Inspraak Ruimtelijk Plan Regio Rotterdam 2020 van start! li. w Meer info over lestijden proeflessen? CD cc www.RR2020.nl Heerlijk dagje uit voor 8.50 Gratis proeflessen en korting bij Salsaventura 58-ste Dwars-Door- Aanmeldbon inspraakbijeenkomst t SALSA Leren? Sport en Recreatie Lezerstip juni en oktober Dagtochten Vraag nu de nieuwe folder met uitgebreide in- formatie aan over alle zes verschillende dagtoch ten Naam: Adres: PC: Woonplaats: tel: E-mail adres: Stuur deze bon op naar: Sport en Recreatie Rotterdam o.v.v. kamer 505 Postbus 1240 3000 BE Rotterdam Lezersvoordeel Geldig van 11 t/m 15 april Korting Salsacursus 10 lessen voor 75,- $M$ M/Mx Dwars-Door-Dordt Loop Atletiekhal en -baan van op Sportpark Reeweg in Dordrecht. Starttijd: 13.00 uur (5 en 10 km. prestatieloop en 10 km. wedstrijdloop) Inschrijfgeld: wedstrijdlopers en prestatielopers 7,00 fTH Meer info? C. van der Veer, 06 - 15 29 68 83 of E. Pruyn, 078 - 616 77 62 Lezersvoordeel vr. 15 en za. I 6 april Motel Mozaïque mattkéV •jcrfrert Maak kans op 2 vrijkaarten p.p. voor Motel Mozaïque Zondag 3 april Er op uit in 't groen? ...Doen! Hoek van Holland/Duinen gratis toegang tot Kustverlicntingsmuseum (vuurtoren) Loopt de regio Rotterdam helemaal vast of blijven we rijden? Lopen onze kinderen straks alleen nog maar op asfalt of kunnen ze ook nog ravotten in de natuur? Kan ik nog wel uitbreiden met mijn onderneming? Is er wel voldoende te kiezen op de woningmarkt? Waar blijft al dat regen water de komende jaren? Zomaar een greep uit de cruciale vragen over onze toekomst en die van de volgende generaties in de regio Rotterdam. Oe afgelopen periode hebben de provincie Zuid-Holland en de stadsregio Rotterdam samengewerkt aan het opstellen van een toekomstplan voor de regio Rijnmond voor de periode van 2005 tot 2020. Het resultaat van het project is een herzien Streekplan Rijnmond voor de provincie Zuid-Holland en een Regionaal Structuurplan voor de stadsregio Rotterdam gericht op de uitvoering. Beiden gecombineerd in één plan: het Ruimtelijk Plan Regio Rotterdam 2020 (RR2020) 'Meer kwaliteit, meer variatie en meer tempo'. Het Ontwerp RR2020 is inmiddels vastgesteld door Gedeputeerde Staten en het dagelijks bestuur van de stadsregio. Op woensdag 9 februari heeft de regioraad het Ontwerp RR2020 voorlopig vastgesteld en vrijgegeven voor consultatie en de formele zienswijze- en bedenkingen- procedure (verder aangeduid met de term inspraak}. Samen met u willen provincie en stads regio het RR2020 in de komende periode definitief vormgeven. Daarom zijn wij benieuwd naar uw mening over het plan. Meer kwaliteit, meer variatie en meer tempo Dat is de drievoudige boodschap van het RR2Q20 waarvan het ontwerp nu gereed is. Op vele fronten zal de gehele regio zich de komende periode ontwikkelen. In het plan zijn ze samengevat in de 'tien punten voor de regio Rotterdam'. Dit zijn de hoofdlijnen van het plan die later in meer gede tailleerde plannen worden uitgewerkt. De tien punten bevatten de kern van de opgave: het versterken van de ruimtelijke-economische structuur en een belangrijke kwali teitsverbetering van het woon en leefmilieu. Vijf punten zijn gericht op een gebied: de Noordas, de Zuidflank, Rotterdam Centrum, de B-driehoek en de Rivieroevers. Een integrale benadering van de vraagstuk ken maar stuk voor stuk ook gebaseerd op plaatselijke versterking van de ruimtelijke en economische structuur. De overige vijf punten zijn thematisch: een