ODI goed van start in veldcompetitie Te weinig geld voor ambulances Waterput voor Nienke in Mpeketoni EMMAUS WELL Houthaven: zand erover? Dronkaard aangehouden Groenoord pakt S/Altius in Rondje Rotterdam Schaaktoernooi HZP/Schiedam Nieuwe teamleiding kiest voor aanvallende strategie SPORTAGENDA Ingezonden brieven Woensdag 30 maart 2005 Het Nieuwe Stadsblad 13-1441 SCHIEDAM SCHIEDAM - Drie door gele genheidsdoelman Nicky Buuron veroorzaakte strafschoppen heb ben ervoor gezorgd dat de score van Semper Altius in het zaal- voetbaltreffen tegen Groenoord alsnog op zes terechtkwam. Het hielp de Hagenaars echter niet aan een overwinning omdat de Schiedammers inmiddels al op acht doelpunten stonden. Semper Altius moest winnen om zicht te houden op een beslis singswedstrijd, waarmee het de gradatie zou kunnen ontlopen. Groenoord wenste daaraan ech ter niet mee te werken. Peter Do- menie zette zijn ploeg met twee treffers al snel op voorsprong. Direct daarop zakte het tempo en lukte het Semper Altius om met 3-2 aan de leiding te komen. Twee minuten voor de rust bracht Raymond van der Marei de partijen weer in evenwicht: 3- 3. Coach Aad de Held legde tijdens de pauze de zwakke plekken bloot. Het zorgde ervoor dat Groenoord daverend uit de start blokken schoot. Tijdens een wer velende periode scoorden Peter Domenie, Raymond van der Ma- rel en de broertjes Joeri en Mis- cha van Kuilenburg. Resultaat: 3-8. Vervolgens viel doelman Remco van Oosten geblesseerd uit en werd veldspeler Nicky Buuron zijn vervanger. De drie strafschoppen tilden de eind stand naar 6-8. SCHIEDAM - Toerclub Rijn mond fietst op zondag 3 april een rondje rondom Rotterdam. De afstanden zijn 60 en 120 km. De deelnemers kunnen de rit in dividueel of, mocht men voor de 120 km kiezen, in een groep ma ken. Het startpunt is het com plex van Soft- en Honbalclub Schiedam in Sportpark Bijdorp (achter sporthal Margriet). De tocht, die wordt georgani seerd in samenwerking met de clubs Voorne-Putten, Barrho- poort en Zevenhuizen, is volle dig uitgepijld. De groep vertrekt om 8.30 uur. Ervaren fietsers zorgen ervoor dat de juiste route gevolgd wordt en houden de ge middelde snelheid op 25 km/uur. Ook houden zij de groep bij el kaar en helpen bij pech onder weg. Deelnemers dienen over een race- of trimfiets dan wel een mountainbike te beschikken. Tussen 8.00 en 8.20 uur kan men zich melden. Individuele toerfietsers kunnen tot 10.30 uur vertrekken. Het inschrijfgeld is 2 euro. Meer informatie bij: Bert Koeling, tel. 010-4345992 of Jack van Kesteren, tel. 010- 4750438. Ook kan men de web site raadplegen: www. tcrijn mond.nl SCHIEDAM - In de grote speel zaal van Clubhuis Zuid (Dwarsstraat 42 in de Gorzen) wordt zaterdag 9 april voor de 26e maal het Gorzen-schaaktoer nooi gespeeld. De wedstrijden worden georganiseerd door HZP/Schiedam. Het (Rapid)schaaktoernooi wordt in groepen van zes tot acht spelers gespeeld. De inde ling vindt plaats op speelsterkte. De bedenktijd is, afhankelijk van de groepsgrootte, 20 tot 25 mi nuten. Bij voldoende aanmeldin gen zal er ook een groep voor huisschakers worden gefor meerd. Clubuis Zuid is met openbaar vervoer goed te bereiken: vanaf het NS-station Schiedam-Cen- trum met RET-lijn 54 tot halte Vlietland Ziekenhuis (achterzij de) en daarna ongeveer tien mi nuten lopen. Vanaf Koemarkt (Schiedam-Centrum) duurt de wandeling door de Lange Nieuwstraat circa vijftien minu ten. De aanvang is 10.15 uur, de prijsuitreiking omstreeks 16.30 uur. Het inschrijfgeld is acht eu ro (goed voor een dagje schaken, een gratis lunch en het HZPS- clubblad). In alle groepen zijn er geldprijzen voor de nummers 1 en 2. (D Schakers kunnen zich tot 8 april melden bij Rudolf van der Hojf tel. 010-4414802 of 06- 13207059 of per e-mail aan: rvdhoff@hotmail.com met ver melding van naam, rating en vereniging. SCHIEDAM - Het zwaar in de gradatiegevaar verkerende ODI is het tweede deel van de