'Heilige'juf van God los schrijft openhartig boek Mü n fieme Rijnmond aan rand afgrond Nieuwe Florynhaven voor vaarpassanten geopend W», Foutje: dit is Cees van Olst op Sportagenda Hastens 1$k Waterweg topscorer Viermaal op eerste plaats Dubbel verlies voor Ventura Nathalie Franks Best-of-Best Hermes zoekt financiële man Maurice Wiegman bleefpositief denken en scoort nu in handbike Nans Wolters M/ek Olsthoorn-van Rest Gerard S.Verver U slaapt al in een echte Hastens voor maar 14 cent per nacht! SCHIEDAM - De stand (geba seerd op het doelgemiddelde): 1. FC Mozaïek 2,88 (52 doel punten voor, 18 tegen); 2. Victoria'04/za 2,80 (70-25); 3. Victoria'04/zo 2,57 (49-19); 4. VFC 2,38 (43-18); 5. DVO'32 2,36 (52-22); 6. WK 2,23 (58-26); 7. MSV'71 1,88 (47-25); 8. SVDPW 1,53 (46-30); 9. PPSC 1,37 (48-35); 10. Excelsior M 1,08 (39-36). SCHIEDAM - Fitsportland was zondag met een grote delegatie aanwezig op het Open Haaglan den taekwondotoernooi. Coach Adri van Oosterhout kon tevre den zijn, want het reisje naar de hofstad leverde vier eerste plaat sen op. Raymon de Koningh werd de beste bij de jeugd in de B-klasse plus 55 kg. John van de Bosch en Nouchka Fontijn scoorden bij de junioren in de A-klasse plus 70 kg resp. A-klasse plus 60 kg. Max Roos, die nog niet over veel wedstrijdervaring beschikt werd derde in de A-klasse min 70 kg. Senior Marvin Robart (B- klasse min 70 kg.) pakte in zijn pas derde wedstrijd een tweede plaats. Esther Scholte pakte de hoogste positie in A-klasse seni oren plus 55 kg. SCHIEDAM - Ventura heeft het zaalseizoen afgesloten met twee nederlagen. De mannen verloren nipt (27-26) van Sittardia 2. De dames kwamen nogal wat doel punten tekort om Olympa bij te benen: 25-19. Voor de vrouwen van Wil Plug- ge, die inmiddels zijn contract verlengde, is het seizoen nog niet ten einde. De ploeg haalde verrassend de nacompetitie en gaat daarin proberen zover mo gelijk richting ere-divisie te ko men. In de eerstvolgende promo tiewedstrijd kan Ventura weer beschikken over het jonge talent Sharon Kreischer. De mannen domineerden in de eerste helft en begonnen met een verdiende 12-15 voorsprong aan de pauze. De reserves van Sittar dia vertikten het om te verliezen en vochten zich terug in de wed strijd. De ploegen hielden elkaar tot in de slotfase in evenwicht, maar uiteindelijk trokken de Limburgers aan het langste eind. Trainer René Bos haakt aan het einde van het seizoen af. Wie zijn opvolger wordt is nog niet bekend. Het Ventura-bestuur is in gesprek met twee kandidaten. De vrouwen van DWS sloten een dramatisch verlopen seizoen alsnog positief af. De meiden van coach Diana van Zandwijk wonnen met 16-17 van PSV. Mandy Huisman zorgde voor de winnende treffer. SCHIEDAM - Europees-, wereld- en tienvoudig Neder lands kampioen taekwondo was ze al, maar zaterdag heeft Na thalie Frankis van Sportschool Naturals een nieuwe titel aan haar reeds indrukwekkende ere lijst toegevoegd. Zij mag zich namelijk Best-of-the-Best 2005 noemen. In de uitverkochte Rijnstreekhal in Alphen aan den Rijn moest zij het opnemen tegen tegenstanders uit verschillende vechtsporten, zoals karate, kickboksen en ta ekwondo. De gevechten vonden niet zoals gewoonlijk plaats op een mat, maar in een boksring. Meestal wordt in taekwondo- toernooien het semi-contact systeem gehanteerd, maar dit maal werd er gestreden volgens full-contact regels. Frankis liet zich hierdoor niet beïnvloeden en knokte zich op schitterende wijze naar een plek in de finale. Daarin trof zij de Amsterdamse Ayse Acksan uit Amsterdam. De eindstrijd duurt driemaal twee minuten. De eerste ronde ging gelijk op, maar de tweede en derde ronde waren duidelijk voor Nathalie Frankis, die zeker in de slotfase voldoende conditie over had om haar puntenvoor- sprong met prachtige trappen naar het hoofd uit te