trendbreuk in de herstructurering van de oude wijken, een zogenaamde 'pro-actieve aanpak' (vooraf) van de milieuvraagstukken, krachtige aandacht voor het belang van groen en water, investeringen in de infrastructuur en knooppunten en tot slot het versterken van de Zuidvleugel. De provincie en de stadsregio willen ervoor zorgen dat al die ontwikkelingen goed op elkaar zijn afgestemd. Het RR2020 is daarmee de toetssteen voor de bestemmings plannen van gemeenten en geeft daarmee ook richting aan hun ruimtelijke ontwikkeling. Eert gezamenlijke opgave De ontwikkeling van de regio is een gezamenlijke opgave voor zowel publieke als private partijen. De verantwoorde lijkheid voor de projecten die uit RR2020 voortvloeien ligt zowel bij provincie en stadsregio als de gemeenten. Voor de uitvoering is in veel gevallen samenwerking nodig tussen maatschappelijke organisaties. Met diverse organisaties die een rol hebben in de ontwikkeling van de regio, zoals gemeenten, waterschappen en woningbouwcorporaties is overleg geweest tijdens de voorbereiding van het Ontwerp RR2020. De uitgangspunten en ambities van het plan zijn mede daarop gebaseerd en kunnen, naar de overtuiging van de stadsregio en de provincie, rekenen op een breed draagvlak. Meepraten? Dat kan! Vanaf maandag 4 april tot maandag 2 mei 2005 is er gelegenheid tot inspraak voor alle inwoners en belang hebbenden binnen de 18 regiogemeenten (door het indienen van zienswijzen en bedenkingen). Het Ontwerp RR2020 ligt gedurende deze periode ter inzage op de volgende loca ties: het gemeentehuis in uw woonplaats, de Rotterdamse deelgemeentekantoren, de Centrale Bibliotheek Rotterdam, de bibliotheek in het Provinciehuis, in het stadhuis Rotter dam, het kantoor van de Stadsregio (Meent 106) en het City Informatie Centrum in Rotterdam. Daarnaast kunt u het ontwerp bekijken en downloaden op de website www. RR2020.nl of telefonisch bestellen. Op verzoek kunnen na telefonische afspraak de stukken bij zowel de gemeenten als de provincie en stadsregio buiten kantooruren worden ingezien. Schriftelijk en digitaal reageren Volgens artikel 4a, lid 5 en artikel 8, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) kan een ieder gedurende de termijn van terlnzagelegging van 4 april tot 2 mei 2005 schriftelijk reageren. Dit kan met behulp van een Inspraak formulier, dat u kunt vinden op de locaties waar het RR2020 ter inzage ligt. Stuur het ingevulde formulier in de retour- envelop naar het projectbureau RR202Q, antwoordnummer 2105, 3000 VB Rotterdam. Op de website www.RR2020.nl kunt u digitaal een inspraakformulier invullen en verzenden. Uw reactie moet uiterlijk woensdag 4 mei binnen zijn. Het projectbureau RR2020 bundelt alle Inspraakreacties, en stuurt deze, na afloop van de inspraaktermijn, naar u toe (indien u een inspraakformulier heeft Ingevuld). Mondeling reageren Mondeling reageren kan natuurlijk ook. Er worden zes offi ciële inspraakbijeenkomsten georganiseerd verspreid over de achttien regiogemeenten. Hierbij is in principe steeds één van de verantwoordelijke bestuurders aanwezig. Tijdens deze bijeenkomsten kunt u uw reactie kenbaar maken. Subregio Noordoost - Capelle aan den IJssel en Krimpen aan den IJssel Woensdag 13 april van 19.30 tot 22.00 uur Raadzaal gemeente Capelle aan den IJssel, Rivierweg 111 te Capelle aan den IJssel Subregio Zuid - Ridderkerk, Barendrecht en Albrandswaard Donderdag 14 april van 19.30 tot 22.00 uur Raadzaal gemeente