De eenzaamheid doorbreken met huisbezoek Kansloos in Limburg LAATSTE WEEK! 2e PAASDAG OPEN! RUIM 507. KORTING 0P TOPMERKEN APPARATUUR GRATIS FRITEUSE BIJ AANKOOP VAN EEN KEUKEN!* Topkeukens vanaf 999, 14195 Omdat u op de centen bent... DE GOEDKOOPSTE KEUKENZAAK VAN NEDERLAND ZIT 00K SU U IN DE DUURT! Ingezonden brieven Darendrecht: Pesetastraat 10. Numansdorp: Industriestraat 2a. Rotterdam: Watermanweg 303. Gevestigd in Alkmaar, Amstelveen, Arnhem, Raarle-Nassau, Reuningen, Sreda, Den Haag, Groningen, Hengelo, Hoorn, Kaatsheuvel, Leiderdorp, Oss, Roosendaal, Schagen, Son, Utrecht, Wateringen, Woerden, Zaandam en Zwolle, www.keukenconcurrent.nl WOZ; met de natte vinger Juridische bijstand Vlo, Za. Zo. Woensdag 23 maart 2005 ns-9 SCHIEDAM SCHIEDAM - Soms kan een mens zich verschrikke lijk eenzaam voelen. Bij voorbeeld na een verhui zing of als dierbaren weg vallen. Dan kan men er te gen op zien nieuwe mensen te ontmoeten. Door een langdurige ziekte of handi cap waardoor iemand aan huis gebonden is kan men een isolement geraken. In zulke situaties kan het als heel prettig worden ervaren wanneer iemand hem of haar een tijdje op sleep touw neemt. Hiervoor kan een vrijwilliger van 'Vriendschappelijk Huisbe zoek' worden ingeschakeld. Dit is een initiatief van de Stichting Humanitas afdeling Rijnmond Noord en Stichting Ouderen werk Nieuwe Waterweg Noord Vlaardingen en Schiedam. Voor ouderen zonder kinderen of ou deren van wie de kinderen bui ten de stad woonachtig zijn kan het bezoek van een vrijwilliger veel betekenen: iemand die op geregelde tijden een kopje kof fie of thee komt drinken en die tijd heeft om je verhaal aan te horen. Maar er zijn ook vrijwil ligers die het leuk vinden om met iemand te gaan wandelen of gericht ergens naar toe willen gaan. Het idee voor het vrijwil- ligersproject 'Vriendschappe lijk Huisbezoek' is niet nieuw; het wordt al tientallen jaren door stichting Humanitas op verschillende plaatsen in prak tijk gebracht. Gerard Broekmans, die als Hu manitas consulent sinds enige tijd in Schiedam en Vlaardingen werkzaam is, verwacht veel van de samenwerking die met de Stichting Ouderenwerk NWN Vlaardingen-Schiedam tot stand is gekomen, waardoor de ze hulpvorm ook in Vlaardin gen en Schiedam mogelijk werd. Stichting Ouderenwerk Nieuwe Waterweg Noord richt zich vooral op zelfstandig wo nende ouderen in Schiedam en Vlaardingen, om hen met ad vies en begeleiding ook zo lang mogelijk die zelfstandigheid te laten behouden. In de praktijk komen de medewerkers veel eenzaamheidsproblemen tegen die nu door vrijwilligers kunnen worden opgelost. Het project loopt nu enkele maanden en om nog meer bekendheid te geven aan het nieuwe initiatief zijn in middels folders en brochures verspreid onder huisartsenprak tijken, maatschappelijk werken den en oudereninstellingen. De ervaring leert namelijk dat de initiatieven om mensen voor deze hulpvorm aan te melden vooral via familie en zorgverle ners komen. Mensen die zich in een isolement bevinden zullen zichzélf niet zo snel aanmelden. "Er is onlangs een onderzoek verricht door de Stichting Dienstverlening Leiden naar eenzaamheid onder ouderen", aldus Sonja Brand, coördine rend ouderenadviseur bij Stich ting Ouderenwerk NWN. "Daaruit bleek dat de aandacht die vrijwilligers geven vaak meer van betekenis blijkt dan het bezoek van de eigen kinde ren. Vrijwilligers zijn specifiek geïnteresseerd in de persoon die zij bezoeken terwijl het voor de kinderen vaak een plichtmatig bezoek aan de ouder(s) betreft. Soms ook kunnen ouderen hun zorgen of problemen gemakke lijker bespreken met een 'bui tenstaander' dan met de eigen kinderen. Het kan verfrissend zijn dat hetgeen wordt verteld 'nieuw' blijkt voor de vrijwilli ger terwijl de familie het al vele malen heeft aangehoord en daarvoor geen interesse meer heeft." "Het project is niet uitsluitend bedoeld voor