ElÖf?78 r u f Kortom Sportieve Fiesta bi) Ford-dealer Vink Evag z ctL iZ z Met de komst vai de Peugeot 1007 wordt een nieuw tijdperk ingeluid bij Peugeot. De auto wordt gezien als een unieke toevoeging aan het huidige modellenprogramma. Duidelijk mag zijn dat er van de opvolgers van de andere Peugeots wellicht ook nichemodellen zullen komen, zoals een 2007 en een 3008. Het verschil met de driecijferig modellen Is vooral de hoogte van de carrosserie, die gepaard gaat met een makke lijke instap; een duidelijk aankoopargument voor veel automobilisten. De 1007 kenmerkt zich door een keur aan variatiemogelijkheden. Het interieur bestaat uit achttien verwisselbare onderdelen. In totaal biedt de Peugeot dealer twaalf sets aan met verschillende tinten en motie ven. Zo'n set kost 300 euro, maar dan biedt de 1007 ook weer een frisse aanblik. Verder kan er met de stoelopstelling aardig gevarieerd worden. De twee afzonderlijke achterstoelen kunnen over een lengte van 230 millimeter verschoven worden. Voor de maximale beenruim te moeten ze in de achterste stand staan en dan blijft er niet meer dan 178 liter aan bagageruimte over. De grote schuifdeuren domineren bij het ontwerp. Deze kunnen met een druk op de knop in beweging worden gezet. Waarom zijn de handgrepen dan zo groot uitgevallen? De deuren zijn voorzien van sensoren die obstakels moeten detecteren, behalve als er iets aan de achterkant tussen de deur komt. Een kinderhand hiertussen lijdt tot pijnlijke gevolgen! Het stuur is in twee richtingen verstelbaar, even als de zitting van de stoel. De hoge zit lijkt sterk op die van een ruim tewagen. Lichte motoren De elektrische stuurbekrachtiging functioneert prima bij lage snel heid, maar is wat vaag rond de middenstand als op de snelweg wordt gereden. Verder is er met de stabiliteit van de 1007 niets mis. De ba sismotor is de vertrouwde 1.4 liter die behoorlijk te sleuren heeft aan de 1.100 kg wegende Peugeot. De 1.6 liter komt beter uit de start blokken, maar overtuigt ook niet helemaal. De traag werkende gero- botiseerde vijfbak (optie op 1.4, standaard op 1.6) haalt de gang er behoorlijk uit. Toch haalt de 1.6 16V een top van 190 km/u en pas seert binnen 12,6 seconden de 100 km/u. De 1.4 HDI motor (diesel) is met 70 pk en 160 Nm ook aan de lichte kant: 160 km/u, 0-100 in 16,7 seconden. Peugeot belooft voor de toekomstige krachtigere mo toren. De standaarduitrusting bevat naast de elektrisch bedienbare schuif deuren, ook elektrische ramen en spiegels, evenals zeven airbags en ESP. Prijzen starten bij 16.800 euro voor de 1.4 liter benzine en lopen op tot 20.500 euro voor de 1.4 liter Hdi. Vanaf medio juni bij de de aler. Wie een betrouwbare gebruikte Suzuki wil kopen, kan hier voor het best bij de erkende Suzuki-dealer terecht. Deze hebben sinds kort de Suzuki Select Occasions, zeer streng gecontroleerde, gebruikte Suzuki-modellen die met een mi nimale garantie van twaalf maanden worden afgeleverd. Het gaat hier om een algehele garantie op onderdelen en ar beidsloon zonder kilometerbeperking. Daardoor biedt een Suzuki Select Occasion dezelfde zekerheden als een nieuwe Suzuki. Daarnaast mag iedere koper zijn auto binnen veer tien dagen omruilen, mocht deze bij nader inzien niet beval len. Uiteraard hoort bij deze auto's een uitdraai van de Na tionale Auto Pas voor kilometerzekerheid en is een eventu ele APK nog minimaal zes maanden geldig. Het Koreaanse merk Kia