Ridderkerk, Raadhuisplein 70 te Ridderkerk Subregio Noord - Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk Dinsdag 19 april van 19.30 tot 22.00 uur Zaal gemeente Berkel en Rodenrijs, Raadhuislaan 1 te Berkel en Rodenrijs Gemeente Rotterdam Woensdag 20 april van 19.30 tot 22.00 uur City Informatie Centrum, Coolsingel 197 te Rotterdam Subregio Noordwest - Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en de deelgemeente Hoek van Holland Donderdag 21 april van 19.30 tot 22.00 uur Burgerzaal gemeente Vlaardingen, Westnieuwland 6 te Vlaardingen Subregio Zuidwest - Spijkenisse, Rozenburg, Westvoorne, Brielle, Bernisse en Hellevoetsluis Maandag 25 april van 19,30 tot 22.00 uur Raadzaal gemeente Hellevoetsluis, Oostzanddijk 26 te Hellevoetsluis STADSREGIO Inspraakbijeenkomsten Wij nodigen u uit deel te nemen aan de inspraakbijeenkomst in de subregio waar uw gemeente deel van uitmaakt. Als u niet bij deze inspraakbijeenkomst aanwezig kunt zijn, of u heeft belang stelling voor één van de andere bijeenkomsten, dan bent u ook hier welkom. U kunt zich schriftelijk aanmelden via de aanmeid- kaart zoals die te vinden is op de locaties waar het RR2020 ter inzage ligt of via de onderstaande aanmeldbon. Daarnaast kunt u zich aanmelden via de website www.RR2020.nl, per e-mall o.v.v. aanmelding inspraakbijeenkomst via RR2020@sr.rotterdam.nl of telefonisch bij het projectbureau RR2020 op nummer 010 - 417 2625. U bent van harte welkom! Gedachtewisseling (Provinciale Staten) Provinciale Staten stellen belanghebbenden en degenen die vóór 2 mei hun bedenkingen hebben ingebracht in de gelegenheid tot een gedachtewisseling over het onderwerp. De organisatie hiervan is in handen van de griffie van de provincie. De provincie zorgt voor uitnodigingen en plaatsing van de advertenties. Naar verwachting vindt de gedachtewisseling plaats op 9 september. Hoorzitting (regioraad van de stadsregio) De regioraad stelt degenen die een zienswijze hebben inge diend in de gelegenheid hun inbreng mondeling toe te lichten. De hoorzitting zal in juni 2005 plaatsvinden. Diegenen die ziens wijzen hebben ingebracht zullen hiervoor worden uitgenodigd door de stadsregio. Vragen? Heeft u nog vragen over het RR2020 of over de inspraakbijeen komsten? Of wilt u het Ontwerp RR2020 bestellen? Neem dan contact op met het projectbureau RR2020 op telefoonnummer 010 - 417 2625. Of per e-mail RR2020@sr.rotterdam.nl RUIMTELIJK PLAN REGIO ROTTERDAM 2020 ROTTERDAM (aantal) personen aan voor de inspraakbijeenkomst op Ik meld In subregio Naam: Organisatie: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon E-mail: april 2005 Stuur de ingevulde aanmeldbon in een envelop naar het projectbureau RR202Q, antwoordnummer 2105, 3000 VB Rotterdam. Een postzegel is niet nodig. Of stuur een e-mail naar RR2020@sr.rotterdam.ni o.v.v. aanmelding inspraakbijeenkomst. Gemeente Rotterdam Voor de 10e keer organiseert Sport en Recreatie van de Gemeente Rotterdam 6 dagtochten in het kader van Meedoen in Rotterdam Op 5,12 en 19 juni zijn er de volgende drie dagtochten - De Tuinen van Appeltern, gelegen in het Land van Maas en Waal - Arboretum Kalmthout, net over de Nederlandse grens - Park Sonsbeek, Kasteel Zypendaal In de herfst zijn er op 9, 16 en 23 oktober drie dagtochten. - Museum der Koninklijke Marechaussee met stadswandeling door Buren - Nationaal Vlasserij- en suikermuseum met stadswandeling door Willemstad - Glascentrum Leerdam met stadswandeling door Leerdam De