breiden. De beide rivalen kregen na af loop een staande ovatie van het enthousiaste publiek. Best-of- the-best Nathalie Frankis werd beloond met een mooie set sa moerai-zwaarden. SCHIEDAM - Hermes DVS is naarstig op zoek naar een pen ningmeester, die Stef Kleinekoort moet gaan opvolgen. De huidige functionaris wil zijn functie met ingang van vrijdag 8 april neer leggen, maar blijft de lopende fi nanciële zaken behartigen tot aan de benoeming van een nieuwe kasbeheerder. Op vrijdag 8 april houdt de (om- ni-vereniging) in het clubgebouw de algemene ledenvergadering. De andere leden van het hoofdbe stuur blijven zitten: Will van Wijk als voorzitter, Frans de Mol als vi- ce-voorzitter, Marian Geeratz als secretaris en Alex Rodi en Rutger Nelis als bestuursleden. De leden wordt voorts gevraagd het aantre den van Henk Kornet als lid van de cricketcommissie goed te keu ren. SCHIEDAM SCHIEDAM - In 'Mijn he mel op aarde' beschrijft de iri Schiedam geboren Miek Olsthoorn-van Rest haar in nerlijke strijd met de moraal van de Rooms Katholieke kerk. In zeer openhartige, soms felle bewoordingen waarin emoties duidelijk meespelen vertelt zij over haar diepe religieuze gevoe lens en vervolgens over het inzicht dat haar lange tijd in grote verwarring bracht. Mien, groeide op in een katho liek gezin met negen kinderen. Haar vader, huis- en decoratie schilder, kwam uit een gezin met achttien kinderen. Ook haar moe der was afkomstig uit een grote familie. Van beide ouders stu deerden een aantal broers aan het seminarie en zij vertrokken ver volgens naar een klooster of naar een missieorde in Afrika, twee zusters belandde zoals Miek Olsthoorn omschrijft achter de tralies, waarmee zij verwijst naar een klooster. Voor ouderen Schiedammers zal de naam Van Rest ongetwijfeld herinneringen oproepen. Is het niet aan de vader dan wel aan Miek (1932) toen nog Mien, van Rest. Zij was onderwijzeres op een lagere RK-meisjesschool en had de bijnaam de 'heilig juf'. Miek is dan nog diepgelovig en vraagt zich zelfs enige tijd af of haar roeping in het klooster ligt. De oud-Schiedamse vertelt in haar boek dat zij lange tijd nog roomser was dan de paus. Niet alleen voor zich zelf maar ook voor haar ouders, speciaal haar moeder en onder meer broer Henk was het dan ook ondenk baar dat Miek zich na jaren van onderzoek en bezinning zou af keren van de kerk. Moeder Van Rest-Van de Meer moet verpletterd zijn geweest toen haar dochter aankondigde het leven te willen delen met Ni co Olsthoorn, een priester die uit het klooster trad. V rou wonvriendelij k In het tweede deel van Mijn he mel op aarde, neemt de verwar ring in de geloofsbeleving van Miek Olsthoorn toe. De hoofd stukken Godgeklaagd en van God los spreken in dit geval boekdelen. Zij verdiept zich steeds meer in het feminisme en concludeert dat de Rooms Katholieke kerk zeer vrouw onvriendelijk is. Hoe meer zij zich in het thema verdiept hoe opstandiger zij wordt. Auteur Olsthoorn-Van Rest komt na verloop vap tijd tot de conclu sie dat God niet bestaat. Tegelij kertijd beseft Miek dat, als zij aan die gedachte toegeeft zij haar geloof kwijtraakt. 'Hier sta ik. Ik kan niet anders, dacht ik. En daarmee kwam de rust. Want als er geen God bestaat dan hoef je hem ook niets te verwijten, niet boos op hem te worden; dan is lijden, onrecht en martelingen hem niet aan te rekenen'. In Mijn hemel op aarde, ontziet Miek Olsthoorn-Van Rest zich zelf, maar ook haar man (patriar- chische trekjes) en zoon Dirk (machogedrag) niet. In het boek - uitgegeven door Kiija - zijn te vens dagboeknotities van zowel de schrijfster als van ex-priester Olsthoorn opgenomen. SCHIEDAM - Peking. Het is het ultieme reisdoel van Maurice Wiegman (38). En dat is duidelijk niet om als toerist op het Plein van de Hemelse Vrede te paraderen. Want in 2008 is