veld competitie gestart met een over winning op Thor. De Schiedam- se korfballers wonnen met 9-6, maar zullen nog wat meer zeges nodig hebben om de onderste plaats te verlaten. Zaterdag ging in sportpark Thurlede echter 'het eerste schaap over de dam'. ODI, dat in de zaal een minder gelukkige periode kende, was supergemotiveerd en wilde be wijzen, dat het in de vierde klasse thuishoort. Met een hoog schotpercentage en een goede rebound was ODI in de beginfa se beter dan de bezoekers uit Rotterdam-Zuid. Na een kwar tier werd het beide teams echter ook duidelijk dat het moeilijk bespeelbare veld niet mee wilde werken aan spetterende korfba lacties. De bovenlaag was zacht en glad en zorgde in de eerste helft aan ODI-zijde voor twee door blessures veroorzaakte wissels. De wedstrijd zou een ware uitputtingsslag worden. De thuisploeg ging er het beste mee om. Het verdedigde heel geconcentreerd en de bal lijn werd goed afgeschermd. Aan vallend bleef ODI geduldig zoeken naar zwakke plekken in de verdediging van Thor. Voor ODI scoorden: Nico van Otter- loo (2), Remco Zaaijer (2), Har- men Huiskens (2), Wijnand van Grootveld, Gerben Huiskens en Evelien Brinkman. REGIO - Met zijn stelling dat de ambulancezorg in de regio Rot terdam door een slechte organisa tie te vaak te laat komt, heeft mi nister Hoogervorst voor 'grote verontwaardiging' gezorgd bij de ambulancezorg in dit gebied. Dat blijkt uit een brief die de Rotter damse burgemeester Opstelten (namens het bestuur van de Re gionale Hulpverleningsdienst Rotterdam-Rijnmond) heeft ge stuurd aan de minister. Volgens Opstelten stelt de minister ge woon te weinig geld beschikbaar. De minister stelt dat het in Rot terdam-Rijnmond vier minuten duurt voordat een ambulance is gestart. Dat is twee minuten trager dan de norm. Opstelten erkent dit, maar voegt eraan toe dat dit komt 'om dat er simpelweg geen vrije am bulance beschikbaar is'. De mi nister verwijt de ambulancedien sten in deze regio, verder dat ze de aanrijtijden op een andere ma nier registreren dan elders in het land. Dit is op zich juist, want in Rotterdam-Rijnmond worden de ze gegevens automatisch gere gistreerd. "Dit in tegenstelling tot de handmatige wijze van re gistreren in de rest van Neder land. Uit de registratie blijkt he laas dat de werkelijkheid nog slechter is dat tot nu toe alge meen werd aangenomen." schrijft Opstelten aan de minister. Het knelpunt is volgens Opstelten het aantal beschikbare ambulances. Op doordeweekse dagen is dit aantal sinds 1995 teruggebracht van 36 naar 29. r •o Gerard S.Verver SCHIEDAM - In de aanloop naar de competitiestart op zaterdag 9 april (thuis twee maal tegen Zwijndrecht) hebben de softbalmeiden van Schiedam hun visite kaartje afgegeven. In de oe fencampagne tikten ze Birds 2 en Euro Stars 2 (beiden net als Schiedam spelend in de tweede klasse B) naar een nederlaag en werd zondag en passant ook het toernooi bij Euro Stars winnend afge sloten. Het geeft de burger moed, maar toch houdt trainer/coach Gyselle Lovelock-Korpel het nodige voorbehoud bij deze mooie reeks. Hoewel ze alle vertrouwen heeft in haar zestienkoppige se lectie en vanuit die optiek zonder voorbehoud op een plaats in het hoogste segment van de ranglijst durft te mikken, relativeert ze de winst met "het blijven toch maar oefenpartijen, waarin ik niet kan inschatten of de tegenstander zich voor honderd procent geeft of op volle kracht is." De voormalige speelster van het eerste team (later overgestapt naar Twins) neemt de estafette- stok over van Kees Bol. Bij Schiedam was (is) hij een insti tuut. Was decennia lang nauw be trokken bij het hoogste soffbalte- am. Hij heeft er jarenlang ook zijn exclusieve stempel opge drukt. Vorig jaar september zwaaide hij officieel af. Nota be ne met een kampioenschap en een naar de tweede klasse gepro moveerd team. Een mooier afscheid kon Bol zich niet wensen. En Korpel ei genlijk geen mooiere