bus vertrekt om 9.30u en rond 18.00u bent u terug in Rotterdam Prijs p.p: 8,50 incl. koffie en thee en rondleidingen. p WGGGNGR huis-aan huiskranten Nederlands grootste salsa dansschool in R'dam organiseert 5 da gen per week cursussen op diverse niveaus. Wil je een keer ken nismaken met de bijzondere manier van lesgeven? Kom meedoen bij onderstaande locaties voor een gratis proefles! Locatie: Prachtig, Willemsplein 73-79 in Rotterdam: ma. 11 apr.: 20.00u, proefles Salsa beginners, 21.00u proefles instromers Locatie: Salsaventura, Schiekade 195 in Rotterdam: di. 12 apr. t/m do. 14 apr.: 20.00u, proefles Salsa beginners, 21.00u proefles instromers Woe. 13 apr.: 21.00u, proefles Mambo Vr. 15 apr.: 20.00u, proefles Zouk 1, 21.00u. proefles Zouk instromers Locatie: RI-JO, Kanaalweg O.Z. 134-136 in Hellevoetsluis: ma. 11 apr. en vr. 15 apr.: 20.00u: proefles salsa beginners, 21,00u proefles instromers r Tjj Vanaf maandag 18 april starten de reguliere cursussen (alleen geldig voor beginners, normale prijs 85,-) M1CHCAL. HURCe/ «CP G*a*>< Op 15 en 16 april opent Motel Mozaïque, het Rotterdams meerkunstenfestival wederom zijn deuren voor artiesten en publiek! Een bruisende mix van muziek, kunst en performance. Maak kans op 2 passe-partouts of 2 vrijkaarten p.p. voor 15 of 16 april! -JL zondag 3 april Wat is er mooier dan te rennen (of te lopen) door een fraaie ou de binnenstad? Onder het motto 'hard lopen door de oudste stad van Holland' organiseren de at letiekverenigingen DK&AV Her cules en AV Parthenon i.s.m. Ge meente Dordrecht de 58e editie van de hardloopwedstrijd 'Dwars Door Dordt'. Nieuw zijn de wandeltochten over diverse langere afstan den, omdat sportief wandelen in belangstelling snel groeit. De wandelaars kunnen al vanaf 09.30 uur starten. 070-3638037 www.salsaventura.nl,www.tropicaliente.nl of www.typicaltropical.nl 1 bon p.p. Deze actie is geldig van 11 t/m 15 april, niet icm andere kortingen. Tipr Hpt c ^a'Sa IJn^er the Bridge" Bridge', iedere^t^Z U°der the Rotterdam, met !,Ve orkes^toóT^9 ymuchoma,Ent;eef€nj?djS WGGGNGR huis-aan-huiskranten TACKH/fir Motel Mozaïque vindt plaats in Nighttown, Rotterdamse Schouwburg en TENT.. We geven in totaal 8 vrijkaarten en 2 passe-partouts weg voor 15 of 16 april Voor de hoeveelste keer vindt Motel Mozaïque plaats? a. 2e b. 5e c. 3e SMS jouw antwoord op de bovenstaande vraag vóór 8 april naar 2121 als volgt: begin dit bericht met WIN(spatie)MOTEL(spatie) en vervolgens a, b of c en je naam+adres. ie ontvangt 1 SMS-bericht terug 90 ct. De winnaars krijgen voor 11 april bericht. Reserveren: Ticket Service, 0900 300 1250 (45 cpm) Rotterdamse Schouwburg, 010-4118 110 of Plato 010-4139175 ^(Q)j Volledige programma via www.motelmozaique.nl WGGGNGR huis aan huiskranten Zondag 3 april gaat er een wandeling van start in Hoek van Hol land, georganiseerd door Groenservice Zuid-Holland en Wegener Huis-aan-huiskranten. Er zijn deze zondag wandelroutes van 5,10 en 15 km. Voor kinderen is er aan de 5 km route een speciale puz- zeltocht verbonden. Startpunt: Stationsrestauratie NS Hoek van Holland Haven, Sta tionsweg 10 in Hoek van Holland O.V.: NS Station Hoek van Holland Haven Start: tussen 11.00u -15.00u op eigen gelegenheid. Om 14.00u is er een excursie o.l.v. een gids Kosten 1y p.p. (t/m 12j. 0,50). Deelnemers aan de wandeling hebben Info en aanvraag wandelfolder: 010-2981010 of www.recreatiezuidholland.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 17