w - Voorjaars akti 99 d&Z*id&r&ter Boxspringcombinatie met 300,- korting! Nieuws van de Hargahoeve Letselschade? Ooms Open Huis Kortweg Schiedam zingt Avondje cultuur Meer doorverwijzingen en extra dure medicijnen Mantelzorgcafé Scholierendebat PALS GROEP SCHIEDAM - Het Christelijke Residentie Mannenkoor treedt op tijdens de avondzangdienst op zondag 24 april in de Grote of St. Janskerk. Het koor, dat onder leiding staat van Aad van der Hoeven, is in 1927 opge richt. Met 170 zangers behoort het tot de grootste mannenkoren in Nederland. De zangdienst be gint om 19.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Het CDA houdt vanavond (20 april) een discus sieavond over de cultuurvisie. Het spits wordt afgebeten door kamerlid Nicolien van Vroonho ven, ook vertegenwoordigers van Kunstwerkt en de Historische Vereniging hun zegje zullen doen. Daarna moet er een debat plaatsvinden over onder andere de regie-rol van de gemeente, subsidie-regelingen, en het be lang van cultuur voor het Schie dams toerismebeleid en het woongenot. Alle geïnteresseer den zijn welkom. Het avondje cultuur begint om 19.30 uur in Pand Paulus SCHIEDAM SCHIEDAM - Elke week zet ten we in deze krant enkele tij delijke bewoners uit het die renasiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij wachten in de dierenopvang op hun eigen of nieuwe baas. Deze week zijn dat Hennie en Sheila. Hennie Deze gecastreerde kater van an derhalf jaar oud is als zwerver binnengebracht. Hij is een enor me dondersteen, in de zin dat hij behoorlijk pittig uit de hoek kan komen. Hennie is dan ook niet geschikt voor mensen die een kroelkat zoeken. Hij houdt wel van aandacht en geaaid worden maar alleen als het hem uitkomt, anders niet. Hennie heeft geruime tijd buiten rondgezworven voor dat hij bij het asiel kwam dus hij wil graag nog af en toe een om metje maken. Met andere katten kan Hennie niet opschieten en hoe hij op honden reageert is niet bekend. Gezien zijn karakter kan hij ook beter niet bij kleine kinde ren worden geplaatst. Sheila Sheila is een gesteriliseerd bastaard teefje van het formaat flinke middenslag. Ze is 13 jaar oud en was jaren onafscheidelijk met haar baas. Helaas kon die door ziekte niet meer voor haar zorgen. Sheila kwam hier al jaren in het pensiongedeelte dus geluk kig is ze hier goed gewend. Shei la kan goed overweg met andere honden en ook katten is geen pro bleem. Kleine kinderen is ze nooit gewend geweest, maar ge zien haar lieve karakter is dit waarschijnlijk geen probleem. Sheila kan wel alleen zijn, maar omdat ze wat nerveus van aard is, kan ze erg blafferig zijn, dus al te lang alleen zijn is voor haar geen succes. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en an dere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. \W\ V \ÏM%M ,-A "sSSr- SCHIEDAM - Het Mantelzorg café Schiedam is dinsdag 26 april geopend van 10.00 tot 12.30 uur. Voor alle mensen die langdurig zorgen voor een chro nisch ziek of gehandicapt fami lielid of kennis staat de deur van Broersveld 123 open. Gewoon gezellig praten en lachen om de dagelijkse zorg even te vergeten. Veel mantelzorgers weten de weg maandelijks te vinden. Steunpunt Mantelzorg Schie dam, tel.: 06 516 94 096 of email: mantelzorg.schiedam@zonnet.nl SCHIEDAM - Schiedamse scho lieren uit de tweede klas debatte ren volgende week woensdag over de bedreiging van het tro pisch regenwoud op Borneo. Het debat is een initiatief van het Wereld Natuurfondsdie dit jaar actie voert om de oerbossen op het eiland te beschermen. Een jury met onder andere Idols ster Yuli Minguel wijst een win naar aan. De hoofdprijs is een kunstwerk van Tineke Weber. Kosteloos juridisch advies INH«LLAND Select Studies SCHIEDAM - De huisartsen uit de regio pikken het niet meer. Dat bleek vorige week tijdens een actiedag van de Distrits Huisartsenvereni ging (DHV) in het Vlaardingse Ibis Hotel. De huisartsen gaan keihard ac tievoeren om staatssecretaris Hoogervorst te pijnigen. Eén van de acties is een groot aantal patiënten uit te nodi gen voor een algemene check-up en de patiënt al in een vroegtijdig stadium door te verwijzen naar de specia list. Ruim 