entree. Ze leidde in sportpark Bijdorp de ju nioren en werd daarmee kampi oen van Nederland. Het bestuur wist dat ze het daarbij niet wilde laten. Haar ambitie lag op een hoger niveau. "Ik heb altijd ge roepen dat ik uiteindelijk trainer wilde worden en liefst bij een zo hoog mogelijk spelend team. Welke vereniging dat zou worden maakte me eigenlijk niet zoveel uit." Toch was Schiedam niet het eni- ge ijzer in het vuur. Meer tweede klassers kenden haar plannen en dongen naar haar hand. Ze koos voor de locatie Bijdorp. Voor een ploeg met routiniers en neo's. Met meiden, die door de promo tie op het oude niveau terugkeren en met jonge meiden voor wie de tweede klas onontdekt terrein is. Bovenal koos ze voor een ploeg, die ze in staat achtte om het hoofd ruimschoots boven water te houden. Met zijn zestienen gaan ze het avontuur aan. Zonder Jacqueline van Lier, die voor het tweede team koos. Maar wel met alle andere meiden uit het kampioensteam aangevuld met de uit het juniorenteam af komstige Merel Kramer en de nieuwe oude bekenden Vanessa van Duuren, Maaike Debets en Marloes Pameijer. Het is een groep om U tegen te zeggen. Een groep ook, die aan de vooravond van de competitie een hecht col lectief vormt. "We hebben bovendien heel veel lol", schetst de zeven weken ge leden moeder geworden Gyselle Lovelock-Korpel. "En dat mag ook best. Het blijft sport waarbij voor niemand een inkomen op het spel staat. Voor iedereen is het een hobby. Natuurlijk zijn we op de training en tijdens wedstrij den bloedserieus bezig, maar tus sen de bedrijven door mag en moet er ruimte zijn voor een dol letje." Vandaar ook, dat ze niet meteen na het verscheiden van de vorige competitie is gestart met de door haar en softbalpartner Roger van Tol geleide trainingen. Ze gunde de meiden de tijd om na te genieten van het kampioen schap en even afstand te nemen van het softbal, dat hen driekwart jaar bezig had gehouden. "Het was voor hen best wel een lang seizoen. En dat softbal had een flinke hap uit hun vrije tijd gehaald. Door ze even afstand te laten nemen van de verplichtin gen, konden ze weer even wat dingen voor zichzelf doen. En honger naar de bal krijgen. De enige, die zich wat eerder moesten melden waren de pit chers en catchers. Die zijn in no vember begonnen. In januari is de hele groep in de zaal de voor bereiding gestart." Als het aan Lovelock-Korpel ligt staat er dadelijk een aanvallend Schiedam in het veld. Het is de voornaamste verandering verge leken met het tijdperk Bol. "Met alle respect voor wat hij voor het team betekent heeft, durf ik best te zeggen dat ik hem wat te ver dedigend vond spelen. Dit team is tot meer in staat. Dankzij de routiniers hebben we meer slag kracht. Dat moeten we te gelde kunnen maken. Iedere coach heeft daarover andere ideeën. Ik heb er een aantal meegemaakt en allemaal pakten ze het anders aan. Maar mijn grootste voor beeld is toch de man die - toen ik er speelde - Twins trainde. Die liet de ploeg aanvallend spelen. Zo wil ik het ook." Meer risico Ze omschrijft het als: "We gaan gedurfder spelen." Dat het ook ri sico's met zich meebrengt neemt ze voor lief. "Die moet je durven nemen. Het maakt het spelletje leuker. Voor de routiniers zal de nieuwe formule volgens mij geen probleem vormen. Voor anderen wellicht wel. Wanneer de oude ren vervolgens het voortouw ne men en de jongeren coachen zal het allemaal zo'n vaart niet lopen. Anderzijds ga ik de ploeg vragen steeds heel goed bij de les te blijven om ook kleine foutjes van de andere partij meteen af te straffen." Kortom, Schiedam zit in de tweede klasse op het vin kentouw. Mikken op handhaven, wordt in Bijdorp is als een te sim pel streven gezien. Ze gaan voor de Top 4. REGIO - Leerlingen van het Accent College van de vesti ging Groen van Prinserer bouwen in de komende zo mer een waterput in het Ke- niaanse Mpeketoni voor de in 2000 in het Schiedamse Beatrixpark vermoorde