de Chinese hoofdstad het toneel van de Olympische Spelen en dus ook van de Paralympics. Daar wil hij bij zijn. Een sportman heeft een doel: Het Olympisch Stadion binnenrijden achter het rood-wit-en-blauw en vervolgens presteren. "Hij heeft talent en wilskracht. Ik denk, dat hij is in staat om het te halen", oordeelt Huub Nelisse. Het is het oordeel van een deskundige over een veteraan. Over een sportman ook, die in zijn discipline als jon gere nooit aan een carrière met een handbike heeft kunnen wer ken. Als jongere voetbalde hij. Ging waar zijn benen hem brachten. Was ook enige tijd trainer bij de voetbalvereniging HVO. Totdat zijn 'onderdanen' vreemde kuren gingen vertonen. Zeven jaar dacht hij wat anderen in dit soort situaties dikwijls ook denken: "Och, het gaat vanzelf wel over." Dat ging het dus niet. De altijd aanwezige kramp in de benen bracht hem bij de fysiotherapeut. Met het verzoek of hij er eens naar wilde kijken. "Ik vroeg hem of hij ze wat zou kunnen oprek ken." Hij krabde zich echter eens achter de oren en verwees hem door. Uiteindelijk bleek hij een zeldzame spastische verlamming aan de benen te hebben. Wiegman (oomzegger van de vroegere wethouder Aad Wieg man) zat echter niet bij de pakken neer. Hij legde zich bij de situatie neer. "Op het moment, dat ze je vertellen wat je wachten staat krijg je een dreun. Maar uiteinde lijk zal je het toch moeten accep teren. Mijn ziekteverloop zorgde ervoor, dat ik er langzaam aan kon wennen. Voor iemand, die van de een op de andere dag door bijvoorbeeld een auto-ongeluk in een rolstoel terechtkomt, komt de klap zeker harder aan." De Vlaardinger van Schiedamse komaf bleef zichzelf moed in- spreken. "Positief blijven", noemt hij het. "Als valide denk je er niet over na ooit in een rolstoel terecht te komen. Wanneer dat dan wel gebeurd, kom je in een heel andere wereld terecht. Je krijgt te maken met zaken waar je geen verstand van en ervaring mee hebt." Hij noemt als voor beeld zijn stoel en vervolgens de reactie van expert Huub Nelisse. "Wat heb jij een slechte stoel", moet hij hem gezegd hebben toen de twee elkaar voor het eerst ont moeten. "Hij heeft voor een geweldige ommekeer in mijn invalide leven gezorgd en was en is nog een ge weldige impuls." Nelisse navigeerde hem overi gens niet meteen in de richting van de handbike. "Ik begreep, dat T hij veel gesport had. Dat hij die draad weer wilde oppakken. Dat is een goede zaak, maar hij moest wel zelf gaan uitvinden wat hem zou gaan aanspreken. Ga tafel tennis spelen, doe iets aan bas ketball. Kijk daarna wat je het leukste vindt." Het werd dus wat anders. Dat handbike heeft hem nu helemaal zijn greep. Zo zeer zelfs, dat hij nu zesmaal per week twee uur traint. Een uitgekiend voedingsschema heeft samenge steld en dit jaar - om uit te vinden wat er in het wereldje van het prestatieve handbiken speelt - zo veel mogelijk grote wedstrijden wil gaan rijden. Grote jongens Vorige week reed hij zijn eerste officiële wedstrijd. Tussen de grote jongens. Het leverde een achtste plaats op. Toch heeft hij zijn eerste overwinning al enige jaren in de knip. Dat was nadat hij voor het eerst een rolstoel met aankoppelfiets in beweging bracht. Het was nog maar het be gin, maar het bevrijdende gevoel, dat hij zich voortbewoog vergeet hij niet snel. "Over het idee, dat je ook met je armen kan fietsen, had ik me nooit druk gemaakt. Nu gaf het me als het ware mijn vrijheid terug. Mijn dochter op een normale fiets en ik ernaast. Prachtig." Hij heeft daarna vele andere za ken moeten uitvinden. Zoals? "Eten. Mjjn lichaam vroeg na een week trainen steeds een time-out. Totdat ik er een fysiotherapeut bij Sparta over aansprak. Die gaf me het advies om er eens wat voe- dingsboeken op na te slaan. Koolhydraten bleken de remedie. Mijn lichaam kwam dat tekort