Vijftig jaar Bijtel Mannenmode Oliestelletje vat vlam; brand in woning Nieuws van de Hargahoeve Letselschade? ii liiflP se sa Kortweg Jeugdzorg in Gesprek Vuurwapens gevonden Fotoboek Roovers geeft het verleden een beetje terug PALS GROEP €9,95* Het Nieuwe Stadsblad Marianne van Velzen Kosteloos juridisch advies Dentalfc m c Woensdag 30 maart 2005 SCHIEDAM - In het Gesprek aan de Schie op vrijdag 8 april staat het Weeshuis der Hervorm den centraal. Want dit jaar be staat het 400 jaar en ter ere van dit feit verschijnt in april het boek 'Van wezen tot zijn, vier eeuwen zorg voor jongeren'. Hierin beschrijft auteur Ingrid van der Vlis de geschiedenis van het Weeshuis der Hervormden en Stichting Lindenhof. Van der Vlis neemt in het Ge sprek op 8 april de bezoekers mee terug in de tijd en inter viewt oud-bewoners en een per soneelslid. Henk Slechte praat met Loe Koppejan, directeur van Stichting Lindenhof, de Stich ting die is voortgekomen uit het Hervormd Weeshuis. Bibliotheek Stadserf toe gang: gratis. Inloop vanaf 19.00 uur. Start programma: 19.30 uur. Voor meer informatie: Greet van Norde, telefoon 010 2465724, e-mail gh.v.norde@schiedam.nl. SCHIEDAM/VLAARDINGEN- Op de 's-Gravelandseweg is za terdagmiddag rond kwart voor vijf een 19-jarige Vlaardingse automobilist door de politie aan gehouden, omdat hij iemand an ders met een vuurwapen bedreigd zou hebben. Na onderzoek bleek dat hij in zijn kofferbak, een imi tatievuurwapen, een hockeystick en een ijzerstaaf te hebben. De goederen werden in beslag geno men. Naar aanleiding van deze aanhouding werd een vervolgon derzoek ingesteld in de woning van de 19-jarige aan de Floris de Vijfdelaan in Vlaardingen. In de ze woning werd een alarmpistool en een vlindermes aangetroffen. Ook werden in de slaapkamer een stroomstootwapen en twee luchtdrukwapens aangetroffen. De 23-jarige hoofdbewoner werd eveneens aangehouden op grond van de Wet Wapens en Munitie. De recherche van district Schie dam/Waterweg stelt een nader onderzoek in. ■Man Het Nieuwe Stadsblad 13-1440 SCHIEDAM KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners uit het dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de die renopvang op hun eigen of nieu we baas. Deze week zijn dat Duc ky en het kattenstel Kloris en Roos. Ducky Deze zwerver is gevonden in de Lange Kerkstraat en heeft bij de Hargahoeve tijdelijk onderdak gevonden. Hij is wel gechipt maar helaas kunnen we niet traceren waar zijn mandje staat. De eigenaar heeft zich nog niet ge meld. Wie herkent deze gezellige ka ter. Als niemand zich meldt gaan we alsnog een leuk baasje voor hem zoe ken. Kloris en Roos Dit zijn Kloris en Roos een leuk stel dat in de Hargahoeve terechtkwam omdat hun eigenaar is overleden. Ze zijn ongeveer 10 jaar geschat en verder weten we niet zoveel van ze. Roos is aardig verlegen en Kloris komt veel sneller los. Als hij je eenmaal kent knuffelt hij je plat. Roos heeft iets meer tijd nodig maar is ook heel zacht van karakter. Uiteraard moet dit stel wel samen blijven. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op za terdag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en andere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. SCHIEDAM - 'Niemand is rijk genoeg om het verleden terug te kopen' is een citaat van de schrijver Oscar Wil de. De foto's die meesterfoto- graaf J.F.H. Roovers maakte van Schiedam geven je het verleden echter een beetje terug. Jan Roovers was een Rotterdamse fotograaf die in opdracht werkte van ge meenten of bedrijven maar soms legde hij ook gewoon op eigen houtje vast hoe de steden veranderden. Paul Meurs vond 4500 foto's van Roovers in het gemeente-ar chief van Schiedam en maakte er een schitterend boek van. 