Nienke. De leerlingen van de school aan de Rotterdamse- weg in Vlaardingen, bedach ten dit idee, toen docent Wim van den Burg weer plannen maakte om met een groep leerlingen naar Kenia te gaan. Vorig jaar verbleef Wim van den Burg ruim een jaar in Kenia en verder gebruikt hij al zijn vakan ties om in Mpeketoni aan ont wikkelingswerk te doen voor de plaatselijke bevolking. Om de vier jaar selecteert hij een groep je leerlingen om die een kijkje te laten nemen in Kenia. Komende zomer is de Schiedamse scholie re Jaimie aan de beurt. Zij is de twee jaar oudere zus van Maikel, destijds het vriendje van Nienke, die eveneens slachtoffer werd van de gruweldaad in het Be atrixpark, maar deze ternauwer nood wist te overleven. De waterput in Mpeketoni moet een gedenkteken worden voor Nienke. Wim van den Burg vindt l het ook een prachtig idee om voor Nienke een waterput in Mpeketoni te maken. "Ook de ouders van Nienke beschouwen het als iets waardevols." Bijval De Vlaardingse docent krijgt veel bijval voor zijn werk in Kenia. Het ministerie van ontwikke lingssamenwerking steunt het werk van Wim van den Burg roy aal en ook de minister Agnes van Ardenne staat zeer positief tegen over zijn initiatieven. "Bewonde renswaardig wat hij allemaal doet in Kenia. Het is een mooi voor beeld van al die activiteiten die talloze Nederlanders opzetten in het buitenland, die voortkomen uit de behoefte persoonlijk te willen bijdragen aan de armoede bestrijding. Dit maakt de wereld leefbaar', aldus de minister. De lijst met projecten die Wim van den Burg inmiddels heeft ge realiseerd voor de bevolking in Kenia is indrukwekkend. Hij heeft een ziekenhuis gebouwd met 22 kamers en een laboratori um, drie gemeenschapscentra, dertig schoolgebouwen, twaalf administratiegebouwen bij de scholen, 22 waterputten en 71 la trines. Verder heeft Wim van den Burg een proefstation opgezet om de opbrengst van de landbouw te b.'-'T- van woensdag 30 maart t/m dinsdag 5 april VOETBAL - zaterdag: VVOR- PPSC( 14.30 uur), Quick Steps- VVK( 14.30 uur), PGS/Vogel- Hargasport/za (14.30 uur), HBSS-SVS( 14.30 uur). Zondag: Elinkwijk- SVVSMC( 14.00 uur), Excelsi- or'20-VVSB( 14.00 uur), RKWIK-Hargasport/zo( 14.30 uur), SVDPW-Quintus( 14.00 uur), Spaland-VFC( 14.00 uur), DRGS-Hermes DVS( 14.30 uur). Dinsdag: Lombardijen- HBSS(20.00 uur). DAMESVOETBAL: zaterdag HBSS-HPSV( 14.30 uur), PPSC- Soccer Boys 2(14.30 uur); zon dag Velo-Hermes DVS(13.00 uur). ZAALVOETBAL: vrijdag Snoekie 8-WK; maandag Mar griethal 20.00 uur HBSS- RVC/Rijswijk, 21.00 uur Groen- oord-ZVOB. BASKETBALL: zaterdag Dun- kinn-Juventus(da), Margriethal 17.15 uur Juventus-Goba 2(h). HANDBAL: zaterdag Olym- pia-Ventura(da); zondag PSV- DWS(da), sporthal Groenoord 13.00 uur DWS-Hermes(da). HOCKEY: zondag Pijnacker- Spirit(h), Groen Geel-Asvion(h), Thurlede 12.45 uur Asvion-Pij- nacker(da). HONKBAL: zaterdag oefen ADO 3-Schiedam; zondag Bij dorp 14.00 uur Schiedam-Helle- voet. KORFBAL: zaterdag Thurlede 16.00 uur ODI-Erasmus; zondag De Boemerang-Harga( 14.30 uur). TAFELTENNIS: zaterdag sportzaal Dr.Kuyperlaan 18.00 uur NOAD-Pecos. TOERFIETSEN: zondag start complex honkbalclub Schiedam Bijdorp 8.30 uur toertocht 60 en 120 km. VOLLEYBAL: zaterdag Zwol- le-Groenoord(h), sporthal Groen oord 17.30 uur Rijnmond-Satur- nus(da). ZWEMMEN: zaterdag zwem bad Groenoord 16.00 uur Spee- do-wedstrijden. Berichten voor de sportredactie kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via e-mail (regiosport@hetnet.nl) of fax (010-5913733). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransenstraat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beetho- venlaan 4, 3144 AS Maassluis. verbeteren. Hiervoor laat hij tuin ders uit het Westland naar Mpe ketoni komen om te adviseren. Ook is er een maïsmolen ge bouwd zodat de boeren goed koop hun maïs kunnen laten ma len. De docent heeft inmiddels 1500 tweepersoons schoolbanken geplaatst op diverse scholen, een kerk gebouwd, een kippen broed- station opgezet en verder heeft hij 1900 schoolboeken geleverd. V Eindelijk nam BAM Vastgoed een goede beslissing: het project Hout haven II is niet meer. Na de kopers ruim anderhalf jaar (vanaf juni 2003) aan het lijntje te hebben gehouden, vond BAM het nu toch tijd worden het touwtje door te knippen: de koopcontracten worden ont bonden. En nu de hele zaak (voorlopig) in de koelkast is gezet, gaat de politiek in de gemeente Schiedam zich ineens roeren! Er worden op de dag van publicatie al vragen opgesteld (door Gemeente Belan gen) voor de commissie. Vreemd, want wethouder Habermehl (ook GB!) geeft diezelfde dag aan nog niet te kunnen reageren omdat hij nog niet op de hoogte gesteld is door BAM! Wij willen graag antwoord geven op de meeste vragen van Gemeente Belangen. 1. Klopt het dat er binnen afzienbare tijd niet gebouwd zal worden aan de Houthaven? Dat klopt. Er is al vanaf de sloop van de STIHO (medio 2002) geen bouwactiviteit waar te nemen, dus vanaf nu ook niet. 2. Bent u ervan op de hoogte dat dit gebied er in deplorabele en risi covolle toestand (i.v.m. vervuiling) bij ligt? Ja, wij als bewoners van de Houthaven kijken al vanaf de sloop van de STIHO op dit terrein en hebben dit in juli 2003 al aangegeven bij de gemeente. 3. Bent u ervan op de hoogte dat het terrein niet deugdelijk is afge sloten? Ja, wij als bewoners van de Houthaven hebben op de bijeenkomst van 30 september 2003 al aangegeven aan BAM dat het terrein niet goed afgesloten is en er kinderen spelen op het voormalige STIHO-terrein. 4a. Bent u ervan op de hoogte dat er een grote kuil op dit terrein aan wezig is die vol staat met water en een risico zou kunnen opleveren voor spelende kinderen? Ja, zie het antwoord hier boven. 4b. Dat deze kuil vanwege zijn omvang en het feit dat het stilstaand water betreft, een kweekvijver is voor insecten en hierdoor een reden tot overlast voor omwonenden in de zomer? Nee, deze kuil met water is er al vanaf de sloop medio 2002). Wij zien dat reigers, zwanen, ganzen, futen, aalscholvers en bergeenden er een heerlijk toeven hebben. En de zomers op onze balkons worden dus verrijkt door dit uitzicht! 4c. Dat er op dit terrein ook een grote berg zand ligt welke doordat het terrein niet goed is afgesloten, gevaarlijk voor kinderen zou kun nen zijn i.v.m. zandverschuivingen? Ja, wij als bewoners van de Houthaven hebben de berg zand zien stor ten medio 2003 en hebben dus onze zorg al uitgesproken op 30 sep tember 2003! 4d.Dat de hoeveelheid zand aanwezig op het terrein wel eens zou kun nen passen in de betreffende kuil? Waarschijnlijk zou het passen, maar... de politiek heeft zijn kop wat de Houthaven betreft al jaren in het zand gestoken, dus: nog wat Hout- havenzand erover heen kan geen kwaad. Het is triest dat de politiek nu paS boven het maaiveld durft uit te kijken: er valt ze blijkbaar nu niets meer te verliezen. Behalve stemmen, bij de volgende verkiezingen. En over maaiveld gesproken: misschien kan de politiek ervoor zorgen dat de 38 onnodig gekapte bomen door andere bomen worden vervangen? F. Hagen C. Klaver C. van Tol B.van der Ende SCHIEDAM - Op de Rotterdamsedijk is zondagavond rond acht uur een automobilist aangehouden door de politie op de Gustoweg. De be stuurder had zich volgens een omstander agressief gedragen en was mogelijk onder invloed van alcohol. De automobilist moest mee naar het politiebureau. Daar moest hij een blaastest doen en blies 950 UGL. De man moest zijn rijbewijs inleveren. I k foto:ARCHIEF/ ROEL DIJKSTRA Schiedam-softbal mikt op top 4 De promotie schrikt de softbalmeiden van Schiedam niet af.Volgens coach Gyselle Lovelock-Korpel is de groep in staat zich naar de top-4 te slaan. foto:ARCHIEF/ ROEL DIJKSTRA Peter Spek h Een gelijksoortige waterput wordt er voor Nienke gebouwd in het Keniaanse Mpeketoni.

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 11