X X Actievoerders op de bres voor asielzoekers in 'bajesboten' ■i Letselschade? Nieuws van de Hargahoeve Kortweg Mussenkasten bouwen Basisscholen geven les in techniek PALS GROEP Nieuwe wethouder doet nieuwe voorstellen over kopen grond Marianne van Velzen Luxe boxspring voor een droomprijs Controle aanbieden huisvuil BIJ BOON Woensdag 6 april 2005 Het Nieuwe Stadsblad 14-1440 wsm SCHIEDAM SCHIEDAM - Bij de Boshoek kan iedereen vanaf 8 jaar zondag een mussenkast bouwen. Mus sen, vooral huismussen, hebben tegenwoordig steeds minder plek om een nest te maken. Veel da ken zijn ontoegankelijk gewor den voor deze vogels en koren velden zijn zo goed als verdwe nen uit Nederland. Sinds eindja ren '70 is het aantal broedparen gehalveerd. Kinderen en andere belangstellenden kunnen een kast komen bouwen. Wel wordt er een eigen bijdrage gevraagd van 3 euro per kast. De mussen- kasten worden gebouwd tussen 14.00 en 16.00 op het terrein van de Boshoek, Bospad 3. Mi lieudefensie Schiedam stelt geld beschikbaar voor het bouwen van muskasten uit de opbreng sten van oud papier. Milieude fensie Schiedam haalt samen met de KNNV oud papier op in de Boten en Feministenbuurt. Meer informatie: Fred van der Drift 010-4737493. SCHIEDAM - Vijf Schiedamse basisscholen gaan techniek een plaatsgeven in het lesrooster en zeven andere scholen willen zo snel mogelijk volgen. Het Schie damse onderwijsveld reageert hiermee enthousiast op de lande lijke oproep aan scholen om het technisch onderwijs nieuwe im pulsen te geven. Probleem is dat in ons land een groot tekort aan technisch geschoolden dreigt. Voor de economie van ons land kan dit vervelende gevolgen hebben. Meer dan de helft van de Schiedamse basisscholen heeft zich in januari laten voor lichten tijdens een bijeenkomst op de Dienst Educatie. Uiteinde lijk hebben 12 scholen de subsi dieaanvraag voor dit jaar de deur uitgedaan en zijn vijf scholen (de Poldervaart, de Singel, Sint Willibrordus, de Taaltuin en de Violier) die ermee van start gaan. De overige scholen vragen voor het volgend jaar nogmaals subsidie aan. Kosteloos juridisch advies 0900-8998533 (0,01/min) of www.palsgroep.nl Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners uit het dierenasiel De Harga hoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de dierenopvang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Bas en Sammy. Bas Deze reu wordt door zijn verzor gers Bas genoemd. Hij is op 22 maart gevonden op het Broers- veld. Hij heeft een beetje het mo del van een teckel en hij is onge veer 1 jaar. Verder is er weinig over deze hond bekend. Sammy Sammy is een kruising spaniël van 6 lA jaar die veel zal moeten wandelen omdat hij nogal wat overgewicht heeft. Het is een ge castreerde reu die bij wat oudere kinderen kan en ook autorijden geen probleem vindt. Alleen thuis zijn kan hij niet zo lang, omdat hij graag mensen om zich heen heeft. Met katten kan Sammy niet echt goed opschieten. Sammy heeft wel iemand nodig die hem de baas blijft. Wie heeft zin om veel te wandelen zodat Sammy wat af kan vallen? Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en an dere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. SCHIEDAM - Als het aan wethouder Cees van Tilborg ligt komen er nieuwe regels voor de verkoop van erf pachtgrond binnen Schie dam. Van de oude regeling die vorig jaar in werking trad is namelijk nauwelijks gebruik gemaakt. Reden hiervan: de grondprijs werd te duur gevonden. Van Til borg wil een pakket maatre gelen introduceren waardoor het voor de Schiedammer aantrekkelijker zal worden om zijn erfpachtgrond te kopen. Eén van de eerste maatregelen die de wethouder introduceert is dat de grondprijs niet meer zal worden gekoppeld