'Roovers in Schie dam' heeft het als eenvoudig als titel meegekregen. Het betreft hier deel één van een serie. "Er liggen nog duizenden foto's in het gemeente-archief," vertelt Meurs, Het is dan ook de bedoe ling om meerdere boekjes uit te geven. Meurs heeft met stijgende verbazing de hoeveelheid foto's die in het archief voor handen waren bekeken. Hij is geen autochtone Schiedammer en be leefde zijn speurtocht naar Schie dams verleden als een inburge ringcursus. Roovers heeft Schie dam gefotografeerd vlak voor de 'grote sloop'. Het geeft een ver stild beeld van een stad aan de rand van vernieuwing. De oude branderijen en mouterijen staan er nog, maar hier en daar zie je al de gaten vallen. In de Branders- buurt bijvoorbeeld waar na de sloop slechts een desolate vlakte overbleef. Tragiek Het boek laat de trots en tragiek van de stad zien. Een stad waar volop werk te vinden was in de drankindustrie maar daar werd een hoge prijs voor betaald. 'De productie van sterke drank zorg de voor vervuiling en uitbuiting', stelt Meurs in zijn voorwoord. 'In de stad was de lucht vol rook van de branderijen. Boven de havens 0900-8998533 (0,01/min) of www.palsgroep.nl Durf te Lachen met een vastzittend kunstgebit Het adres voor een vastzittend kunstgebit. Zowel voor ziekenfonds als voor particulier. Kunstgebitreparatie klaar terwijl u wacht. Maak nu een afspraak. Dental Spijk Lenteakker 5 b 3206 TB Spijkenisse Tel. 0181 -68 73 24 en de grachten moet de stank van de walmende spoeling verschrik kelijk geweest zijn.' De foto's van Roovers tonen ech ter ook een andere Schiedam. Een stad in een overgangsfase tussen het verval van het verle den en de belofte van een nieuwe tijd. Er werd afgerekend met de vervuiling, sociale ongelijkheid en het alcoholisme. Men geloof de in verbetering en er werden initiatieven ontwikkeld voor wo ningbouw, aanleg van parken, scholen en ziekenhuizen. Geestdrift "Het is verbazingwekkend om te zien met wat voor geestdrift en overtuiging er.destijds aan de sloop van het oude en de opbouw van het nieuwe Schiedam werd gewerkt", zegt Meurs. De Schie- damse advocaat en schrijver F. Bordewijk raadde zijn stadsgeno ten in 1949 dan ook aan 'om nog eens een kijkje te gaan nemen in de ten dode opgeschreven oude Branderswijk'. Een eerste exemplaar van het boek werd vorige week door bur germeester Scheeres uitgereikt in het Gedistilleerd Museum. Rein Melchers, ooit eigenaar van distilleerderij De Olifant, mocht het exemplaar in ontvangst ne men. Scheeres maakte een com- tgpeirtiaers gaan i voal|&en APK naar Opel dealer P.A. vaiï /der Kooij Vaste laagste prijs SCHIEDAM - Al vijftig jaar is Bijtel Mode aan de Groenelaan het adres voor de betere heren mode. De zaak is ontstaan uit een maatkleermakerij en werd 37 jaar geleden door Frits Bijtel overge nomen van zijn vader. In 1990 werd in het naastgelegen pand een aparte damesmodezaak geo pend. Frits Bijtel komt uit een echte kleermakersfamilie. Zijn vader beheerste het vak tot in de pun tjes. "Voordat ik aan de slag kon moest ik de kleermakersvak school volgen en het coupeurdi ploma halen. Daar stond mijn va der op." In de jaren dat Frits Bijtel zijn opleiding volgde, nam de vraag naar maatkleding af. Confectie- kleding