Extra controle bijstand Voorjaar op Broersveld Win kaarten voor r Geen plaats voor wiettelers in Schiedam hoofdpijn zicht op herstel! Str Geef uw mening Rondje muziek Ex ramt auto Bewoners planten hun eigen zilverberk Grindstenen gestolen Marianne Van Velzen SCHIEDAM - De Rijnmond band opent zaterdag het seizoen met verschillende optredens. Het programma begint om 13.00 uur met een mini-concert van RMB 3 in de tuin van de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat. Vervol gens maakt de RMB om 13.30 vanuit de Lange Nieuwstraat, een rondgang door het centrum en zal op diversen plaatsen wat van hun muzikale talenten laten horen. De JRB begint om 14.45 uur, vanuit de Lange Nieuwstraat, met een korte rond gang. Besloten wordt met een gezamenlijk optreden van alle drie de onderdelen van de vere niging op het Stadserf. Hierna vertrekt de JRB samen met de RMB naar de Lange Nieuwstraat, via het Broesveld, Hoogstraat en de Lange Haven. De band kan nog leden ge bruiken. Info bij Jolanda Eich- hörn, tel. 435 93 15 SCHIEDAM - Bijstandsge rechtigden worden in Schiedam extra in de gaten gehouden. De gemeente heeft een acht man sterk controleteam aan het werk gezet, die zich buigt over de bij standstoewijzingen van het CWI. Volgens wethouder Christine Lepides (Sociale Za ken en Werkgelegenheid) be taalt het team zichzelf terug. Uit de controle blijkt dat 35 procent van de toewijzingen geen recht op een uitkering heeft. De cliënten van het CWI krij gen een risicoprofiel mee. De aanvragen worden opgedeeld in laag, midden en hoog risico op fraude. Zo'n risicogroep kan bijvoorbeeld bestaan uit men sen die naast hun uitkering ook een aantal uren werken. "In de praktijk blijkt dat er soms veel minder uren wordt opgegeven dan er in werkelijkheid wordt gewerkt," aldus Lepides, "Deze mensen gaan we voortaan extra in de gaten houden." In samenwerking met het In lichtingenbureau en het GBA Gemeentelijke Basisadmi nistratie) en belastingdienst worden dossiers naast elkaar gehouden zodat fraude vroegtij dig kan worden opgespoord en worden er periodiek rechtma- tigheidsonderzoeken gehouden. Schiedam telt zo'n 2700 bij standstrekkers. Deze moesten voorheen iedere maand een ver slag inleveren. Deze plicht vervalt, de cliënt hoeft voortaan maar twee keer per jaar een mutatieformulier in te vullen. "Deze manier van werken is veel effectiever," zegt wethou der Lepides, "en wie zich aan de regels houd heeft op deze manier minder rompslomp." SCHIEDAM - Dertig kramen met onder andere bloemen en planten, standwerkers die hun waar aanprijzen, oude ambach ten, een modeshow en de mu ziekvereniging die voor een vro lijke noot zorgt. Het Broersveld moet komende zaterdag bruizen tijdens de eerste themamarkt, die in het teken staat van het voor- jaar. De voorjaarsmarkt is een initia tief van de Stichting Winkelont wikkeling Binnenstad Schiedam en bedoeld om de loop weer in de straat te krijgen. Voor een markt weet het publiek de winkelstraat immers wel te vinden, getuige de drukte tijdens de weekmarkt en de curiosamarkt op koopzond agen. Later dit jaar volgen nog drie themamarkten, namelijk een Multi Culti-markt op 25 juni, presentatie van (culturele) vere nigingen en non-profit instellin gen op 3 september en een hob by- groenmarkt op 15 oktober. Het winkelgebied Broersveld op een positieve manier onder de aandacht brengen, zo omschrijft de Stichting Winkelontwikkeling de doelstelling. Op die manier moet niet alleen het publiek wor den aangetrokken maar ook ondernemers. Leegstand is im mers een van de problemen waar het Broersveld mee kampt. "Het beeld is door de jaren niet hetzelfde geweest", nuanceert Cris Coppens van de Stichting. "Een aantal winkels heeft inder daad de deuren gesloten maar er zijn ook nieuwe ondernemers met goede ideeën voor terug ge komen. We moeten er met ver eende krachten aan blijven trek ken. Het