en ging andere bronnen aanspreken. Dat veroorzaakte vermoeidheid. Ik heb nu nergens meer last van." Maurice Wiegman laat zich door weersomstandigheden niet uit het SCHIEDAM - Schiedam heeft er een nieuwe haven bij. Zaterdag opende burgemeester Reinier Scheeres samen met de Rotter damse Havenvrouw 2004, me vrouw Elmar, de nieuwe passan tenhaven aan het Doeleplein. De haven is bij deze gelegenheid omgedoopt tot Florynhaven. De Florynhaven bestaat uit een steiger voor pleziervaartuigen met stroom- en watertappunten en een waterpaviljoen met hierin sanitaire voorzieningen en een kantoortje. Dit kantoortje is het eerste drijvende havenkantoor van Nederland. In totaal zullen zo'n 10 boten per nacht kunnen afmeren in de Florynhaven, die met name is bedoeld voor ple- ziervaarders die enkele nachten in Schiedam willen verblijven. Het kantoortje in het paviljoen zal in gebruik worden genomen door de Stichting Rondvaarten. Tot 1 november vinden weer drie afvaarten per dag plaats, met uit zondering van de maandag. SCHIEDAM - De mannen van Rijnmond staan met een been in de eerste divisie. Dat is het ge volg van de pijnlijke nederlaag, die de Schiedammers zaterdag in de best.-of-five serie tegen Zwol le leden. Het brengt de stand na drie ontmoetingen op 2-1 in Zwols voordeel. Daarmee hangt de prolongatie van Rijnmons ver blijf in de eredivisie aan een zij den draadje. Wordt er zaterdag in sporthal Groenoord gewonnen, dan is er nog hoop en valt de be slissing een week later in de Overijsselse hoofdstad waar Rijnmond (voor de competitie) eenmaal won en in de nacompeti tie dus al tweemaal verloor. De dames lijken juist op weg naar de eredivisie. Zaterdag werd hek kensluiter Saturnus over de kling gejaagd. Door de 4-0 zege liepen de Schiedamse een puntje in op lijstaanvoerder Orion, dat met 103 van Havoc won. Het ontbre ken van aanvoerster Manja Scheffers bleek tegen deze zwak ke tegenstander geen probleem. Bovendien is de selectie van co ach Saskia van Hintum dermate breed, dat dit ditmaal makkelijk opgevangen kon worden. Zonder ook maar even in de problemen te zijn geweest walste Rijnmond over Saturnus heen. Slechts aan het begin van de sets kon Satur nus Rijnmond bijbenen, maar daarna werd bijna achteloos een gat geslagen. Van spanning was dan ook geen sprake. Slechts in de vierde set bleven de bezoeksters lang in het spoor van de Schiedamse titel kandidaat. De voorgaande sets was het verschil groot: 25-15,25- 15 en 25-16. Ondanks de ruime overwinning was het spelniveau van de titelkandidaat onder de maat. Goede momenten werden te vaak afgewisseld met onnodi ge fouten. Wellicht dat de speel sters de confrontatie toch wat te makkelijk hadden opgevat. Omdat Nesselande bij Inter/Rijs- wijk verloor kan deze formatie de titel vergeten. De strijd gaat nu verder tussen Orion en Rijn mond. Orion heeft nog een voor sprong van twee punten. Zater dag speelt de koploper in Zeven huizen tegen Nesselande en reist Rijnmond naar Rijswijk. Administratief medewerker? Bel snel: 0800-0993355. Code: 7893429 van woensdag 6 tot en met dins dag 12 april VOETBAL - donderdag: AFC'34-SWSMC( 19.30 uur). Zaterdag: Hermandad- HBSS(14.30 uur). DAMESVOETBAL: zaterdag Gravenzande SV-HBSS( 12.00 uur), PPSC-Zwaluwen 3(10.00 uur); zondag Hermes DVS- KFC'71 3(12.00 uur). G-VOETBAL: zaterdag HBSS- Barendrecht( 10.30 uur). ZAALVOETBAL: maandag Ommoord 7-VVK, Margriethal 21.00 uur HBSS-VZ'81. BASKETBALL: zaterdag Mar griethal Juventus-Lokomotoef 2(da); zondag Voorburg 2-Juven- tus(h). CRICKET: zondag Harga 13.00 uur oefen Hermes DVS- VCC. HANDBAL: zaterdag Mar griethal Ventura-HVC'90(da). HOCKEY: zondag Barend- recht-Asvion(da), Pijnacker-Spi- rit(da), Thurlede 14.30 uur As- vion-Terriers(h), Hargalaan 14.30 uur Spirit-IJssel(h), HONKBAL: zondag Gryphons 2-Schiedam. KORFBAL: zaterdag