k WOONPLUS PROMOOT SCHIEDAM TIJDENS WOONBEURS LiViN' E u co m 5 OPBRENGST BRANDERSFEESTEN NAAR SPEELGOED ra Colofon Spreekuren complexbeheer Unit Noord Unit Nieuwland Unit Stad s www.woonplus.nl P fTI33rt 2005 START VERKOOP HET BORDES GROOTS SUCCES BUURTBEMIDDELING IN SCHIEDAM VAN START PAASEIEREN ZOEKEN IN GROENOORD-ZUID AAN TAFEL DANKZIJ AUTOMATISCHE INCASSO OFFICIËLE OPENING BESCHERMENDE WOONVORM 'T RAAM T? JZ 3 O O iplus Q) Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam 010 - 2045100 Openingstijden maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Verhuur/algemeen: Reparatieverzoeken: 010 - 2045101 010 - 2045201 010 - 2045102 010 - 2045202 010 - 2045103 010 - 2045203 010 - 2045104 010 - 2045204 Woensdag 30 maart 2005 ns mmrnm Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wet telijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en rege lingen zelf. Redactie Lucia Broos (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010 - 2045263 E-mail: wps@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 27 april 2005. Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buiten zetten van huisvuil, zij controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van com plexen staan en voeren kleine reparaties uit. Om de complexbeheerders goed te kunnen bereiken, houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders in Noord houden (vrijwel) elke werkdag spreekuur. Van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 10.30 uur en van 15.00 tot 15.30 uur. Van Beethovenplein Rob Vollendam Kantoor in onderbouw Groenoord-Midden (ma. gesloten) Hans Scholte D. Schaferplein 14 Groenoord-Zuid (ma. gesloten) Mike Kissami Tijdelijk op ons kantoor in de Valeriusstraat 3 Heijermansplein (vr. alleen 's ochtends) Wim Molenkamp Kantoor op begane grond Lisztplein (vr. gesloten) Cees van Ruiven Lisztplein 241a Zwaluwlaan (ma t/m vr. van 11.00 uur tot 11.30 uur) Rob Vollendam Kantoor op onderverdieping De complexbeheerders in Nieuwland houden van maandag tot en met donderdag spreekuur van 13.00 tot 14.00 uur. B.H. Gretelaan Dennis Ingenkamp B.H. Gretelaan 263 Klaas Kater Eric Goovaart Klaas Katerstraat 126 Troels tralaan Harry Nagel Troelstralaan 83 Centrum (di./do. van 10.00 tot 11.00 uur) Q Cees Angenent Bagijnhof 20 CO 5 (Q Oost (di./do. van 8.30 tot 9.30 uur) Ab Vietje Wattstraat 35 3 West (di./do. van 8.30 tot 9.30 uur) Patrick van Waart Kortlandstraat 11a Zuid (di./do. van 10.00 tot 11.00 uur) Henk Polak Oude Maasstraat 14 WoonplusNieuws Is er meer? ja Schiedam! Op zaterdag 19 en zondag 20 maart was Woon plus vertegenwoordigd op de woonbeurs Rotter dam LiViN'. Deze woonmanifestatie vond plaats in de Cruise Terminal te Rotterdam. Tijdens de beurs stelde Woonplus het wonen in Schiedam centraal. Het motto van onze beursstand was dan ook "Is er meer? Ja, Schiedam!". Het accent werd daarbij gelegd op onze nieuwbouwprojecten Nieuwe Tuinen, Bols Lanvas Hof en De Vijf Molens maar bezoekers werden ook uitgebreid geïnformeerd over onze andere nieuwbouwprojecten. Met brochures en tasjes, bedrukt met het hierboven genoemde motto, werd Schiedam gepromoot en op zondag werden in de stand van Woonplus door, de overigens typisch Schiedamse chocola terie, De Bonte Koe paaseieren gemaakt. Circa 8.000 bezoekers hebben de beurs in totaal bezocht. Thuis op Straat dolblij met Woonplus cheque Onlangs werd Thuis op Straat directeur Will Verwijs door Woonplus directeur-bestuurder Karin van Dreven overladen met o.a. voetballen, stoepkrijt, in-line skates en springtouwen. Dit speelgoed kon worden gekocht van de 1.000 euro die de verkoop van Woonplus artikelen in de Woonplus Herberg opbracht, tijdens de Brandersfeesten in september 2004. Thuis op straat (TOS) spant zich in voor de leef baarheid in de wijk. TOS heeft tot doel de sfeer op de (school)pleinen en in de straten te ver beteren, zodat alle kinderen fijn buiten kunnen spelen. TOS biedt plezier aan, maar vraagt ook wat terug: fatsoen, respect en je houden aan de spelregels, zodat iedereen het naar zijn of haar zin