100 huisartsen uit de regio Waterweg, Delft en Westland kwamen vorige week donderdag bijeen om de verschepte actie punten met elkaar door te nemen. Ze strijden omdat de druk van de huisarts toeneemt en daar geen passende beloning tegenover staat. De Landelijke huisartsenvereni ging vreest dat de kwaliteit van de zorg in de toekomst gaat deva lueren. Lieneke van de Griendt, hulsarts in Schiedam, is één van hen. Ze is kwaad, vooral omdat de media al schreef dat er een ak koord was tussen het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en de Landelijke Huisartsenvereniging. (LHV) "Het is een principeakkoord, niet meer, niet minder. Dat stuk moet inhoudelijk nog doorwrocht wor den en is vooralsnog niet goedge keurd door de leden van de LHV. We gaan door met de acties tot er een akkoord is waar wij mee kunnen leven." Acties De acties gaan onder andere be staan uit het eerder doorsturen van patiënten naar de specia listen, algehele check-ups, pre ventieve bloedtesten voor suiker patiënten, mensen met overge wicht en of hart- en vaatziekten. De artsen gaan tevens veel duur dere medicijnen voorschrijven om de zorgverzekeraars onder druk te zetten. Een huisarts gaat in 2006 per consult 7 euro ver dienen. Per patiënt ontvangt de arts jaarlijks 45 euro. Volgens de artsen veel te weinig om een goe de zorg te waarborgen. "95 procent van onze leden zijn heel erg boos", zegt Van de Griendt. "In 2006 gaat alles ver anderen, dan is er geen verschil meer tussen een particulier en ziekenfondspatiënt, daar worden wij de dupe van. We blijven door vechten. Die acties kunnen we oeverloos lang volhouden en we gaan het Hans Hoogervorst ein deloos moeilijk maken." De artsen reizen waarschijnlijk op 24 mei met hun patiënten af naar het hol van de leeuw om te protesteren op het Malieveld in Den Haag. Per district worden twee bussen ingezet. Het is de bedoeling dat elk district uit Nederland meedoet zodat het Malieveld volstroomt. Röntgenstraling Alie Brittijn van het Regionaal Patiënten Consumenten Platform Rijnmond (RPCP) is tegen de ac ties van de artsen. Brittijn is bang dat de wachtlijsten in het zieken huis toenemen en dat door node loze check-ups in ziekenhuizen de patiënt blootgesteld wordt aan niet ongevaarlijke röntgenstra ling. Ze adviseert de artsen eerst ver der te praten met Hoogervorst voordat de acties los gaan bar sten. Overigens krijgt de RPCP weinig klachten van patiënten over de acties. "De meest gehoor de klacht is dat huisartsen niet snel genoeg doorsturen naar een specialist", zegt Brittijn. "Deze patiënten krijgen nu wat ze wil len, dus tevredenheid troef. Pati ënten ondersteunen de acties zelfs maar wij denken dat de huisartsen er beter aan doen 'het principeakkoord' te steunen." De artsen storen zich aan de woorden van Brittijn. "Dat RPCP is een verlengstuk van het mi nisterie", zegt een huisarts tegen zijn collega. De artsen gaan door met de strijd, tot aan het gaatje, want zo zegt spreker en actie voerder Geert Jan van Loenen uit Twente: "als wij ons gelijk niet krijgen zullen er uiteindelijk z'n 30 procent van de huisartsen hun vak opgeven."- Zaterdag 23 april 2005 van 11.00 tot 14.00 uur Kijk voor deelnemende woningen verderop in deze krant en op www.ooms.com SCHIEDAM - In de Grote- of Sint Janskerk in Schie dam werd vorige week het eerste exemplaar van het boek 'Van wezen tot zijn', over de historie van de Schiedamse jeugdzorg, over handigd aan H.K.H. prinses Margriet. Aanleiding tot boek en festiviteiten is het vierhonderd jarige bestaan van het Weeshuis der Her vormden en de Stichting Lindenhof. De Vlaardingse schrijfster Dr. Ingrid van der Vlis heeft wederom een standaardwerk afgeleverd. Eerder schreef zij over ar moede in Delft en over Wees huizen in Nederland. De Grote- of Sint Janskerk stroomt al behoorlijk vol met gasten. Er is koffie met een koek- men zien bezoekers hoe burge meester R. Scheeres en de com missaris van de Koningin in Zuid-Holland, de heer J„ Frans- sen, buiten klaarstaan om de prinses te ontvangen. Daar arriveert ze. De 3-jarige Hanna, dochter van schrijfster In grid van der Vlis, biedt prinses Margriet een boeketje