Broersveld is van ouds her een gezellige winkelstraat en dat moet ook zo blijven." Voorjaarsmarkt van 11.00 tot 17.00 uur op het Broersveld. De modeshow begint om 12.00 uur op het centrale podium. SCHIEDAM SCHIEDAM - Een 54-jarige man heeft vrijdagavond op de Burgemeester Gijsenlaan de auto van zijn 49 jarige ex-vriendin geramd. De politie was snel ter plaatsen en kon het slachtoffer aanhouden. De man, die afkom stig is uit Hoek van Holland, bleek onder invloed van alcohol. Hij is voor verhoor overgebracht naar het bureau. KUNSTGEBITTEN Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De politie heeft maandagmiddag een Schiedam mer aangehouden die het had voorzien op een lading grindste nen. De man was met de auto naar de Piersonstraat getogen en had de stenen ingeladen. Hij kon even later worden aangehouden en is overgebracht naar het bu reau. De auto en de stenen zijn in beslag genomen. SCHIEDAM - Het terrein van de Houthaven 11 ligt er troosteloos bij. Zwaar ver vuild en ontdaan van bijna alle bomen. Sinds duidelijk is geworden dat projectont wikkelaar BAM voorlopig niet gaat bouwen, vragen buurtbewoners zich af wat er nu met het stuk grond zal gebeuren. Op brieven aan de projectontwikkelaar hebben ze tot op heden geen ant woord gekregen. BAM kreeg zo'n twee jaar gele den toestemming om 38 bomen op het terrein te kappen, op voor waarde dat minimaal twintig bo men zouden worden herplant. Volgens ONS moet het bouwbe drijf daar dit jaar nog aan vol doen. Ondertussen zijn de bewo ners het deprimerende uitzicht meer dan zat. Ook GroenLinks wilde niet lan ger wachter en nam vorige week woensdag het initiatief om dan maar zelf de spade in de grond te steken en een aantal zilverberken te planten. Blij met deze steun, kochten bewoners zelf ook een boom en dus togen een handjevol bewoners en enkele leden van Groen Links met de zilverberken richting Houthaven. Hek open De regen kwam met bakken uit de hemel maar dat kon het vro lijke groepje niet weerhouden. Het bleek overigens niet moeilijk om het terrein te betreden. Het hek staat bij de Nieuwe Maas straat open en er kan zo doorge lopen worden. Op zich vreemd, juist omdat Wethouder Haber mehl contact zocht met Hennie Hagen, voorzitter van Groen Links, om haar te waarschuwen dat zij een strafbaar feit zou be gaan als zij in de vervuilde grond zou graven. Hagen: "Ik waardeer het dat de wethouder zo bezorgd is om mijn gezondheid. Maar belt hij ook al le kinderen op die daar spelen en de grond omwoelen?" Hagen vindt dat de wethouder zich beter kan wenden tot BAM, die zij van nalatigheid beticht omdat er nog steeds geen deugdelijk afsluiting is voor het gevaarlijke terrein." De bewoners zijn zeer te spreken over de symbolische aanplant. Hagen: "Ik werd gebeld door een 83-jarige dame uit Residence Sterrenbos. Zij kon vanwege haar leeftijd niet meehelpen maar wil de wel een donatie doen. Dat is toch fantastisch." Geen toestemming BAM kon de actie minder waarderen en liet Hagen in een fax weten dat geen toestemming was verleend om het terrein te betreden. Ook de buurtbewoners kregen een schrijven waarin" stond dat BAM minimaal 20 bo men zal herplanten zodra de bouw is voltooid, dus niet voor uitlopend. De actievoeders vra gen zich af welke bouw BAM be doelt en wanneer deze voltooid zal zijn. Door de actie staan er nu vijf nieuwe bomen op het terrein. Wie weet, groeit het initiatief ooit uit tot een heus Houthaven Bos. Wiettelers kunnen op weinig begrip rekenen in Schiedam. Zo blijkt uit de reacties op de vraag van vorige week: Wiettelers, gedogen of hard aanpakken. Alle inzenders menen dat wietteelt hand in hand gaat met overlast en criminaliteit en dat de kwe kerijen hard moeten worden aangepakt Maar ook de huisjesmelkers worden als schuldigen aangewezen. Uit de hoek van de wiettelers - en dat moeten er toch heel wat zijn - bleef het opval lend stil, zelfs geen anonieme reactie. Gedogen zal alleen maar leiden tot een groei van het aantal wiet telers, vreest J.H. Meijdam. 