kan hebben. Alle kinderen in Schiedam kunnen (gratis) lid worden van TOS. Zij kunnen naar hartelust spe len met speelgoed uit de TOS-bakfiets op de vol gende straten en pleinen in de wijk Nieuwland: Halsplein op maandag en vrijdag na 15.00 uur uit de bakfietsen en op dinsdag en donderdag na 15.00 uur op het Vriendschapsplein en Fabriplein. In Groenoord doen de TOS-bakfietsen op woens dag en vrijdag na 15.00 uur het Cornelia van Zantenplein aan, op maandag en donderdag na 15.00 uur staan ze op het Louis Zimmermanplein. Parkwegplein: Startblok: Van Hogendorpstraat: Startblok: Parkwegplein: ma 15.00 di 15.00 wo 14.00 do 15.00 vr 15.00 17.00 uur 17.00 uur 17.00 uur 17.00 uur 17.00 uur In Schiedam-Zuid staat de TOS-bakfiets de ene week op maandag op het Wilhelminaplein, de andere maandag op het Rozenburgerplein. In Schiedam-West komt het speelgoed op het Frans Woonplus cheque wordt TOS-speelgoed Nieuwbouw in tuinstadsfeer Op donderdag 17 maart ging de verkoop van start van Het Bordes, het tweede deelproject van Nieuwe Tuinen, de nieuwe woonbuurt die Woonplus in de wijk Nieuwland ontwikkelt. Vele woning zoekenden lieten zich in het Woon Informatie Centrum uitgebreid informeren over het woningaan bod van Het Bordes. De relatief lage prijzen, de gunstige ligging en de variëteit in woningtypen waren voor velen een argument om deze avond bij te wonen. De digitale maquette bleek een goede manier voor belangstellenden om een virtueel kijkje 'in' de woning te nemen. De uiterlijke inschrijfdatum voor een woning van Het Bordes was dinsdag 29 maart jl. De bouwnummers wor den via een loting toegewezen. Het Bordes omvat o.a. 8 eengezinswoningen met tuin en 21 appartementen met een royaal balkon. De nieuwe buurt wordt ontworpen in de sfeer van een ware tuinstad, met een groene en open inrichting. Kenmerkend voor de sfeer worden zoal de met bomen ingerichte straten en eengezinswoningen met voortuinen, afgescheiden met tuinmuren of hagen van stoepen. Voorafgaand aan Het Bordes is Het Prieel in verkoop gebracht. Ook de belangstelling voor dit project is groot. Van Het Prieel zijn nog slechts enkele woningen te koop. Kijkt u voor meer infor matie op www.nieuwetuinen.nl. Mogelijk middel bij oplossen van burenruzies Binnenkort start gemeente Schiedam in samenwerking met Woonplus Schiedam in de wijk Nieuwland met 'buurtbemiddeling*. Met buurtbemiddeling wordt bedoeld het bemiddelen bij een conflict tussen buren of buurtgenoten, onder leiding van twee onpartijdige bemiddelaars. Via buurtbemiddeling wordt geprobeerd om beide partijen naar elkaar te laten luisteren en begrip op te brengen voor eikaars leefomstandigheden om uiteindelijk het conflict op te lossen. Let wel, dit lukt niet altijd maar via buurtbemiddeling wordt indirect geprobeerd een oplossing te bieden bij een burenruzie. Schuilt in u een buurtbemiddelaar? Momenteel zijn er nog vacatures op vrijwilligersbasis beschikbaar voor bewoners uit Schiedam die zich willen opgeven als buurtbemiddelaar. Vooraf wordt u als aanstaande buurtbemiddelaar een degelijke cursus aangeboden waarbij u exact leert wat wel en wat niet te doen bij het bemiddelen bij een burenruzie. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven o.v.v. 'buurtbemiddeling' via tel. 010-4714695 of tel. 010-246 9600 of bezoek vanaf 1 april 2005 Buurtpost Donker Curtius, Donker Curtiusstraat 94 (elke dinsdag van 10.00 tot 12.30 uur) om met de medewerkers van buurtbemiddeling te bespreken of dit iets voor u is. Het traject buurtbemiddeling is een initiatief van gemeente Schiedam in samen werking met Woonplus, de coördinatie ligt in handen van het Bureau voor Samenlevingsopbouw 'De VijP. Door het opzetten van buurtbemiddeling in diverse wijken wordt geprobeerd een bijdrage te leveren adn de versterking van een sociaal prettig klimaat in Schiedam. Spelenderwijs werken aan prettig sociaal klimaat Op 24 maart jl. organiseerde Woonplus voor kin deren in Groenoord-Zuid een actie 'paaseieren zoeken'. Ruim 50 kinderen gingen op zoek naar 100 blauwe en 3 gouden eieren die kriskras