was in opkomst en van zelfsprekend richtte het bedrijf zich ook steeds meer op dit as sortiment. "Gevolg was dat ik ook mijn textielbrevet moest ha len. Zo moest ik ook alles leren over garen, weef- en breitechnie ken en textielveredeling. Dat gaf me wel een gedegen vakkennis." Van de maatkleermakerij wordt zo goed als geen gebruik meer gemaakt. "Maar de kennis heb ben we nog steeds in huis. Dat komt bijvoorbeeld goed van pas bij het veranderen van kleding, dat we in eigen atelier uitvoeren. Zo kunnen we heel flexibel in spelen op de wensen van de klant." Bij Bijtel Mannenmode kan de klant terecht voor kostuums, pan talons, colberts en natuurlijk ont- Schiedam - In de Grote Kerk zijn foto's en andere herinneringen te zien uit de jaren '50 en '60 van de Schie- damse CJMV Oud-leden worden opgeroepen elkaar op zaterdag, 2 april tussen 13.00 en 15.00 uur in de Grote Kerk te ontmoeten. Voor info tel. 4266475 (de heer Plai- sier). - Zaterdag is er een inloopconcert in de Grote Kerk om 15 uur met medewerking het gospelkoor The New Life Singers o.l.v. Wim Ku- see. - In het Stedelijk Museum is za terdag van 14 tot 16 uur een le zing en jazz concert, kosten 5 eu ro (tijdelijk in de korenbeurs). Aanmelden via www.stedelijk- museumschiedam.nl of G. van Geugten tel. 2463666. - Museumweekend 9 april van 13 tot 17 uur: Wie wat bewaart, die heeft wat met restaurator Marjan de Visser en conservator collec ties Christel Kordes. 10 April 13 tot 17 uur: ieder uur een workshop met kunstdocent Saskia van Her wijnen en medewerker educatie Caroline Nieuwendijk. Genoem de activiteiten en toegang tot het Stedelijk Museum in De Koren beurs. - Morgen ontvangt Harmonia Yvonne Heel die aan de hand van haar waskaarten waarnemingen doet, aanvang 19.45 uur in de Blauwe Brug, Bachplein 590, toe gang 5 euro. - In de Harg/Spaland is van 30 maart tot 23 mei een expositie aquarellen van Jenny Sanfbrs te zien en te koop. - Filmhuis Schiedam: donderdag 31 maart en vrijdag 1 april: The Snow Walker; zaterdag 2 april: Liebe in Gedanken. Zaterdag 2 en zondag 3 april: Erik of het klein insectenboek. - Graauwe Hengst: donderdag 31 maart vanaf 22.00 uur Dicemen en nog onbekende acts; zaterdag 2 april vanaf22.00 uur Cha Cha So da; zondag 3 april Jamsessie van 16.00 tot 23.00 uur. Stichting Welzijn - Op wijkcentrum de Blauwe Brug zijn nog plaatsen vrij voor kleuterdans en de badmintonclub. Kleuterdans op woensdag van 15.00 tot 16.00 uur, kosten 12 eu ro per maand. De badmintonclub op dinsdag, van 15.00 tot 16.00 uur, onder begeleiding voor jon gens en meisjes van17 tot en met 12 jaar, kosten 8 euro per maand. Voor info: de Blauwe Brug, Bach plein 590, tel. 2470464. - Op 4 en 6 april starten er in Wijkcentrum Zuid nieuwe work shops, namelijk: mozaïek, crea tieve technieken en portret tekenen/schilderen. Van 10.00 tot 12.00 uur, kosten 2 euro per les (excl. materiaalkosten), bestaande uit series van drie lessen. Voor aanmeldingen en info: Wijkcen trum Zuid, Dwarsstraat 42 tel. 4267297. Kerkdiensten - Zondag zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerk diensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds. W. van Sorge. - In de Liduinakapel (Frankeland) is zondag om 9.15 uur eucha ristieviering, voorganger is pater K. Veltman met medewerking van het Liduinakoor. - Zondag bij de Hervormde Evan gelisatie op Gereformeerde Grondslag om 10 uur in Accent College, voorganger ds. J. van Rossem, om 17 uur in Grote Kerk ds. J. van Dijk. - Zondag