveel ruimte vergen om op al deze aspecten in te gaan. Via deze weg bedanken wij iedereen die aan dit onderzoek heeft meege daan. Met de informatie uit dit onderzoek kunnen wij gericht werken aan verbete ring van onze dienstverlening en uw klanttevredenheid. Op verzoek van onze klanten hebben wij een brievenbus geplaatst bij het voormalige kantoor aan de Broersvest voor het deponeren van acceptgiro's en andere overschrijvingsformulieren. Deze brievenbus wordt iedere werkdag geleegd, zodat uw betalingsverkeer zonder vertraging wordt afgehandeld. Veel klanten van de Rabobank heb ben een hypotheek in combinatie met een beleggingsproduct. Soms is dat een beleggingspolis uit het pro ductassortiment van de Rabobank, maar dat kan ook een effectenreke ning zijn waarbij de klant zelf kapi taal opbouwt. Bij deze zogenaamde beleggingshypotheken wordt via beleggingen het benodigde bedrag opgebouwd waarmee de hypotheek aan het einde van de looptijd kan worden afgelost. De Rabobank vindt het belangrijk dat u als klant een juist advies krijgt als het gaat over de mogelijke risico's en het rendement van een dergelijke beleggingshypotheek. Ook een tussentijds gesprek over de ontwikkeling van uw beoogde eind- kapitaal vinden wij een vanzelfspre kende service. De afgelopen jaren zijn de beursont- wikkelingen minder gunstig geweest. Uiteraard heeft dit gevol gen voor de verwachte rendemen ten op beleggingen. Bovendien is voor veel van onze klanten hun per soonlijke situatie anders dan op het moment dat de hypotheek werd afgesloten. Juist om inhoud te geven aan onze betrokkenheid bij onze klanten zul len wij al onze hypotheekklanten in 2005 uitnodigen voor een persoon lijk gesprek met een van onze advi seurs. In dit gesprek bespreken we uw wensen, uw persoonlijke situatie en toekomstige ontwikkelingen hierin. Het eventueel oversluiten van de hypotheek kan in deze gesprekken aan de orde komen. Soms is het mogelijk om de maandelijkse woon lasten te verlagen, bijvoorbeeld door gebruik te maken van de histo risch lage rentetarieven van dit moment. Ook de nieuwe WOZ- waarde die alle huizenbezitters inmiddels hebben ontvangen kan mogelijk uw rentepercentage verla gen. Kortom, maak gebruik van onze uit nodiging om te komen praten over u hypotheek. Let op uw brievenbus en profiteer van de mogelijkheden. Stuur deze ingevulde coupon in een envelop zonder postzegel naar: Rabobank Schiedam Vlaardingen, Antwoordnummer 20, 3130 VB Vlaardingen. I een folder en aanvraagformulier CoöperatieFonds sponsering ontvangen informatie over het lidmaatschap van de Rabobank ontvangen deelnemen aan de workshop Virtueel Bankieren d.d.21 -5 2005 een afspraak maken voor een hypotheekgesprek Postcode Telefoonnr. Handtekening: Woonplaats: Gracig aankruisen wat van toepassing is.

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 12