is niet te stuiten, want de opmars van de laatste jaren, lijkt ook nu gewoon voort te gaan. In de eerste drie maanden van het nieuwe jaar staat de Sportage bovenaan de verkoopranglijst van SUV's, terwijl de grotere Sorento nog steeds keurig de derde plaats inneemt. Het merk pluste in totaal maar liefst 84 procent en gezien het nieuws dat ïog moet komen, zal dit beeld de rest van het jaar niet ïeer veranderen. Kia staat nog net niet in de top 10, maar dat zal niet lang zo blijven. De totale markt liep van januar ot en met maart een paar procentjes terug, wel licht vanwege de vrij agressieve verkoopacties die diverse merker einc! vorig jaar hielden. Het is bijna traditie dat marktl de /pel het jaar zwak start, maar alleen in de maand art had de nieuwe Astra de eerste positie weer in- genomei foch staat de Peugeot 307 nog steeds fier op num mer 1, terwijl Peugeot ook overall de lijst aanvoert, op de voet gevolgd door Renault. Daarna komen op iets grotere afstand Volkswagen, Opel en Ford. Woensdag 20 april 2005 ns-13 UQi LU D I D LU LU (J h" De fonkelnieuwe en supersportieve Ford Fiesta ST, die onlangs is geïntroduceerd in Nederland, maakt nu zijn opwachting in de showroom van Ford dealer Vink Evag. Robert Bijloo van de Ford dealer uit Schiedam: "Ford heeft een exclusieve serie van supersportieve versies ontwikkeld van diverse Ford modellen met de aanduiding ST, die staat voor 'Sports Technologies'. De Fiesta ST is feitelijk de straatuitvoering van de Fiesta Junior WRC, die inge zet wordt in rallies voor het Junior Wereld Rally kampioenschap." Met de nieuwe Fiesta ST zet Ford de sportieve traditie voort, om van alle modellen een aantrekkelijke sportversie aan te bieden. De Fiesta ST versterkt de huidige ST-familie. Het vorige model Focus kende een ST 170 variant en ook van het nieuwe model zal een bloedsnelle versie op de markt komen, naar verwachting eind 2005. De For d's ST zijn voorzien van een speciaal logo, dat een centrale rode streep heeft die is geïnspireerd op de klassieke Ford RS-racestrepen. Bij de Fiesta ST is ook het uiterlijk aangepast aan zijn sportieve karak ter. Een bredere, diepere grille, nieuwe bumperele menten, discrete zijskirts en een functionele achter- spdTfëF" completeren het lage s'ilhcfB&t. Fraaie licht metalen 16-inch spaakwielen (voor een meerprijs zijn 17-inch lichtmetalen velgen leverbaar) met spe ciaal voor deze auto ontwikkelde Pirelli P Zero-ban- den met laag profiel zorgen voor een stoer, sportief uiterlijk. De Fiesta ST is ook nog eens hoogst aan trekkelijk uitgerust. Robert Bijloo van Ford dealer Vink Evag: "De zeer speciale en extra-sportieve Ford Fiesta ST is voorzien van een sportief prijs kaartje, slechts 19.995 euro en hij staat nu bij ons in de pits, eh... showroom." 7: nieuw Blik vangen *-***!• •li"'.1.»! Als we naar het brandstofverbruik kijken, dan is de compacte Daihatsu Cuore de zuinigste auto op de Nederlandse markt met een ben zinemotor. De driecilinder I liter 12-klepper beschikt met variabele kleptiming over de modernste technieken. Naast dit voordeel in verbruik levert Daihatsu de Cuore tij delijk in driedeurs basisuitgave te gen een zeer scherp tarief. Voor 7.498 euro is de Cuore op dit moment de meest voordeli ge auto in ons land als het om de aanschafprijs gaat. Maar enige haast is geboden, want de voorraad van deze voorde lige versie is beperkt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 13