aan de waardestijging van de grond. Binnen de oude regeling werd dit wel gedaan en dat zorgde voor veel weerstand. Er werd een stij ging van gemiddeld 1,2 procent per jaar berekend. De wethouder wil hier vanaf en streeft naar een versimpeling van de berekening van de grondprijs. "De huidige marktwaarde van de grondprijs wordt de vraagprijs", aldus Van Tilborg. Er zal ook gekeken worden naar wat er op de erfpachtgrond staat om een reële grondprijs te kun nen berekenen. Voorts zal er aan de communicatie naar de burger toe aandacht worden besteed in de vorm van een helpdesk waar de Schiedammer onafhankelijk advies kan vragen. De bedenktijd die men krijgt om wel of niet over te gaan tot koop van de grond zal worden verlengd. De termijn was. eerst vier weken en werd later twee maanden. Van Tilborg vindt dit veel te kort. "Whats the hurry", vraagt hij zich af. "Mensen moeten ruim schoots de tijd krijgen om over een dusdanig belangrijke beslis sing een besluit te kunnen ne men." Het uiteindelijk doel van al deze maatregelen is dat, het percenta ge erfpachtcontracten die omge zet zullen worden in koopcon tracten, fors zal toenemen. De wethouder streeft naar een per centage van 30 procent. Dat is momenteel 12 procent. "Te wei nig", vindt de nieuwe wethouder. "Je hebt een mooi product in de etalage, maar iedereen loopt door." Spaarpot De rekenmethode die de wethou der hanteert levert de gemeente wel minder op. "Dat klopt", be aamt hij, "maar het alternatief is het handhaven van een systeem waar niemand gebruik van maakt. We verwachten uiteinde lijk wel een hogere participatie." Het geld dat op deze manier binnen komt zal niet worden be steed, maar netjes in een gemeen te spaarpot worden gestald. Wie al gebruik heeft gemaakt van de oude voorstellen en zijn erfpacht grond inmiddels heeft gekocht kan toch met terugwerkende kracht gebruik maken van de nieuwe regelingen. Iedereen krijgt een nieuwe aanbieding te gen een lagere prijs. De wethouder vindt overigens dat hier geen sprake is van een be leidswijziging. "We hebben de methode aangepast", zegt hij. Het voorstel met de veranderin gen zal de wethouder voor de zo mervakantie aan het college pre senteren dus zullen de toezendin gen van de nieuwe aanbiedingen nog even moeten wachten. Proms BOUIVIAIM meubelen Nans Wolters SCHIEDAM - Een groep sympa thisanten die opkomt voor uitge procedeerde asielzoekers, die in af wachting van hun uitzetting voorlo pig op detentieboten zijn onderge bracht, liet zaterdag van zich horen. Ruim honderd mensen protesteer den op de grens van Rotterdam en Schiedam tegen de naar hun me ning onmenselijke wijze waarop de asielzoekers worden opgesloten. Ook wilden zij hiermee hun betrok kenheid aan de vastgezette vreem delingen laten blijken. De 'opva renden' reageerden volgens de poli tie op de demonstratie met het ma ken van stampij en door het aan brengen van vernielingen in hun cel. Inmiddels zijn zij overgebracht naar een andere cel. Het Ministerie van Justitie maakte kenbaar dat het gaat om slechts enkele gedetineer den. Om de demonstratie onder controle te houden was de politie Vele bewoners, de gemeente en IRAD0 vinden een schone straat belangrijk. Het bevordert de leefbaarheid en het gevoel van veiligheid. Een vuile straat kan ontstaan door het niet netjes of niet op tijd aanbieden van het huisvuil op de voorgeschreven plaatsen. Om de vinger aan de pols te houden houdt de Reinigingspolitie regelmatig controles in uw buurt. Bij het signaleren van overtredingen zulten maatregelen worden genomen. Eén daarvan is dat bij overtreding bekeurd zal worden. Voor meer informatie verwijzen wij u naar de stadsgids of de website van uw gemeente of ONS. Ook kunt u bellen naar IRAD0 