bloemen aan. Als iedereen zit, kan het pro gramma beginnen. Er zijn drie sprekers die de aspecten van de jeugdzorg in de komende decen nia zullen belichten. De eerste is professor Dr. F.C. Verhulst. Hij is hoogleraar kin- der- en jeugdpsychiatrie aan het Erasmus M.C. in Rotterdam. "De hoofdvraag is: Hoe gaat het ei genlijk met de jeugd van tegen woordig?" Volgens hem gaat het wel goed met onze jonge men sen. Verhulst: "Als we de kranten of het journaal moeten geloven dan worden we niet vrolijk. Toe name van probleemjeugd, wacht lijsten in de jeugdzorg, jeugdcri minaliteit enzovoort. Is het echt zo erg? Of krijgen we een mis vormd beeld voorgeschoteld door de media die graag sensatie zoekt? Mijn stelling is dat het best wel meevalt met de jeugd van tegenwoordig vergeleken met vroeger." Tijdig ingrijpen De tweede spreker is mevrouw Mr. S.B. de Pauw Gerlings- Döhrn. Zij is vice-president te vens kinderrechter bij de Recht bank in Rotterdam. Ook volgens haar gaat het wel goed met onze jeugd. Tijdig ingrijpen is noodza kelijk als een jeugdige dreigt te ontsporen. Niettemin pleegt vijf tig procent van de vijftien pro cent van de jonge mensen in ons land, met wie het niet zo goed gaat, strafbare feiten. "Voor elke gedraging moet je iemand ver antwoordelijk stellen," is haar op vatting. Ook moeten de ouders meer worden betrokken bij de problemen van hun kinderen. Professor Dr. P. Schnabel, direc teur van het Sociaal Cultureel Planbureau en hoogleraar aan de Universiteit van Utrecht, sluit de rij van sprekers. Ook volgens hem gaat het met de meeste kin deren goed. Veel kinderen spelen buiten en in de zorg om het kind staat zijn of haar belang altijd voorop. Schnabel: Was het vroeger zo dat de volwassen kin deren voor de ouders zorgden, nu is dat andersom. Opa en oma pas sen op de kleinkinderen en hel pen hun kinderen in hun dage lijkse bezigheden." Voor de kin deren maakt het overigens niks uit of de beide ouders werken of niet, was zijn opmerkelijke con statering. Dan is eindelijk het moment daar voor Ingrid van der Vlis. Haar boek 'Van wezen tot zijn'wordt ten doop gehouden. Een exem plaar van het boek gaat van hand tot hand en belandt dan in de ko ninklijke handen van prinses Margriet. Zij wisselt enige woor den van kennelijke bewondering met de historica en dan is het of ficiële gedeelte na nog een korte toespraak voorbij. Administratief medewerker? Bel snel: 0800-0993355. Code: 7893429 ^^Autoservice Eigenraam - Zaterdag wordt het inloopcon cert in de grote Kerk verzorgd door de Chr.Gemengde Zangver eniging "TEspérance"uit Krim pen a/d IJssel o.l.v. Wim Madde- rom, orgelbegeleiding door Arie v.d. Vlist. Aanvang 15.00 uur en de toegang is vrij. - Het programma van het Film huis Schiedam: 21 en 22 april: House of Flying Daggers (Zhang Yimou), 23 april: Stand van de Maan (Leonard Retel Helmrich). Aanvang: 21.00 uur. Toegang: 7 euro. Voor de jeugd 23 en 24 april: Le pel. Aanvang 14.00 uur, toegang 4,50 euro voor kinderen tot 12 jaar. Volwassenen betalen 5,50 euro 7euro. - In de Graauwe Hengst, morgen om 22.00 uur The Flying Beri Beri Blues Band met rock/blu es/eigen werk. Zaterdag vanaf 22.00 uur Stacey. Zondag een Jamsessie van 16.00 tot 23.00 uur. - Zondag is er een ruilbeurs in het dienstencentrum De Woudhoek, Heijermansplein 35, aanvang 13 uur, toegang gratis. - Workshop spirituele persoon lijkheid ontwikkeling op 2 en 23 mei in de Blauwe Brug, Bach- plein 590. Deelname na afspraak, aanvang 19.30 uur, toegang 7,50 euro per persoon. Voor info: J. Bouw tel. 06-20130673 of in- fo@parapsycholoogjanbouw.co m Stichting Welzijn -Bingo vandaag van 19.30 - 22.00 uur in de Erker. Zaterdag een country-avond, entree 2 euro, duur van 19.30 - 23.30 uur. Zon dag gezond in beweging van 12.00 - 16.00 uur zijn er diverse sportieve en leuke Er is ook do cumentatie aanwezig over ge zondheid en gezond bewegen, de toegang is gratis. Meer info bij Bianca tel. 426 77 67. - Woensdag 27 'april organiseert Experience in wijkcentrum de Erker een paranormale avond, die geleid wordt door Linda Ista. Zij zal helderziende waarnemingen doen met een spiritueel gedicht. Van 20.00 - 22.30 