ouderen", vult Gerard Broekmans aan. "De er varing leert dat ook jongere mensen in een isolement kun nen raken. Bijvoorbeeld als ie mand door een scheiding alleen komt te staan of wanneer de partner door een andere reden is weggevallen. Ook voor iemand die aan het bed gekluisterd is of om andere fysieke reden de deur niet meer uit komt." Na een aanvraag voor zo'n vriendschappelijk huisbezoek gaat de coördinator naar de cli ënt toe voor een eerste kennis makingsgesprek. Wanneer deze vindt dat iemand in aanmerking komt voor deze hulpvorm, wordt zorgvuldig naar een ge schikte vrijwilliger op zoek ge gaan. De vrijwilligers zijn man nen en vrouwen van alle leeftij den. Broekmans: "Het is de be doeling dat de interesses zoveel mogelijk met elkaar overeen stemmen. In principe krijgt een vrijwilliger ook maar één per soon toegewezen die hij of zij gaat bezoeken. Een 'één op één' benadering dus. Dan kun je een vertrouwensband opbouwen en de bedoeling is - hoewel niet al tijd realistisch - dat de cliënt na verloop van tijd weer zelf in staat is een kennissenkring op te bouwen. Deelname kost niets." Gerard Broekmans, consu lent Humanitas, tel. 06- 22115960 en/of Sonja Brand, ouderenadviseur Stichting Ou derenwerk Nieuwe Waterweg Noord, tel. 010-2486888. f Zoals bij zoveel Schiedammers viel ook bij mij de aanslag OZB met de WOZ-waarde in de bus. De taxateurs hadden de natte vinger ge bruikt en er voor de zekerheid nog een schepje bovenop gedaan. In 2003 heb ik een nieuwe woning gekocht en mijn oude woning te koop gezet. De oude woning staat nu twee jaar te koop met nog geen bod dat in de buurt komt van de vraagprijs. Toch schatte de gemeen te mijn pand 105.000 euro hoger in dan de vraagprijs. Helaas ben ik geen wethouder, anders kon ik mijn pand direct aan de gemeente ver kopen. Als gewone burger bestaat voor mij echter alleen het middel van het bezwaarschrift. De gemeente hanteert marktwaarde en baseert zich hierbij op gerealiseerde verkoopprijzen. Dit is al discutabel, want uw en mijn woning zijn geen leeg op te leveren handelswaar maar be woonde panden en die brengen in de verkoop beduidend minder op. Mijn nieuwe woning werd ook 35.000 euro hoger ingeschat dan de taxatie van de makelaar voor de hypotheekverstrekking, die overigens hoger was dan de verkoopprijs. Ik raad iedereen, dus ook huurders, aan zijn aanslag nog eens goed te bekijken en eventueel eens een bab beltje te maken met een makelaar. Laten wij de gemeente overstromen met bezwaarschriften en in eerste instantie niet meer betalen dan wij zelf inschatten. Alleen dan zal de gemeente haast maken met herkeu ren. Verder vind ik het van de gekke dat bezwaarschriften die minder dan 20.000 euro verschil aanvechten, niet in behandeling worden geno men. 20.000 Euro is voor de gemeente misschien een verwaarloosbaar bedrag, maar u en ik moeten daar toch wel een paar dagen voor wer ken. Mijn advies: doe als de gemeente; schat met de natte vinger en trek er vervolgens nog enkele 10.000 euro's vanaf en maak gebruik van uw recht op bezwaar. Laten wij onze verse wethouder van finan ciën maar gelijk goed aan het werk zetten. Ben Burger Ik las met enige verbazing de ingezonden brief in het Nieuwe Stads blad van 9 maart met de titel 'De politie is je vriend'. Mevrouw Winterwijk Janssen is kennelijk geslagen door een ver dachte die is aangehouden, maar kon geen aanklacht indienen omdat de vriend van verdachte verklaard heeft dat hij (verdachte) niets heeft gedaan. Ik mag toch hopen dat dit niet goed begrepen is door me vrouw, want anders schort er toch iets aan de juridische ervaring van de politie- medewerkster die haar dit kennelijk vertelde. Naar mijn weten heeft iedereen het recht aangifte te doen. De politie maakt een proces-verbaal op, maar een andere instantie (de Officier van Justitie) beslist of het tot verdere vervolging komt. Niet alle aan giften