in de buurt waren verstopt. Rond 17.15 uur vond op het grasveld tussen de Diepenbrockstraat en de Johan Wagenaarstraat de prijsuitreiking (bestaande uit een knuffelbeer, speelgoedbon en paashaas van chocolade) plaats aan de vinders van de gouden eieren. Groenoord scoort! In Groenoord-Zuid wordt volop aandacht besteed aan de bevordering van de sociale samenhang in de buurt ter ondersteuning van de grootschalige herstructurering die plaatsvindt in de gehele wijk Groenoord. In het zuidelijk deel van Groenoord, waar de eerste fase van de herstructurering in Groenoord plaatsvindt, worden de huidige por tiekwoningen in 'zestiger jaren' stijl afgewisseld Maandelijks drie huurders beloond De heer en mevrouw Batenburg uit Schiedam- Noord wisten niet wat ze hoorden: "Een dinerbon gewonnen bij de actie automatische incasso? Wat leuk en wat lekker!" De familie Batenburg huurt al jaren een woning bij Woonplus en betaalt sinds kort via automati sche incasso. "Wat een leuke tegenprestatie!", zei Mevrouw Ada Batenburg, "Ik vind huurbeta ling via automatische incasso zo'n makkelijke manier van betalen." Dat vindt Woonplus ook, en daarom loven wij iedere maand drie dinerbonnen uit aan huurders die op deze manier hun huur betalen. De twee andere winnaars, de familie Lucassen (Unit Stad) en mevrouw van Dalen (Unit Nieuwland) hebben de dinerbon inmiddels per post ontvangen. Wilt u ook meedingen naar zo'n gratis diner? Als u al via automatische incasso betaalt, hoeft u niet anders te doen dan af te wachten. Betaalt u nog niet op deze wijze, -haal dan een machti gingskaart op ons kantoor. wmmmm met verschillende typen nieuwe woningen in diverse prijsklassen om meer variatie in de wijk aan te brengen. Onder het motto 'Groenoord Scoort' organiseert de afdeling Wijkzaken van gemeente Schiedam in samenwerking met Woonplus verschillende activiteiten in Groenoord om bij te dragen aan een positieve woonsfeer in de wijk waarin iedereen, zowel jong als oud, zich thuis voelt. Samenwerking tussen Regionaal Instituut voor Beschermd Wonen en Woonplus Schiedam Vrijdagmiddag 4 maart jl. opende Beschermende Woonvorm (B.W.) t Raam aan het gelijknamige adres in Schiedam officieel zijn deuren. Afgelopen jaar werkte Woonplus Schiedam in nauwe samenwerking met de Regionale Instelling voor Beschermd Wonen (R.I.B.W.) aan de rea lisatie van een beschermende woonvorm in het Schiedamse complex 't Raam. Dit ging gepaard met een uitgebreide renovatie van het gehele complex, het uitverhuizen van een deel van de bewoners van het complex en het herplaatsen van de nieuwe bewoners. De beschermende woonvorm 't Raam biedt woonondersteuning aan 24 mensen van 18 tot 65 jaar met langdurig psy chiatrische en/of psychosociale problematiek die, met ondersteuning, hun eigen huishouden kun nen regelen. t Raam leefbaarder en veiliger Voorafgaand trof Woonplus Schiedam ingrijpende renovatiemaatregelen, bedoeld als impuls voor het vergroten van de leefbaarheid en veiligheid in en rondom het complex. Zo zijn rondom het complex aanpassingen gemaakt waardoor het complex niet meer vrij toegankelijk is voor onbevoegden. Bewoners hebben toegang tot het complex via een, eenvoudig te bedienen, beveiligingsysteem. Daarnaast is het complex aangepast naar de behoeften van de R.I.B.W. wat inhoudt dat er ruimte is gecreëerd voor een gemeenschappelijke leefruimte en kantoor ruimte. Bovendien wordt in de lente van 2005 het uitzicht op de binnenplaats voor bewoners aanzienlijk verfraaid. Momenteel werkt Woon plus, in nauw overleg met bewoners, aan een opzet voor een tuin op de binnenplaats. Betrokken individuele bewoners en Bewoners vereniging Schiedam Centrum waren nauw betrokken bij de realisatie van de beschermende woonvorm evenals bij de renovatieplannen van het complex. Tijdens de officiële opening kregen genodigden een goede indruk van hoe het woon complex er nu van binnen uitziet en wat het voor de omgeving betekent. De gemeenschappelijke leef- en activiteitenruimte van B.W. 1 Raam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 19