'Weg met die rotzooi anders wordt Schiedam helemaal een grote bende.' L. Van den Hamer is eenzelfde mening toegedaan. 'Gedogen? Het is te gek voor woorden dat er uberhaubt over wordt gesproken. Wiettelers veroorzaken naar de naaste buren veel ellende. Dus aanpakken die mensen en alle kosten betalen.' Ook de familie Lentjes vindt dat wiettelers hard aangepakt moeten worden. Geen onderscheid maken tussen huur- en koopwoningen maar in alle gevallen de wietteler uit zijn huis zetten, schrijft John Carey. Anders gaan de telers toch naar een koopwoning toe.' De heer Scholte brengt naar vo ren dat de burger uiteindelijk de rekening betaalt. Torenhoge ener gierekeningen, waterschade en overlast maar van een kale kip valt niets te plukken. 'Het is een aardig inkomen, je leeft op kosten van de gemeenschap en de inkomsten uit de plantage bedra- orde is. Laat de gemeenten hier ook maar een vinger in de pap hebben, zonder belerend over te komen. G. de Kok laakt de in zijn woor den 'slapheid van de bestuurders in Schiedam. 'Het overwegen van gen 1000 tot 1.500 euro per vier kante meter. Belastingvrij.' Vol gens Scholte moet beter gecon troleerd worden op leegstaande woningen en winkelpanden. Ook moeten energiebedrijven de vin ger aan de pols houden. 'Absoluut straffen', schrijft D. Post uit de Boerhaavelaan. Vanaf de tweede helft van de jaren ne gentig heeft hij zijn buurt hard achteruit zien gaan, onder meer door de vele hennepkwekerijen. Hij ergert zich groen en geel aan de busjes die midden in de nacht strak tegen de gevel worden ge parkeerd. Om nog maar te zwij gen van het brandgevaar. 'En de politie? Die staat machteloos zeggen ze nadat ze een keer braaf aanbelden bij de desbetreffende woning en er niemand open deed.' Logisch dat De wiettelers in hun vuistje lachen. 'De vorige henneplieden zetten na afloop van hun activiteiten de hele ont mantelde kwekerij zelfs gewoon bij het vuil aan de boom. In dag licht.' Zijn oproep aan het ge meentebestuur: Stop toch eens met dat slappe geleuter en stel or de op zaken. Uitroeien die foute handel.' Ook de huismelkers moeten vol gens hem worden aangepakt om dat ze deels het probleem veroor zaken. Door de fors gestegen hu ren zijn de huizen bijna niet meer te betalen. 'Zeg maar dag tegen normale buren. Dus wat krijg je dan in zo'n pand? Illegale acti viteiten die veel geld opbrengen.' Ook Arina van Wijngaarden meent dat kritisch naar de rol van huiseigenaren gekeken moet worden. Ze heeft aan den lijve ondervonden wat het betekent om naast een hennepkwekerij te wonen. Stankoverlast en het con tinue gebrom van aggregaten, om maar enkele ongemakken te noe men. Niet zelden worden de hui zen verhuurd door lieden, die al leen op zoveel mogelijk winst uit zijn. 'Kunnen huiseigenaren in dit soort gevallen niet onteigend worden? Dat zou pas een goede straf zijn. Kan er niet beter bij hypotheekverstrekkingen naar gekeken worden, of alles wel in MET WELKE KLACHT GAAT U SLAPEN? SCHIEDAM Ernst en Bobbie (bekend van FoxKids) komen naar Schiedam. Op zondag l mei presenteren ze in de Margriethal hun nieuwe voorstelling 'Wij gaan verhuizen'. Een twee uur durende doldwaze show vol be kende liedjes. De bekende kin dervrienden mogen verhuizen naar het Kasteel. Reuze spannend natuurlijk. Ze pakken hun boeltje bij elkaar en vertrekken. Onder weg komen ze langs het circus, en lopen daar de circusdirecteur tegen het lijf. Van de schrik gaat Hendrika, de pratende papagaai, er vandoor. Eenmaal in het Kasteel aangekomen moeten Ernst en Bobbie een kostbare schat bewaken. Maar wie is ei genlijk die vreemde postbode met de naam Bob Oef? En waar is Hendrika gebleven? Als dat maar goed gaat... Wie wil weten hoe dit afloopt, kan op l mei terecht in de Mar griethal. Aanvang 10.30 