telefoon 2621000. irado Onderdeel van de ONS Groep Exclusief bij Tempel Optiek! De nieuwe Oakley zonnebrilcollectie is vanaf nu verkrijgbaar bij Tempel Optiek, met als klap op de vuurpijl de THUMP welke in zeer beperkte oplage naar Nederland is gekomen. Deze unieke zonnebril van het topmerk Oakley is voorzien van een MP-3 speler waardoor je draadloos van je favoriete muziek kunt genieten. Deze en 750 andere prachtige merk- zonnebrillen van de collectie 2005 hangen nu bij ons in de rekken. Verwen en bescherm uw ogen met een mooie zonnebril van Tempel Optiek TEMPEL met ongeveer 100 man aanwezig. Een helikopter hing boven de Mer- wehaven uren in de lucht en ook vanaf surveillancebootjes werd de situatie gevolgd. Twee betogers werden door de politie opgepakt. Het protest werd gehouden op de Europese actiedag tegen het strenge migratiebeleid. Nog maar kortgele den stelde de Socialistische Partij vragen aan het Schiedamse college over de detentieboten. Voor de SP waren zes ontsnappingen en twee pogingen daartoe aanleiding ophel dering te vragen aan b en w. Ook in de Tweede-Kamer stelde de partij de kwestie aan de orde. Maar daar schijnt het vooralsnog bij te blijven. Yorick Haan van de Schiedamse SP, vorige week gevraagd naar een reactie op de beantwoording van het college op de ruim tien door hem gestelde vragen, reageerde tot nu toe niet.De boten liggen in de buurt van woonwijken en voordat de schepen afmeerden in de Mer- wehaven protesteerden bewoners al tegen deze voorlopige opvang. De Schiedammers kregen echter de verzekering dat het voor de uitge- procedeerden vrijwel onmogelijk was van de boten te ontsnappen. Naar de mening van de actievoer ders die zaterdag voor ophef zorg den, hebben de uitgeprocedeerde gedetineerden niets op hun geweten en is het onmenselijk hen op deze manier vast te zetten. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Schiedam - Zaterdag om 16 uur is er bij wijkvereniging Blijdorp aan de Schietbaanstraat 32 kinderbingo, kinderen onder de 8 jaar onder begeleiding. Bingo en tombola om 20 uur. Voor info: J. Huigen tel. 4715544. - Morgen bij Harmonia een para normale mini beurs, toegang 5 euro in wijkcentrum de Blauwe Brug, Bachplein 590. Voor info: www.harmonia-schiedam.nl. - Zaterdag om 15 uur is er een in loopconcert in de Grote Kerk door Winffied Verwey op piano en Magdalena Patianakotter mez zo sopraan. - In de Graauwe Hengst morgen vanaf 22.00 uur Leon Elias en Oily Q the Deep six met Ska en Reggea. Vrijdag vanaf 22.00 uur Subhuman en support act cd- presentatie. Zaterdag vanaf 22.00 uur Tear it up rockabilly trio met de Kees, Rinus en Robert. Zon dag een Jamsessie van 16.00 tot 23.Q0 uur. - Op zaterdag 9 april organiseren Vincent Botella (kunstenaar, do cent) en Ingrid van Breemen (Qi Gong docent) de workshop: "ont spannen, bewegen, creëren". In de Stuurhut, Nijhoffplein 21, van 10.00-16.00 uur. Kosten 55 euro, aanmelden en info: Ingrid van Breemen, tel. 4705696 of 06 - 44804102 of ingrid. vanbree- men@wanadoo.nl. - Zondag van 13 tot 16 uur in na- tuurcentrum de Boshoek, aan het Bospad 1komt Aart van de Berg met behulp van dia's over Libel- le's en Juffers vertellen.Fred van der Drift gaat met behulp van het publiek mussen kolonie nest kasten maken. Ook zijn er kool mees, hommel, vlinder, vleer muis en egelkasten te koop. Voor info: B. Nijland tel.4706928 of W. van der Schalie tel. 4719270. - Het programma van het Film huis Schiedam 7 en 8 april: Ma ria Full of Grace (Joshua Mar ston), 9 april: In Your Hands (An nette K. Olesen) Aanvang: 21.00 uur. Voor de jeugd 9 en 10 april: 5 Kids en Ik. Aanvang 14.00 uur. - In de Woudhoek aan het Heijer- mansplein 35, is zondag een ruil beurs om 13 uur met o.a. postze gels en munten, toegang gratis. - Filmhuis Schiedam heeft met 'autographies' tot en met 1 mei een expositie met zeefdrukken in huis van beeldend kunstenaar Michiel Zuidervaart. De tentoon stelling is op donderdag-, vrij dag- en zaterdag van 20.30 - 00.00 uur te zien. Op zaterdag en zondag van 14.00 - 16.00 uur, aan de Nieuwstraat 12 in gebouw De Teerstoof. Kerkdiensten - Zondag is er om 10.30 uur in de St. Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr. Nolenslaaan 99, een viering met het koor Laus Deo, voorge gaan door Pastor Lidwien Meijer. Zaterdag viering om 17.00 uur met muzikale begeleiding. - Zondag zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds. W. van Sorge. - Zondag is het Liduinafeest in de basiliek, aan de Singel 102. De Eucharistieviering begint om 10.15 uur, waar monseigneur A.H. van Luyn s.d.b., bisschop van Rotterdam hoofdcelebrant zal zijn en de predikatie zal ver zorgen. Om 16.00 uur worden de Vespers gebeden, aansluitend is er een stille omgang in het cen trum van Schiedam, daarna is er uitstelling van het Allerheiligste. Om 17.30 uur bidden (de Rozen- kransj.Om 18.00 uur is er plech tig Lof met processie en te Deum. Maandag 11 april om 20 uur zal monseigneur R. Ph. Bar, de derde en tevens laatste bezinnings- avond van dit seizoen houden in ons parochiecentrum Wilgen burg, Land van Ris (gelegen ach ter onze kerk).Voor info: mw. Th.C.M. Streep tel. 426 82 62. - In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur eu charistieviering met als voorgan ger pater K. Veltman met mede werking van het Liduinakoor. - Zondag bij de Hervormde Evangelisatie op Gereformeerde Grondslag om 10 uur in Accent College, voorganger dr. P. Buite laar, om 17 uur in Grote Kerk ds. J.W. van Estrik. - Zondag bij De Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap om 10.30 uur een dienst, voorganger is ds. K.J. Holzapfell. - Leger des Heils, korps Water weg Centraal, Magnoliastraat 41 Vlaardingen. Zondag om 10.00 uur: Samenkomst o.l.v. ds. H. Blom. Ouderenwerk - Zondag: Ruilbeurs en openin loop, in dienstencentrum de Woudhoek, aanvang 13.00 uur, entree gratis. "^^Autoservice Eigenraam Met de nieuwste ontspiegelingen op uw brillenglazen heeft u altijd een helder zicht en CleanCoat houdt uw glazen superschoon BRILMODE R#B BOON www.brilnMKlerobboon.nl MMHHi ÜMMÜ MMNMHNMN Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener. ril R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Patricia Brobbel Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV. t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, WGG0NGR huis-aan-huiskranten Erfpachtgrond wordt goedkoper De nieuwe wethouder Cor van Tilborg vindt dat te weinig mensen erfpachtgrond kopen. "De grond is nu te duur. Je hebt als gemeente een mooi product in de etalage, maar iedereen loopt door." foto: ARCHIEF FOTOBUREAU ROEL DIJKSTRA HUISCOLLECTIE Complete boxspring- combinatie*, keuze uit diverse dessins, 140 x 200 cm: - twee boxen, - pocketveermatras, - hoofdbord, - sprei, - rolkussen, - twee sierkussens, - twee kussenslopen. Van 1329,- nu 999,- Ook in andere maten. IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N2io Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. Reinigingsinspectie Van Heekstraat 153125 BN Schiedam - Tel. 262 1000 - E-mail: info@irado.nl Hoogstraat 2*3111 HH Schiedam Telefoon (010) 473 59 19 Fax (010) 473 09 55 E-mail info@tempeloptiek.nl Internet www.tempeloptiek.nl Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht "Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Fokkerstraat 576, Schiedam. (010) 462 20 22. www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk HELDER i Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3