kunnen tot vervolging leiden. Daarvoor is helaas de justitiële capaciteit niet toereikend. Het Openbaar Ministerie (verantwoordelijk voor vervolging) moet dus prioriteiten stellen. De Officier van Justi tie kan na een belangenafweging besluiten te seponeren. Daar is het slachtoffer op zijn zachts gezegd niet blij mee. Maar het is niet zo dat het slachtoffer na een besluit tot seponeren niets meer kan. Er is gelukkig nog de zogenaamde artikel 12 Sv- rechtsgang bij het Gerechtshof mogelijk. Het slachtoffer vraagt dan de onafhankelijke rechter het besluit van de Officier van Justitie om niet te vervolgen nog eens te heroverwegen. Ik adviseer mevrouw Winterwijk Janssen juridische bijstand te zoeken als zij van mening blijft dat zij onrechtvaardig behandeld is. Jos van Geloven SCHIEDAM - In de strijd om de veilige zesde plaats hebben de mannen van tafeltennisvere niging Brandersstad punten la ten liggen in Limburg. In het land van brons-groen-eikenhout verloren de Schiedammers met 6-1 van najaarskampioen Re- max/Hendrix. De enige winst partij kwam op naam van Rene Waterreus, die verrassend Jos Verhulst vesrloeg. Om degradatie (voor de num mer acht van de ranglijst) dan wel de promotie/degradatie wedstrijden (voor de nummer zeven) te ontlopen zal Brand ersstad in de nog resterende drie wedstrijden alle kwaliteiten uit de kast moeten halen om boven de rode streep te geraken. De actuele stand: FVT 7-36, Re- max/Hendrix 7-35, Westa 7-31, Scylla 7-26, De Toekomst 7-23, Torenstad 7-20, Brandersstad 7- 16 en Hotak'68 7-9. In een op een thriller lijkende tweekamp met Red Stars hiel den de vrouwen van Branders stad de punten uiteindelijk in ei gen huis. Beide teams maakten duidelijk hoe mooi damestafel- tennis kan zijn. Het talrijke pu bliek kreeg werkelijk schitte rende partijen voorgeschoteld. Zonder Russen, Chinezen, Roe menen in je team blijkt het ni veau in Nederland ook nog be hoorlijk hoog te kunnen zijn. De eerste wedstrijd zorgde me teen voor spectakel. Jolanda Waterreus stond in de partij te gen Kelly Willems in de beslis sende vijfde game met 5-1 voor, maar verloor uiteindelijk met 11-9. Daarna werd het zelfs 0- 2. Daniëlle Maas bracht de spanning terug. De winst in de dubbel bracht beide ploegen op gelijke hoogte. Vervolgens won Waterreus en verloor Maas. De slotpartij was opnieuw van een heel hoog niveau. Sue Ann Le- ong en Sandra Leijten zorgden voor een mooi toetje. De Limburgse kreeg diverse kansen om de wedstrijd in het voordeel van Red Stars te be slissen. Sue Ann Leong liet zich echter niet uit het veld slaan en won de vijfde game met 11-9. De stand: Den Helder en Man- derveld 7-43, DTK'70 7-35, Westa 7-29, Tabak 7-21, Brand ersstad 7-11, Amsterdam'78 en Red Stars/V 7-7. ff 0800-0233535 VET LAGE PRIJ MEEST VERKOCHT IN 2004! r\ e maart VI. KeukenConcurrent staat bekend als de goedkoopste keukenzaak van Nederland. En terecht. Want ook deze keer komt KeukenConcurrent met een vette actie. U krijgt bij aankoop van uw keuken namelijk ruim 50% korting op alle topmerken apparatuur. Daarnaast kunt u gaan genieten van lekkere frieten uit uw gratis friteuse of van het gratis frietje dat u bij de showroom krijgt. Een actie om van te smullen! 26 maart WÊÊÊÊÊÊÊÊHÊHÊHKÊÊHHÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊHÊÊHÊÊÊÊÊHÊÊÊÊÊÊÊI Klaaske Geerst Sonja Brands en Gerard Broekmans zetten zich in voor het 'Vriendschappelijk huisbezoek' Foto: MIRJAM VAN DER HOEK/ROEL DIJKSTRA «f m oh ffSCI GRATIS openingstijden Keukenconcurrent: 06 keUZtnnkeükéns vanaf €999,-. Baarle sau, n, Wateringen a Zaanoam '—en lil K/UkeZ Fact0ry: Echte designkeukens voorzien vande modernste technieken tegen uiterst betaal- bare prijzen gesloten [O .^KEUKENS Prijsgarantiekeukens: Veel keuken voor weinig geld, incl. topmerkapparatuur. Elders goedkoper? Dan 50% retour.

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 5