bij De Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap om 10.30 uur een dienst, voorganger is ds. G.H. Baudet. - Nederlands Gereformeerde Kerk, Westvest 30, zondag 9.30 en 16.30 uur: ds. F.H. Blokhuis. - Evangelische Kerk zondag; voorganger ds. C. Muller. pliment voor de prachtige onder schriften bij de foto's en vond dat Meurs voor zijn 'inburgeringcur sus' zeker was geslaagd. SCHIEDAM - In een woning aan het Van Beethovenplein brak zater dagmorgen rond kwart voor tien brand uit. Een oliestelletje in de keu ken vatte vlam waarna de brand ontstond. Het echtpaar van 71 jaar werd met ademhalingsklachten overgebracht naar het Vlietland Zie kenhuis. Een 72-jarige buurtbewoner die het echtpaar had geholpen de woning te verlaten werd eveneens met ademhalingsklachten opge nomen. Politieagenten verleenden de brandweer assistentie. breekt ook de casual kleding niet, evenmin als ondergoed en sok ken. Speciale aandacht is er voor de grotere herenmaten (t/m 66). "In tegenstelling tot de grotere damesmaten is het aanbod voor flinke kerels over het algemeen erg mager. Daar proberen wij op in te spelen", aldus Bijtel. Bijtel Mode, Groenelaan 81-83 in Schiedam, tel. 010 - 426 86 78. Exclusief bij Tempel Optiek! De nieuwe Oakley zonnebrilcollectie is vanaf nu verkrijgbaar bij Tempel Optiek, met als klap op de vuurpijl de THUMP welke in zeer beperkte oplage naar Nederland is gekomen. Deze unieke zonnebril van het topmerk Oakley is voorzien van een MP-3 speler waardoor je draadloos van je favoriete muziek kunt genieten. Deze en 750 andere prachtige merk- zonnebrillen van de collectie 2005 hangen nu bij ons in de rekken. Verwen en bescherm uw ogen met een mooie zonnebril van Tempel Optiek TEMPEL WÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊk MNMM Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht "Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. Wegener, nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen daartoe zijn van Advert entie- viv Een Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte hebben wij opgenomen in een bestand, dat door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, WGGGNGR huis-aan-huiskranten Schiedam voor de grote sloop DeWestvest 1946 Raam 1944 Logisch dat u als Opelrijder kiest voor P.A. van der Kooij. Daar kennen ze uw Opel immers het beste. En met de vaste laagste prijs van Nederland bent u ook nog eens vriendelijk voor uw portemon nee. APK bij ons betekent simpelweg: het laagste tarief en het gratis vak manschap van Van der Kooij op de koop toe. Maak nu een afspraak met onze receptie. Inclusief BTW, viergastest of roetmeting en afmeld-/administratiekosten. *Toeslag voor dieselmotoren 15,- De vaste laagste prijs geldt tot 31-12-2005 RA.van der KOOIJ Vlaardingen - Burg. de Bordesplein 19-20 tel. 010 - 434 07 22 Maassluis - P.J. Troelstraweg 2 tel. 010 - 59 129 22 Schiedam - 's-Gravelandseweg 383 tel. 010 - 462 10 33 Spijkenisse - Boyleweg 14 tel. 0181 - 60 08 88 's-Gravenzande - Sand Ambachtstraat 40 tel. 0174 - 29 16 66 Honselersdijk - Hofstraat 73 tel. 0174 - 62 34 88 www.opeldealer.net foto: JAN ROOVERS/ARNOUDVOET foto:JAN ROOVERS/ARNOUDVOET Frits Bijtel van het jubilerende Bijtel Mode beheerst zelf het kleermakersvak nog tot in de puntjes. foto: MIRJAM VAN DER HOEK Hoogstraat 2*3111 HH Schiedam Telefoon (010) 473 59 19 Fax (010) 473 09 55 E-mail info@tempeloptiek.nl Internet www.tempeloptiek.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3