Thor- ODI; zondag Hargalaan 14.30 uur Harga-Eureka. SCHAKEN: zaterdag Klubhuis Zuid 10.15 uur Gorzen-toernooi. SOFTBAL: zaterdag Bijdorp 17.00 en 18.40 uur Schiedam- Zwijndrecht(da). TAFELTENNIS: zaterdag Re- merij/DTK-NOAD, sportzaal Dr.Kuyperlaan 17.00 uur Brand- ersstad-Torenstad, 17.00 uur Brandersstad-Tabak/B(da), zon dag 13.00 uur Brandersstad-Ho- tak'68. TENNIS: zaterdag TOC 5- TSN(g), E'68-TSN(h), Los Ami- gos-Numansdorp 2(g), TSN 4- Spieringshoek(g); zondag Over- dam-Rebouce(g); zondag Dom- stad-TSN(da), Pharo 4-TSN(g), Holy 6-Van Vliet(g), Rebounce- Hofland 2(h), Rebounce-Graven- zande(da). VOLLEYBAL: zaterdag Inter Rijswijk-Rijnmond(da), sporthal Groenoord 20.45 uur Rijnmond- Zwolle(h). WATERPOLO: zaterdag Vlaardingen 4-SZC(da). Berichten voor de sportredactie kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via e-mail (regiosport@hetnet.nl) of fax (010-5913733). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransen straat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4,3144 AS Maassluis. veld slaan. Hij traint bijna alle seizoenen buiten. Mocht het weer spelbreker zijn, dan zet hij de bi ke thuis op een rollerbank. Daar naast is hij voor de krachttraining regelmatig te vinden in de Schie damse Sportarcade. Zijn trai ningsdiscipline keert zich in middels ondubbelzinnig uit in betere tijden. Laatst klokte Huub Nelisse een tijd van 9.45 over de tien kilometer. "En dat terwijl ik voordien bijna een halve minuut meer voor nodig had." Om alle ambities waar te kunnen maken, is hij inmiddels gedreven op zoek naar sponsors om vooral de reiskosten te kunnen dekken. "Vooral reizen naar het buiten land zijn prijzig." En dan heeft hij niet eens over de marathon van New York, een andere droombestemming. En daarna in 2008 wellicht Peking. Zijn opti misme is grenzeloos "Ik ga er voor." SCHIEDAM - Per abuis is vorige week in deze krant op de pagina van het Centrum Management de verkeerde foto geplaatst bij het artikel 'Glasmuseum echte aanwinst voor Schiedam'. De juiste foto - met di recteur en glaskunstenaar Cees van Olst (zie boven) - had op die plek moeten staan. In plaats daarvan is een foto geplaatst van de directeur van het Gedistilleerd Museum, Guido Beauchez. Woensdag 6 april 2005 Het Nieuwe Stadsblad 14-1441 I Paralympics ultieme doel Maurice Wiegman zet zijn sportcarrière voort met de handbike. "Als valide heb ik er nooit bij stilgestaan, dat je ook met de armen kan fietsen." In het haventje kunnen tien vaartuigen per nacht aanmeren. Aan de slag als Start op 24 mei '05 in Schiedam met de boeiende opleiding Administratief medewerker van Scheidegger Opleidingen. Praktijkgericht, hooggewaardeerd diploma. Geen speciale vooropleiding nodig! foto: ROEL DIJKSTRA Deze foto, met directeur Cees van Olst van het Glasmuseum, had bij het artikel op de pagina van het Centrum Management moeten staan van vorige week. foto: JOEP VAN DER PAL Hastens staat voor natuurlijke topkwaliteit. Soxsprings die hun comfort en rustgevende eigenschappen danken aan de handmatige verwerking van wol, katoen, linnen en paardenhaar. En dan te bedenken dat u al voor 14 cent per nacht* van dit ultieme slaapcomfort kunt genieten... Een echte Hastens. Voor iedereen bereikbaar. a ftnn38??'B1 V3n. h,e' 9aran,ie9ebrulk van 25 jaar. Afgebeeld model: Hastens Citation 90x210 met BJX dekmatras- 6880 slaapt al In een «k**0 Has,ens <90 x 200) vanaf 1.230, Vraag uw documentatie aan op www.hastens.nl www.hastens.nl since 1852 Hastens Mega Store Capelle a/d IJssel: Hoofdweg 4, tel. 010 450 22 19 Hastens Mega Store Delft: Schieweg 87a, tel. 015 251 65 04 Hastens Store Rotterdam: Westblaak 81, tel. 010 24 001 17 Hastens Shop In Shop Van Dam Slaapadviseurs: J. van Campenplein 57, Rotterdam, tel. 010 28 996 96

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 15