uur, toegang is 5 euro. Voor info: 06-249 55 229. - Creatief bezig zijn in de Blauwe Brug op maandag van 19.30 tot 22 uur, of donderdag van 13.30 tot 16 uur. Gewerkt wordt met o.a. powertex, stone art, papydur en formo. Voor info: P. Vermeu len tel. 06-23695732. of petraver- meulen-5@hotmail.com Kerkdiensten - Zondag zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerk diensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds.W. van Sorge. - Zondag is er om 10.30 u. in de Sint Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, een viering van woord en gebed met samen zang en het "Meezingkoor", voorgegaan door Pastor Lidwien Meijer. Zaterdagmiddag 5 uur een viering met muzikale bege leiding door Jeanetty Geuze. - In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur eu charistieviering met als voorgan ger pater K. Veltman met mede werking van het Liduinakoor. - Zondag bij de Hervormde Evangelisatie op Gereformeerde Grondslag om 10 uur in Accent College, voorganger Cand. A.J. Britstra, om 17 uur in Grote Kerk Ds. C.M. Visser. - Zondag bij De Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap om 10.30 uur een dienst, voorganger is mw. Ds. W. Dijkstra. Ouderenwerk Zondag 24/4: Ruilbeurs en open inloop, in dienstencentrum de Woudhoek, aanvang 13.00 uur, entree gratis. Elke maandag: Computerhoek met begeleiding, in dienstencen trum de Woudhoek, van 9.30 tot 12.00 uur. Elke woensdag: Klaverjassen en jokeren, in dienstencentrum Oost, aanvang 14.00 uur, kosten 0,50 euro per keer. Elke vrijdag: Klaverjassen, in wijkpost zuid, van 19.30 tot 23.30 uur, kosten 1,15 euro per keer. - Voor de bezorging van warme maaltijden aan ouderen zoekt de stichting chauffeurs voor een aantal routes op maandag, dins dag, donderdag en zaterdag, van ongeveer 11.15 uur tot 13.00 uur. Aanmelden via tel. 248 68 87, vragen naar Martha Le Kluse. lii'lllllhllllllHil'Hlü Fadteuil EASTBORN B OU MAIM meubelen y Woensdag 20 april 2005 if millii' Hf u.' "nailBiffiii w liilliiliW Het Nieuwe Stadsblad WKÊÊÊÊÊÊÊÊÈÊÊÊÊÊÊÈÊÊÊÊÊÊÊÊÊm 16 - 1441 -O «V*.. v- 1» as Huisartsen pikken het niet meer 0900-8998533 (0,01/min) of www.palsgroep.nl Bezoek ons op de open dag van Hogeschool INH*LLAHD Woensdag 27 april 2005 Van 18.00-21.00 uur Opleidingen: Journalistiek (3jr) Sportmanagement (3jr) Onroerendgoed Management (3jr) Marketing Management (3jr) Adres: Posthumalaan 90, 3072 AG Rotterdam Meer info: www.inhollandselectstudies.nl 0900-INHOLLAND (0900-46 46 55 2 63) G er van Veen Huisartsen aan de koffie tijdens de actiedag in Vlaardingen. De maatregelen van staatssecretaris Hoogervorst leidde tot verhitte discussies. foto: ROEL DIJKSTRA 'Het gaat best goed met de jeugd' Prinses Margriet bij de presentatie van het boek 'Van wezen tot zijn' in de Grote of Sint Janskerk. foto: ROEL DIJKSTRA je, tv-monitoren staan her en der opgesteld en cameramannen lopen druk heen en weer. Het is een redelijk deftige bijeenkomst. Maar ja, wat wil je ook als een echte prinses dadelijk haar op wachting zal maken. Als alle ge nodigden hun plaats hebben in genomen, is het wachten op de hoge gaste. Op de televisiescher- Ooms Makelaars M •o Frans Assenberg Aan de slag als Start op 24 mei '05 in Schiedam met de boeiende opleiding Administratief medewerker van Scheidegger Opleidingen. Praktijkgericht, hooggewaardeerd diploma. Geen speciale vooropleiding nodig! 1ÉIH Fokkerstraat 576, Schiedam. (010) 462 20 22.www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk m m 9 WtTilillHllllhTLltMinF m m Vnlnn unnriaarc aanhiorlinaon I Volop voorjaars aanbiedingen in onze showrooms! In 2 kleuren atcantate stof. Fauteuil In rotan. Weerbestendig. BARENDRECHT Aatborg 15 ^^WOON WAREN H UIS^ CAPELLE AAN DEN IJSSEL Hoofdweg 18 - 4^ Boxspring Loft Boxspringcombinatie twee boxsprings, twee Berlise matrassen, hoofd- en voetbord, 160 x 200 cm vanaf 2445,- Uw korting: 30Q,- u betaalt: r,-i r- vanaf 2145," Onze nieuwe slaapbrochure is uit: nu bij u op de mat Of verkrijgbaar bij onze balie. Koninginnedag zijn wij gesloten IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren.

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 15