uur (zaal open om 10.00 uur) en om 14.00 uur (zaal open om 13.30 uur). Kaarten kosten 12,50 euro. Voor verkoop: Intertoys, Hoogstraat 172174 i im Gratis kaarten Het Nieuwe Stadsblad geeft zes maal twee kaarten weg voor de nieuwe show van Ernst en Bob bie. Beantwoord de volgende vraag en maak kans op 2 gratis kaarten. Hoe heet de papagaai van Ernst en Bobbie: A. Hendrikjan B. Coco C. Hendrika SMS het antwoord voor maandag 25 april naar 2121. Begin het be richt met WIN ERNST en 'vef- ovolgens a,b of c en uw naam plus adres. U ontvang 1 SMS bericht terug a 40 ct. De winnaars krijgen de kaarten thuisgestuurd. whiplash burgemeester Scheeres is geen beleid. Schiedam moet eindelijk zijn tanden laten zien en door bij ten. Aanpakken en zo hard dat er geen toekomst meer is voor de wiettelers, dat ze kansloos wor den om iets te kunnen onderne men.' duizeligheid Bezoek één van de informatieavonden over onze succesvolle behandelmethoden! vrij entree aanvang 20.00 uur Maandag 25 april Bibliotheek Noord Bachplein 589, Schiedam Dinsdag 26 april Bibliotheek Holy, Koninginnelaan 773, Vlaardingen POLIKLINIEK VOOR: dyslexie leerproblemen hoofdpijn duizeligheid whiplash onderzoek De Van Gemert Therapie behandelt klachten op basis van nieuwe neurologische en oogheelkundige inzichten. Hierbij worden geen medicijnen voorgeschreven. Voor meer informatie of een vrijblijvend (gratis) vooronderzoek bel (010) 50 14 007 of kijk op: www.vangemerttherapie.nl van Gemert therapie' Draaifauteuil met voetenbankje, gewijzigde OPENINGSTIJDEN m2 Woensdag 20 april 2005 Het Nieuwe Stadsblad 16-1440 De weekmarkt trekt veel publiek naar het Broersveld. foto: ROEL DIJKSTRA Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Yel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener. nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Illegaal tuinieren op Houthaven Ernst en Bobbie J CCUICnA N/f Crnct or, Rokkio Met steun van GroenLinks gaat de eerste zilverberk de grond in. Het opgeheven vingertje van wethouder Habermehl en bouwbedrijf BAM kon daar niks aan veranderen. WGGGNGR huis-aan-huiskranten nr n 1FT r I foto: ARCHIEF/ ROEL DIJKSTRA HOOFDPIJN STIJVE NEK Orthopedische hoofdkussens en drukverlagende matrassen. Wereldwijd aanbevolen door meer dan 30.000 medisch specialisten De TEMPUR1 Matrassen en Hoofdkussens worden wereldwijd aanbevolen door meer dan 30.000 artsen, chiropractors, fysiotherapeuten en osteopaten. Zij geloven rotsvast in de eigenschappen van het TEMPUR Materiaal om rug- en nekproblemen te verminderen en te voorkomen en in het feit dat de beste omstandigheden worden geboden voor een goede nachtrust. Changing the way the world sleepsi PROBLEMEN MET BLOEDSOMLOOP 2e Paasdag open Van Dam Slaapadviseurs in Rotterdam en Delft zijn van 11.00 tot 17.00 uur geopend. DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Uit voorraad leverbaar! a a p a d v u r s Ernst en Bobbie komen zondag I mei naar Schiedam. foto: Seger Erken 9 O •Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht R'dam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwa, Ring Rotterdam-Zuid A15 afslag 20 Barendrecht/IJsselmonde •Tel. 010-2921026 frontleder van 598.- Leverbaar in de k/euren zwart en écru meeneemprijs Rotterdam, Jacob van Campenplein 57, tel. 010 289 96 96 - Den Haag, Theresiastraat 55, tel. 070 335 68 30 - Delft, Schieweg 87 (tegenover de MAKRO), tel. 015 251 65 01. Delft is elke zondag geopend! WL www.beds.nl U vindt ons ook in de Gouden Gids r\ ZATERDAG 30 APRIL Koninginnedag GEOPEND van 11 00 -17 00 uur 5 MEI Hemelvaartsdag 11.00 -17.00 uur Gratis parkeren voor de deur klassieke en moderne meubelen en verlichting OPENINCSTUDEN maandag van 11.00 tot 17.30 uur 1 dinsdag t/m donderdag n 9.00 tot 17.30 uur ijdag van 9.00 tot 21.00 uur taterdag van 9.00 tot 17.00 uur straluma.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3